Reklama

Reklama

Off the Map

(seriál)
USA, 2011, 9 h 19 min (Minutáž: 43 min)

Tvůrci:

Jenna Bans

Hudba:

Ben Decter

Hrají:

Caroline Dhavernas, Martin Henderson, Jason George, Valerie Cruz, Aimee Garcia, Zach Gilford, Nicholas Gonzalez, Mamie Gummer, Rachelle Lefevre (více)
(další profese)

Epizody(13)

Seriál z lékařského prostředí od tvůrkyně Chirurgů, Shondy Rhimes.  Vítejte v "la ciudad de las estrellas" (Město hvězd), maličkém městečku uprostřed jihoamerické džungle, ve kterém stojí jedna obyčejná klinika s nedostatkem personálu i zásob. Přesně to je místo, kam míří mladá doktorka Lily Brennerová společně se svými přáteli, Minou Minardovou a Manny Diazem. Nechávají za sebou veškerý dosavadní život a doufají, že dokáží pozitivně ovlivnit životy všech, které při své práci potkají. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (19)

novoten 

všechny recenze uživatele

Kromě nečekaně laskavého zdejšího hodnocení mě překvapuje především naivita, s jakou se stanice ABC rozhodla přidat ke Grey's Anatomy a Private Practice i třetí lékařskou vlajkovou loď z obvykle neselhávající stáje nezdolné Shondy Rhimes. Protože byť se zdá, že vzorec je podobný jako u dnes již legendárního seriálu ze seattleské nemocnice, jen okořeněný exotickým prostředím, velmi brzy mi začalo docházet, že se vážně jedná jen o zdání. Martin Henderson je v roli hlavního charakterního doktora jen levná náhrada za osvědčeného Patricka Dempseyho (při sledování v roce 2016 obzvlášť vtipná paralela), ale i přes několik papírem ostudně šustících dialogů a scén si nepříliš vděčnou roli uhrává se ctí. To se ovšem nedá říct o trojici nováčků, skrze kterou zdejší nemocnici poznáváme. Lily sice není nová Meredith, ale sympatie si i přes katastrofální linku s pochybným Mateem získává snadno. Upjatá Mina a hejsek Tommy ale pouze nudí a třeba malý sidekick Charlie jak kdyby svou nevysvětlitelností vypadl z epizodických seriálů snad ještě z devadesátek. Jedinou vpravdě oblíbenou postavou je tak racionální Zee v přesném podání Valerie Cruz, u které se jen divím, že dokáže v tomhle kolektivu vydržet. A když u čistokrevné vztahovky nefungují charaktery a interakce mezi nimi začne dostávat náboj až v posledních epizodách, troufám si říct, že se z Off the Map stalo regulérní šlápnutí vedle. Podivné pacientské zápletky (vévodí nacista nebo vězeňský systém) pak ten dojem pouze umocňují. Klišovitou romantiku mám jindy rád a scény ze Seattle Grace nebo Seaside Wellness Center mě pravidelně dojímají. Tady jsem ale měl v každém dějově důležitějším okamžiku pocit, že sleduji nejprvoplánovější limonádu. ()

emma53 

všechny recenze uživatele

Pokud chce někdo vidět ty nejnemožnější operace a nemoci v oblasti džungle v šílených podmínkách, má to mít. Jinak doktorský kluci a holky byli vybraný tak, aby to lahodilo diváckému oku, já bych si určo vybrala. Mělo to šmrnc, spád, ale nicméně je to seriál z oblasti těch průměrných, škoda. Dalo se z toho vytřískat daleko víc. Lepší trojka, protože jsem se vůbec nenudila. ()

Reklama

Nekromacer 

všechny recenze uživatele

Po prvním dílu (který jsem prostě musel vidět už na základě upoutávky - škoda, že jí tvořilo prvních 10 minut seriálu a ne něco navíc) zatím hodnotím vcelku pozitivně. Snad to nesklouzne brzo do stylu MacGyvera v medicíně, aby se svou mačetou, žvýkačkou a kouskem izolačky sestavil gama nůž a to v každém díle. Ale pro první díl, byla trocha tropické improvizace velice zajímavá. Snad nás La Clinica Cruz del Sur a její zaměstnanci budou bavit nějakou tu řadu. Rozhodně zajímavé (minimálně na poměry USA) mi přijde aktivita ABC, kde si dala za cíl na svých stránkách po každém dílu nějak hlouběji probrat jednu nemoc, která se v něm vyléčí. Snad se ani tohle nevymkne kontrole, aby se seriál nestal otrokem nauky. ()

bee.el 

všechny recenze uživatele

Proč musí seriály, které si zamiluju nejvíc, vždycky po první sérii zrušit??? Ale teď k hodnocení - je v tom vidět Shonda. Hodně. Ale není to kopírák Greys, to zase díkybohu ne. Velké plus je nádherná příroda, i exotické choroby a těžkosti, se kterými se hrdinové musí potýkat. Samozřejmě jsou všichni extrémně sympatičtí a krásní. Přes všechny báječné zamilované příhody pro mě nejlepší linkou celého seriálu zůstává vztah mezi Tommym a Charliem. Celkově pro mě prostě výborné. ()

chicab8 

všechny recenze uživatele

Je asi pšetilost hodnotit po prvních dvou dílech, ovšem není nad bezprostřední dojmy. Seriál našlápl velice dobře, postavy jsou příjemné a mají před sebou velkou osobnostní profilaci, prostředí je výborné a nahrává dobře promyšleným dramatických situacím. Účast Shondy Rimes nemůže být na škodu, jsem zvědavá, jak si s hrdiny pohraje. Co se týče protagonistů, na hodnocení je brzy, přestože krutá blondýnka a citlivá černovláska už si mě získaly ted. Na další díly se zrkátka mohu jen těšit... ()

Galerie (12)

Zajímavosti (1)

  • Natáčení probíhalo v lokacích ostrova Oahu. Ten je nejvýznamnějším a nejlidnatějším ostrovem Havajského souostroví. (Conspi)

Reklama

Reklama