Godzilla

• USA Godzilla (více)

Nejznámější impozantní monstrum na světě se ve filmu postaví proti zlým nestvůrám ohrožujícím samou existenci lidstva, kterým vdechla život vědecká arogance lidí. (Warner Bros. CZ)

hellstruck

Neskutečná zrůdnost poskládaná z armádních a "vědeckých" řečí, soubojů ve tmě a předvídatelné vaty, která splňuje všechna známá klišé do puntíku. To vše navíc v odtažitém, suchém a neosobním obalu bez špetky humoru (narozdíl od původní Godzilly). Ta je oproti tomuto počinu opravdu kultovní. Nedovedu si představit, že by mohl tento paskvil oslovit někoho jiného, než godzillovské fanšmekry. Mimochodem až ke konci jsem pochopila, která příšera je Godzilla - a ty vražedné kudlanky (?!) byly vážně přes čáru. Pochválit mohu snad jen charismatického Aarona a vizuál, ty apokalyptické scénérie byly opravdovou pastvou pro oči. ()

Spiker01

Sakra, je tam akce tři prdele, tak proč mě to nebere? Však takto jsem si Godzillu vždy předtavoval. Potvory ničí jednu obří budovu za druhou a všechno to efektně padá. V Legendary studios předvedli opět něco víc a mírou destrukce překonali i vlastní loňské filmy s obřími bitkami jako Pacific Rim, ale snad i Man of Steel. Původní Godzillu jsem neviděl (což rozhodně musim napravit), ale tu potvoru jako takovou mam rád a i když to Emmerich tenkrát podal velice svérázně, na jeho velkofilm jsem jako kluk koukal pořád dokola s otevřenou pusou. Jenže v čem vidím problém tohoto filmu? To je vlastně ten problém. Nevím. Trailery byly neskutečně boží a papírově by mě to prostě mělo bavit (dobré obsazení, výborná kamera i výprava atd), jenže mě to prostě a jednoduše, nebavilo a místy nudilo. Ani u režie problém nevidím. Pravděpodobně jsem prostě nebyl správně naladěn, protože novej americkej remake působí hodně velkolepě a trošku i osudově, čemuž já stále nepohrdnu a podobně zvládnuté blockbustery mě většinou stále baví, i když je to furt na jedno brdo. Filmu dám ještě šanci. PS : Bryan Cranston je fajn, ale proč je tam asi tak 10 min? EDIT : Ani podruhé jsem se do filmu nedokázal dostat a měl stejný dojem...60%...[14.5.2014_Čsfd projekce_Premiere Cinemas Hostivař] ()

Kaka

Něco mezi Emmerichem a klasikou. Z Emericha si to bere silný vizuál, který je podobně kvalitní, jako na svou dobu předchůdce, má stejně silná panoramata a ještě promakanější detaily, zatímco z klasiky si to bere především vzezření monster a hlavní dějový mustr. Emmerich byl daleko víc okázalý a efektní, tady je to těžce efektivní a v rámci mezí přízemní filmařina, ačkoliv velké finále nechybí. Lineární houstnutí atmosféry skvělé, hlavní postavy a jejich pobyt na plátně přímo nečekaně proměnlivý a vzhled Godzilly na smajlíka. Je to zajímavý blockbuster, který není tak robustní jako byl předchůdce, ale určitě je chytřejší, filmařsky promakanější a nespolehající jen na destrukci všeho možného a formální atraktivitu, ale i na vedení herců, scénář, střihovou skladbu a hlavně je ve vzduchu cítit pocta původním filmům. ()

