Atrocious

všechny plakáty

4. dubna 2010 byli členové rodiny Quintanillů nalezeni mrtví ve svém domě na venkově. Policie oznámila, že existuje 37hodinový záznam, který by se dal použít jako důkazní materiál. Záznam ukazuje skutečně ohavné a brutální záběry posledních dní. (Immortal17)

honajz2

Nebýt toho konce, tak je to na odpad. První půlku filmu zde všichni chodí s kamerou a nic se neděje (jenom na začátku se dozvíme nějakou legendu a to je všechno) a v druhé se jenom nesmyslně pobíhá s kamerou po lese. Napínavé to není, atmosféru to taky nemá, postavy jsou nezajímavé, fakt, kromě těch posledních 10 minut to za nic nestojí. Navíc je to i celkem amatérské, vzpomněl jsem si přitom na jiný horor, Yorktown, ten sice není found footage, je strašně amatérský, ale i ten líp fungoval, než Atrocious. A to Španělé zrovna špatné horory nemají, no, tohle bylo špatné i na found footage. 1* ()

bourec

Vůbec ne dobrý.Bát se není skoro čeho,protože půlka filmu je o zeleni,pak noční pobíhání a ječení,a pak konec.Za odvahu a krátkou stopáž dám jednu star.20%. ()

Rodriguez

"I.ročník filmového festivalu MiniKrváček 2012." Kdyby se FF tak nerozmohl a netočil ho kdejaký trouba, který zrovna vytáhne ze šuplete kameru, tak bych to vzal na milost a hodnotil daleko pozitivněji. Jenže takhle se mi ten žánr zhnusil, že se nedá absolutně vystát! 20% ()

humanbeing

Atrocious vyniká především v tom, jak se mu daří navozovat uvěřitelnost - herci jsou přirození, kameru nedrží odborník a v ději nejsou žádná nahnilá rajčata, díky nimž by si divák rázem uvědomil, že se dívá na film podle scénáře. Doposud je vše v úplném pořádku, takový lepší standard. Co z Atrocious ovšem dělá naprostou pecku, je opravdu hodně děsivý závěr, za který jsem byl v jednu hodinu ráno upřímně obrovsky vděčen, jelikož u filmů se bojím velice rád. Za závěr Atrocious by se nemusel stydět ani Hideo Nakata. ()

Sludger

Chalan sa rozhodne preskúmať „urban“ legendu o dievčati, Melinde, ktoré sa stratilo v lese a doteraz sa zjavuje v lokálnych lesoch. Chalan zoberie rodinu a idú všetci na chatu, ktorá sa nachádza práve v tých lesoch. Ide o klasický retro Found Footage, čiže sa priprav na otrasnú kvalitu obrazov, nezmyselné dlhé zábery, polka filmu len nutná vata a keď ide do tuhého, technika zlyháva, no na druhú stranu to pôsobí realisticky. Buď to máš rád alebo nie. Prvú polovicu filmu by sa dalo pekne zostrihať, no od kedy zmizne pes, tak sa to rozbehne. Vadila mi neskutočne dlhá naháňačka v lese (to fakt nemalo konca a som si myslel, že tým to aj skončí), osobne by som pridal viac „scary“ nadprirodzených prvkov a hlavnú pointu nechal viac temnú, inak sa jedná o ľahký nadpriemer v tomto žánri. ()

3n3my

Absolútne amatérske a odfláknuté spracovanie. Ak tu niekto porovnával s austrálskym The Tunnel, tak sa pridám a tvrdím, že Atrocious nemá nič spoločné s reálnosťou a duchaplným správaním postáv v ohrození. ()

Avathar

Tak takýto fail som veru nečakal... Tento film je absolútne nefunkčný. Pritom mám found footage veľmi rád a dokážem mu kadečo odpustiť. ATROCIOUS je akýsi nepodarený hybrid ZÁHADY BLAIR WITCH a PARANORMAL ACTIVITY. Teda až na to, že na rozdiel od nich nie je strašidelný. Vôbec. Celkovo mi to skôr pripomínalo trápne PARANORMAL ENTITY, len ešte o dosť horšie... Príbeh? Jalová historka o červenej karkulke, ktorá sa motá po okolitých lesoch. No, to je sakra kaliber! Namietnete, že v spomínanom PA je príbeh tiež jednoduchý. Možno. Lenže tam tvorcovia dokázali práve z toho mála vyťažiť mnoho. Postavy? Tu neexistujú, sú to len mizerne zahraté kartónové figúrky, herci sa ksichtia ako keby v tom hrali za trest, len sa tmolia hore-dolu ako kreténi a samozrejme sa tak aj chovajú. Kameru majú zapnutú pomaly aj keď idú na hajzel. Neveril som im ani nos medzi očami, nieto ešte emócie (aj to vrieskanie mi svojou umelosťou drásalo uši) a dramatické scény som tým pádom odzíval. Moment, povedal som dramatické scény? To by tu nejaké museli byť! Atmosféra? Tvorcovia absolútne nevedia pracovať s prostredím (potenciál pritom bol – viz. bludisko/les), vôbec sa nepracuje napr. so zvukmi, ani s psychikou postáv. Gradácia si taktiež vzala voľno. Nejaké pozvoľné stupňovanie napätia? Nedočkáte sa. V celom filme sa prakticky nič nedeje (až na záver). Postavy len zbesilo behajú bludiskom, hádžu kamerami na všetky strany, funia ako parníky a raz za čas niekto zakričí. Tým to hasne. Žiadne znepokojenie, žiadny strach. Počas celého filmu nepríde žiadna vychytávka, žiadna mrazivá scéna, žiadny nápad. Len filmárska impotencia, ktorá trčí doslova z každého záberu. Dofrasa, veď už aj to PARANORMAL ENTITY malo zopár sviežich nápadov a miestami dokonca aj ATMOSFÉRU! Tu je len vákuum. Možno až záver v dome má trochu grády, ale to je zúfalo málo. Naviac pointa – či čo to malo byť – bola riadne debilná a ešte to je eufemizmus. Zostrihať na 15 minút a dať na YouTube, okej. Inak strata času. ()

