Zátah: Vykoupení

• Česko Zátah (více)

Speciální policejní komando má za úkol proniknout do přísně střeženého domu a zneškodnit šéfa gangu. Tým je však brzy prozrazen a zbytek nájemníků stojí před jednoduchou volbou. Když se nepřidají na policejní stranu, budou už navždy bydlet zadarmo... Rama je mladý policista, který je povolán do nebezpečné akce. V chudinské čtvrti Jakarty je bytový dům, jehož horní patro obývá nebezpečný zločinec Tama Riyadi. Svůj dům pronajímá dalším zločincům, kteří mu ochotně slouží, žijí tam však i obyčejní lidé. Rama společně s dalšími asi dvaceti kolegy má za úkol nepozorovaně vniknout do domu a Tamu zlikvidovat, případně zajmout. Není to snadný úkol, dům je pomocí kamerového systému zcela pod zločincovou kontrolou. Když Tama zjistí, že mu do objektu vstoupili policisté, vyhlásí domovním rozhlasem, že každý, kdo pomůže zabít nezvané hosty, má od něj doživotní bydlení zadarmo. To je velké lákadlo, takže se rozpoutá velmi krutý boj na život a na smrt... (TV Prima)

Disk

Opravdu byl The Raid natočen už před deseti lety? Vůbec to nebylo poznat. Strašná pecka. Ale fakt totální pecka, fantasticky natočená. Režie a choreografie bojových scén je něco neskutečného. A na Iku Uwaisovi jsem mohl oči nechat. Byl jsem nadšen každou pikosekundu. ()

666teen

Ach, vy nevěřící orgáni. Čekáte na pokračování jakýchsi Postradatelných. Čekejte dál. Tenhle výlet do slumu v Jakartě je.....je velice tělesný. Nepochybuju, že tenhle průlet panelákem předčí VŠECHNYHVĚZDY TEAM pana Rockyho. Konec konců, vím o čem mluvím. Včera mi sousedi málem sežrali veverku. Fcuk, fcuk. ()

Cappuccino

Jeden môj známy mi kedysi povedal, že každý chlap má v sebe zviera, ktoré prahne po násilí. V tej chvíli som si po pravde myslel, že tých panákov hodil do seba za večer až príliš, ale po zhliadnutí tohto filmu môžem prehlásiť, že ono spomínané zviera, ktoré prahne po násilí, naplnilo moje telo a dušu. The Raid je poriadne krvavou akčnou-bojovkou, ktorá musí uspokojiť divácke srdce každého filmového nadšenca, ktorý ocení poctivú, žánrovú prácičku. A tým, ktorým je násilie proti srsti, odporúčam privrieť oči na približne 95% času stopáže. Slabších päť, silnejšie štyri. __ Recenzia TU ()

Ruut

UPDATE 2018: Jsem nyní už lehce ovlivněný "vykradačkou" Dredd a o to víc musím ocenit indonéskou nízkorozpočtovou hravost, nápaditost a tah na branku. --------- Už mě začíná nudit hodnotit filmy procenty a hvězdičkami. Lepší je prostě palec nahoru, palec dolů. Tohle je zrovna ukázkový příklad proč to tak začínám cítit. Napětí víceméně nijak negraduje, záporák je vlastně neviditelný a neexistující, charisma tu z nikoho moc nepriší, cool záběrů taky mohlo být víc .. ale prostě ta kace je ultimátní a ta energie z toho sálá. A prostě 100% a mrkněte na Oldboye, který má v tom případě u mě zhruba 130%. Amen. ()

S.Quentin QUALE

I přes mnohá doporučení jsem dlouho otálel se spuštěním tohoto filmu, jelikož nejsem velký fanda asijských xichtů ve filmech. Je to slušný akčňák, hodný červených příček, proto dávám čtyři hvězdy, ale ve skutečnosti je to spíš na těch 75%. První půlka filmu mě bavila daleko více, myslím tím dokud se střílelo. Jakmile začalo estrádní představení bojových umění, čtvrt hodinky jsem se pokochal, ale tím nastal čas odchodu, tedy proces vyhlížení titulků. Podle mě je to krapec přechválený...až se budu chtít mrknout, jak si to dávají SGs, tak si pustím spíš The Assault nebo oba díly Elitní jednotky. ()

Foox

Twe... čistá akční pecka, jenž kombinuje neuvěřitelnou dynamičnost s dokonale nápaditou choreografií. Žádné zbytečné dějové odbočky, tedy opravdu minimální, ale jen tým policajtů s jasným úkolem, který obnáší vyčistit barák od základů až po nejvyšší patro od gangsterů. ()

misterz

Tak to bola absolútna akčná jazda, kde vlastne ani tak nejde o príbeh ako o samotnú akciu. Odkedy sú policajti uväznení v tom dome, máme možnosť sledovať prehliadku všetkých možných prostriedkov a nástrojov, ktoré sa dajú využiť na boj. To znamená od laty a stoličky cez nože a mačety až po strelné zbrane. A keď nie je nič po ruke, prídu na radu končatiny. Tiež je tu zobrazené snáď každé možné zranenie, prípadne smrť aké si len vieme predstaviť, nečakaná brutalita. Na druhú stranu neviem, ale po takom výprasku aký dostal Rama, alebo ten jeho brat, či by ešte vôbec vládali chodiť. Ale dobre, dajme tomu, je to film, ktorý dokáže riadne zabaviť. 85/100 ()

