Zátah: Vykoupení

• Česko Zátah (více)

Speciální policejní komando má za úkol proniknout do přísně střeženého domu a zneškodnit šéfa gangu. Tým je však brzy prozrazen a zbytek nájemníků stojí před jednoduchou volbou. Když se nepřidají na policejní stranu, budou už navždy bydlet zadarmo... Rama je mladý policista, který je povolán do nebezpečné akce. V chudinské čtvrti Jakarty je bytový dům, jehož horní patro obývá nebezpečný zločinec Tama Riyadi. Svůj dům pronajímá dalším zločincům, kteří mu ochotně slouží, žijí tam však i obyčejní lidé. Rama společně s dalšími asi dvaceti kolegy má za úkol nepozorovaně vniknout do domu a Tamu zlikvidovat, případně zajmout. Není to snadný úkol, dům je pomocí kamerového systému zcela pod zločincovou kontrolou. Když Tama zjistí, že mu do objektu vstoupili policisté, vyhlásí domovním rozhlasem, že každý, kdo pomůže zabít nezvané hosty, má od něj doživotní bydlení zadarmo. To je velké lákadlo, takže se rozpoutá velmi krutý boj na život a na smrt... (TV Prima)

petero

V rámci efektných a nových fatalít je to parádička i keď rýchlosť a strih akcie nedovolí vychutnať si to doplna. Námet parádny, scenár a dialógy hrôza a strach. Kvalitný remake treba a hneď prosím. ()

gogo76

Určite jeden z najlepších akčňákov za posledné roky. Úvod, hlavne prvý stret a masaker na schodišti riadne napumpuje krv do žíl. Neustála streľba a zmätok, do toho presekávanie sa drevenými podlahami do nižších podlaží, následne opäť streľba a bitka s každým, kto príde do cesty... Úvod je jednoducho šialený a zdal sa mi aj dosť reálne podaný. Škoda, že neskôr to už ide s reálnosťou z kopca. Hlavný hrdina holými rukami zabije desiatky chlapov, vydrží stovky najtvrdších úderov do tváre, dokonca i kolenom(!)... No nič. Ako akčný film je to poriadna adrenalínová jazda, aká nevzniká každý deň. Aj preto som ochotný prižmúriť oko nad výdržou hlavného hrdinu a jeho nezničiteľnosťou a dávam filmu v rámci žánru plný počet. Som si istý, že remake from USA nás neminie. 90%. ()

pepo

Nie som fanúšikom martial arts filmov ale toto je strašná pecka.Geniálna, nekompromisná a neuveritľne našlapaná žánrovka. Jeden z najlepších akčných filmov tohto milénia 9/10 ()

Xmilden

Bez přemýšlení 100%. Tohle je neskutečnej nářez, který nemá obdoby. U spousty filmů v minulosti divák čeká 90 minut na jeden ultimátní úder kdy hrdina zasadí svému protivníkovi těžké K.O. Přesněji se mě vybaví např. série Karate Tiger. Naproti tomu před nějakým časem v Thajsku prošlápli cestičku a já si nikdy neuvědomil že nadupané Ong-Baky někdo něčím překoná. Stalo se! Tahle indonéská zběsilost je něco jako dárek, který si každé malé dítě přeje dostat pod stromeček. Film mě ani na chvilku nepustil ze svého sevření. Scény jsou doprovázeny soundtrackem, který zážitek povyšuje tak nějak samozřejmě na vyšší level. Yayan Ruhian je Mad Dog!!!!! Blue-Ray prosím. A druhý díl chci okamžitě. PS: Asiaté musí být šílení. Ať mi nikdo nevykládá že během natáčení nikdo neumřel. ()

Tom_Lachtan

fakt, že děj je sem tam jalovej, mi rozhodně nezabránil ani v nejmenším vychutnat si tenhle efektní (a ve většině soubojů i efektivní) nářez, jednoduchý, ale silný. Navíc skvěle doplněno vhodnou hudbou a šikovnym kameramanem ()

