Twilight sága: Rozbřesk - 2. část

• USA The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2 (více)

Mikeel

Není to z milosti, ale podle mě byl tohle rozhodně nejlepší díl z celý ságy. Ačkoliv ten rozjezd byl dost krkolomnej a digitální děcko jsem nepochopil... I tak mě to k mému hodně velkému překvapení nenudilo, ale ruku na srdce, moje srdeční záležitost z toho nikdy nebude a kult nových, na slunci zářicích upírů časem odpadne. Nicméně, finální bitka byla vážně super, konečně to mělo aspoň průměrné napětí, jaké měly mít i předchozí díly. Takže za mne, uspokojující uzavření ságy, které mělo aspoň trochu "balls"! ()

Phorbo

Přehnaně hnusná projekce dětské tváře, která drží v jedné pozici, nekouká vůbec nikam po lidech a takový Pattinson, který má u klavíru cizí ruce? Jde přesně vidět že b musel mit předloketní kost minimalne o polovinu delsi nez normalni clovek. TO mě prominte ale todle je už moc. Čekal jsem že až konec bude k výsměchu a idiocii, ale už takovy Aro to zabil svým „Magnifiko“ místo italsy znejícího mantiko. Fuj fuj fuj. A vlastně proč se Alice s Jesperem zmizi do pryc a nakonec jako supermani prijdou a alice to cely zachrani… proc tam nebyla s nima a proste nemuseli nikoho zvat, nemuseli se nikde crcat a …. Proc to resit… je-li to v knize tak to asi bude dost esencialni… bod dolu za scenaristu… Prese vsechno co se v tomdle filmu stane je Aro tak zarputily jak jen ty hlavy politické muzou byt. Tak proc si neuzit hlavni bitvu relativne nesmrtelnych … a jako maximální výsměch je konec… ono to bylo jenom v alicine hlave… no to me pokalej na holy zada… dvojnásobný zvracení umocněno jedným prujmem. Na vine není asi nikdo krome literární předlohy která je sic prijemna, ale spíš pro malý holky nez pro dospely lidi. Tady to není jako třeba jak s harry potterem který se vyvíjel z dětské knizky a drzel se ty generace náctiletých kterí postupem casu jak rowlingova psala vyrustali. Bylo to i temnejsi a brutalnejsi.. zajimavejsi. Todle se u Twilight nekona. Mozna bohužel, mozna bohudík. Akce je tu min nez kdekoliv jinde a vůbec nechapu proc bylo tak esenciální ctvrtej dil rozdelit napul. Proc? Proc neudelat trihodinovy film s poradnym pribehem a netahat to at to je proste delsi… proste fuj na todle. ()

ADIO45 odpad!

Uchylové, mutanci, mezi čaroděje a upíři. Láska bolí vždycky a nejvíc ze všeho! 12ti letej teenageři sní o "moderní" metrosexuální upíry. Nesnesou vedle sebe starýho dědka Nosferatu! ()

Milky.

Nehodnotím odpad, protože tohle asi jako jediný film z celé série stojí alespoň za něco a cosi málo se tam fakt děje. Na měřítka Twilightu je tohle takřka oscarový snímek. Na měřítka všeho ostatního je to ale stále sračka. Navíc tentokrát už i pedofilní. A strašně jsem se musel smát na konci když oba sedí na slunečné louce, ale vždycky je záběr tak, že když někomu má svítit slunce do obličeje tak je buď zataženo nebo z jiného úhlu. Žeby došly finance na třpytivý efekt? :-D ()

simply

Hudební doprovod a Lee Pace byli nejlepší věci z celého filmu. Jinak triky byli "opravdu povedené", u digitální Renesmé a trhání hlav sem místy vyloženě brečela smíchy... ()

filipvrbik

Nejlepší díl série (dalo se čekat) , ještě lepší než knížka. Chci být upírem a po boku mít upírku :-D. Nejvíc potěšila závěrečná bitva,která vlastně vůbec nebyla (nebo byla?). 95% ()

Lovely.Bones

5 let Twilight-mánie skončily tady. A skončila nejlépe, jak asi mohla. Rozhodně se jedná o nejlepší díl. Je vtipný, zábavný, akční a je v něm to nejlepší z celé ságy. Herci už se skvěle vžily do charakterů svých postav a jsou jednoduše skvělí. Všechny vedlejší postavy jsou zábavné a příjemné. Závěrečná bitva je... zajímavá. Co se jedná o celou ságu, nejsem proti ní. Všechno je v naprostém pořádku. Hezká děvčata, hezcí chlapci, romantika pro děvčata a nějaká ta akce pro chlapce. Ta se teda ukrývá v každém díle na poslední půl hodinu, ale nevadí. Ve všech dílech jsou poměrně hrozné efekty, to mi trochu vadí. V budoucnosti si některé díly pustím pravděpodobně znovu a doufám, že nezměním názor ;-) ()

kristynca

Je to jako taková ta knížečka, kterou když listujete, tak máte pocit, že se v ní namalovaný pajdulák hýbe... U závěrečné "bitvy" pak listujete jen o něco rychleji. Teď ještě aby natočili ten film :-). Nečekala bych, že to někdy řeknu, ale z ústřední trojice bych tentokrát bobříka za hraní udělila Tayloru Lautnerovi. Kdo by to byl řekl, že? ;-) Už i na ty vlky se dalo koukat, na rozdíl od některých členů upírských klanů, ovšem i mezi takými se našly dva zajímavé kousky :-), přesto nejděsivější pro mě zůstavá to až stašidelně nelidské holografické mimino. A tak... konec dobrý - všechno dobré. Co jsme si, to jsme si, ne? První film mi do budoucna stačí, na PMS bych si schovala knížky a ty zbývající díly bych v klidu zařadila do "a už jsi někdy žehlil?" kategorie :-). ()

Eterninox

Poslední akt nového Twilightu je atmosféricky i audiovizuálně slušně zvládnutý, vypravěčsky poměrně důmyslně zpracovaný, a úplný konec filmu pak vcelku elegantně uzavírá celou sérii. Tomu všemu však bohužel předchází hodina a půl plytké vaty, plné stupidních dialogů, umělých zápletek, prkenného herectví a nízkorozpočtových počítačových efektů. Přinejmenším pro mě tedy o hvězdičku horší než předchozí film, který i přes svůj komornější rozsah dokázal být více "o něčem" než velkolepě se stylizující druhá část. 45% ()

MIKESTEIN

Zaujímavo spracovaný úvod ( umelecký pohľad na hory a mená hercov). Trval cca 4-5 minút a potom to už nešlo sledovať. Všetci sa o seba opierali a tvárili sa ako šťastná rodinka. Bolo to tak trápne, že si po dvoch dňoch nedokážem spomenúť na žiadnu konkrétnu scénu. Teda, aby som neklamal, záverečný súboj klanov a jeho retrospektývny vývoj skrz myšlienku potenciálnej budúcnosti bol jediná príjemná záležitosť. Nevyužila sa ani Bellina premena na novú bytosť a venovali jej len pár povrchných scén, ktoré nám mali naznačiť, že dokáže všetko čo Callen (behať ako pojašená a tvráriť sa cool). Najviac ma pobavila, keď chytila jecka za krk a vyšupla ho zo svojho domečku. To už som pochopil, že mi predložili najvzrušujúcejšie napätie medzi postavami. Jej digi dieťa to všetko zabilo. Nakoľko som celú ságu hodnotil rôznorodo a niektoré časti ma celkom zaujali, toto bol lacný špás z nepodareným koncom. Proste ksichtenie a opieranie sa hlavných predstavitelou, pár otrhnutých skeletonových hláv, domček na stračej nohe uprosterd lesa, nezmyselná scéna s naznačeným sexom dvoch večne nadržaných upírov, amazonky uproster snehovej kalamity a zistíte, že tam nieje nikto kto by vás dokázal zaujať. Viac by ma zaujímal príbeh o invalidnom indiánovy na vozičku, ktorému Bellin otec prebral Ribanu. ()

