Zátah: Vykoupení

• Česko Zátah (více)

Speciální policejní komando má za úkol proniknout do přísně střeženého domu a zneškodnit šéfa gangu. Tým je však brzy prozrazen a zbytek nájemníků stojí před jednoduchou volbou. Když se nepřidají na policejní stranu, budou už navždy bydlet zadarmo... Rama je mladý policista, který je povolán do nebezpečné akce. V chudinské čtvrti Jakarty je bytový dům, jehož horní patro obývá nebezpečný zločinec Tama Riyadi. Svůj dům pronajímá dalším zločincům, kteří mu ochotně slouží, žijí tam však i obyčejní lidé. Rama společně s dalšími asi dvaceti kolegy má za úkol nepozorovaně vniknout do domu a Tamu zlikvidovat, případně zajmout. Není to snadný úkol, dům je pomocí kamerového systému zcela pod zločincovou kontrolou. Když Tama zjistí, že mu do objektu vstoupili policisté, vyhlásí domovním rozhlasem, že každý, kdo pomůže zabít nezvané hosty, má od něj doživotní bydlení zadarmo. To je velké lákadlo, takže se rozpoutá velmi krutý boj na život a na smrt... (TV Prima)

TheDarKnig

Vskutku je to Serbuan Maut, at už to znamená cokoliv. Zní to ale přesně tak dravě, brutálně a tvrdě jako tenhle film. NÁŘEZ! a opravdové oživení žánru. Na víc se momentálně nezmůžu, viděl jsem to už včera, ale vždy když na to začnu znovu myslet, nedokážu zůstat v klidu.. Běžím :D ()

TeeAge

|| Scenár: Gareth Evans | Hudba: Fajar Yuskemal | Produkcia: Ario Sagantoro | Distribúcia: Sony Pictures, Celluloid Nightmares, Stage 6 Films | Štúdio: PT. Merantau Films, XYZ Films | Rozpočet: 1,1 miliónov $ | Tržby: 15 miliónov $ || Drtič odpadu bez štipky ducha alebo myšlienky. Možno vo veku hormonálnej katarzie by ma to bolo bralo viac. ()

sniper18

Zatiaľ čo predchádzajúca spolupráca Garetha Evansa a Iko Uwaisa priniesla len priemerný bojový film, ktorý napríklad thajskej produkcii na čele s Tonym Jaa nemohla konkurovať, toto je už nielen úplne iná úroveň, ale dokonca sa tu už dá kľudne hovoriť o revolúcii medzi bojovými fiimami. Príbehovo sa očakávane nejedná o nič prepracované, jednoducho sa len zásahová jednotka v budove plnej zločincov prezradí a tak zostane odrezaná od sveta a všetci musia bojovať o prežitie s mnohonásobnou presilou, ale to prevedenie je špičkové a potenciál námetu využíva úplne naplno. Očakával som štandardný bojový film, kde sú prvoradé bojové scény a všetko ostatné je len vata, ale tu to tak úplne neplatí a film výrazne vsádza aj na atmosféru a napätie. V prvej polovici to funguje dokonalo, na prvý pohľad obyčajná akcia, kedy ide všetko podľa plánu sa od jedného momentu pokazí a z lovcov sa v momente stanú štvanci odsúdení na smrť a stane sa z toho prvotriedny a poriadne intenzívny survival, ktorý perfektne pomaly graduje, zostava sa preriedi a rozdelí a je tu množstvo veľmi napínavých scén, ktoré nedajú dýchať. V druhej polovici už síce tieto vlastnosti zmiznú a film sa viac priblíži klasickým žánrovkám, ale už to neprekáža, jednoducho sa len postavy lepšie prispôsobia situácii a vedia, čo musia urobiť, aby mohli prežiť. Obsadenie je výborné, väčšina postáv je očakávane zameniteľná a slúži len na to, aby čo najskôr umrela, ale nájde sa tu viacero hercov, ktorí vynikajú nielen po bojovej stránke, ale bavili ma celkovo. Iko Uwais pôsobí ako taký mladík bez väčších skúseností, ale je to sympaťák, ktorý sa o seba vie postarať, veľmi ma bavil veliteľ jednotky Joe Taslim, ktorý má aj charizmu a nesklamú ani záporáci, šéf budovy je dostatočne slizký a jeho hlavný podriadený Yayan Ruhian si vie získať rešpekt. A teraz už k samotnej akcii, ktorá je špičková. Silat síce nepatrí medzi moje vyhľadávané bojové umenia, ale v tomto prevedení je na to radosť pozerať. Ešte v prvej polovici sa aj dosť strieľa, čo ale nie je zápor, práve naopak, aspoň je akcia rozmanitejšia a priestrely aj tak pôsobia efektne, ale súboje, na ktorých to samozrejme stojí sú poriadne intenzívne, tu postavy nemajú na chvíľu oddychu, choreografia je špičková, často sa používajú rezné zbrane a poteší, že sú aj riadne nápadité, nekompromisní a drsné. Tu sa ani nedá vybrať to najlepšie, hlavne všetky súboje Uwaisa s presilou sú vynikajúce a na mnohé momenty sa len tak nezabúda, ako zachytenie zoskakujúceho zabijaka a jeho následné vyhodenie z okna, prehodenie protivníka cez zábradlie, čo mu zlomí chrbticu alebo skok s protivníkom na prah dverí, čo mu prereže hrdlo. No je tu toho mnoho. Režijne sa tu nedá absolútne nič vytknúť, film určite nemal žiadny závratný rozpočet, ale ten ani nepotreboval, prostredie je správne nepríjemné, akcia je zvládnutá dokonalo, efekty sú prakticky bezchybné, pričom násilie aj vyzerá riadne drsne a ako som spomínal, funguje aj atmosféra a napätie. Takže v rámci čistokrvných bojových filmov hľadá Raid konkurenciu len ťažko. 87% () (méně) (více)