Eddard

Osobně vnímám Godzilu jako nejpůsobivější Monster film, který jsem kdy v kině (či kdekoliv jinde) viděl - chytřejší a daleko lépe obsazený než Pacific Rim, jednička Transformerů, či Emmerichova verze, působivější než King Kong, s větším rozpočtem než Cloverfield. Lidský element je slušným scénářem ošetřený tak, že nám z dialogů nekrvácí uši a dokonce se i tu a tam dojmeme, což je minimálně za mě vše, co od lidských onucí v tomhle žánru vyžaduju. Hlavně Bryan Cranston velice sympaticky zahřívá divákův zájem do doby, než na plátno konečně vkročí (dosti destruktivním způsobem) první monstrum. Od té chvíle už není co řešit, jak radioaktivitou vykrmené příšery, tak rovnováhu nastolující Godzila (tj. Godžira) jsou děsivým způsobem rozkošné a díky nápadité, citlivé režii se jejich výstupy na scénu divákovi nezajídají, naopak na ně dostává stále větší a větší chuť. U vrcholné scény nachrlení radioaktivního dechu do chřtánu jsem se neubránil pověstně nerdovskému zapumpování pěstí ve vzduchu - musel jsem jednoduše nějak upustit ten přetlak "cool efektu", který v ten moment přesahoval zdraví bezpečné normy. 90% ()

Nevka

Ze začátku jsem myslel, že to vypnu, nicméně jsem to přečkal, a ve výsledku to nebylo tak špatné. Johnson a Olsenová byli sympatičtí. To, co říkám o nich se však vůbec neshoduje s Muty. Jejich zpracování se mi vůbec nelíbilo - nevím, jestli takhle vypadali v některém z bývalých dílů, či tam vůbec byli - ale tady se mi prostě nelíbili. Hlavně to bylo dáno jejich předlouhými nohami, které z nich dělali přerostlé kudlanky. Godzilla se mi líbila moc, ale snesla by více prostoru. Slabé 2 hvězdičky vytáhla poslední půlhodinka, která byla bombastická a byla radost se na to dívat. Takže 3 hvězdičky, ale vidět to už nepotřebuji. ()

castor

Je to už slušných pár let, co jsem své bratry viděl odcházet na Gappu (snad to byla vážně ona), léta páně 1998 jsem na ambiciózní a totálně zpropagovanou Emmerichovu Godzillu vyrazil sám, nevědomky, že o šestnáct let později mě cesta do kina čeká znovu. Nakonec to byla cesta za střídmějším zážitkem, který ještě víc sráží všechny ty náhody a podivná vojenská rozhodnutí, ale jinak mi ten staromódní přístup k téhle populární japonské ikoně chutnal. Nasraná příroda versus nanicovatá civilizace si to pro jednou zase solidně rozdají. Jako přidanou hodnotu (možná bych o ní až tolik nestál) tu máme obří potvory Muto, které se touží rozmnožit, takže výsledek je logicky ještě epičtější a destruktivnější, přičemž lidé (vojáci) jsou tu v rolích nedůležitých statistů, jejichž hrubá síla toho moc nesvede. Prakticky neznámý tvůrce za kamerou Gareth Edwards je docela osobitý, volí cestu návratu ke kořenům, snaží se být aktuální (určitě třeba vycítíme reflexi kolapsu jaderné elektrárny ve Fukušimě), jeho davové scény se musí líbit, jeho až moc seriózní přístup naopak méně. Chybí totiž vyloženě fanouškovské momenty, chybí humor, výsledek je navíc naprosto bez krve. Kdyby přibylo i víc citu nebo obav, bylo by při sledování snímku lépe. Buďme ale rádi za to, co přišlo. V sérii přiblblých blockbusterů je to důstojný zástupce, u kterého je na Godzillu naštěstí sakra dobrý výhled, stejně jako na vzlykající Elizabeth Olsen (tady příliš nevyužitá, ale bude dobré si jí i nadále pečlivě všímat). 75% ()

