Vlk z Wall Street

• USA The Wolf of Wall Street (více)
USA, 2013, 180 min (Alternativní 173 min)

Režie:

Terence Winter

Kamera:

Rodrigo Prieto

cristiano21

Kdo je to makléř? Od osvědčeného spojení Scorsese – DiCaprio snad ani nelze shlédnout nic, co by filmovým světem neotřáslo. Po Skryté identitě a Prokletém Ostrově tedy přišel další zásah do černého v podobě Vlka z Wallstreet. Snímek detailně zachycuje životní přeměnu mladého, slušného a vzdělaného makléře Leonarda DiCapria v sobeckého, bezohledného a fanaticky závislého businessmana, který je prakticky bez jakýchkoliv morálních zábran a který díky nepředstavitelně vysokému jmění ztratil pojem o všech lidských hodnotách. Na čem, že je hlavní hrdina závislý? Odpověď je prostá... Na všem. Pro běžného člověka je až neuvěřitelné, jak lze na základě velmi jednoduché lži a díky vytrvalému přesvědčování prostých lidí dosáhnout pohádkových příjmů. A i když má člověk hodně a může bez jinak hrozícího postihu ze strany státních úřadů dožít v ústraní a v nepředstavitelném luxusu, chce pořád víc a to tak dlouho, dokud nepřijde o všechno. Herecký výkon DiCapria bez problémů ustojí veškerou kritiku. Leonardo během tří hodin vysvětlí divákovi, kdo že je to extrémně úspěšný makléř, jaký život může mít a také za jakou cenu. 95%. ()

Hektor.Troy

Pan Oliver Stone natocil Divochov a teraz pan Scorsese natocil toto.Tympadom pre mna tito dvaja prestali byt panmi.Slaby film z uzasne hereckym diCapriom.Nechapem celkom preco takyto reziseri maju potrebu tocit taketo filmy.Este raz poklona diCapriovi. ()

Boyled

Leonardo DiCaprio v hlavní roli se opět ukázal jako špička mezi herci. Dokáže zahrát ledacos a přeju mu, aby příště Oscara získal, protože si ho jistě zaslouží. U filmu jsem se dobře pobavila, hlavně u scény, kdy zdrogovaný jede do hotelu a v křečích odjíždí s podivem, že nikde "nenaboural". ()

Frndulina1

Myslela jsem, že tři hodiny v kině nevydržím, ale jakmile film začal, tak mě to totálně vtáhlo.. krutej film a ještě krutější Leonardo DiCaprio, kterej by si za tohle toho Oscara opravdu zasloužil.. ()

tomkat

Velmi, velmi dobré 3 *. O tom, že jezdit metrem s čistým svědomím je lepší, než se vozit vinný na jachtě - třeba proto, že z ní nakonec můžete skončit ve vězeňském autobuse. A taky o tom, že i přes to, že tohle všechno víme, koukáme nakonec sami na sebe, jak znovu zobeme z hrsti těm vykukům, kteří tvrdí, že jachta je ta lepší možnost. SKvělá filmařina, v druhé půlce trochu natahovaná - jenže to vlastně jen proto, že věrně zachycuje život, a on (by?) přesně takový byl. Pozn.: První půlku promítat povinně na školách v rámci kurzů finanční gramotnosti - speciálně scénu s telefonátem těsně po založení Stratton Oakmont. ()

Mr.bongo

Velké rozpaky nad touto tříhodinovou komedií, dramatem nebo spíše reřírovaným životopisným snímkem? Film téměř o ničem, dobře natočený, zahraný a vtipný, ale obsah nula. A třešinka na dortu je Belfort, který si kákne do gatí, aby nešel sedět na moc dlouho. Proč o něm někdo točí film??? Nic nevytvořil, nic pořádného neudělal... tohle tedy NECHÁPU! ()

filmgirl22

Film plný peněž, drog, sexu i humoru se může chlubit špičkovým hereckým výkonem v podobě Leonarda DiCapria, kterému zdatně sekunduje Jonah Hill a další. Hádám, že to ani jinak nejde, když na režisérské sesli usedne Martin Scorsese. Leonardo DiCaprio už v Krvavém diamantu či Nespoutaném Djangovi přesvědčil, že můžeme z jeho jména strhnout nálepku idolu teenagerských srdcí po filmech jako Titatic nebo Pláž. Dospěl totiž do pana herce, jehož výkon na drogách závislého promiskuitního miliardáře by, nebýt letošní konkurence v podobě kovboje Matthew McConaugheyho, zajisté získal zlatou sošku. Jonah Hill zase ukazuje, že po Money Ball a právě Wolf of Wall Street má na to hrát i jiné role než jen blbínky v podprůměrných komediích. Nad očekávání povedený film. ()

Solitude odpad!

takzvany dej a nemet filmu by som cakal skor v nejakom beckovom porne ale blockbuster s top hercami a reziserom to mi akosi nesedi. normalne by som dal aspon jednu pripadne dve hviezdy ale 85% to je velmi daleko od objektivneho hodnotenia, len preto odpad. ()

Whyte

( „Sell met his pen.“) Film o konzumnosti, anarchii a bezhlavé touze po bohatství, úspěchu a penězích, který si neklade příliš otázek ohledně morální zodpovědnosti, ale naopak naprosto otevřeně a nemorálně fandí antagonistovi a naprostému parchantovi. Ale dobrý film to je, to zase jo! Režijně a herecky přímo famózní! (Leo, žeru tě čím dál víc!) //90%// ()

dominick123

Vlk z Wall Street je zdánlivě založen na skutečných událostech. Já bych asi jen poznamenal že skutečný vlk byl asi o něco bezohlednější než ten co nám byl ukázán ve filmu, kde byl ztvárněn jako velká osobnost, která svoji dost dlouhou chvilku slávy jen propařila. Na druhou stranu skutečný Jordan Belfort nevydělal svoje peníze tím, že by jen seděl na zadku a šňupal koks, vydělal je tím, že uměl z lidí vytáhnout peníze a zjevně v tom byl jeden z nejlepších na světě a už jen to samotné si zaslouží velký obdiv. Obdiv nikoliv následování. Nehledě na to, že všechny svoje kámoše na konci napráskal, takže se docela divím, že mu někdo dodnes neprohnal hlavu kulkou. K filmu bych asi řekl to, že je hoooodně dlouhý, ale tak je mi jasné, že na film o tomto šéfovi burzy by i dva filmy byly málo. Scorsese odvedl prostě jako vždy velmi precizní filmařskou práci. DiCapio podle mně zahrál na Oscara, lepší výkon jsem od něho neviděl. Zatím. Doufám, že v některém z jeho dalších filmů ať se Scorsesem nebo bez něj, svůj výkon překoná. ()

Turtle

Dobrý námět a kvalitní herecké výkony tvoří zajímavý vzhled to testosteronového opojení které vehnalo svět do recese. Film bohužel nepřináší nic nového a jen prochází už mnohokrát omletém a předvídatelným mustrem začátek z ničeho-vzestup-vrchol-pád. Dál to do průměru stahuje křečovitá snaha vymačkat z toho co nejdelší stopáž. ()

pedrossa

Filmy o kšeftu jsem viděl lepší a za míň (Glengarry Glen Ross třeba). AAAle - Leo je kurva dobrej, Žádný velký hraní si na něco, Donnie je moje krevní skupina a celý to je jak to doopravdy je. Inu - co má dělat pelichající vlkomršina než prodat příběh do scénáře. Je to dobrý. a chytlavý. ()

Jarisko2

Ty dvě hvězdy jen za Leonardovo herectví, protože jinak to byl film, který jsem si fakt mohl odpustit. Ani jsem to nedal do konce, což je u mne vzácnost..Nejsem ani prudérní, ani idealista, co se týče skutečného stavu lidské morálky a morálnosti ( a opravdu nejen v americe ), ale tohle dílo pana Scorseseho je opravdu úplně zbytečný kýbl sr...k ()

ondrasheq

Vy, co se vám to nelíbilo, vypadněte z mojí jachty! Jeden z nej. snímků, co jsem kdy viděl. Jak už někdo psal, dal bych si klidně další tři hodiny - nezbejvá, než doufat, že Scorsese natočí i pokračování, Catching the WWF. Co říct víc - this is fucking great movie! ()

Gwater

Nedokážu si představit, jak v prudérní Americe souloží celá kancelář, na pracovišti, s prostitutkami, případně každý s každým a další den, jako by nic, spolu slušně v kanceláři odírají "legálně" své zákazníky. Nedokážu si představit vedení firmy trvale v rauši po všech možných drogách a přesto stále logicky fungující a pracující. Na mě příliš silné a nevěrohodné kafe, které nezachrání ani heroický výkon L-Capria. ()

eoj

Slabší 4*. Nebylo to zlé, ale případné budoucí opáčko leda high nebo s palcem na rychloposuvu. ()

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

27.01.2024

Je Scorseseho novinka moc dlouhá?

Je Scorseseho novinka moc dlouhá?

21.02.2023

Nový film režiséra Harry Potterů má obsazení