PanTumnus

je to trochu smutné. tuto ''ságu'' jsem nikdy nepovažoval za takové dno jako všichni ostatní, ale tento díl těm ''ostatním'' bohužel, opravdu nahrává a dokazuje jak hloupé bylo rozhodnutí rozdělit závěrečnou část na dva filmy. logické díry, špatní herci, otřesné efekty. prostě hrůza. jedna hvězdička je za finále které je jak z jiného filmu ale alespoň baví, a ta druhá za ty dva hezký borce. kurde ti byly!!! ()

Ole92

Na tohle se nedá říct nic jiného než fuj. cNic jsem od toho neočekávál ale tohle bylo ještě horší než moje největší noční můry. Jediné světlo na konci tunelu byl závěrečný boj který se ale ve skutečnosti vůbec neudál. :-D ()

bambusacek

Celkem obstojné, s velkou mírou nadhledu se pobaví i pánové. (dívky samozřejmě budou omdlévat blahem) Jediná věc mi z tohoto dílu tvajlajt nebyla jasná. A sice měl na sobě víc rtěnky Edward či měla víc zmalovanou hubu Bella?? ()

maty39

Kromě předposledního dílu, ze kterého mi bylo fyzicky i psychicky špatně, je Twilight sága veskrze průměrná, trochou fantasy řízlá červenoknihovnová limonáda. Neurazila mě, neznechutila a ani jsem se nestal odpůrcem (opět opakuji, s vyjímkou předposledního dílu, ten je ohavný). Poslední díl je možná nejzajímavější pro všechny nestranné. Samotný děj sleduje schéma klasických filmů, tzn. rekrutování hrdinů pro závěrečný boj. Romantická limonáda už je vyřešená a zbývá jen zúčtování. Podařilo se přejít fakt, že celý závěr má logiku pohádky pro děti školního věku a ani jsem se moc nenudil. Triky vypadají (porvé v historii ságy) alespoň důstojně, herecké výkony odpovídají věku cílového publika. Tímto říkám této sérii sbohem. Už se zřejmě nikdy nesetkáme. ()

Florfila

Ty tři hvězdy dávám jen proto, že tohle mistrovsky zprzněné dílo bylo z celé ságy to nejlepší. Trochu akce, méně zbytečných prostojů. Stále, ale nemůžu pochopit, jak takhle úspěšný snímek (vesměs mezi náctiletými nanynkami, blaženě toužícími po Pattinsonově "kráse") mohl být z hlediska animace tak šeredně odfláknutý. Celkově mám vztek, jak v dnešní době a s takovou pokročilou technikou, si tvůrci mohli dovolit odfláknout veškeré efekty. A se střihy přes osu se nikdo netrápil napříč celou nudnou ságou. Takže, děkujeme, povinnost byla splněna a popojedeme. ()

