Reklama

Reklama

Off the Map

(seriál)
Akční / Dobrodružný / Drama
USA, 2011, 9 h 19 min (Minutáž: 43 min)

Tvůrci:

Jenna Bans

Hudba:

Ben Decter

Hrají:

Caroline Dhavernas, Martin Henderson, Jason George, Valerie Cruz, Aimee Garcia, Zach Gilford, Nicholas Gonzalez, Mamie Gummer (více)
(další profese)

Epizody(13)

Seriál z lékařského prostředí od tvůrkyně Chirurgů, Shondy Rhimes.  Vítejte v "la ciudad de las estrellas" (Město hvězd), maličkém městečku uprostřed jihoamerické džungle, ve kterém stojí jedna obyčejná klinika s nedostatkem personálu i zásob. Přesně to je místo, kam míří mladá doktorka Lily Brennerová společně se svými přáteli, Minou Minardovou a Manny Diazem. Nechávají za sebou veškerý dosavadní život a doufají, že dokáží pozitivně ovlivnit životy všech, které při své práci potkají. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (19)

MiGi87 

všechny recenze uživatele

Docela chytlavé, po prvních dvou dílech zatím za 4*. Slušní herci a, byť to není žádný House, tak i celkem zajímavé případy, uvidím, jak to půjde dál. EDIT po konci: Zvedám na 5* - perfektní seriál. Poměr mezi epizodností a návazností epizod je tak akorát a zkoukl jsem to skoro celé ve dvou dnech. Super seriál, jehož největší vadou bylo, že nebyl prodloužen a ani nedostal nějaký závěrečný díl, který by to trochu uzavřel. Jasně vede můj žebříček seriálů, kterým jejich televize nedaly šanci, jakou si zasloužily. ()

Pajky3 

všechny recenze uživatele

Docela zajímavej lékařskej seriál, u kterýho jsou hlavním plusem neokoukaný případy z džungle. Vztahy jsou docela přeplácaný, apsoň bych řekl že na tu jednu sérii se toho stane moc. Obsazení je ale fajn, trojice mladejch doktorů mi sedla, nejvíc z nich Tommy Fuller (Zach Gilford). Ale i doktoři džunglí ostřílení nejsou k zahození. ()

Reklama

novoten 

všechny recenze uživatele

Kromě nečekaně laskavého zdejšího hodnocení mě překvapuje především naivita, s jakou se stanice ABC rozhodla přidat ke Grey's Anatomy a Private Practice i třetí lékařskou vlajkovou loď z obvykle neselhávající stáje nezdolné Shondy Rhimes. Protože byť se zdá, že vzorec je podobný jako u dnes již legendárního seriálu ze seattleské nemocnice, jen okořeněný exotickým prostředím, velmi brzy mi začalo docházet, že se vážně jedná jen o zdání. Martin Henderson je v roli hlavního charakterního doktora jen levná náhrada za osvědčeného Patricka Dempseyho (při sledování v roce 2016 obzvlášť vtipná paralela), ale i přes několik papírem ostudně šustících dialogů a scén si nepříliš vděčnou roli uhrává se ctí. To se ovšem nedá říct o trojici nováčků, skrze kterou zdejší nemocnici poznáváme. Lily sice není nová Meredith, ale sympatie si i přes katastrofální linku s pochybným Mateem získává snadno. Upjatá Mina a hejsek Tommy ale pouze nudí a třeba malý sidekick Charlie jak kdyby svou nevysvětlitelností vypadl z epizodických seriálů snad ještě z devadesátek. Jedinou vpravdě oblíbenou postavou je tak racionální Zee v přesném podání Valerie Cruz, u které se jen divím, že dokáže v tomhle kolektivu vydržet. A když u čistokrevné vztahovky nefungují charaktery a interakce mezi nimi začne dostávat náboj až v posledních epizodách, troufám si říct, že se z Off the Map stalo regulérní šlápnutí vedle. Podivné pacientské zápletky (vévodí nacista nebo vězeňský systém) pak ten dojem pouze umocňují. Klišovitou romantiku mám jindy rád a scény ze Seattle Grace nebo Seaside Wellness Center mě pravidelně dojímají. Tady jsem ale měl v každém dějově důležitějším okamžiku pocit, že sleduji nejprvoplánovější limonádu. ()

Laerry 

všechny recenze uživatele

Za seriálem stojí tři ženy - Jenna Bans, Shonda Rhimes a Betsy Beers, které společně pracovaly na jiném lékařském seriálu - Grey's Anatomy. Což je na příběhu silně znát - zaprvé seriál kypí lacinými emocionálními scénami, snažící se vzbudit soucit nad pacienty. Kýčovité scény vás zaručeně nedojmou, spíše zkazí dojem jinak z celkem oddychové podívané. A za druhé je hlavní náplní i vztahové "drama" mezi postavami, které mají naběhnuto na slušnou telenovelu. Nesmí chybět ani tragická minulost hlavního sexy doktora Bena Keetona (Martin Henderson), který přišel před pěti lety o ženu a dceru, a právě mezi ním a Lily Brenner začne být naznačována vzájemná náklonnost... stejně tak jako mezi zbytkem personálu. Hlavními klady je tedy nádherná krajina, neokoukané lékařské případy a skupina více či méně sympatických postav, které jestliže vás dostatečně osloví, vám mohou zkrátit dlouhou chvíli. Na druhou stranu, když si Off the map necháte ujít, o vůbec nic nepřijdete. ()

emma53 

všechny recenze uživatele

Pokud chce někdo vidět ty nejnemožnější operace a nemoci v oblasti džungle v šílených podmínkách, má to mít. Jinak doktorský kluci a holky byli vybraný tak, aby to lahodilo diváckému oku, já bych si určo vybrala. Mělo to šmrnc, spád, ale nicméně je to seriál z oblasti těch průměrných, škoda. Dalo se z toho vytřískat daleko víc. Lepší trojka, protože jsem se vůbec nenudila. ()

Galerie (12)

Zajímavosti (1)

  • Natáčení probíhalo v lokacích ostrova Oahu. Ten je nejvýznamnějším a nejlidnatějším ostrovem Havajského souostroví. (Conspi)

Reklama

Reklama