V roce 2089 archeologové Elizabeth Shawová a Charlie Holloway objeví nástěnnou malbu v jeskyni ve Skotsku, která se podobá několika dalším malbám jiných kultur. Elisabeth a Charlie považují postavy na nich ztvárněné za Stvořitele lidí z jiných planet. Stárnoucí boháč Peter Weyland financuje výpravu vesmírné lodi Prometheus na vzdálenou planetu LV-223, z níž Stvořitelé údajně pocházejí. Na palubě cestuje skupina vědců, Weyland, velitelka mise Wickersová a android David. Prometheus přistane na opuštěné hornaté planetě, kterou posádka začne zkoumat. Naleznou zde válcovité nádoby, kamennou sochu humanoidní hlavy a neznámé bezhlavé tělo, o němž se domnívají, že patřilo jednomu ze Stvořitelů. Vědci najdou i další těla, což je přivede k domněnce, že Stvořitelé patrně již vymřeli. Členové posádky Millburn a Fifield se rozhodnou vrátit zpátky na loď, ale cestou se ztratí. Spustí se draslíková bouře, expedice musí být přerušena a posádka se vrací na loď. David tajně vezme jednu z nalezených nádob, v nichž se nachází tajemná tekutina. V lodní laboratoři je objevena shoda mezi DNA Stvořitelů a lidskou DNA. David zkoumá válce s tekutinou a její vzorek nepozorovaně přimíchá Charliemu do pití. Krátce poté se spolu Charlie a Elizabeth vyspí. Mezitím hadovité zvíře zaútočí na ztracené vědce Millburna a Fifielda. Millburn zemře a Fifielda pohltí temná tekutina. Při dalším průzkumu planety David objeví další tělo Stvořitele, tentokrát ovšem přežívajícího ve stázi, a spolu s ním i vesmírnou mapu, na které je zvýrazněna Země. Mezitím se u Charlieho projeví příznaky neznámého onemocnění a znetvoří mu obličej. Wickersová odmítne ho dále držet na palubě a upálí ho plamenometem. Testy ukážou, že Shawová je těhotná, ovšem v jejím těle je ukrytý mimozemský zárodek. Pomocí chirurgického robota se podaří zárodek z jejího břicha vyoperovat. Shawová poté zjistí, že Weyland se chce setkat s posledním žijícím Stvořitelem, aby ho zachránil před blížící se smrtí stářím... (TV Prima)

donkocicak

Kdo čeká Vetřelce, bude zklamán... Pokud se na to podíváme jen jako na sci-fi, nepůsobí výsledek tak špatně... Je tu mnoho spojitostí s Vetřelcem, a přesto žádná z nich není zásadní... Asi je to tím, že nás čeká ještě jedno pokračování... Mám rozpačitý dojem a mnohému jsem ve snímku neporozuměl... ()

Gromit

Málokterý film z poslední doby provázela tak vysoká očekávání. Byl to totiž právě Ridley Scott, kdo obohatil žánr sci-fi o vynikajícího Vetřelce a geniálního Blade Runnera. A když se po třiatřiceti letech rozhodl na první z těchto filmů navázat, nepochybovali mnozí z nás o tom, že se zase jednou přepíší dějiny světové kinematografie. Ale nepřepíší! Prometheus není film ani jedinečný, ani revoluční. Ovšem natočený je výtečně, nechybí mu napětí, atmosféra a zajímavé postavy. A nebýt toho konce (během nějž dojde k radikální změně žánru), mohl být ještě lepší. Každopádně je třeba říct, že i ve svých pětasedmdesáti letech se Scott udržuje ve formě, kterou by mu většina jeho mladších kolegů mohla pouze závidět. ()

kaspar

Pokud fakt hodně nežerete Vetřelce, tak na Promethea zapomeňte. Je to dost nic moc a o tom proč už asi bylo napsáno mnoho, takže nechci jen přepisovat části komentů, který vidíte pode(nade)mnou. Pokud bych měl něco vyzdvihnout, tak je to design. Lodí, "inženýrů", planety - hezky se na to kouká, škoda za ty logický díry. ()

katu147 odpad!

Osobně si myslím, že tento film není povedený. Chybí zde nějaká ta myšlenka proč... např. Proč přežila pouze ona? Jak je možně, že tam bylo více lodí? Prostě je to nedomyšlený film a rozhodně bych jako jediná přeživší nejela bádat dál, co z toho bude mít? Buď ji zabijí nebo umře ještě dřív než tam doletí. Něco tomu prostě chybí. Čekala jsem od toho víc. ()

Tiiso

A tak se směle přidám k většině a snímek strhnu do průměru. Problémem je, že by ale bylo příliš jednoduché o filmu řící, že je pouhým průměrem. Tak jednoduše to prostě nejde. Za prvé jde o sérii Alien a za druhé režisérem není jen tak někdo. A to je právě ten kámen úrazu. Očekávaný snímek ve mě udělal rozporuplné pocity a po několika projekcích, kdy jsem doufal, že třeba objevím nějaké skryté klady a mistrně ukryté poselství, film vlastně pohřbívám. (A tak jsem při tom letěl pro BD disk). Škoda toho nevyváženého děje a snad i amaterství v samotném scénáři, když byl naproti tomu začátek filmu a jeho část děje takovým požitkem pro oči, uši a i vlastní filmovou duši. Alien z roku 1979 patří do mé TOP TEN a co člověka mohlo potkat lepšího než, že jeho tvůrce opět po letech sedne a zkusí pokračování. V tomto případě Prequel? A ono ejhle, místo profesionality příjde taková "ojetina". Těžko říci komu je snímek ve finále vlastně určen. Pro současnou am. a ev. mládež? Pro skalní fanoušky Alien série (to snad asi ne)? (teď mě napadá, že V:Vzkříšení je vlastně lepší, jelikož si na nic nehraje a já ho posuzuji za slabší dílek do skládačky). Nebo to bylo všem jedno a šlo čistě o peníze a všichni se svezli na jméně a kultu, který se za ty roky vytvořil? Těžko soudit. Film jako B movie by celkem uspěl (ale to by jsme v něm neviděli takovou trikovost); jako pokračování Vetřelčí ságy je to ale "miš maš" a prohra co se logiky a náplně týče. A to příjde Prometheus 2. Ó bóže. Herecké výkony se střídají jako na houpačce. Hlavní mužská postava je mě lhostejná a její představitel jako vystřižen z Beverly Hills (Inu subjektivní pocit). Naopak ženský protějšek je dívatelnější, uvěřitelnější ale jak jsem již podotknul, její snaha se utopí v příběhovém guláši, který vévodí druhé polovině filmu. A největší zklamání mě připravil ten fakt, že jsem se ani jednou vůbec nebál. Každopádně snímek ukazuje již na plno velké slabiny, které začínají bujet ve všech velkých blockbustrech Hollywoodské produkce těchto let. Slabé 3 hvězdičky. ()

Lavinia

Bohužel, i tento prequel trpí všemi nemocemi, které tento typ filmu mívá. Takže: 1. technicky a trikově je úplně jinde, než navazující první díl kdysi skvělého hitu, 2. napětí nikde, protože stejně všichni víme, co bylo pak, 3. příběh je bucharem zmlácený a ztvarovaný do konce, který prostě "musí" navazovat a vysvětlovat, 4. téma je děsivě obehrané. Za co tedy to hodnocení? No přece za tu techniku a triky! Jenom trochu škoda příběhu, který se dal rozvinout do něčeho vskutku fajnového, hlavně kdyby se vypustily ty pomatenosti o bozích-stvořitelích, nehodné logicky myslících bytostí. ()

biergof

Nejdříve vás pohltí výprava, jako by nic jiného neexistovalo, jako by jste tam chtěli být! Pak začne takové psycho, že být součást posádky Prometheus by si nedal ani Ježíš! Za poslední dobu jsem neviděl nic krásnějšího a děsivějšího a tom to je. Dodatek: vyškrnuté scény s Tvůrcem do filmu patří a jsou pro příběh důležité! Jejich absence v příběhu filmu dost uškodily, upřímně mě to objektivně sere! A jestli to takle v holyvůdu pujde dál, lidé se do 30ti let vrátí ke knihám a filmaři budou čumět! ()

Bezda22

Mám z toho dost smíšený pocity. Atmosféra nebyla nijak hustá, ale nebylo to nudný. I když, chvilkama to zavánělo. Ale příde mi, že ten čas od nějaký akce do další byl přesně tak naplánovanej, aby se divák po rozbušení srdce uklidnil a byl připravenej na další. Ač nebylo akce moc, byla výborná. I přes to, že mě to nenudilo a bylo tam dost okamžiků, který by stály za přetočení a opětovný kouknutí, tak asi bude nějakej čas trvat, než se na to podívám. A jestli vůbec. Chci dát 3 hvězdy, ale to je u mě slušnej průměr a tehle film je lepší, nemám mu co vytknout, ale nebylo to pro mě nic co by mě posadilo na prdel 65%. ()

