Marty miluje vyjížďky na pláž a do barů. Kumpánem na podobných akcích mu je jeho dlouholetý kamarád Bobby, který má však zálibu ve zvrhlém týrání. Když svou pozornost obrátí na Martyho novou dívku Lisu a její kamarádku Ally, Lisa se rozhodne, že Bobbyho krutovláda musí skončit. Shromáždí skupinu předměstských teenagerů a zosnuje plán, jak se Bobbyho navždy zbavit. Spiknutí je však odhaleno, z přátel jsou náhle nepřátelé a náhodní známí se stávají spoluviníky vraždy, která otřásla Amerikou. (oficiální text distributora)

poet

Urobiť si obraz o americkej mládeži na základe tohoto snímku by bolo možno prehnané, ale ak sa chce poukázať na problém výchovy, tak to asi bez zveličenia nepôjde. Ak bol zámer autora vykresliť postavy ako absolventov pomocnej školy tak mu to vyšlo. Film má totiž bližšie ku komédii ako k dráme. Dialógy a herecké výkony boli trestuhodné a scenárista by si zaslúžil podobne ako protagonisti doživotie. Toto nebol film o šikane. ()

no2

7/10 - Brrrrr... Larry Clark se zase vyřádil... Ale na rozdíl třeba od filmu Ken Park Šikanu nejsem schopen zatracovat - první polovinu jsem sice přetrpěl, ale druhá část (od vraždy přes následující "psycho") mně přišla dost povedená. K tomu potěšila přítomnost Michaela Pitta, Nicka Stahla či v malé roličce starého dobrého Lea "Kida" Fitzpatricka. Hodnocení by jinak bylo za tři hvězdy, pro vylepšení celkového skóre přidávám polovinu hvězdičky navíc... ()

pend

Velice znepokojující film, všichni jsou padouši. Snad nejvíce jsem se bavil, když na konci filmu policie zatýká hlavní hrdiny a jejich rodiče se upřímně podivují, co že se to děje. ()

Indian88 odpad!

Naprostá, ale naprostá demence všech zúčastněných postav mně nedovolila nějak hlouběji sledovat příběh. Na druhou stranu je zas pravda, že tomu hodně přidal i přestrašnej českej dabing. Larry Clark mě každopádně ani jedním svým filmem nijak zvlášť neohromil, i když se snaží hodně šokovat. ()

Gastovski

Rádoby šokující "film", který se tváří důležitě a jestli měl přinést nějaké poselství, tak já ho nepostřehl. Prachbýdný děj a partou idiotských teenagerů, kteří chtějí zabít svého trýznitele. Jestli je to podle skutečné události, tak je lze vidět, že nějaké teenagery v USA by přetrumfnul v myšlení a činech i chromej pavián s červeným zadkem. ()

jiri.twist

Všechno špatně rozhodně nebylo. Ano, zezačátku se mi film se třemi vítězstvími a jednou další nominací na FF nelíbil, takový styl vymatlané americké mládeže, co mají rodiče, kteří všechno dovolí. Nejraději bych je mlátil hlava nehlava. Ale ... Kdyby se to stalo u nás, tak z toho tu bandu právníci vysekají a hlavní kápo by dostal třeba "jen" 6 let a po třech letech by jej propustili. Ale v USA ... dozvíte se na konci filmu. I přesto film nemusím vidět znovu ... 6767 ()

DHDV

Pravda, nehledejme v tom oscarové nominace... Ale mě to bavilo drogy,sex a alkohol ve spojení z vraždou, bez hereckých ambic představitelů..prostě zajímavé dílko… ()

BOURQUE

Veľmi premenlivé tempo, ktoré sa „paradoxne“ zvýši len vtedy, keď sú mladí ľudia pod vplyvom niečoho. Na druhej strane však vám vyrazí dych verdikt súdu. Osobné hodnotenie: 68% (**) ()

Porp

Neviem, ale mne sa tento film fakt páčil. Dementné dialógy? Prečo nie? Ľudia, čo sú niečoho takého schopní sa nebudú vyjadrovať ako akademici alebo citlivé duše. Bezstarostnosť a samé šukačky? Myslím, že to tiež iba podčiarkuje prvotný podnet, ktorého katalyzátorom je praobyčajná nuda. Nuda z blahobytu! Jednoducho mám pocit, že všetko, čo vo filme bolo, bolo správne. Vrcholom bola scéna, kde si vrah a jeho priateľka postupne uvedomovali vážnosť situácie a pritom súložili. Azda jediná chybička bola v tom, čo povedal už Smok. "Cukroušovi" Stahlovi je fakt ťažké uveriť, že by mohol byť tým, kto niekoho šikanuje. Keby režisér vymenil jeho obsadenie za postavou vraha a Brada Renfra dal miesto neho ako trýzniteľa, bolo by to presvedčivejšie. ()

Pekisan

Od Clarka som mal tu cest s jeho (ne)slavne znamym Ken Park, co bola velka sracka. Bully sa podobne snazi sokovat od prvej minuty a to hlavne sexom. Co nikoho normalneho sokovat nemoze. Vidime generaciu povalacov, ktora vyziera (doslovne) svojich rodicov, vozi sa na aute, slukuju a sukaju. Clarkovi sa podarilo skvelo zobrazit sugestivnu silu tyrana, ako aj povod a dovod celej sikany. Vidime deti neschopne zit a riesit problemy v skutocnom svete, co vedie k tragickemu zruteniu ich detskeho domceku z karat a tvrdemu dopadu na zem neuprosnej reality. Dospelost a vytriezvenie vsak prichadza neskoro a skody su nenapravitelne. Vyborna drama a prijemne prekvapenie od rezisera nepodareneho porna. ()

Vabr

Za mě Larry Clark udělal kariérní vrchol již u Kids. Tam se držel více při zemi, reality a bez experimentování mu to i vyšlo, přestože jsou podle mě Kids jen fajn. Zde už se inspiruje skutečným případem (zjistil jsem až na samém závěru filmu, nemám rád snímky podle skutečných událostí) a prvky sexu a násilí jen neustále opakuje, aniž by k tomu byl sebevětší důvod. Už z prvních minut jdou cítit silné dvoutisícovky, a bylo mi jasné, že je oheň na střeše. A potvrdilo se mi to, v podstatě skoro celou Šikanu tvoří záběry nahých herců, což odsuzuji, neboť to má velmi negativní vliv na stránku příběhu, která je opravdu mizivá. Vypořádání s šikanátorem by šlo, ale ty okolnosti! Už jen první myšlenka na čin vraždy přijde do hlavy hrdince dost nevěrohodně a prapodivně. A ze všeho nejhorší na tom je to, že oni tu vraždu ani nenaplánovali, oni ji prostě udělali a až pak něco koumali! To jsem si myslel, že mě klepne pepka, když jim zděšeně došlo, že neví, co se zbraní, ba dokonce s tělem! Od té doby to šlo ještě níž, než jsem myslel, že to jít může. Nechci spoilerovat, a tak lobotomnost postav posuďte sami. Vyhodnocení: Kdybych se teď zvedl, že spáchám vraždu, naplánoval bych to lépe, nebo bych se o to alepoň pokusil a ne jako oni ()

DEMON

Tak takúto znôšku debilov na jednom mieste aby človek pohľadal. Ja nemám síce za sebou ešte ani štvrťstoročie života, ale ak toto má byť po mne nasledujúca generácia, tak to vidim s touto planétou veľmi zle. Keď mi zo všetkých postáv bol najsympatickejší chlapík, ktorého volali "mafián", tak zrejme niečo nie je v poriadku... Ostatní mi vrcholne liezli na nervy, či už sa jednalo o obeť, vrahov, alebo rodičov a príšerne nepresvedčivé herecké výkony tomu len pridali. ()

megan017

Larry Clark dluží hodně dlouhý omluvný dopis Martymu Pucciovi(ano křeslo nedostal). Ano, jak již bylo řečeno"Šukaná" by byl daleko výstižnější název. Film sám o sobě není tak špatný, pohled na zkaženou mládež , co se nudí nebylo vůbec zlé. Ale ten krutý paradox. 1.Bred Renfo(Marty) a Nick Stahl(Bobby)- neměli by si ty role prohodit? Protože Bobby byl ten ramenatý a silný chlap, co mlátil oproti němu polovičního Martyho. Celkem nevěrohodné, aby rukama jak špejle mlátil takového halamu. 2.Lisa je tlustá? Ano, Lisa Conneliová tlustá je, ale Rachel Minner nikoliv. Ono by to ani nevadilo, kdyby o ní ve filmu neříkali, že je tlustá "Ta tlustá krá*a s děckem". Říkat o na pohled hubené holce že je tlustá, se mi zdá celkem hodně blbé. Scénárista asi neviděl herce, jelikož tohle jsou fakta, které se nedají přehlédnout. ()

Atjov91

Jako první co musíte udělat,když spácháte zločin je všem to vykecat.Alespoň tak nám to předvedla parta kamarádů v tomto filmu. Odsouzení k trestu smrti pro Martyho (Brad Renfro) mi přijde až moc krutý vzhledem k tomu,že byl Bobbym(Nick Stahl) šikanován. No jo,na to se u soudu asi nikdo neptá.Film co neurazí,ani nenadchne.3 hvězdy! ()

Prankster

Peklo... Neuvěřitelně realistický a nepříjemný film jak bývá u Clarka zvykem, ale je slabší než Kids, ale zase lepší než Kenpark.... ()

jafuska odpad!

to je něco hrozného, tak strašný film jsem dlouho neviděla, proč to proboha točí? Naco? pro sexuální zvrhlíky? nedoporučuji, úděsný film ()

Anagram

Film, který měl velký potenciál, ale spousta zbytečných a dost podivných scén celý film kazí, navíc, proč to má proboha skoro dvě hodiny? ()