genetique

Neskutočne štavnatý, akciou prešpikovaný akčný snímok, jeden z tohtostoročných vrcholov vo svojom žánri. Konečne sa posunul štýl príbehov akčných ázijských filmov viac smerom k príbehovosti, aj keď stále sa pozeráme na klasickú zápletku bez nejakých hlbších scenáristických tromfov. Jedno ale nemôžem príbehu vytknúť, a to je pokus o nenápadné zvraty v deji, ktoré by som od tohto filmu naozaj nečakal. Ako pasívny fanúšik a laický divák rôznych martial arts štýlov vo filmoch samozrejme rozoznám ešte karate od capoeiry, ale dopodrobna sa v ich kríženiach a rôznych variáciách nevyznám. Zato viem oceniť kvalitne (takmer reálne) predvedené súboje na plátne, jedinečné choreografie bojových scén v kombinácii s taktickými manévrami policajnej razie. Osobitý palec hore smeruje kamere, ktorá diváka takmer zapája do diania vo filme. Aj keď je pravda, že to by ste v skutočnosti asi nechceli. Radšej doma pred telkou s popcornom v ruke užívajúc si tento mega-akčňák. 90%. ()

3DD!3

Krvavá rubačka, která dokonale naplňuje pojem akční bojovka. Zápletka je sice stejně jednoduchá jako myšlenkové pochody obyvatel Hotelu Paradise, drsní poliši musí vymlátit panelák zabijáckých magorů a tvrdě narazí, ale ono to stačí. Úchvatná choreografie, brutalitou se nešetří, krev cáká, dávkování bitek je učebnicové. Yayan Ruhian je mašina na zabíjení a Iko Uwais umí. Shinodův soundtrack sem skvěle sedl. ()

JitkaCardova

V dobrém bojovém filmu musejí být tak jako v životě vnitřní motivace hrdinů stejně úsporné, nezbytné a sladěné jako jejich pohyby. Tady by ale všichni upadli, jakmile by se pokusili o první krok. Nepopírám, že řada scén v sobě má strhující napětí, o to absurdnější a tristnější je pak ale celkový výsledek. A navíc mi často výslovně překážela kamera i střih, abych si mohla onu "choreografii" doopravdy vychutnat, a mnohdy jsem se přistihla, že se spíš jenom spoléhám, že ty pohyby dávají smysl, a při té zastíranosti, rozostřenosti a rychlosti reaguju spíš jenom na rytmus, jediný jednotící prvek filmu. Rytmu se dá ale dopomoct různými vedlejšími prostředky. Čím dál víc ve mně proto už při sledování narůstal dojem, že i v dynamice sil bylo lecos podvedeno kvůli efektu, že "choreografie" vlastně nebudí dojem nezbytnosti, že je do ní pumpován zvenčí, strhujícím rytmem, jemuž je přizpůsobena. Jakmile se vás tohle podezření při sledování zmocní, je výmluvné, že se ho už prostě nezbavíte, ať jste sebepozornější. A i pokud ve mně zásadní nedůvěru vyvolávala jenom skutečnost, že na příběhové rovině filmu logika prokazatelně zneužitá je, tím hůř pro snímek, že si takhle hloupě sám podřezává nejsilnější větev, na kterou se posadil. ()

Le_Chuck

Ťažko hľadám slová, ale stále sa mi dre na jazyk, že niečo tak komplexne opojné na úrovni akcie naposledy priniesol John Woo v 92-hom. Martial Cirque du Soleil Arts performance. Adrenalinová pastva pre srdce. 95% ()

Kaka

Neuvěřitelná řezničina, která překonává většinu doposud natočeného. Tam, kde většina režisérů nepřitlačí na pilu a odkloní kameru, či střihne obraz, tam Evans nechá kameru v záběru s maximálním detailem v dané scéně. Velmi krvavé, velmi brutální a po choreografické a audiovizuální stránce naprosto neuvěřitelně explozivní. Za trapný rozpočet se podaří natočít něco takovéhleho ? Američani (a všichni ostatní) by si měli vzít ponaučení. Takto se točí čistokrevná akce. Děj je nepodstatný. ()

Spiker01

Hodně jsem o tom slyšel, ovšem dlouho odolával, bylo mi však jasné, že takovou pecku bych nemohl opomenout. Tato indonéská záležitost je totiž naprosto neuvěřitelná brutální řežba. Nejedná se o nic hlubokomyslného, komando speciálních jednotek si to prostě nakráčí do baráku narvanýho všemožnými ozbrojenými silami a musí se prostřílet ven. To hlavní však nastává až v druhé polovině filmu, kdy si chlapík neskutečně dává v všemožným bojovým umění a já mohu bez problému konstatovat, že něco tak skvěle choreograficky zpracovaného jsem ještě neviděl. Nejsem sice znalec Bruce Lee a podobných borců, takže nemám v tomto ohledu tolik nakoukáno, o to víc to na mě ale zapůsobilo...75% ()

Radko

Hej stále sa niečo deje. Súboje sú premakané. Aj námet o dome zločinu, z ktorého niet úniku, je sľubný. Žiaľ, to čo sa stále deje je furt to isté - súboje, súboje ach tie súboje (parafráza pesničky Beáty Dubasovej: "Účesy, účesy ach, tie účesy."). Pri neustálej repetícii aj premakanosť choreografie začne liezť na nervy. Pretože v zásade sú všetky tieto akčné bojovky veľmi podobné pornofilmom - v nich ide o súlože, tu zase o súboje. Čím viac a rôznorodejších, tým lepšie. Aj to má porno s akčákmi spoločné. Serbuan maut potom, ak odhliadnem od neustálych a neraz nudne dlhých mlátičiek, poteší exotickým zvukom jazyka, a ošuntelými interiérmi betónového baráku s atmosféru podsvetia. To sa vydarilo. Takže celkove za dve hviezdy. ()

castor

Škoda rány, která padne vedle!! Čistokrevná rubačka, která neví, kdy přestat a když už se začne přeci jenom zajídat, předhodí nenasytnému divákovi další porci nekompromisní řežby, kdy postupně s dějem opadávají výstřely a létající ledničky a ke slovu přicházejí nože, mačety nebo holé nohy a ruce. Všechna čest choreografii. Herci jdou co se fyzického výkonu na dřeň, hlavního klaďase jakoby údery protivníků motivovaly ještě k vyšším obrátkám. Právě živočišný tah na branku, který mi chyběl třeba u Ong-baka (bavil neošizenou fyzickou akcí, ale nudil opakovanými záběry a mizerným feelingem), je tu poctivý s každou ránou. Děj je jasně nalinkovaný – velký barák, policejní jednotka a banda vrahounů, kteří se nehodlají vzdát. Videoherní koncept pak vydrží až do horních pater, kde na přeživší čeká slušný záporák s výbornými poskoky (démonický Yayan Ruhian zvlášť). Žádné vykecávání, jen jedna lekce anatomie za druhou a divák si užívá, klaní se poctivé dřině a oceňuje přehledné záběry. Neučesané, hektické, zoufalé i brutální. Vedle tohohle vypadá takový Van Damme s hezoučky nasnímaným, efektně sestříhaným a lahodně vypadajícím výskokem jako malý skřítek schovaný pod dekou. ()

viperblade

Vždy, když jsem o tomto filmu slyšel, tak to bylo v kontextu se slovy "jeden z nejlepších akčních/bojových filmů všech dob". Jelikož mám rád akční filmy, tak jsem si vždycky řekl, že si to musím stáhnout, ale pokaždé jsem na to nějak zapomněl. Až nedávno mi to jeden dobrý kámoš připomněl s tím, že už viděl druhý díl, který je prý teprve ten pravý nářez. Upřímně si to nedokážu představit, protože už tenhle díl byl naprosto bezkonkurenční. Skvělé akční scény, které jsou natočeny někým, kdo opravdu chápe, že čím více divák z bojové scény uvidí, tím šťastnější bude a že se nemusí všude cpát třaslavé kamery s příšerným střihem. The Raid je neskutečný film, který ve vás zanechá neskutečné množství adrenalinu. K tomu si připočtěte jednoduchý, ale celkem fajn příběh a jeden celkem zajímavý zvrat a máte opravdu jeden z nejlepších akčních filmů, co kdy uvidíte. 100 %. ()

*CARNIFEX*

Vycvičená policajná jednotka vstupuje do obytného baráku z jediným cieľom. Dostať šéfa miestneho gangu, ktorý prebýva v poslednom, 15-tom podlaží. Zdanlivo "jednoduchá" úloha dostáva nečakané trhliny. Tama Riyadi vyhlasuje do rozhlasu "radostnú" správu. Kto zabije najviac policajtov, zabráni im k postupu na ďalšie poschodie, bude v paneláku (vedľa Kordiaka :D) bývať do smrti - zdarma. Výborný film pre tých, ktorí bez akýchkoľvek problémov prehltnú čo im kto naloží do termosky. Nebyť niekoľkých trhlín v podobe absurdných rozhodnutí indo fízlov, možno by som aj ja zíval nebesá (alebo si mám myslieť, že sú ozaj takí idioti?). Bohužiaľ, niektoré "veci" mi proste kľali oči. Každopádne, musím uznať, že bolo neustále načo pozerať. Gore, prestrelky a hlavne súboje, boli neskutočne excelentné!! Zažmúrim teda oko a napriek spomínaným negatívam, prehrávam boj so zásadami, a udeľujem 5★. Po dlhej dobe akčňák, ktorý KONEČNE zaujal. ()

D.Moore

Jako kdyby Jackie Chan vyměnil humor za brutalitu a natočil ho John Woo, kterého přestaly bavit pistole. Přímočaré akčňárny mě zkrátka baví a Zátah je naprosto ukázkový příklad, jak by to mělo vypadat. Film jde hned na věc, všechno působí opravdově, poctivě, na velké dějové kotrmelce není čas, jde o úplně jinou, krví  jaksepatří promazanou akrobacii, která zkrátka bere dech. Navíc to stísněné prostředí chodeb, schodišť a malých bytů přímo vybízí k tomu, aby se vymýšlely další a další způsoby, jak likvidovat hordy padouchů, kteří místy skáčou odevšud ve stylu nemrtvých z nějakého moderního zombie slasheru. Dříve než Zátah jsem viděl  ty filmy, které inspiroval (Dredd, Princezna, možná vlastně i ten John Wick), ale vůbec mi to nevadilo. ()

kulyk

Chápu, že když v Indonésii žije přes 230 mega polorákosek, dá se s nima i plejtvat. Takže jedna správně namotivovaná paže zákona může beztrestně vylidnit klidně celý blok. Obzvláště, když má za cíl zachránit pobratima, který to nechce, nepotřebuje, neocení a nerez. Moc jsem nepochopil základní středobod, kolem něhož se film točí. Gangsta činžák, ve kterém bydlí za a. úplný idioti, toužící po okamžité eutanazii a ozbrojení maximálně tak mačetou velrybáře Kuby Vágnera, za b. lidumilní nájemníci s falešnou stěnou, za c. capo di tutti capi a jeho poskok, podvyživený nosič tasemnic s nezničitelnou konstitucí. Asi jiná bytová kultura. Ale kromě toho, že dějově se jedná o částečnou mušličkovinu, akce stojí za vidění. Poprvé jsem spatřil hrdinu, který používá nůž poměrně účinným způsobem. Takže pindy stranou, čtyři hvězdy a příště by mohli vyčistit třeba Chánov. ()

Niktorius

S narativním konceptem počítačové hry (už jen ten úvod sledující hrdiny při transportu na místo akce je tak typicky videoherní!) a maximálním zaměřením na souboje (ničím jiným si film vlastně pozornost nepoutá) je zážitek ze Serbuan Maut stejně intenzivní jako prchavý. Ale i když jsem si pár hodin po zhlédnutí z filmu vybavoval jen změť poletujících končetin a některé obzvláště brutální soubojové finiše, musím uznat, že ze své pozice předvedl Gareth Evans zřetelně kvalitnější práci, nežli třeba neohrabaný režisér thajského Ong - Baku. ()