FlyBoy

Nadupaná akčná jazda konštantne porušujúca fyzikálne zákony, testujúca žánrové limity a nastolujúca nový poriadok. Príbeh či toľko opomínaná logika nie sú dôležité; nie pri priamočiarej indonézskej šlahanici, ktorá skôr kladie dôraz na onu - už nespočetne krát vyzdvihovanú - choreografiu a obratné využívanie videoherných prvkov. Séria "Ong-Bak" reprezentuje krásu pohybu a akrobatiky v rytme a súznení bojových techník (prevažne) Muay Thai/Muay Boran, trilógia "Ip Man" čerpá z filozofie Wing Chun a na jej pôdoryse rozohráva epickú symfóniu sústredených bitiek konfrontovaných s daným historickým kontextom, no a "Serbuan Maut" možno považovať za potencionálne nový, nastávajúci fenomén z oblasti Pencak Silat, ktorý základnú metodiku boja posúva do svojho pokročilého štádia, kde sa už úplne rezignuje na akékoľvek obmedzenia a slovo dostávajú pištole, samopaly, mačety, háky, nože a spôsob ich použitia a eliminovania. Hrdina volí stratégiu útoku/obrany podľa toho kde sa zrovna nachádza, čo má práve po ruke a s kým má čo dočinenia; tento pečlivo a pohotovo rozvrhnutý proces tiež patrí medzi ďalšie cenné devízy snímku. ()

Arbiter

Jakarta. Nábojů nekonečno (dokud si to scénář žádá), mačeta jako základní vybavení kuchyně (až na pokoj 726, tam maj jen špachtle a lžičky) a činžáky plný feťáků, který jedou karate (dobrá, tak Pencak Silat). Pitomý příběh lemuje fascinující souboje s exponenciálně rostoucí neschopností účastníků zemřít po rozdrcení lebky nebo zaražení ohryzku do krku. Umíraj tam děti, teče spousta krve a vše končí úsměvem od ucha k uchu. U mě dobrý. Nekoukejte na to s anglickým dabingem. ()

Phobia

Ano, už i česká benga dobře ví, že lézt do průhledného paneláku v Chánově bez potřebné palebné podpory si místní "potřební" obyvatelé vyloží jako svolení k urychlené defenestraci dotěrných policejních orgánů. Naneštěstí v dnešní době pravdy, lásky a multikultury není důvodem k sankcím, pokud zfetovaný morgoš vyhodí dávno vyskleným oknem veřejného činitele (natož úplně obyčejného, neveřejného občana). Za takový zločin totiž může toluen, špatné dětství, xenofobní společnost, co má pramálo pochopení pro cizopasníky a nedává ze svých platů dost štědré sociální dávky... každopádně není v nejmenším odpovědný onen vrhač policistů! Proto nám, odporným rasistům s odporem k asociálnímu chování, musí k ukojení krvelačné touhy po spravedlnosti stačit indonéský akční film, ve kterém nekompromisně řádí subtilní ušatý Asiat, drsnější než Chuck Norris a agilnější než Mistr Yoda. Co se choreografie týká, pak šlo o balet podle mého gusta, ale jinak doporučuji těsně před sledováním někam odložit mozek - potřebovat ho nebudete a jen by vám u "Zátahu" překážel. 70% ()

sepp

Naprosto bezduchá slátanina, co nemá hlavu ani patu. Podívaná, kterou si ale užijí nenároční a hodně zhulení teenageři. ()

darkrobyk

Dokonalý masakr! Film začíná jako laciné béčko, kde nečekáte (navzdory komentářům) nic překvapivého. Jakmile dojde na akci, rozjede se s vámi vlak, ze kterého se nedá vyskočit. Skvěle šlapající hudba (rytmicky doplňující jednotlivé údery i navozující až horrorovou atmosféru), báječná kamera a syrová výprava. Krev, špína, temné kouty, nože, mačety, pistole, pušky, samopaly...Některé souboje jsou sice až zbytečně natažené, ale to k těmhle filmům patří. Kdyby jako ve skutečnosti šel každý k zemi po první ráně do nosu, tak by film brzy skončil. Po téhle mele se nakonec ze země téměř nikdo nezvedne. Moralizování bylo snad zbytečné, ale příliš ho zde naštěstí není. Kdo má rád akci až do poslední fontány krve, ten si přijde na své. ()

cheyene

Pro mne zklamání. Mohu do nebe vychválit bojovou choreografii, která je úchvatná a veškeré souboje mají neskutečný drive, jenže jsou příliš zdouhavé a to mě nebaví. Sledovat deset minut jednu rvačku, kde sice realisticky cáká krev a praskají kosti, je fajn, jenže čeho je moc, toho je příliš. S nožem v krční tepně se dá ještě bojovat? V Indonésii asi ano. Nápad jako takový není špatný - jeden dům, spousta pater, plno nepřátel a hrstka odvážných. Zátah je něco mezi Sedmi statečnými a Smrtonosnou pastí šmrncnutou moderními kung-fu filmy. Možná, že kdyby byl Evansův snímek 90 minutový, hodnotil bych lépe. ()

Shakers

Masaker, ktorý sa len tak nevidí. Za celý film je tu toľko akcii, kopou, blokov, vystrielaných nábojov, krvi, podrezaných hrdiel, prestrelených hláv a čo ja viem už čoho, že sa posledných pár rokov máme jasného víťaza. Najväčšia slabina filmu je asi len ten príbeh, ale inak všetko je dotiahnuté k dokonalosti. Zo začiatku fajn prestrelky, ktoré rovnako ako ostatné akčné scény sprevádza fajn hudba, strih, !kamera a atmosféra!. Po prestrelkách tu máme sekanice na mačety a po nich nasledujú zase bitky jeden proti všetkým, ktoré sú ku*va dobre natočené. Žiadne zrychlovačky, spomalovačky, nepriehľadné scény, skratka perfektná choreografia bitiek a kamera. Záverečné finále tiež nebolo zlé, vlastne som si ho užil, ale po tých všetkých super akciách už nemalo ten správny náboj. Film presne splnil to čo sme očakávali po traileri - masaker na život a na smrť s perfektnými akciami, ktoré len tak neuvidíte. 90% - 5* ()

lamps

Ten film rozhodně není dokonalý, bojové choreografie, ač jsou natočeny naprosto úchvatně, začnou být v závěru už trochu okoukané a některé scény jsou přehnané a vykonstruované na nejvyšší míru. Ale přesto nebo právě proto se jedná o troufám si říci nejlepší a nejpoctivější akční nářez, jaký kdy byl natočen (Skála je jen takový slabý odvar). Myslím, že dokonce i Chuck Norris by si tentokrát musel vyndat ruce z kapes, aby to za těch 100 minut všechno zvládl :-D ()

playboxguest

Suprová akce, při níž mi chvilkama bylo na obtíž, že neumím nemrkat a tiše jsem toužila po té vymoženůstce, co s ní týrali Alexe v Mechanickém pomeranči. Nebýt Ong Bak a posloupnosti scén, dám tomu snad i a za pět, ale Ong Bak je podlě mě větší námrd (krásný obrat, chlapci) a stejně tak i akce působí parádněji v půlce filmu, než v samém závěru, kde mi finální bitka proti předtím viděnému přišla přece jen odbytá. 80% ()

Madsbender

Po druhom zhliadnutí: keby to bolo možné, prihadzujem ďalšiu hviezdičku. Hudba sa mi na druhý pokus zdala vkusnejšia pre zvolenú formu. Veľmi pravdepodobne sa jedná, možno s výnimkou klasík ako Terminator 2 alebo Matrix, o najlepší akčný film, aký som mal možnosť vidieť. Minimálne eso dekády. ()

Beckett51

Začátek dobrej, ale potom to začalo bejt moc uřvaný, to neustálý odzbrojování a kopání do xichtu mě začalo nudit a závěr mi přišel divnej. ()

Ketri

O stupínek lepší než předchozí Uwaiho snímek Merantau. Suma sumárum, 101 minut se tam kromě střílení a rvaček nic neděje, žádné zbytečné řeči, a když se tam náhodou něco řeší, tak chybí titulky, čili rozbor zkorumpované policie v indonéštině vskutku neurazí. ()

Remake akčního Raidu je v nejlepších rukou

Remake akčního Raidu je v nejlepších rukou

11.01.2022

Čtvrtí Expendables našli hlavního záporáka

Čtvrtí Expendables našli hlavního záporáka

27.10.2021

Čtyřka Expendables už je téměř hotová, a tak nyní na veřejnost prosákla informace už i o tom, kdo nakonec ve filmu ztvární hlavního záporáka. Proti týmu vedenému Sylvesterem Stallonem a Jasonem… (více)

Režisér Raidu a Tom Hardy míří na Netflix

Režisér Raidu a Tom Hardy míří na Netflix

20.02.2021

Nadějná režisérka a drsný akční komiks

Nadějná režisérka a drsný akční komiks

03.06.2020

Victoria Mahoney má za sebou jeden celovečerní film a pár seriálových epizod, jejím dosavadním kariérním vrcholem tak byla režisérka druhého štábu na Star Wars: Vzestup Skywalkera. Nyní ale dostane… (více)