HAL

Nekompromisní übernářez který (nejen) západní bojové akční filmy skopává do kulaté krychličky a nechává zapomenuté v prachu z omlácených omítek. Primitivní premisa "rychle redukované policejní komando + panelák plný zfetovaných gangsterů = miliarda vystřílených nábojů a velebrutálních lámaček" tu funguje bezchybně a k mému vlastnímu potěšení se časem dokonce rozvede i do celkem zajímavého a fungujícího příběhu (ne, na filmy Johna Woo to nemá, ale už jen to že mi je Raid dokázalo připomenout je epic-win). Jistě, pořád to není dílo s bezchybnou logičností a příběhem, nad jehož narativním rozborem by se daly trávit dlouhé hodiny v potemnělých čajovnách, ale to od akční řeže očekává málokdo... a právě boje - na střelné zbraně, na nože, i na ruce a nohy, ty jsou tu kurevsky geniální. O to příjemnější je, že film ani není dítkem vyhlášené hong-kongské akční školy, ale že vznikl v tak filmově podř...neznámé zemi jakou je Indonésie. 9/10 ()

Peytl

Přestože mne horkost polévala při představách, co se stane, až v naší kokotlině zavládne deregulace nájemného a nastoupí tak nekompromisní, snědá ruka trhu, pak musím říct, že jsem se bavil téměř dokonale. Samopaly, gulomety...urrrrááá, a tak zme tych policajtou bili, čo to táram, najemnikou zme bili...Hmmmm, chvílemi museli mít mokrý rozkrok všichni drsňáci napříč teplým fotbalovým spektrem, kteří na svých hýždích hrdě nosí henou namalovaný nápis ACAB a squoteři si zase strachy nesli z kina recyklovatelný peytlík plný hoven. I když nic nebylo tak jednoznačný. Někdy měli navrch obyvatelé vily Milada, pak zase dostali přes hébl od cajtů, že jim z rypáku lítali pavouci na lyžích. Co sralo svatého je ovšem jasné, některé tanečně bojové scény, jak vypadlé z péra Jackie Chana, dokud nebyla v permanenci mačeta, kudla, nebo aspoň chiropraktický kandelábr, či štuk na držce, stálo to za Labutí jezero. O nekonečných zásobnících snad není ani třeba hovořit. I pointu příběhu jsem nezaregistroval, ale mohlo to být jen špatným překladem, neboť jsem musel využít nějakou obskurní organizaci, kde vládnou prazvláštní tvorové, kterým teče krev z vagíny, protože jsem nestačil oprášit základy ufonštiny. Jste zmatení, moji drazí? To já taky, pokud je to ovšem má vina, můžete mi odměnou políbit prdel. Filmový nářez za nutné neúčasti šedé můry kostkové. ()

Idaho

Když neozbrojený hlavní hrdina prochází chodbou s mrtvolami a nenamáhá se zdvihnout ani nůž, je jasné, že je tu něco špatně. Děj mimo bitky je mizerný, a jak se film chýlí ke konci, i ty bitky jsou za hranicí chápání i pro tento druh filmu. ()

Vavča

Absolutní nářez, Iko Uwais v hlavní roli člena speciálního týmu neskutečně řádí. Jestli se někomu líbila Tropa de Elite za svoji nesmlouvavost, syrovost, dravost. Tak The Raid se mu bude líbit ještě více. Sice postrádá bližší vykreslení charakterů, komplikovaný pohled do ghetta, nesnaží se to rozebírat téma příčin zločinnosti, motivace obou stran nějak šířeji. Ale koho to zajímá, když je to nehorázný bojový nářez, který není už skoro vůbec k vidění! (Hádám, že počet žádostí o vstup do indonéské zásahovky prudce stoupl). Hong Kong a Thajsko může jen smutně koukat, jak se točí přímočarý akční film. ()

liskam

Opravdu velikej mazec!! :) Zase jednou film který naprosto uspokojil mou akční dušičku. A už teď je mi jasné, že tuhle brutálku nevidím naposled. ()

Omnibus

Bonus: komentář doplněný o obrázky Teda řeknu vám, tam bych chtěl bydlet... Nádhernej činžák! Zvenčí sice otřískanej a beznadějně ponurej, zato uvnitř vesele kvete podnájemnická plíseň. Chanov hadr. Zajímavá ústřední myšlenka filmu: vyhlášení akce „Z“. Vytáhněte mačety, nadělejte z komanda prejt a máte už na věky bydlení zdarma. Levné a účinné. A při celkem očekávatelných ztrátách (podnájemníků, kteří už zaplatili zálohu na bydlení) se na tom dá i vydělat! Co dál? Našlapaná hudba. A kromě občasné scénáristické střelby naslepo je zde i několik pěkných choreografií baletu smrti. Potěšilo i pragmatické střídání způsobů boje všeho druhu. Z odfláknutých věcí nepotěšilo například jedno „sekání“ do chlapa gumovou mačetou, ale to už asi zbytečně vyrypuju. Občas ale hrozné pindy. Bohužel zde platí známé pravidlo, že dějové nelogičnosti se „vysvětlováním“ jen ještě víc zvýrazňují. Korunu všemu ale nasadila ta tělocvična v závěru. Jednomu zakrslýmu maníkovi se nemůžou v zápase na dvanáct kol dostat na kobylku dva superborci. Taky není divu, když ho mydlí stylem: pokud je ke mě otočený zády, nezlomím mu jediným úderem karate vaz, ale skočím mu na záda, jak uličník při rvačce o přestávce na základce. Celkově jejich orientální technika boje (třeba to záludné tahání soupeře za nohu) nápadně připomínala naše české hospodské rvačky. