V roce 2089 archeologové Elizabeth Shawová a Charlie Holloway objeví nástěnnou malbu v jeskyni ve Skotsku, která se podobá několika dalším malbám jiných kultur. Elisabeth a Charlie považují postavy na nich ztvárněné za Stvořitele lidí z jiných planet. Stárnoucí boháč Peter Weyland financuje výpravu vesmírné lodi Prometheus na vzdálenou planetu LV-223, z níž Stvořitelé údajně pocházejí. Na palubě cestuje skupina vědců, Weyland, velitelka mise Wickersová a android David. Prometheus přistane na opuštěné hornaté planetě, kterou posádka začne zkoumat. Naleznou zde válcovité nádoby, kamennou sochu humanoidní hlavy a neznámé bezhlavé tělo, o němž se domnívají, že patřilo jednomu ze Stvořitelů. Vědci najdou i další těla, což je přivede k domněnce, že Stvořitelé patrně již vymřeli. Členové posádky Millburn a Fifield se rozhodnou vrátit zpátky na loď, ale cestou se ztratí. Spustí se draslíková bouře, expedice musí být přerušena a posádka se vrací na loď. David tajně vezme jednu z nalezených nádob, v nichž se nachází tajemná tekutina. V lodní laboratoři je objevena shoda mezi DNA Stvořitelů a lidskou DNA. David zkoumá válce s tekutinou a její vzorek nepozorovaně přimíchá Charliemu do pití. Krátce poté se spolu Charlie a Elizabeth vyspí. Mezitím hadovité zvíře zaútočí na ztracené vědce Millburna a Fifielda. Millburn zemře a Fifielda pohltí temná tekutina. Při dalším průzkumu planety David objeví další tělo Stvořitele, tentokrát ovšem přežívajícího ve stázi, a spolu s ním i vesmírnou mapu, na které je zvýrazněna Země. Mezitím se u Charlieho projeví příznaky neznámého onemocnění a znetvoří mu obličej. Wickersová odmítne ho dále držet na palubě a upálí ho plamenometem. Testy ukážou, že Shawová je těhotná, ovšem v jejím těle je ukrytý mimozemský zárodek. Pomocí chirurgického robota se podaří zárodek z jejího břicha vyoperovat. Shawová poté zjistí, že Weyland se chce setkat s posledním žijícím Stvořitelem, aby ho zachránil před blížící se smrtí stářím... (TV Prima)

sedm.1

Jednoduše nic moc. Bohužel, Ridley Scott nastartoval svou režisérskou kariéru opravdu geniálně a točil bez debat jednu filmovou legendu za druhou, ovšem narovinu, v roce 2000 přišel zlom a nikdo mě nepřesvědčí o tom, že od Gladiátora nenatáčí už nic víc, než lehce průměrné bijáky, mezi které musím zařadit i aktuálního Promethea. Samozřejmě, co se týče vizuální podoby filmu, to je prostě deliktesa, špička, efekty na nejvyšší úrovni, zkrátka bomba, v tomto směru strhující zážitek. Ovšem kdyby selhal Scott při součastných možnostech i v tomto ohledu, bylo by to po něj už rovnou na zabalení si vercajku a odchodu do domova důchodců. Každopádně, perfektní vizuální dojem je ke vší smůle to jediné,co mohu v Prometheovi posoudit za opravdu výborné. Což o to, spousta parádních a úspěšných filmů je postaveno pouze na ohromujících tricích, dechberoucích efektech a vizuálně bombastickýh scénách, viz třeba veškeré megalomanské projekty pánů Emmericha či Baye, ale zrovna od snímku, rozvíjející ságů kultovních Vetřelců, jsem chtěl mermomocí daleko víc, než jen dokonalé efektní představení, které jsem ostatně považoval za samozřejmé. Prometheus ale dějově vážně hodně tápe a nezasluží si nic víc, než přirovnání k sice zábavným, nicméně tuctově béčkovým Vetřelcům a Predátorům(2004) a nebo nové verzi The Thing(2011). Celá zápletka má spoustu hluchých míst, nezáživných momentů, nudných postav, málo strhujících scén, bohužel mě neoslovila ale ani příliš atmosféra, která sice byla díky prostředí navozena hodně slušně, ovšem Scott z ní nedokázal vyždímat vůbec nic navíc. A klidně režisérovi hodím i na hrb promrhání napínavých momentů, kterých bylo poměrně dost, ale využity byly též mizerně. Co se pak týče hereckého obsazení, známých a osvědčených jmen spousta, ale že by někdo vyloženě vyčníval, to tedy ne. Fassbender byl sice pro svou postavu správně chladným,ale jeho charisma na mě moc nezabralo, velké zklamání byla pro mě Noomi Rapace, skvělá herečka, která se ale pro tuto roli vůbec nehodila, Idris Elba tucťák jak prase a Charlize Theron, která to mohla jediná zachránit, bohužel zas dostala velice malý prostor. Já zkrátka nejsem z Promethea nějak nadšený, po vizuální stránce výborný, zbytek ale sklouzl do průměrných, lehce nezáživných vod. ()

