Za seriálem stojí tři ženy - Jenna Bans, Shonda Rhimes a Betsy Beers, které společně pracovaly na jiném lékařském seriálu - Grey's Anatomy. Což je na příběhu silně znát - zaprvé seriál kypí lacinými emocionálními scénami, snažící se vzbudit soucit nad pacienty. Kýčovité scény vás zaručeně nedojmou, spíše zkazí dojem jinak z celkem oddychové podívané. A za druhé je hlavní náplní i vztahové "drama" mezi postavami, které mají naběhnuto na slušnou telenovelu. Nesmí chybět ani tragická minulost hlavního sexy doktora Bena Keetona (Martin Henderson), který přišel před pěti lety o ženu a dceru, a právě mezi ním a Lily Brenner začne být naznačována vzájemná náklonnost... stejně tak jako mezi zbytkem personálu. Hlavními klady je tedy nádherná krajina, neokoukané lékařské případy a skupina více či méně sympatických postav, které jestliže vás dostatečně osloví, vám mohou zkrátit dlouhou chvíli. Na druhou stranu, když si Off the map necháte ujít, o vůbec nic nepřijdete.(24.6.2011)

Docela zajímavej lékařskej seriál, u kterýho jsou hlavním plusem neokoukaný případy z džungle. Vztahy jsou docela přeplácaný, apsoň bych řekl že na tu jednu sérii se toho stane moc. Obsazení je ale fajn, trojice mladejch doktorů mi sedla, nejvíc z nich Tommy Fuller (Zach Gilford). Ale i doktoři džunglí ostřílení nejsou k zahození.(26.1.2012)

Po prvním dílu (který jsem prostě musel vidět už na základě upoutávky - škoda, že jí tvořilo prvních 10 minut seriálu a ne něco navíc) zatím hodnotím vcelku pozitivně. Snad to nesklouzne brzo do stylu MacGyvera v medicíně, aby se svou mačetou, žvýkačkou a kouskem izolačky sestavil gama nůž a to v každém díle. Ale pro první díl, byla trocha tropické improvizace velice zajímavá. Snad nás La Clinica Cruz del Sur a její zaměstnanci budou bavit nějakou tu řadu. Rozhodně zajímavé (minimálně na poměry USA) mi přijde aktivita ABC, kde si dala za cíl na svých stránkách po každém dílu nějak hlouběji probrat jednu nemoc, která se v něm vyléčí. Snad se ani tohle nevymkne kontrole, aby se seriál nestal otrokem nauky.(14.1.2011)

Proč musí seriály, které si zamiluju nejvíc, vždycky po první sérii zrušit??? Ale teď k hodnocení - je v tom vidět Shonda. Hodně. Ale není to kopírák Greys, to zase díkybohu ne. Velké plus je nádherná příroda, i exotické choroby a těžkosti, se kterými se hrdinové musí potýkat. Samozřejmě jsou všichni extrémně sympatičtí a krásní. Přes všechny báječné zamilované příhody pro mě nejlepší linkou celého seriálu zůstává vztah mezi Tommym a Charliem. Celkově pro mě prostě výborné.(29.1.2013)

Je asi pšetilost hodnotit po prvních dvou dílech, ovšem není nad bezprostřední dojmy. Seriál našlápl velice dobře, postavy jsou příjemné a mají před sebou velkou osobnostní profilaci, prostředí je výborné a nahrává dobře promyšleným dramatických situacím. Účast Shondy Rimes nemůže být na škodu, jsem zvědavá, jak si s hrdiny pohraje. Co se týče protagonistů, na hodnocení je brzy, přestože krutá blondýnka a citlivá černovláska už si mě získaly ted. Na další díly se zrkátka mohu jen těšit...(21.1.2011)

• - Natáčení probíhalo v lokacích ostrova Oahu. Ten je nejvýznamnějším a nejlidnatějším ostrovem Havajského souostroví. (Conspi)