Hisnuklusi

Film naprosto o hovně. Tu jednu hvězdu dávám jako pojistku, kdyby se tam náhodou pak něco ještě stalo, protože jsem to opravdu nedokoukal ani na podruhé do konce. A to ne z únavy. Byl jsem naprosto čilý, prostě jsem to normálně vypnul, protože mě čekal ještě jeden, podle mého názoru lepší film a už se mi tady u té naprosto bezduché sračky nechtělo čekat. Fassbendr jako robot byl fajn. Celkově mi herci nevadili, řekl bych, že dobré osazenstvo. Ale takový scénář prostě nemůže u mě nikdy projít. A je pravda, že mě nikdy ani klasické filmy o vetřelcích ničím nefascinovali. I když, o tomhle se právě říkalo, že to ani moc o vetřelcích není, což nebylo. I přes to to bylo zcela neúnosné a nestravitelné. ()

jadran90

I když jsem neměl přehnaná očekávání, první polovina mě navnadila. Fassbender jako robot, úžasný audiovizuál a hlavně spousta až děsivě základních otázek. Druhá polovina bohužel kašle na odpovědi a místo toho nám servíruje průměrné vraždění. Bez pokračování to moc smyslu nedává. Jistě, to bububu z neznámého bylo fajn, ale taky by možná stačilo nejezdit na cizí planety s představou čaje o páté. Noomi mě nepřesvědčila, chyběl i pořádný wow moment. ()

Bgraphy

zážitek, lahůdka.... krásná návaznost, velmi povedené, krásně plynulé. Chtělo by to ještě remake Vetřelce, success předem zaručen :) takto matka s blikacíma žárovkama v lodi Nostromo vs. pre v Prometheus - technika v lodích neodpovídá - anachronismus.... ()

J.e.r.e.c

"Prometheus rozpuštěný a vypuštěný aneb Ztraceno při transkripci." Než se kolem Promethea strhla mediální štvanice podobná té, kvůli které před nějakým časem odstoupil Lojza Hadamczik z pozice trenéra českého nároďáku, byl to pro mě jasný tip na návštěvu kina. Sci-fi s rozpočtem 130 miliónů dolarů se netočí každý rok a avizované propojení s Vetřelcem, králem všech vesmírných hororů, bylo příslibem velkolepé podívané. Jsa člověk ovlivnitelný, nechal jsem se chytrým hypem naladit na vlnu značných očekávání, aby pak následující zdrcující ohlas jak diváků, tak kritiky, poslal můj zájem k bodu mrazu. K filmu jsem se tak dostal až nyní, skoro dva roky po premiéře a s čistou hlavou. A jsem rád – jít na Promethea natěšeně do kina, asi bych po produkci vyrval uvaděčce v Cinestaru játra z břišní dutiny. Scottův snímek opravdu není moc dobrý a selhává ve všech možných aspektech, které považuji u díla tohoto typu za podstatné. Naprosto nefunguje interakce s posádkou, postavy jsou špatně napsané a nenechávají hercům prostor k tomu, aby s nimi provedli něco zajímavého. Zdaleka nejlépe z toho vyšel Fassbender, jednak má k dispozici nejzajímavější charakter, a druhak je to herec, který by mě svým charisma přikoval k obrazovce, i kdyby předváděl výhody odšťavňovače v teleshoppingu. Celkem fajn je i Charlize Theron, jako ledová královna Vickersová, a Idris Elba v roli svérázného kapitána Janka. Ústřední pár, doktoři a milenci (manželé?) Wattsová a Holloway, kteří mají nejblíže k označení „hlavní hrdinové“, a tudíž by mě měli zajímat nejvíc, mě nezaujali skoro vůbec. Zbytek posádky jsou buď kreténi, kteří si zaslouží co nejrychlejší smrt, jako Fifield a Milburn, nebo nevýrazné figury vzadu na tribuně, jako všichni ostatní. Z odbytých postav vyplývá další fail – nulová atmosféra. Čeho (nebo o koho) se mám bát, když je mi šumák, jestli postavu A sežere žraločí housenka, nebo jestli se postava B nakazí mimozemským sajrajtem? Navození napětí nepomáhá ani hudba, takto dokolečka omílající jeden motiv, který se sem omylem teleportoval ze Star Treku. Hlavním důvodem, proč Prometheus dopadnul tak neslavně, jsou nepochybně čachry se scénářem. Ten se několik měsíců pitval, amputoval a sešíval dohromady až do podoby, ve které ho Ridley Frankenstein vypustil strašit na plátna kin. Přitom to ze začátku vypadalo docela nadějně, na scénáři pracoval Jon Spaihts a nazval ho Alien:Engineers. Jak už titul napovídá, jednalo se o příběh velmi úzce spojený s vetřelčím univerzem, který představoval skutečný prequel k filmu Vetřelec. Měl jsem tu možnost číst jednu z verzí scénáře (údajně byly celkem 4) a hard-core fanouškům Aliena bych totéž snad ani nedoporučoval. Potom se totiž jejich nespokojenost s Prometheem promění v čirý vztek. Vztek a nasranost, protože Spaihtsův výtvor, byť nešlo o úplný skvost, do vetřelčí mytologie perfektně zapadal a jako prequel by na plátně fungoval bezvadně. Proč od něj dal Scott ruce pryč, je ovšem poměrně jasné - celý příběh byl neoriginální a příliš podobný původnímu Vetřelci (respektive, tomu hlavně, ale našla by se spousta paralel i s dalšími díly série, včetně AvP), což ostatně sám režisér potvrdil. Snaze vytvořit něco víc než pouhý epigon vlastního díla rozumím; méně už chápu úvahu, že tou pravou osobou pro spolupráci na „myšlenkově bohatší verzi“ bude Damon Lindelof, diváckou obcí proklínaný za myšmaš Kovbojové a Vetřelci a finále TV série Lost. Lindelof zachoval značnou část Spaihtsova příběhu i jednotlivých scén, ovšem téměř každou z nich více či méně pozměnil k obrazu svému. A právě tady někde se začal naplňovat Prometheův tragický osud … Je nepochopitelné, proč byla poměrně přirozeně se chovající expedice předělána na skupinu stupidně jednajících a nesympatických individuí. Proč byly přepsány pasáže se zablouděním normálního Milburna a normálního Fifielda tak, aby z nich učinily dva nesvéprávné idioty? Proč byla výprava do pyramidy předtím opatrná a zachovávala zásady bezpečnosti, zatímco ta nová se chová jako spolek hipíků na zahradním pikniku, bez obav si sundává helmy, hulí trávu a huláká jak na lesy? Proč byli původně všichni paf z toho, že jako první lidé v historii narazí/narazili na stopy mimozemské inteligence, zatímco ve filmu vám připadá, že objevovat ve vzdálených galaxiích ztracené civilizace je ta nejobyčejnější věc na světě? Jako by všichni lidé na palubě Promethea zároveň s přepsáním scénáře podstoupili lobotomii. Kromě toho se výrazně se posunula role jak mimozemšťanů, od „inženýrů“, jako usměrňovačů lidského a pozemského vývoje, k přímým „stvořitelům“ (veškerého života?), tak androida Davida, jehož podivné chování a motivace si nyní můžete vyložit naprosto jakkoliv (a vaše interpretace bude určitě správná, dodal by Lindelof). Největší změnou je ale absence samotných Vetřelců, ti byli nahrazeni absolutní novinkou a zlatým hřebem (do rakve), totiž „černým mutagenem“, který funguje jako deus ex machina a chová se podle myšlenkových pochodů lidí (i nadlidí) kolem, takže může stát na počátku vzniku lidské rasy, zmutovat stonožku v zabijáckého alien-hada, člověka v zombie, nebo lidskou spermii ve spermii chobotnicoida. Černý sajrajt zkrátka posloužil jako obří plácačka na mouchy a Scott s Lindelofem jich s jeho pomocí zabili jednou ranou celé hejno. To jim ale nestačilo! Aby toho na nebohého diváka nebylo málo, po pejskokočičkovsku přimíchali celou škálu nových motivů, od prométheovského sebeobětování, až po všelijaká křesťanská podobenství, včetně narození Krista (i když tuto verzi „neposkvrněného“ početí a hlavně příchodu „Spasitele“ na svět asi každý věřící nezkousne). Což o to, témata sama o sobě podnětná, ale jejich násilné naroubování do jednoduchého, ale smysluplného vetřelčího schématu, spolu s dalšími zmíněnými úpravami způsobilo, že výsledný celek není žádný vydatný nemecký eintopf, ale rozbředlý hollywoodský guláš. Rozsekání vnitřní logiky příběhu a neprovázanost jednotlivých témat vedly k tomu, že celý film působí chaoticky a neuspořádaně. Stačí se mrknout na komentáře tady kolem (potažmo na různá diskusní fóra k filmu), kde se značná část diváctva těší na režisérskou „extended“ verzi, která nám ukáže všechny ty „evidentně vystříhané scény“, po kterých to konečně začne dávat smysl. To znamená jediné – tak, jak šel Prometheus do kina, většině lidí smysl nedával. K tomu je zjevné, že ve finiši se pracovalo hodně horkou jehlou a spousta věcí se do filmu dostala (či z něj naopak byla odstraněna) až na poslední chvíli, a to včetně názvu lodi. Jeden příklad za všechny - ještě ve scénáři od Lindelofa nazvaném „Paradise“ (respektive ve verzi, kterou jsem četl a ve které je tak 80-90 % scén shodných s filmem) se loď jmenuje Magellan, stejně jako původně. A o prometheovském tématu oběti a otevřeném břiše nikde ani zmínka. Čím víc jsem porovnával oba scénáře a finální filmový produkt, tím pevnější bylo moje přesvědčení, že tvůrci se mě jako diváka vlastně snažili podvést. Všechny ty mytologické propriety a blábolení o víře nejsou nic jiného, než balast, který má vzbudit zdání „myšlenkové hloubky“ tam, kde žádná není. Jakoby Vám v restauraci naservírovali nedovařený šmejd z třiceti surovin a k tomu přinesli plnou náruč kuchařských knih, abyste si sami nastudovali, že to, co máte na stole, vlastně chutná skvěle. Ale tohle Vám, pánové, nežeru! 60 %___P.S.: Co se týče proklamované podobnosti s Lovecraftovým majstrštykem „V horách šílenství“, nejde o nic zásadního. Promethea spojuje s legendární novelou pouze jediná věc – motiv Tvůrců, kterým se vymkla z rukou (či z chapadel) jimi stvořená bytost a obrátila se proti nim. To je vše. Na první pohled trochu málo, aby to vystavilo (dočasnou???) stopku zfilmování Del Torova, podle jeho vlastních slov, 10 let plánovaného filmu na motivy této klasiky z žánru kosmických mýtů. Těch důvodů bylo ve skutečnosti asi víc, roli hrálo jistě dilema „obrovský rozpočet versus Rkový rating“, nicméně sám Guillermo uvedl, že Prometheus mu velmi výrazně zkřížil plány, protože je v mnoha ohledech stejný, jako jím plánovaný film. I nelenil jsem a přelouskal část Del Torova a Robbinsova scénáře k „Horám šílenství“, protože mi bylo jasné, že se od Lovecrafta museli velmi výrazně odchýlit. A taky, že ano! Původní novela byla překroucena a pozohýbána do až nesmyslných úhlů (detaily neprozradím, scénář je ale v pohodě dohledatelný na webu), takže z komorní a atmosféricky laděné předlohy vznikl hororový slasher s tunami sajrajtu a chapadel. Přestože tam toho Lovecrafta moc nezůstalo, nepřišlo mi to úplně špatné a na velkém plátně bych to viděl velmi rád! Snad to dopadne. () (méně) (více)

Voorhees

Lidi jsou hloupý, a proto, když film nemá viditelnou over-the-top "myšlenku" jím hned začnou pohrdat a koukat na něj kriticky. A že film má spoustu neodpovězených otázek? Star Wars, Alien, Predator a spousta dalších dnes již klasik, jsou samy o sobě uplně stejně nezopdovězené. Tak nebuďte troubove a zapněte mozek. ()

HarqAlAda

Sľubný začiatok, ktorý sa rozplynul v sračkoidnom scénári postavenom na pravidlách B-čkových hororov alebo ich paródií. Sám seba sa pýtam prečo 3 hviezdy. Ak neočakávate epos tisícročia do ktorého som sa nechal vmasírovať ja, tak povedzme že môže byť ;) Nastolená myšlienka "pôvodu votrelcov a vôbec" je mi sympatická. Rovnako aj náznaky väčšieho celku kam do svojej role zapadá samotné ľudstvo sú veľmi sľubné. Ony sú natoľko sľubné, že z toho naozaj mohol byť epos tisícročia. O to viac zamrzí tak dokonale nevyužitý potenciál, až je to na zaplakanie. Rozporuplný snímok ktorý veľmi ťažkopádne sekunduje votrelcom. ()

DavidWebb

Aj ja kcem pisať scenari! Som nezamestani! Pááni. Kelko tak možu platiť? 50E za scenar? Pááni. Už mam aj nápad. Na vzďalenej planete najdeme hlavu. Dáme ju do mikrovlnky a to ta hlava vybuchne a fšeckych nakazi. Pááni. A moheu by tam hrať aj ten Ridlej či Riplej. A možná aľe iba možná, žeby vedela utekať aj doboka nieľen dopretku. A nakoňec fšetkych zežere "Adeľa ešte neobedovala". Pááni. Možná, ale iba možná, dostanem aj stofku, páááni.... Edit: 23.5.2015 Dnes som to videl druhý krát (TV Prima) a zároveň som na nete objavil nejaké vystrihnuté scény hlavne s engeneerom, ktoré tomu celému dávajú väčší zmysel. A verím, že ešte väčší zmesyl by mi to dávalo, keby som vedel "rozlúštiť" tú úvodnú scénu s engeneerom, ktorý sa "zasamovraždil"/obetoval? To by hodne pomohlo. V každom prípade dvíham na štyri a rozhodne sa teším na údajnú "dvojku", ktorá by mala mať premiéru 4. marca 2016. To by som vážne rád videl... ()

joelly01

Ja jsem velkou a nekritickou obdivovatelkou Vetrelci serie! (kvuli dvojce u nas dokonce byli policajti = dont ask...) a Prometheus se mi prosim VELMI libil! Opet se mi vyplatilo pristupovat k filmu bez toho, aniz bych byla spojlerovana a vubec s minimem informaci. Vlastne jsem ani neocekavala nejakou pecku (naposledy jsem od Ridleyho videla Robina Hooda a to me teda fakt nepresvedcilo). Skromna jako Lenin, dostala jsem vic nez jsem cekala! Zajimavy a napinavy pribeh, lehke "otreni se" o me milovane Vetrelce a naznak toho, jak to vlastne vsechno mohlo byt... Cetla jsem nekde na internetu ze Prometheus ma mit dalsi dva dily, tak to jsem tedy veru zadostiva! Kdyby to byl jen nejaky hoax, asi bych byla hodne zklamana. Na Promethea jsem se sla kouknout prakticky hned po jeho uvedeni do kin a od te doby jsem ho videla jeste dvakrat a vzdy jsem byla nadsena, rozhodne se neomrzel. Ja za sebe (i Klenota!!!) nadsene petkuji a je nad slunce jasne ze Christkind mi letos pod stromecek nadeli mimo Lega a predrazene saly i modreho reje s Prometheem! ()

Marator

Výhodou dnešních sci-fi filmů je to, že dokáží oslnit nejmodernějšími filmovými triky na úkor příběhu a hlubšího charakteru daného díla. Takže na mne Prometheus hned zapůsobil. Ale když jsem si hned v zápětí pustil z mé nové kolekce Prometheus to Alien EVOLUTION Vetřelce, tak Prometheus klesl na konečných ***. To si totiž hned uvědomíte, že sci-fi není jen o dokonalých tryskách u vesmírného korábu. ()

Rimland

Po dvou projekcích stále stejný dojem. Technicky a atmosfericky brilantní počin, s vynikajícím Fassbenderem, se skvělou - místy takřka geniální - první třetinou, avšak ve zbylých dvou potopený neskutečně debilním scénářem, který by v počtu děr zahanbil i průměrný blok švýcarského ementálu... ()

Tvůrce Watchmenů údajně chystá Star Wars

Tvůrce Watchmenů údajně chystá Star Wars

17.03.2022

Fede Alvarez natočí nového Vetřelce

Fede Alvarez natočí nového Vetřelce

05.03.2022

Skončí Del Torův vysněný projekt u Netflixu?

Skončí Del Torův vysněný projekt u Netflixu?

02.12.2021

Pro fanoušky filmaře Guillerma Del Tora (Tvář vody, Hellboy) není žádným tajemstvím, že jeho snem je natočit jednoho dne adaptaci knihy spisovatele H. P. Lovecrafta V horách šílenství. Jednou už k… (více)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů