Hrdina filmu Konfident Adam pracuje po absolvování základní vojenské služby jako dispečer na sportovním letišti poblíž někdejší západní hranice Československa, kde prožívá i vojenskou invazi v srpnu 1968. Aniž si to tehdy sám uvědomí, právě tam začíná jeho dramatický příběh... Aby zachránil svou lásku Evu proti represím StB, podepíše „smlouvu s ďáblem“. Stane se profesionálním agentem, jehož prací je odposlouchávat lidi a shromažďovat na ně kompromitující materiály. Brzy ale zjistí, že i on je sledován. Když se pokouší najít odpověď na otázku proč, vrací ho pátrání do doby, kdy se stal na vojně svědkem vražedného rozkazu. Jeho tehdejší velitelé jsou dnes mocnými muži a Adamovo svědectví by bylo velmi nepohodlné. Dokáže Adam přežívat v atmosféře strachu a nejistoty, kde se nedá nikomu věřit? S rostoucími pochybnostmi sílí i jeho touha z toho temného labyrintu uniknout. Útěk však znamená být vždy o krok před nepřítelem. Bude na to mít Adam odvahu? (oficiální text distributora)

zdenny

Ono je dobře, že nedochází tvůrcům dech a stále mají chuť ukazovat nejen divákům, nýbrž celé společnosti, jak a v čem byl komunistický režim nesmyslný a hnusný. Jenže v tomto filmu chtěli tvůrci do klasické filmové stopáže nacpat všechny neřesti tohoto systému najednou. A tak nějak bez ladu a skladu. Potom může být pro mladou generaci problém uvěřit, že takto to zde opravdu vypadalo a takto se věci děly. Navíc - Vojtu Budaře mám rád, ale prostě nějak nemohu přecedit jeho vážnou dramatickou polohu. Minimálně ne v tomto filmu. Pořád jsem v něm cítil jakousi ironii. Film nám chtěl ukázat vše, celkově z toho ale vznikl nějaký podivný spletenec. Z tohoto důvodu bych rád doporučil film „Pouta“, který byl natočen více civilněji a šel více do hloubky především hlavní postavy, se kterou byla díky tomu mnohem snazší identifikace - co se autenticity týče. To už samozřejmě nemluvím o dramatu „Ucho“. ()

Sany33

Česká a Slovenská kinematografia sa posúva míľovými krokmi vpred a snaží sa hravo konkurovať cudzokrajným filmom s podobnou špionážnou tématikou. U nás je táto téma ešte horúcejšia nakoľko sa u nás počas režimu rozvrhli siete ŠTB a tak si nikto nemohol byť istý tým, či ho niekto iný nepočuje. Najväčší paradox je keď sa odpočúvateľ stane odpočúvaný a začína hra na dobrého a zlého policajta a súdruha strany komunistickej. Ja osobne mám rád všetko čo sa týka tohoto režimu a pre to sa moje hodnotenie zvýšilo inak ide o dosť nedotiahnutú snímku, ktorá nevie plne využiť potenciál ani dobrú atmosféru na ktorej od prvej minúty stavala. 48% ()

Timak

Pravdivost a autenticitu nemohu posoudit, ale herecké výkony jsou brilantní. Vždy, když se objevil před kamerou Budař, říkal jsem si, že přesně kvůli takovým sviním to tu slavný socialismus a ještě slavnější KSČ vydržely tak dlouho. Vetchý je borec, ale tohle mi k němu moc nesedělo. ()

ghatos

Nenápadný film slušných kvalit. Vykreslení systému je komplexní (každý hlídá každého, každý si něco urve, každý něco práskne). Vetchý se snažil, ale tentokrát ho mírně zastínil Budař. 66%. ()

V.Silver

Na půli cesty. Mádl byl skvělej, Vetchý ani Budař tam zase tolik prostoru neměli, no a zbytek... ušel. Scénář byl divnej, postavy se chovaly nepřirozeně, jejich jednání bylo často zvláštní (i na totalitu), kamera ani režie mě nijak zvlášť neoslovily, na druhou stranu mě ale ani neštvaly, takže bych to měl brát asi taky jako plus :) Jestli ale zahraničí pustit něco o dějinách ČSSR, tento film bych nevolil. 65% ()

Kacounek

Konfident byl trochu nepřesvědčivý. Zda díky hereckým výkonům, scénáři nebo režisérovi nevím, spíš bych řekla v kombinaci. ()

Dreadd

Filmů o komunistické represi mnoho bylo a ještě mnoho bude, až by se mohlo zdát, že téma už dávno vyčpělo a všichni jsou jím překrmeni. Ale rudá hvězda stále zvedá mnoho lidí ze sedadel a pokud filmaři toto téma zpracovávají proto, že k němu mají říct ještě něco nového nebo touží zdůraznit co už jednou řečeno bylo a nezneužívají ho jakou pouhý nástroj na vydělávání, nelze jim nic vyčítat. Navíc těžko budeme hledat téma na filmy tohoto typu jinde než u StB, protože točit zde cokoliv o amerických nebo britských tajných službách by byl nesmysl a vymýšlet fiktivní prostředí by nemělo příliš velké účinky. Ovšem zde došlo ke zpracování tak bídnému, že nakonec všechny potenciální morální sdělení nemohou být slyšet přes proud tekoucí vody. Samotné vyprávění je nesmyslné, příběh příliš nedrží pohromadě a zbytky soudržnosti úspěšně rozbíjí režisérova vize. Například zde najdeme mnoho erotických scén, ale proč? Je snad povinnost mít v dnešních filmech nějakou erotiku? Žádný význam jinak nemají, jedna z nich sice dvakrát poslouží gagu, ale scéna s nevěrou, kde byste automaticky předpokládali nějaký zásadnější význam, je přiškrcena v obou směrech, kterými se mohla vydat. Není ani možné vyextrahovat nějakou počáteční ideu stojící za filmem, protože chvílemi se neví, o čom to ten slovenský režisér točí. Jestli vypráví příběh mladíka, který se dostal do spárů StB a snaží se napáchat co nejméně škod či snad komunistické chiméry, která ráda ničí lidskou inteligenci nebo snad jen ukazuje radiotechniku z šedesátých let a tehdejší velmi vyspělou výrobu brýlových obrouček? ()

NoFiction

Opět další ukázka z doby, kdy nám vládli bolševici. Skutečně obdivuji lidi, kteří za téhle doby, byli schopni tady přežít. ()

Autogram

Aby to nebolo až také temné, tak sa rovnako dlho sexuje ako odpočúva a objaví sa aj pár lietadiel a stíhačiek. Zostava mladších slovenských a českých hercov (a pár poľských) predvedie celkom slušnú dávku emócií rôzneho druhu, ale príbeh často melie z posledných síl a to dokonca aj na úplnom konci, ktorý chcel byť vygradovaný. Často som sa zamyslel, či by to vôbec takto mohlo byť, ale kolorovú televíziu bol naozaj problém zohnať. ()

MI-380

Předrevoluční realita mírně posunutá do pohádky. Té komedie tam moc není, snad jen pár dialogů, které vedou Vetchý a Budař, ty ale stojí za to. Kvalitní herecké výkony, slušná kamera, pěkně zobrazená normalizační Bratislava. Potřebná připomínka „práce“ StB. 75% (aktuálně 6455 hodnotících je na průměru 64%). ()

standsiller

V niektorých pasážach som bol až prekvapený aká perfektná atmosféra v nich bola zakorenená. Prehľadne spracovaný príbeh vyplnený obstojným scenárom. My a naši blízki susedia ktorí sa pozerajú na filmy už zrejme do smrti budeme vedieť čo sa stalo v roku "68" a keby nie, tak obávam sa že ešte niekto túto "originálnu" tematiku opráši. Rafinovaný výber hercov. Hlavné úlohy veľmi dobre obsadené a vedľajšie na niekoľko výnimiek taktiež . Ale už by som sa naozaj radšej pozrel na nejaký KVALITNÝ film zo súčastnosti z našej produkcie. ()

rubik1

Veľmi silných 4,5*. Filmy o bývalom režime ma vždy bavia a aj Eštebák ma vtiahol do deja od začiatku a v napätí ma držal až do konca. Naozaj som bol na to, ako to kedysi fungovalo pekne nasratý a počas filmu som si hovoril, že žiť v tej dobe, tak asi emigrujem tiež.. Nie že by toto zriadenie bolo nejako úžasné, ale aspoň nie je kam zdrhnúť do lepšieho :D Aj vďaka emóciám ktoré vo mne film vyvolal, vďaka skvelej dobovej atmosfére a prekvapujúco aj vďaka skvelým hereckým výkonom hlavných postáv (hlavne duo Mádl, Vetchý) dávam skoro "full throttle" ()

jefff

Konfident je strašně nevyrovnaný film. Na jednu stranu dobré výkony herců, potažmo jejich zdařilé obsazení. Na straně druhé podivné střihy a zbytečně dlouhé a nelogické záběry. Děj je zajímavý a nevšední, bohužel z něj režisér nedostal to co mohl a svou úlohu tak příliš nezvládl. Mádl se ukázal opět v těch nejlepších barvách, herecky spěje a šplhá mezi tuzemskou elitu. Budař a Vetchý to už je klasika super výkon. ()

netahlo

Puvodne jsem chtel dat 3 hvezdy, ale druha pulka byla fakt dobra a diky vybornemu Madlovi davam o jednu vic. Suprovej byl, uz tradicne, Ondra Vetchy. Jen ty slovenske titulky me docela iritovaly a vubec tam bylo na muj vkus moc slovenstiny. ()

insurgentes

Mádl podlě mě už svoje "stříkééééj" nepřekoná ani kdyby se na hlavu stavěl a zkoušel hrát bůhvíjak rozhárané postavy. I přesto je tenhle film kupodivu dost dobře koukatelný, i když souhlasím s výtkami mnohých, že je občas až moc zkratkovitý. Takové atmosféry, jaká vládne v Das Leben der Anderen se tady ovšem dosáhnout nepodařilo, a zejména mě sral fakt, že film vlastně nemá konec. To je praxe, která je v moderní kinematografii dosti módním postupem, avšak podle mě nesvědčí o žádné originalitě, ale spíš o naprosté bezradnosti a duševní vyprázdněnosti. ()

Indy

Príjemné prekvapenie. Filmy Juraja Nvotu boli vždy skôr lyrické, bez poriadneho deja. Kruté radosti boli ok, najmä vďaka Táni :) a Muzika sa mi nepáčila. eŠteBák je iný, rozhodne netrpí absenciou riadneho príbehu a je vyrozprávaný v štýle českých filmov odohrávajúcich sa za éry komunizmu. Film je profesionálne natočený (výborná kamera) a má niekoľko naozaj bravúrne zrežírovaných scén - napr. milovanie v novom byte, spoveď eŠteBáka a nechýbajú ani (určite drahé) letecké scény. Pri je ho sledovaní som si spomenul na tie lepšie Hřebejkove filmy a dokonca aj na výborný nemecký film Životy tých druhých, čo je pre slovenský film výborná vizitka. 7/10 ()

Sygi

Nevím, jak to v té hrozné době chodilo doopravdy, ale mě se Konfident moc líbil. Ten strach, napětí a nejistota z toho vynikly. Mezi herci zase nejlépe vynikl Jan Budaŕ jakožto ten správný gottwaldovec. Ty jsi Němec? Ale východní .. jo, tak to jo ... ()