ecceHOMMO

Zmysluplný záver to rozhodne zachránil, pretože pobehovanie po lese a hlavne to v noci nemalo žiaden zmysel (keď že takmer nič nebolo vidieť). ()

oveckaoa

Mám rád filmy točené ruční kamerou. Bohužel takový The Tunnel se my líbil daleko více příběh tohohle jakoby převzatý z Blair Witch akorát místo lesa tu máme jakýsi labyrint po kterém běhají děti s kamerou co točí místní legendy. Samozřejmě ta legenda je pravdivá a něco se jim stane bohužel zhruba po celý film vidíme jen stromy a zeleň a když se to sune ke konci pro změnu slyšíme jen sténání a tak to směřuje ke konci který je určitě originální (racionální vysvětlení žádné nadpřirozeno) ale t je asi tak vše. Ve výsledku se jedná o hodně slabý film točený ruční kamerou takže 20 procent za styl natáčení který žeru :-) a 20 za děj a že to byl debut režiséra Luna víc si ten film nezaslouží. Podruhé do toho už nejdu. ()

uiu

Těšila jsem se na další duchařinku typu Záhada Blair Witch a dočkala jsem se totální nudařiny. Dva sourozenci chtějí natočit něco o dívce, o které traduje legenda, že se zjevuje v místním lese. Natáčí tedy každý krok, což po půl hodině stopáže o ničem začne hodně vadit. Pak se konečně začne něco dít (v hlavní roli pes), jenže pak se zase nic neděje. Když nakonci lítají s kamerama po lese, čekáte, kdy konečně přijde lekačka, bubák nebo jakýkoliv náznak strachu pro diváka, jenže toho se nedočkáte. Úplný závěr filmu má přetočit zápletku, nejspíš šokovat diváka, pro mě nelogické, zbytečné a hloupé. (SPOILER: Schyzofrenní vražedná žena má šťastné manželství a 3 děti) PS: Dvakrát jsem musela stlumovat zvuk, protože ječení a pištění hlavní hrdinky bylo nesnesitelné. Nevadí mi, když se v hororu ječí, dodává to na atmosféře, ale tohle bylo vážně moc a ještě k tomu naprosto zbytečné, tedy ve chvílích, kdy nám kamera neukázala, proč ječí. ()

lennyd

Před lety zde celá rodina žila, nyní se sem vypraví strávit týden dovolené. Dospívající Cristian a jeho sestra July se obávají týdne nepřekonatelné nudy (s rodiči v jejich bývalém domě), a tak si s sebou vezmou dvě kamery, a vše pečlivě dokumentují. Hlavně procházky lesním labyrintem, o kterém se vypráví strašidelné historky, a kam mají od rodičů přísný zákaz chodit. Zákazy jsou ale od toho, aby se porušovaly. To si říkají minimálně do okamžiku, kdy v labyrintu naleznou zkrvavené tělo jejich psa... Prvních čtyřicet minut jsem se opravdu bál.... toho, že pobíhání teenagerů zarostlým labyrintem nikdy neskončí. Roztřesená kamera a zelené "peklo" působí docela nudně, zvlášť když se neděje nic jakkoliv strašidelného. Oproti tomu posledních dvacet minut jsem se bál doopravdy - roztřesená kamera a "zelené" peklo _v noci_ dostává rázem hororový nádech, a chvilkama jsem strachy zapomínal i dýchat. Samotný konec (posledních deset minut filmu) mne už dvakrát moc nebavil, na šokující překvapení už jsme tak nějak zvyklí, a předpokládám, že většina diváků něco podobného čekala už od začátku. Takže případným dalším divákům doporučuji prvních pár minut na seznámení s prostředím, a pak si užít poslední dvacetiminutovku - ušetříte tím spoustu času... ()

Tereszka33

Dívám se tak na keře, stromy, uličky, říkám si zda se dívám na horor nebo se nacházím v botanické zahradě. A nakonec pár scén, které to stejně nezachrání. ()

Curlyman

Celkom fajn, to pobehovanie po lese malo atmosféru a aj keď to už vyzeralo, že sa nič nestane tak koniec to zachránil. ()

KeithMaxwell

40 minut se prakticky nic nestane, poté následuje 20 minut pobíhání v křáčí v naprosté tmě a posledních aspoň trochu zajímavých 10 minit už to nemůže zachránit, jen díky snesitelné délce to nevypnete před koncem. ()

zsn odpad!

Už je to fakt nuda tyhle rádoby remakey Blair. Neskutečná nuda. A se závěrem, kdy známe vraha, to totálně posrali. Naprosto to anuluje pointu použití kamery, které mělo diváka o to víc zatáhnout do podkladu "podle skutečnosti" a jeho smysly do bidné reality bezmoci onoho realistického děje na základě nadpřirozené esence. ()

Šakalík

Neřekl bych, že je to tak špatné, jak by nasvědčovalo místní hodnocení. Já mám tyhle found-footage horory dost v oblibě a přestože jejich kvalita bývá kolísavá, většinou mě dokáží zaujmout. Faktem ale je, že se tento španělský horor dal udělat mnohem lépe. Kdyby měl plynulejší děj, který by se neposouval skokovitě sem a tam, bylo by to určitě zajímavější a divák by se do toho ponořil mnohem hlouběji. Takhle jen sledujeme, kterak sourozenci pobíhají po zarostlém bludišti, občas něco někoho vyleká, ale nic strašidelného na tom není. Celý film vyvrcholí docela povedenou pasáží v domě, kterou ovšem filmaři opět hrubě odflákli, protože – pozor SPOILER – třeba když se Cristian zabarikáduje nahoře v pokoji, člověk očekává nějakou úžasnou scénu, kdy se to „něco“ bude snažit dostat dovnitř – ale ono nic. Místo toho se objeví nápis „3. dubna 2010, 5:30 ráno“, čímž děj poskočí o několik hodin dopředu – ale co se tam dělo v noci?!? Pak to samotné, možná až příliš světské vysvětlení celého případu mě trošičku zklamalo, já bych to asi spíš nechal na té záhadné, ztracené dívce z legendy, ale budiž. Celkově tenhle film ale něco do sebe má, byť je to dílo pouze průměrné, a to i v rámci svého žánru. ()

herr_carter

Takže jsem vážně jediný debil, co tvrdí, že právě shlédl jeden z těch lepších FF filmů?? Zřejmě ano, když tady tak čtu ty všechny komentáře. Nechápu, co tady všichni brblají, že to je nudné - však právě o tom budování atmosféry to podle mě je hlavně v tomto žánru. Pokud by tu nebyly zdlouhavé záběry (tady například bloudění v bludišti), jak by tedy podle zdejších filmových odborníků a specialistů na kritiku měl správný horor vypadat? Já se tedy nenudil - naopak, máme tu standardní seznámení se se členy rodiny (tady musím podotknout, že působili všichni sympaticky,jako herci, což je někdy v těchto snímcích spíše zázrak), poté prostřední část filmu, kde dětští herci bloudí, kvičí a vzlykají (nutno dodat že tu jejich paniku sehráli fakt skvěle) a překvapivý závěr, který byl ale opravdu překvapivý, ať mi tu zase nikdo netvrdí, že to bylo předvídatelné. Celková stopáž 75 minut a někdo tady bude mlet o zdlouhavosti? FUCK OFF !......................moje hodnocení = 8 z 10. ()

bari68

Nečakal som, že úspech Paranormal Activity sa dočká toľkých coverov a napodobenín, avšak s výsledkom, ktorý nie je moc priaznivý.Film aj cez krátku dĺžku miestami nudil, nemal nápad, ba dokonca, čo je najväčšou chybou-nestrašil....Svetlou výnimkou za čo Atrocious pochváliť je ,,jakš-takš,, originálny a prekvapivý koniec. 2,5* ()

MareT. odpad!

Mě už došla trpělivost. Veškeré variace na PA už mi lezou krkem. Grave Encounters v pohodě, Tunel v pohodě, ale toto nebo Paranormal Entity to už prostě ne. Ukázka toho, že to není tak jednoduché pobíhat po lese, domě, sklepě či kde všude a zaroveň nenudit. Tady nejenže se budete nudit, ale nic vás ani nevytrhne z židle (nebo spánku) a ke všemu to hodí takovou pointu, která se do tohoto žánru ani nehodí. ()

beba789

Strašně to natahovali ...něco se začlo dít přesně v půlce filmu jako v Paranormal activity 2.Ale zase o proti PA2 je to větší lekačka a určitě lepší příběh.Herecké výkony jsou průměrné.Samotné postavy jsou snad jedni z nejhloupějším co kdy v hororu byly.Konec zajímavej a děsivej.Na jeden nudnej večer to nebylo špatné.43%. ()