Do Říma s láskou

• USA To Rome with Love (více)

Režisér Woody Allen při své cestě po Evropě tentokrát doputoval do hlavního města Itálie, kde si zahrál s osudy několika různých lidí. Film je složen ze čtyř povídek. V prvním příběhu přijíždí postarší manželský pár (Judy Davis a Woody Allen) do Říma, aby poznal nastávajícího své dcery, z něhož není její neurotický otec zrovna nadšený. Další příběh filmu je o prostituce (Penélope Cruz), která má za úkol splnit jakékoliv přání klientovi, jenž moc netuší, co po něm ta podivná žena chce. V následující části si italský dav splete muže (Roberto Benigni) s filmovou hvězdou a jeho život se otočí o 180°. V poslední povídce navštívíme mladý americký pár (Greta Gerwig a Jesse Eisenberg), jehož životem zamíchají dvě nenadálé návštěvy v podání Ellen Page a Aleca Baldwina. (oficiální text distributora)

rudeboy

Ľahká, letná, (pre mňa vtipná) a priamočiara komédia bez nadstavby. Myslím si, že keby to nenatočil Allen, tak tu ľudia dávajú aj vyššie hodnotenia, no vyzerá to tak, že množstvo divákov sa nevie zmieriť s tým, že Woody je už za zenitom a pristupujú k jeho novým filmom s prehnanými očakávaniami a preto je výsledný dojem taký aký je. ()

anli

Woody Allen si dal při své cetě Evropou tentokrát dostaveníčko v Řimě a natočil svojí typickou skládačku o lidech,kteří v něm žijí a o jejich osudech,s kterými si trochu po svém pohrál.Film je další typickou Allenovkou se vším všudy a Woody Allen se tady vrací také jako herec(a opět je neurotický).Scénář je opět klasický,prolíná se tu mnoho osudů,je příjemný a barevný a přesto jsem nebyl nijak nadšený.To proto,že se tu chvílemi toho děje příliš a při tom jsou to vlastně obyčejné dějové linky,na které si člověk za chvíli nevzpomene(asi nejsou natolik zajímavé,aby na ně člověk chodil do kina).Vlastně si pár hodin po shlédnutí ani neumím představit,jak bych to někomu vyprávěl a o čem to bylo.Je to vlastně trochu neuspořádané a málo zajímavé,především vinou scénáře.Hodně film zachraňuje samotný Řím,takže se tu objeví snad každý malebný kout.Herci jsou také slušní a zapadají sem a dokonce i samotný Allen je snesitelný.Hudba je příjemná a pohodová a kamera se snaží diváka zaujmout nádhernými exteriéry(chvílemi možná až příliš okatě,aby zachránila průměrnost vyprávění).Takže ano,opět je to Allenobská klasika,kde se člověk pobaví a podívá do života druhých.Tentokrát ovšem trochu přeplácaná a nesourodá.Předešlá zastavení(Barcelona,Paříž)byla o třídu lepší a nápaditější.Za herce,Řím a pár dobrých nápadů dávám 60% a myslím,že by měl Woody chvíli odpočívat,aby načerpal svěžejší nápady. ()

Vencisak

Slabé herecké obsazení postavené na aktuálních filmových hvězdičkách (Eisenberg-Page) a vyčpělých hercích, kteří působí jako pěst na oko (Baldwin). Buďme rádi za úžasné představení Penélope Cruz coby najaté prostitutky a Judy Davis jako Allenovy manželky. Film bez ladu a skladu, který už kritiky tak strhaly, že vlastně není co dodávat. Snad bych vypíchnul opravdu skvostnou parodii operních scén (Komedianti, kdy Canio celou svou roli odehraje ve sprchovém koutu). ()

noriaki

Povídkový film o čtyřech dějstvích, se čtyřmi neurotiky, ale jenom s jedním Woodym. A právě ten jeho příběh je nejzajímavější a nejdotaženější. Má vtip, myšlenku a pointu. Zbylé tři jsou buď tuctové (Jesse Eisenberg), nebo samoúčelné (Roberto Benigni), případně plytké (Alessandro Tiberi). Allen dokáže přetavit i podobně slabé náměty v silné a hluboké snímky, ale tentokrát natočil jen nenáročnou hříčku plnou slunce, malebných zákoutí, lehkomyslných postav a za vlasy přitažených zápletek. Není to špatné, ale od mistra jeho formátu jsem čekal víc. Čtvrtou hvězdičku přidávám za krásu Věčného města. ()

neoBlast

Woody si spolehlivě drží svůj současný standard - na jeden dobrý film vyprodukuje alespoň dvě, tři sračky. To Rome with Love je mezidobím při čekání na dobrý zářez. 30 % ()

venison

Buď mi filmy Woodyho Allena sednou na 100% nebo vůbec a tohle je ten druhý případ.. Povídkový film, kde hlavní roli ztvárňuje láska a mezilidské vztahy, prošpikovaný hereckými ikonami, celkem nudil.. Ne mou oblíbenou "Půlnoc v Paříži" a "Match Point - Hra osudu" rozhodně nemá.. ()

Pavlínka9

Jeden pro mě z "horších" filmů Allena. Plno věcí mi tam nedávalo smysl - tudíž rozumím tomu, že by měl mít i přívlastek"absurdní" ve výčtu typů filmu. Přišlo mi to příliš "italské" - i když to byl vlastně asi záměr, ale pro mě je cokoliv italského nepříjemné :D Takže proto se mi to také z hlavní části nelíbilo :D Jediné co bylo fajn byli asi 3 herci - Baldwin, Muti a Eisenberg :) Jinak za mě vlastně dost zbytečný film :D ()

Kicune

Řím je o hodně méně pohlednicový než Půlnoc v Paříži. Má několik na sebe nenavazujících epizodek (jak už je to u Allena poslední dobou nějakým zvykem) a řekla bych, že žádná z nich není nijak zbytečná, ani podstatná, prostě je to taková mozaiková oddychová komedie v Allenovském stylu. U některých věcí se člověk zasměje, u většiny se usměje, u mála zakroutí hlavou. Skvěle dialogy (pominu li neskutečně iritující ódy na Řím), herci, kamera, hudba, prostě každý divák si najde něco, co se mu bude líbit víc, nebo méně. ()

IdentityS73

Měla jsem mnohem větší očekávání, docela mě to zklamalo, i když atmosféra Říma byla opravdu krásná...hodně průhledný film. ()

Mishqo

Niekomu to môže prísť chaotické, nezmyselné ba možno aj stupídne. Iným (ako aj mne) to príde Allenovsky potrhlé, zábavné a svieže. A v kombinácií s krásnou hudbou a nádherným Rímom sa na to príjemne pozeralo. ()

VasaX

Musím říct že jsem oproti minulému kousku, Půlnoci v Paříži, velmi zklamán. Zbytečně dlouhé, zbytečně přeplácané a bezúčelná poetičnost, to mě prostě nebere. Spatřil jsem sice pro mě několik zajímavých paralel, které sice na rozdíl od skutečného života končí tak nějak šťastně a rozumně, takže o to více mi tento Allenův počin podráždil žaludek. A zároveň k tomu i nechápu proč Page a Eisenberg (i když u něj bych viděl nějakou podobnost v Allenově nástupnictví, drmolivý neurotický a upjatý přesto (filmově...) neodolný charakter), a nebýt zmíněné paralely a zejména Aleca Baldwina, tak mě to umučí. S tou Ellen Page, pro mě čím dále více nesympatickou osobou i herečkou, je mi jediným vysvětlením nějaké ironické nastínění toho, jak úžasnost a dokonalost vlastně může být naprosto fiktivním parametrem, vycházejícím jen z snaživé interní role té osoby, jenž se může najednou s jiným větrem obrátit a nečekaně změnit, zanechávajíc danou iluzi stále před očima (jak poznal Eisenbergův charakter). Samotná Woodyho linka je spíše než cokoli jiného bizardní, stejně jako ta se slavným mužem. Celkově je to takový velmi divný, zbytečně zdlouhavý, zmatený mišmaš, který se snaží, ale poetičnost a "nostalgii", co jsem si okusil u Půlnoci v Paříži, nesahá ani po kolena. Řím prostě Woodymu nesedl a nechal se prostě příliš pohltit. Občas je méně opravdu více. Snad i častěji než občas... ()

Natabar

Paradoxně nejslabším článkem filmu je právě chabý až absurdní scénář, nejsilnějším pak - poněkud nepřekvapivě - samo Věčné město. ()

blackJag

Ne že by jednotlivé dílky této skládačky nebyly zajímavé (jsou), ne že by neměly nápad (mají), jen jim chybí vzájemný rytmus, souznění. Film je problematický především ze začátku, kdy se Allen snaží až příliš být sám sebou (a jeho herci být až příliš allenovskými herci), což v cílové rovince působí jako v jistém smyslu přemotivovanost. 50% ()

mcleod

Dobrý Woodyho film krásně zaznamenávající idealizovanou atmosféru Říma a Itálie obecně (včetně určité míry zmatenosti a exhibicionismu). Scénář je opět vtipný, absurdní, groteskový. K tomu se opět podařilo vybrat dobré herce, přesně sedící do svých rolí. Přesto mi přišlo, jako by na filmu něco nesedělo... snad to, že moc nemusím italské filmy (středního proudu), stejně jako Italové a italská atmosféra se mi chvílemi trochu zajídají. Možná i proto si nejsem zcela jistý, jestli se k tomuto filmu ještě někdy vrátím tak, jako k ostatním Woodyho filmům. ()

strelenaL

Do Říma s láskou jsem si jako velký fanoušek Woodyho Allena nemohla nechat ujít. Po bombastické Půlnoční Paříži a Užívej si, co to jde…je pro mě tento film trochu zklamáním, ale díky obsazení Flavia Parentiho mi skleslá nálada nevadila. Tento film se sice neřadí k těm nejlepším od Woodyho, ale i tak stojí za to pokochat se krásou Říma. Nejvíc vtipná myšlenka mi přišla právě nově objeveného tenoristy :-D Pokud jste neviděli podívejte se a uvidíte. Bonus navíc Woodyho ztvárněná role. :-) ()

R1CH1E

Po dokonalé Půlnoci v Paříži jsem měl vysoké nároky na tento pro změnu římský výlet. A nesplnily se. Je to sice stejně milé a podobně vyprávěné, ale chybí tu takové to kouzlo, jiskra. Možná by mohlo ubrat nějaké postavy a zaměřit se víc na ty zbylé, protože takhle mi byly všechny symaptické, ale k žádné jsem si neudělal pořádný vztah. ()

Autogram

Typická Allenovka, odlišná len tým, že je dvojjazyčná, Taliani naozaj hovoria po taliansky, Američania po anglicky, a aj španielčina sa mihne. Chaotický, z veľkej časti nezmyselný príbeh, ale príjemný film s atmosférou Ríma a talianskou hudbou. Woody si tu zobral na paškál novinárov, že by z neho mal aj Trump radosť, a ich vytváranie celebrít z ťulpasov. Pri tom opakovanom rannom budíku som sa cítil trochu ako v Kameňáku, ale sem to skutočne patrilo. Krátko sa objaví aj Ornella Muti a jej úsmev je aj v šesťdesiatke krajší ako od Mony Lisy. –––– Jsem obyčejný ťulpas. A ty jsi ťulpasova žena. –––– Přitahuje mě spíš muž prožívající muka existence. –––– Řím znám nejlépe já, ne ten strážnik nebo někdo jiný. Odtud vidím všechno. Římany, studenty, milence na španělských schodech. Je tu ještě spousta příběhů. Tak příště... ()

Best Film Fest 2012

Best Film Fest 2012

08.12.2012

Hlavní taháky 47. MFF Karlovy Vary

Hlavní taháky 47. MFF Karlovy Vary

24.06.2012

Letošní festival v Karlových Varech je za dveřmi a ČSFD.cz vám opět připravila speciální sekci věnující se této význačné filmové události. Najdete v ní hlavně kompletní program filmů na festivalu.… (více)