Gaizka

Davson se děsí prequelu k Blade Runerovi, já se děsím sequelu k Prometheovi. Dojem z první cca poloviny u mě (naštěstí?) totálně přebíjí zklamání ze zbytku, takže za 4*. ()

KR4T4S

Viděno 2x (3D i 2D verze). Po prvním zhlédnutí: dost smíšené pocity, na jedné straně bezvadná audiovizuální stránka, chatrně poslepovaný sled několika dechberoucích scén a výjevů, ze kterých ale veškeré napětí vyprchává po pěti minutách, skvělý Fassbender a Theronová, na druhé starně lehce iritující Rapaceová s napůl plynu jedoucím Elbou a zbytek postav nevýrazný, jejich reakce podivné. Po druhém zhlédnutí: odhozeno obří očekávání a natěšení (především díky dokonalé propagaci a trailerům - od dob kampaně na Temného rytíře snad nejpropracovanější, velmi odvážná a zajímavá) a sledování s vědomím, že je to jen sci-fi. Fantastické scény fungují pořád stejně, několikrát husí kůže a s vypnutým mozkem ten film funguje dost dobře. Nadhozené a neodpovězené otázky vyvolávájící další otázky a teorie mi nevadí (poměrně se mi i tato hra líbí). Chci nejdřív Director's cut a následně pokračování tohoto prequelu k prequelu Vetřelce. (PS: trailerům jsem se záměrně vyhýbal, viděl jsem jen první, který mi stejně vyzradil skoro vše podstatné, to mohlo být taky bohužel dopad na menší napětí během celého filmu. PPS: viděno pokaždé s někým jiným. 1. osoba si byla vědoma Alieního univerza a napojení Promethea, 2. osoba věděla jen, že je to sci-fi od nějakého režiséra, co natočil nudného Vetřelce. 2. osoba byla po závěrečných titulcích s malinkými výhradami podstatně spokojenější...) 75% ()

ZkuKol

Ridley si chtěl natočit vlastní odkaz. Namaloval doslova fresky, vypráví tak osudově, že i odchod na toaletu může zachránit civilizace, nechává rozehrát svůj perfekcionismus to nejmenších detailů. Jenže si scénář nepřečetl až do konce a v poslední hodině se marně snaží dodržet "big things have small beginings" naopak je jeho závěr rutinní a slabší. Herecká sestava je výborná, ale některé postavy mohli být méně schematické. Nezodpovězených otázek je spousta, ale to snad filmu i prospívá. Spíš překvapí několik logických lapsů. Každopádně do kin dorazila nadprůměrná zábava s velkolepým vizuálem a nikdo by u ní neměl chybět!... 80% ()

Sdoom

Jeden z filmů, na které jsem se letos těšil úplně nejvíc a jak to tak poslední dobou bývá, opět zklamání. Sice zdaleka ne tak otřesné jako např. u Temných stínů, ale stále zklamání. I bez 3D je to vizuálně na úrovni blížící se dokonalosti, ale pokud k tomu není na odpovídající úrovni i obsah, na nějaké vysoké hodnocení může film zapomenout. Ridley Scott to přehnal s ambicemi, protože na to, aby scény dávaly nějaký smysl, by potřeboval tak 3x delší stopáž. Ale s celkem mizerným scénářem, jako byl tento, by asi ani to nestačilo. Bavil jsem se, to nezpochybňuji, ale spokojen jsem tedy rozhodně nebyl. (kino Cinestar, orig.) Edit 29.8.2017: Tak napodruhé mi celý film začal dávat mnohem větší smysl a mám pocit, že jsem pochopil, co nám Ridley Scott chtěl sdělit. Výhrad mám minimum a tudíž jdu s hodnocením o hvězdičku výše. Fakt spokojenost. (Blu-ray, orig.) ()

Yeosol

Ridley Scott se po neuvěřitelně dlouhý době vrátil k žánru, který ho tak neuvěřitelně proslavil. A ať si každý říká co chce, já odcházel z kina nadmíru spokojený a plný dojmů. Spousta lidí z toho filmu má rozpačitý dojmy, říkají, že je to neuvěřitelně sesekaný a že jde vidět, jak studio Ridleymu Scottovi hodně šlapalo na paty. Neříkám, že to není pravda, ale nemyslím si, že by to bylo zase až tak špatný, jak mnoho lidí píše jak v internetových recenzích, nebo tady na csfd.cz. Mrzí mě snad jen jediná věc a to, že i samotný režisér říkal, že bude režisérská prodloužená verze, protože spousta lidí s touhle verzí nebylo spokojených. nakonec jsme se ale dočkali toho, že žádná taková verze nás nečeká. Moc nechápu jeho rozhodnutí, nejdřív ano, pak že ne. Jako kdyby mu to pak někdo nějakým způsobem zatrhl. Nebo že by to byla jen nějaká habaďůra? Bohužel nevím, ale každopádně mě to mrzí. :-( Ale k filmu samotnýmu. Těšil jsem se na to hrozně moc a čekal jsem parádní scifák s atmosférou starých Vetřelců. To jsem každopádně dostal a v tý nejlepší formě jakou jsem opravdu chtěl. Hudba sice nebyla tolik zapamatovatelná a výrazná, jak bych si já osobně přál, ostatně co taky čekat od sci-fi hororu, kde jde spíš chvílema o dusnou a tíživou atmosféru osamělý planety. Ze všeho si bohužel pamatuju jen asi dvě skladbičky. Takže to byl asi jediný výraznější neduh, který mě moc neoslovil. Všechno ostatní už bylo v naprostým pořádku. Efektům není co dodat a když člověk vidí, jak přistává hlavní vesmirná loď lidský rasy, je to fantastický. Stejně tak bych zmínil několik věcí, který se mi osobně líbily. Např.... Vysvětlení, kdo že byly takový ty tajemně a podivně vyhlížející mimozemský organismy, který jsme viděli na jednom modulu ve Vetřelci (1979), vyříznutí jednoho druhu Vetřelce z břicha hrdinky a následnýho zpětnýho zašití robotickou nemocnicí, obrovská písečná bouře na planetě stíhající ve vesmírným modulu hlavní hrdiny, gigantická dopad lodě mimozemský civilizace zpátky na planetu doprovázený ohlušujícími efekty, při kterých mi vybrovalo sedadlo pod zadkem, líhně uvnitř jeskyně, který hodně připomínaly scénu s Facehugery z původního Vetřelce a otevírajícími vajíčky, jednoho člena posádky, který je s ostaníma ze zcela jinýho důvodu, než si mnozí mysleli a není tak úplně tím, kým se zdá být, nebo úžasný konec, při kterým jsem si řekl: Jo tak takhlééé vznikl. Ale víc říkat nebudu, ať se každý podívá sám. :-) Příběh filmu byl v pohodě, neměl jsem s ním absolutně žádný problém, jen je pravda, že někdy jsem si řikal..že bych si přál, aby toho vysvětlili víc, ale jak jsem už říkal, rozšířený edice se asi podle slov tvůrců nedočkáme, což je škoda. Spoustu lidí by rozhodně chtělo vidět z Vetřelčího univerza daleko víc. V konečným důsledku se stejně pro mě jedná o skvělou sci-fi podívanou, kterou by měl vidět každý fanoušek Vetřelčí ságy a nebyl jsem v tomhle směru vůvec zklamaný. Ridley Scott to opět dokázal. ()