Spooner

Akční nářez, geniální choreografie, příslib trailerů splněn do puntíku. Slabší příběh u tohodle fakt nevadí, paradoxně jsem ho vlastně dostal ještě víc, než jsem čekal (což ale pořád není mnoho). A Iko Uwais už by má doufám na stole Expendebles 3, ať se kluci pořádně zapotěj. ()

Wacoslav1

Vybijte ty policajty do jednoho a můžete v tomhle baráku bydlet zadarmo!!! Ukrutnej nářez kterej jsem musel na opakovaný shlédnutí přehodnotit, protože 3* jsou fakt docela málo. Po dalším zkouknutí kdy mi ten film opravdu velmi sednul si říkám, že jsem ho fakt podhodnotil. Jasně není a nebude to na plnej počet, ale ty 4* dát musím. Film jde okamžitě na věc nikdo se z ničím nesere, tak trochu to připomíná videohru, kdy se musí pár krutých bouchačů promlátit přes barák plnej ještě krutějších bouchačů. Až příliš pozdě hlavní hrdina Rama (ne to není to máslo co se maže na chleba) zjistí, že tohle je kurevsky neoficiální akce a na pomoc nikdo nepřijde, takže co si sám neudělá to nemá. Scénář samozřejmě není žádnej hit, ale je funkční a pro potřeby podobnýho snímku dostačujicí. Vím, že jsem psal, že mi vadila ta kamera, ale upřímně nevím co mi na ní vadilo, asi jsem měl nějakou divnou kverulantskou náladu, když jsem na to koukal prvně a pak jsem kritizoval píčoviny. Jasně, že ta kamera je laciná, ale na druhou stranu bitky zabírá fakt špičkově a když k tomu připočtu i fakt, že se nestříhá jak o život, tak se u těch krásně přehledných soubojů dá zažít solidní orgáč. Navíc ještě s tím bombastickým hudebním podmazem by Mike Shinoda Fucking yeah!!! Jediný z čím mám v tomhle filmu problém je hlavní představitel, kdy bych si přeci jenom v podobný roli užil někoho kdo se umí nejenom slušně ohánět, ale má aspoň minimální herecký schopnosti. Iko Auwajs je hardcore zabiják o tom žádná, ale má charizma studený mrtvý ryby a prostě mi je mimo bitky extrémně nesympatickej, ale co naplat, to už bych chtěl asi moc. Každopádně velká spokojenost a určitě důvod ke změně hodnocení, tím spíš, že tohohle filmu který přišel z ničeho a byl doslova slepený na koleně je třeba si vážit, obzvlášť po tom co přišlo to pekelně vyhypovaný a brutálně překombinovaný Berandalovský pokračování, kde udělali klasicky to co se děje běžně poté co vznikne nějaký podařený film za málo peněz a udělá úspěch a na pokračování se hodí víc money ve snaze za každou cenu překonat originál a navrch z toho udělat nejlepší akční film všech dob z tím nejgeniálnějším scénářem a tomuhle já neholduju to je u mě jenom póza. Tenhle film je prostě jenom drsná, nekompromisní a brutální řežba co si na nic nehraje a tak to mám rád.80% ()

Davies182

Jasně, že je to šílená kulervoucí adrenalinová jízda. Navíc to ale má úžasnej skoro-breakbeatovej soundtrack a atmosféru, a poslední bitka je s přehledem nejlibovější fight, co jsem za dlouhou dobu viděl. Proto max. Prosím, prosím, PROSÍM distributoři - přivezte a přeložte otitulkovanej blu-ray!! ()

Remake akčního Raidu je v nejlepších rukou

Remake akčního Raidu je v nejlepších rukou

11.01.2022

Čtvrtí Expendables našli hlavního záporáka

Čtvrtí Expendables našli hlavního záporáka

27.10.2021

Čtyřka Expendables už je téměř hotová, a tak nyní na veřejnost prosákla informace už i o tom, kdo nakonec ve filmu ztvární hlavního záporáka. Proti týmu vedenému Sylvesterem Stallonem a Jasonem… (více)

Režisér Raidu a Tom Hardy míří na Netflix

Režisér Raidu a Tom Hardy míří na Netflix

20.02.2021

Nadějná režisérka a drsný akční komiks

Nadějná režisérka a drsný akční komiks

03.06.2020

Victoria Mahoney má za sebou jeden celovečerní film a pár seriálových epizod, jejím dosavadním kariérním vrcholem tak byla režisérka druhého štábu na Star Wars: Vzestup Skywalkera. Nyní ale dostane… (více)