Tigran

Pozor, budu asi hodně spoilerovat, takže pokud se právě potýkáte s hormonálními změnami a zvykáte si na pravidelnou menstruaci, tak raději dál nečtěte. Tak to jsem si opravdu pošmákl. Zhruba po prvních pěti minutách snímku jsem se musel ujistit, že se nekoukám na nějakou parodii na Twilight, protože jsem měl pocit, že míra debility ságy vzrostla o několik desítek procent. Což vzhledem k tomu, jak debilní byly předchozí díly (které jsem neviděl úplně celé, kromě prvního) opravdu působí, jako by už si z toho tvůrci sami dělali legraci. Zhruba v desáté minutě už jsem se pomalu začal dostávat do psychostavu. Je tam totiž scéna, kdy divák zjišťuje, že se Belle narodilo poněkud děsivě digitální dítě (ne, v tomto případě to neznamená, že to dítě nemá ručičky jako digitální hodinky), které roste velmi, velmi rychle, protože je to prostě podivnej mutant člověka a upíra nebo co. Takže na konci filmu je tomu dítěti kolem deseti let a už nemá digitální ksicht. Následuje sled několika parodických psychoscén, které nebudu popisovat, akorát snad zmíním scénu, kdy Dakota Fanning (hezká sexy upírka z ní vyrostla) hodí upírské zlé dítě do ohně. Tady jsem se docela zaradoval. Škoda, že to nebylo víc gore. Film potom pokračuje shánením dalších upírů z celého světa, kteří mají hlavním hrdinům pomoci v boji proti zlo-upírům, kteří chtějí zabít ono polodigitální dítě (a ani se jim nedivím), což je oživováno běháním po lesích, skákáním na stromy a do podkrovních pokojů, protože upíři jsou líní chodit po schodech. Nebo to možná neumí, nebo z nich mají možná strach, nevím. V tomhle universu je možné všechno. Každopádně přes všecky možné bizarnosti se na konci dostáváme k finálnímu epickému souboji pseudoupírů, kterému se nedá upřít určitá zábavnost. I v tomto universu ovšem upírům nekoluje v žilách krev, což je škoda, protože jinak by to neustálé trhání hlav mohlo být krásně šťavnaté. Mimochodem, tím, že i těmhle světelkujícím upírům od šílené spisovatelky, neteče v žilách krev, jsem si právem nebyl zcela jistý. Hlavní upír Edward Plochej Ksicht je totiž evidentně schopen provádět soulož a to prý dokonce 10 let v kuse bez odpočinku. A k tomu ještě produkuje spermie. Prosím o vysvětlení. A nebo raději ne. Každopádně tím, že se po zabití hlavního zlo-upíra dozvídáme, že celá bitva byla jen jakási vize toho, jak by to dopadlo, kdyby se ona bitva udála, se tvůrci v čele s psycho-spisovatelkou (pokud to tak je i v předloze) dopouští jedné z největších filmových sprosťáren a failů. Trošku Dallas-style. Ať žije Bobby! Tím pádem se v celém filmu nic zásadního nestalo, ač se tak možná může zdát. No pak už jen následoval romantický emo-konec a já si šel koupit intimky, protože jsem během sledování prošel určitou změnou. Ale to nic, pustím si Komando a budu zase OK. Za tu zábavu uděluji Twilightu jednu hvězdičku. PS.: Ještě jednu úchylárničku na závěr: Ten krásný úžasný dospělý vlkodlak Jacob (jak si furt sundává tričko, víte kterej, ne?) se do toho digitálního batolete zamiloval a dělá si na něj zálusk. Akorát tomu tady říkají, že se do něj "vtiskl". Oujéééé. () (méně) (více)

Mortemiss

Dívat se na to, jak dvě hodiny po sobě Bella s Éděm slintají není nic pro mě. Očividně retardovaná hlavní postava Belly a viditelně znechucený Edward se po sobě dívají, občas pláčou, někdy si dají letmý polibek. Beltráda si po dlouhé noci se svým mužem jde zaběhat, stejně jako to dělám já, akorát přitom nelovím srnky, veverky ani zajíce. Na konci se koná každoroční sjezd rodiny ze všech prdelí světa a nesmí chybět ani famílie z minulého století, která posledních sto let byla zamčená ve věži, tudiž neví, jak se lidé na zemi oblékají v 21 st., a že už není IN nosit černé kápě, jestliže nepatříte k metalistům a jiným posluchačům tvrdé hudby. Film pro slabomyslnější povahy a pro děti pod 15, které z toho ještě nemají rozum, hlavně že tam jsou špičaté zuby a sexouš Lautner. ()