Šakalík

Prometheus je dílo rozporuplné. Na jedné straně přináší několik až orgasticky dokonalých diváckých zážitků, na straně druhé působí dojmem nádherného drahokamu, který ale nikdo nevybrousil – ten potenciál z něj přímo sála, jenomže se to nějak nedotáhlo do konce. První polovina filmu dává vzpomenout na slavného Vetřelce snad v každém záběru, přičemž působí daleko sofistikovaněji – třeba pasáž, ve které David provádí rutinní údržbu lodi, si svou atmosférou křišťálové sci-fi nezadá ani se samotnou Vesmírnou odyseou. Vizuální složka filmu však postupně ustupuje ryzímu pragmatismu a akcechtivý divák, který zpočátku možná trochu mamral, se konečně dočká svého. V závěru je však pokles nároků na diváka velmi markantní a přestože je kompenzován atmosférou pravého hororu, tak nějak se ke zbytku filmu nehodí. Přesto za sebe tvrdím, že Prometheus je dílo kvalitní. Ale jedním dechem dodávám, že v případě dalších dílů je určitě co zlepšovat. ()

slovan1

Tak od "svého" filmu roku, jsem očekával o moc moc více. Těšil jsem se na akci, větší prostor efektům, více záběru na okolní lokace ale toho všeho je zde nedostačující množství. Nicméně herecky skvělé. Myšlenka, že jsem David a užívám si holografické výjevy v kokpitu mimozemské lodi a uvažuji nad původem života na zemi je docela pohlcující a mrazivá... Od pokračování radši moc očekávat nebudu, ať nejsem zase zklamaný. Od Scotta nejsem na průměry moc zvyklý a očekávám od něj lepší práci a hlavně větší zážitek... ()

Cejny

Za mě, jakožto fanouška Vetřelce, spokojenost. Jednak jsem od Promethea neočekával, že bude po horrorové stránce na stejné úrovni, jako původní Vetřelec. To prostě nejde. Žádný takový film, který by se Vetřelci vyrovnal už asi nikdo nenatočí a těžko s ním budeme něco moci srovnávat. Všechny myšlenky týkající se universa, které R. Scott vytvořil a nyní nám je představuje a vlastně nás tím připravuje na další vývoj a objasnění dalších otázek, jsou zajímavé a rozhodně stojí za to, počkat si na pokračování. 90 % ()

Dromed

Plnohodnotná náhrada za Vetřelce to sice nebyla, ale rozhodně je to nadprůměrné sci-fi. Letos určitě to nejlepší (áno lepší než Avengers). Ridleho filmy mám rád, ale myslím si, že historické velkofilmy mu jdou lépe než sci-fi, třeba Cameron dal vetřelci zcela jinou úroveň. 79% ()

civrss

Čekal jsem trochu něco jiného, ale hlavně trochu akce! Vizuálně nádherné zpracované, ale příběh stal dá se říct docela za velký kulový. Moc nesrovnalostí a hluchých momentů. Noomi Rapace není zrovna nejlepší volba hlavní hrdinky. Chybí ji atraktivita. Některé scény se však opravdu povedly, jak operace břicha tak útok té živé hadice. Celkove však jako pro všechny docela zklamání ()

Toupi

Skvělý vizuál přebíjí hodně nedoladěný scénář, který se Ridley Scott snaží poslepovat jak se jen dá. Ve výsledku ovšem zůstává více otazníků, než odpovědí, původní myšlenka vyšumí do ztracena a z posádky se stane banda blbců. ()

SG-1

"Jelikož v oblasti obrovských mrtvol nemám nic, čím bych Vám přispěl, tak se vracím do lodi." -Fifield- ()

danca044

Velice povedený sci-fi film. Možná by to někdy chtělo trochu víc akce, začátek filmu byl docela nudný. Noomi Rapace podle mě podala velice nepřesvědčivý herecký výkon a na její roli měli obsadit někoho jiného. Konec měl konečně spád a líbí se mi, že je otevřený. Na pokračování filmu se jistě kouknu. ()

h0n24

Rád bych se s vámi podělil o diskuzi z Facebooku:                                                                                                                             kamarád: Prometheus: Tak jsem to viděl podruhé. A ne, není to geniální film                                                                                   : Scifárny pana Scotta se v minulosti staly oblíbené až v průběhu věků. S Prometheem to bude imho podobné.                   kamarád: Nebude. Alien je o strachu, má dobře vyřešené pozadí postav, sociální kontext a vůbec ty reakce dávají smysl. (Pak to točil Cameron). Blade Runner byl hit kdysi, ale nedávno jsem ho viděl a narozdíl od knihy to nestárne úplně dobře. Prometheus má dementní scénář a minimálně dvě naprosto nesmyslné scény, nekonzistentní postavy a dementní scénář. To už jsem zmínil? Jo, to si zaslouží zmínit dvakrát jen proto, že mají dobré herce (minimálně polovinu z nich), neskutečný rozpočet, nádherné efekty, nádherný design art lidí a mimozemšťanů (Giger). Akorát ten scénář je kompletně dementní. Je tam jedna jediná postava, která má nějáký obsah a konzistentní projev/reakce a to je to robot (o jehož motivacích, stavbě, programovaní - ten sci-fi stuff - tam nepadne ani slovo... a to ani ve formě logu viz Alien 1). Ostatní lidi se tam chovají jako prázdné slupky, které se tváří podle toho jak si to vyžadovala scéna (podle něčího rozhodnutí --- asi pokaždé jiného manažera), nikoliv podle toho, jak by se mohla zachovat ona postava. A to ani nevíme, protože ty postavy jsou naprosto ploché. A ohledně celé té zápletky v pozadí... klidně by byla fajn, kdyby ten film o té zápletce v pozadí nebyl taková sračka, která si ani není schopna pořádně identifikovat otázku. A možná jako nápad při psaní scénáře je fajn na věci neodpovídat, ale to opravdu skvěle fungovalo u Lost...(pokud jste neviděli, tak nefungovalo a stal se z toho časem čím dal absurdnejší bullshit. A ano, bohužel jsem viděl všechny díly....) Imho tenhle film nebude stárnout jako Alien, protože doba VHS už pominula a Prometheus nestojí na ničem. (Jakkoliv dobře vypadající jsou Gigerovi Engineeři a jakkoliv realisticky se tváří lidské technologie, postavit film jenom na tom nelze... aspoň, že narozdíl od Dark Knight Rises jsou z pohledu kamery záběry použité dobře... no vlastně ne vždy...viz záběr z obleků/kamer na lidech, když honí hologram. first person kamera evokuje zmatek situace, film ale popisuje zvědavou honbu za neznámým cílem..takže taky fail). A to jsem ten film chtěl fakt hodně mít rád.                                                                                                                                                                  : Ten film je pokus. Ne typická vykrádačka alá "vyděláme balík". Má myšlenku a chce se vrýt do paměti >> Bůh/tvůrce/otec nás stvořil a nenávidí nás. Jsme nedokonalí. Ubozí. Chtěl víc a tak šel dál. ░ Jak vidíš stačila by věta. Odstavec. Ale večerní film? Jak chytře světu nastínit myšlenku a neříct ji? A jak pak zaujmout hloupý mainstream? Fanoušky Vetřelce? ░ Ten robot, naoko vedlejší postava, je o koho běží. On je hledaný vyšší vývojový stupeň. Ten nestupidní, který si poslední na cizí planetě sundá helmu. Ten, který nejedná hurá stylem "sebereme se a pak uvidíme, co se stane". Jaký je prapočátek našich jazyků? Učili nás rodiče mluvit? On nepřemýšlí egoisticky, s čímž my "nedokonalí" máme problém. Chápe svůj smysl života a respektuje ho, jakkoli je i ten ubohý. ░ Zbytek je jen nastavovaná kaše pro různé cílovky. Nová riplejová, engineeři, kamera, design... ░ Film je o něm a o jeho senilním tvůrci (viděls TED?). Paralelně se pak přenáší na naši rasu. Svět je však černobílý. On je ten dobrý. My ti špatní. Co naši tvůrci? ░ Za 10 let Dark Knight Rises bude IMHO "jen další Batman", kdežto Prometheus tématem k diskuzi. () (méně) (více)