viperblade

Zhlédnuto v kině. Na Godzillu jsem se opravdu těšil, všechny trailery vypadaly naprosto parádně, plus zde máme Bryana Cranstona a Elizabeth Olsen. Do kina jsem tudíž šel s velkými očekáváními, ale i s vědomím, že film sklízel smíšené kritiky jak od novinářů/recenzentů, tak od normálních fanoušků jako jsem já. Po zhlédnutí jsem pochopil proč. Zatímco většina lidí čekala něco ve stylu "Heisenberg meets Pacific Rim", dostalo se jim filmu, ve kterém se dějí někdy dost nečekané scény, s kterými my, jakožto diváci, můžeme či nemůžeme souhlasit, ale to je tak vše. Mně se opravdu líbilo, že film jako takový nebyl nudný a byl docela nepředvídatelný, nicméně dost dobře si pamatuju ten pocit, kdy jsem vyšel z kina a říkal jsem si, že to bylo fajn, ale čekal jsem o trošičku více. Druhé zhlédnutí je povinnost, protože si myslím, že si tento film užiju mnohem víc když budu vědět, do čeho přesně jdu. Jinak musím smeknout klobouk před Garethem Edwardsem, který ukočíroval svůj první hollywoodský blockbuster takovýmhle způsobem. Z něho něco může být... 80 % ()

*CARNIFEX*

Nechápem ako môže niekto po odsledovaní Godzilly riešiť štruktúru príbehu, vykresľovanie charakteru postáv a podobné, "úplne vedľajšie", ba dokonca, v tomto prípade takmer "nepodstatné detaily". Toto predsa nie je psychologické drama od Šion Sona, kde mužovi v čase najväčšej zamilovanosti zisťujú "raka". Toto je snímok o "pukancoch a Cole" (na dzedzine o oškvarkoch a zakysanke). Godzilla je totálna oddychovka pri ktorej môžete (ak máte) vypnúť mozog a čakať kým Vás opätovne neuchváti nejaký efekt. Škoda len, že sa mnoho scén, ala "Street Fighter", odohrávalo v noci, pod žiarou ručných lampičiek od vietnamcov poobúvaných v žabkách. Nie, že by ma tie dva ázijské "komáre" nezaujali (to ani náhodou), ale hlavného "hrdinu", ktorý sa postavil na našu stranu, mohli taktiež ukázať častejšie a detailnejšie (ako napr. v samom závere, v plnej kráse). Godzilla je proste Godzilla. ()

CANNIBAL odpad!

Scénář naprostá ptákovina, výkony herců naprosto trestní a není zde žádná charakterní postava, která by to obohacovala. Nejsou zde žádné hlášky a v ději filmu není žádný velký zvrat, ani pořádná panika, či děs. Muto je velmi umělá obluda nacvakaná na kompu, dobrá tak leda pro strašení malých dětí. Godzilla je stejná jak z padesátých let, navíc plive modrý oheň?! Celkové hodnocení zní jasně - naprosto trapný a za ho*no stojící. ()

D.Moore

Když už divák ví, co ho čeká, a nemá problém přistoupit na Edwardsovu nápaditou a odvážnou hru, prostě mu nezbývá než být s Godzillou stoprocentně spokojen a užít si ji od začátku do konce. ()

MM_Ramone

"Godzilla". Keď som si pozrel pôvodný čiernobiely japonský snímok z roku 1954 tak som bol hodne sklamaný. Vôbec ma to neoslovilo. Dal som tomu len dve hviezdičky. Keď som videl bombastickú verziu od režiséra Rolanda Emmericha z roku 1998 tak som sa skoro zadávil popcornom. Ocenil som ju troma hviezdičkami. No a keď som teraz zhliadol spasiteľskú "Godzillu" od akéhosi Garetha Edwardsa, ktorú natočil v roku 2014, tak som bol spokojný. Je to kvalitný nuclear monsters sci-fi. Dávam štyri hviezdičky. **** ()

kulyk odpad!

Docela lapálie, co? Z této hovadiny mám snad horší pocit, než bych měl z omývání rány louhem. Otevřené a hluboké rány. V oblasti varlat. Rozdrcených. Pravda, sice je úžo božanské vidět po celý film na okraji monitoru japíka, co čumí jako tasemnice na zácpu, či fakt, že jedna jůes rodina je prostě u všeho, všude a vždy, i kdyby na keňar nebylo, ale to mi prostě ku vyvrcholení nepostačí. A bez mučení uznám, že by si Godzilla za nějaké ty triky, umně poschovávané ve tmě, hvězdu i zasloužila, ovšem klidně prdím proti větru, abych varoval natěšené diváctvo. To není jen odpad, to je odhnilek. ()

PinokKio

Nenapadlo by mě, že ta přerostlá ještěrka může být taky klaďas, ale za to může moje neznalost většiny předchozích filmů o ní. O to víc má ale nastudováno režisér Gareth Edwards, takže jako skutečný fanoušek žánru natočil přesně to, co popcornový divák neočekává a Godzillies (dle vzoru Trekkies) snad nějaké to oko přimhouří nebo se s touhle verzí rovnou ztotožní. Za sebe můžu napsat, že jsem někde mezi oběma tábory, tudíž překvapen hrou na schovávanou všech monster až do závěrečného finále, ale to je spíš plus než výtka .. ()

Spooner

Uznávám, že Gareth Edwards má plno sympatických nápadů a neskonalou úctu k předloze. Jenže já nikdy nepatřil mez Godzilofily a víc než nekonečné lákání na akci, bych si přál tu letní nářezovou akci. Jako letní popcornová jízda, kterou má nová Godzilla také být, totiž film strašně selhává a kromě neustálého vábení na věci příští toho nabízí strašně málo. Role přerostlé ještěrky je hodně fajn, samotný děj je ovšem stejně debilní jako v odsuzovaném Emmerichově počinu (akorát zde to paradoxně nikomu moc nevadí). Tupější postavy, jež se na spoustě stěžejních míst objevují zcela náhodně, jsem neviděl od Promethea. Johnson je nevhodně obsazen, Olsenka a Strathain jsou zde úplně navíc, Cranston to sám neuhraje a Watanabe celou dobu čumí, jak kdyby ho noc předtím někdo znásilnil. I přes bez debat zvládnutou atmosféru a celkem povedenou závěrečnou akci tak zůstává divácký požitek takřka nulový. ()

Wacoslav1 odpad!

Víc než Go(t)zlila. Všechno špatně. Naprostej průser epických rozměrů. První půlka jedna velká nuda. Člověk by čekal, že se dozví něco o ději např co jsou zač ty příšery, proč je Godzilla na straně lidí a pomáhá jim atd atd no prostě se to děje nezjistíme proč. Navíc vůbec nechápu proč se film jmenuje jak se jmenuje když samotná Godzilla se tu vyskytuje všeho všudy asi tak 10 minut a vypadá to asi tak, že pokaždý napochoduje na scénu začne řvát jako kráva načež se vrhne na monstrum a kamera uhejbá stranou nebo nastoupí zařve jako kráva a zas odejde do hajzlu. Naprostá katastrofa. O hercích se nebudu zmiňovat vůbec všichni jsou statisti do jednoho a jsou tu naprosto zbyteční. No možná ještě přehodnotím verzi od Emericha sice to byla taky totální píčovina, ale místy aspoň sranda. Tenhle film zabíjí hlavně dvě věci a to fakt, že je totálně odfláknutej a navíc se ještě bere brutálně vážně. Jo a už se těším na to kolik retardovaných dětiček mi zase nableje do pošty, že nemám vkus a ať už přestanu psát ty svoje vypatlaný komentáře.5% ()

2Pac

Nestava sa casto, ze film dopozeram az na piaty krat...4x som pri tom skutocne zaspal...neviem, ci to bolo tym, ze sa mi pri monumentalnej hudbe prerusovanej vybuchmi a monstruoznym revom dobre spi, alebo ma film vazne nudil..dopozeral som to, lebo Godzillu, ako taku mam rad, avsak tento film ma uplne minul... ()

Davies182

Zatím nejakčnější film roku bez akčních scén? I tak by se dalo popsat Edwardsovo nekonečné slibování "teď už tu bitku konečně pořádně nakopnu!" a následné uhýbání kamerou. Potřetí to ještě skousnete, jenomže až se Godžira rozeřve počtvrtý, a místo padání baráků dojde na další snímání pobíhání nezajímavých postav v ulicích pustošeného městysu, budete film chtě nechtě proklínat. Přesto z toho mám podstatně lepší dojmy než z Pacific Rimu plnýho klišé, a i na plátno se tu s otevřenou pusou čučí podstatně déle a překvapeněji. Godzilla na moment v sále uzemní a IMAXovské měřítko si díky zážitku bezesporu zaslouží, pozitivní dojmy ale kvůli nenaplněnému destruktivnímu potenciálu vyprchají zatraceně rychle... ()

gogo76

Úúújj...Toto bolo veľké sklamanie. Vlastne som si od toho ani veľa nesľuboval, tieto megalomanské hity veľmi často sklamú, ale bol som si istý, že nová Godzilla kvalitou predčí aspoň tú Emmerichovu. Úvod s tragédiou a J. Binoche ma navnadil, no potom to išlo iba z kopca. Všetky triky, inak úbohé a zábery na obludy boli buď v tme, alebo ešte lepšie - pridáme dážď, aby to divák lepšie videl. Samotná Godzilla už nestačí a pridali ďalšie dve obludy navyše. Všetky stoja za hovno. Než k niečomu došlo,takmer hodina!, kecalo sa nekonečne dlho a neskutočne nudne. Samotná Godzilla bola na smiech a vyzerá akoby vznikla 20 rokov dozadu. Ako píše Georgex, ak by to bol video film, ok., ale toto stálo 160 miliónov dolárov?? Najhorší blockbuster za poriadne dlhú dobu, zvlášť keď človeka navnadia na tak sľubné obsadenie. 30%. ()

pepo

Nová Gojira je zaujímavý film. Bohužiaľ nie dosť dobrý. Trikové atrakcie sa snaží nahradiť pohľadom "zdola"(vidz. Cloverfield alebo Signs), ale na ľudský pohľad má strašne nezaujímavé postavy (ich expozícia totálne zlyháva). Má síce kopu vynikajúcich scén ale divák sa nemá o koho báť, pretože hlavný hrdina sa dobrovoľne vrhá do všetkých životunebezpečných situácií a nemá ani komu fandiť (pretože hlavný hrdina sa veľmi často správa ako idiot). Je to hrozná škoda pretože takto "iný "blockbuster tu už dlho nebol (napadá ma až vojna svetov, ktorá bola niečo veľmi podobná ale fungovala neskutočne lepšie) a neviem či bude na to v najbližšej dobe odvaha Ten film sa snaží byť tak strašne originálny (teda aspoň na oko, všetky "originálne" postupy sme už videli inde), ale bohužiaľ nefunguje v najzákladnejších veciach. Občas to klišé treba používať. Smutných 6/10 ale teším sa na ďalšie pozretie. P.S. meno hlavnej postavy jasne vyjadruje po čom a po kom tvorcovia pomrkávali a chceli sa mu vyrovnať. Snáď nabudúce ()

Gareth Edwards a nový Jurský svět?

Gareth Edwards a nový Jurský svět?

21.02.2024

Kolem dinosauří série začíná opět být čím dál víc rušno. Není tomu ani tolik dnů od chvíle, co jste se zde mohli dočíst, že ohledně natočení nového dílu Jurského světa z pera scenáristy prvních dvou… (více)

Legendary zvažuje právní kroky proti Warnerům

Legendary zvažuje právní kroky proti Warnerům

07.12.2020

Zamíří Godzilla vs. Kong na stream?

Zamíří Godzilla vs. Kong na stream?

27.11.2020

Godzilla vs. Kong se nejspíš posune

Godzilla vs. Kong se nejspíš posune

26.05.2020

Nadcházející snímek Godzilla vs. Kong režiséra Adama Wingarda, jenž má zakončit čtyřdílnou filmovou sérii odstartovanou filmem Godzilla z roku 2014, měl původně dorazit už tento měsíc. Později byl… (více)