OughJay

Vetřelce jsem nikdy moc nemusel a tak jsem se k Prometheovi snažil přistupovat jako kdyby šel do kin s naprosto čistym štítem. Nutno říct že jsem stejně nepochytil moc návazností na starší a slavnější Scottův spektákl. Můj verdikt je takovej, že jde o jedno z nejvelkolepějších sci-fi posledních let. Dalo by se říct doslova opus. Škoda, že na tak velkou látku je i 124 minut příliš krátká stopáž a zatím to nevypadá, že by na blu-ray měl dorazit director's cut. Prometheus je vážně mimořádně velký sousto a byl by zázrak, kdyby byl bez chyb. Není. Je tu strašně moc nezodpovězenejch otázek a co mi vadilo ze všeho nejvíc, strašně nezodpovědná posádka. Kdybych si představil takovou situaci v reálu, bylo by prostě nemyslitelný nechat si na tý lodi každýho dělat co si zamane, když by šlo o tak důležitou a zároveň drahou misi. Největším WTF momentem pak byla situace, kdy jedna z vyslaných sond hlásila známky života. Oni jeli na cizí planetu hledat život, sonda jim zahlásí, že tam nějakej je a kapitánův rozkaz zní, aby jí šel někdo opravit. Po scénáristický stránce mi přišel tenhle film vážně odbytej. Díky fantastický vizuální stránce a vysoce nadprůměrnejm hereckejm výkonům zejména Michaela Fassbendera a Noomi Rapace, jsem ale celej tenhle vetřelčí prequel žral i s navijákem a výborně jsem se bavil. Stoprocentně si to zaslouží přídavek v podobě vystříhaných scén i pokračování, na kterym by ale snad pracovali jiný a lepší scénáristi. Elizabeth Shaw: "What are you doing David?" David: "I'm attempting to open the door." Elizabeth Shaw: "Wait, we don't know what's on the other side." David: [Door opens] "Oops. Sorry." ()

bloodvomit

Vymažte si před sledováním jakékoli reference na Scotta a Vetřelce a ušetříte si spoustu trápení :-) Jako průměrný scífko to pak jde. ()

skinny

Vizuálně dokonale zpracované sci-fi se skvělými hereckými výkony, především Michael Fassbender (ten chlap nezklame) a Noomi Rapace..co se ale týče příběhu, či motivu...ono to není horor, jak jsem původně čekala, pravda občasné vypjaté dramatické chvíle tam jsou, samozřejmě ale na to, abych se "pos*ala" strachy to fakt nemá...takže za zpracování, a ty dva hlavní představitele 4* Charlize Theron mohla dostat větší prostor....jsem zvědavá na 2 ()

Firebug

Viděno několik měsíců po premiéře a prakticky s žádným očekáváním a stejně to zklamalo. Prometheus ze začátku slibuje odpověd (či aspon tajuplné pátrání po ni) na základní otázku života, vesmíru a vůbec. Nakonec ale s dívákem vy.ebe podobně jako stvořitel s hrstkou přeživší, ale scénáristicky dávno zesnulé posádky. Největším problémem ale není tak často propíraná transformace do béčkové vyvražďovačky ale to, že ani ta vyvražďovačka nefunguje tak, jak by měla. O strach nebo napětí ani nezakopnete a i když tam během deseti minut umře asi polovina posádky, tak má divák stejně pocit, že se vlastně nic nestalo. Ony ty postavy jsou beztak jen dvourozměrné figurky, které někdo vyhnal na scénu, aby tam trochu zaplnily prostor. Za pozornost stoji jen David (já mám toho Fassbendera pořád radši) a tajuplná Charlize Theron (jméno postavy jsem od včerejška zapomněl), ale i o ně po pár přešlapech v jednání ztratíte zájem. Přesto všechno nebyl ten snímek zas takovy prů.er, jak by se mohlo zdát. Mé konzumní Já si to relativně užilo, až na pár WTF momentů, které byly zmršeny nejen scénáristicky, ale i režisérsky (kdo viděl tak asi ví, o čem mluvím)... Mé hodnocení jsou slabší 3* asi i díky tomu, že jsou podobné nákladné sci-fi snímky v dnešní době nedostatkovým zbožím a já je mám rád :-) Sunshine a Moon si ale opakovaně zapnu raději než Promethea... ()

Tvůrce Watchmenů údajně chystá Star Wars

Tvůrce Watchmenů údajně chystá Star Wars

17.03.2022

Fede Alvarez natočí nového Vetřelce

Fede Alvarez natočí nového Vetřelce

05.03.2022

Skončí Del Torův vysněný projekt u Netflixu?

Skončí Del Torův vysněný projekt u Netflixu?

02.12.2021

Pro fanoušky filmaře Guillerma Del Tora (Tvář vody, Hellboy) není žádným tajemstvím, že jeho snem je natočit jednoho dne adaptaci knihy spisovatele H. P. Lovecrafta V horách šílenství. Jednou už k… (více)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů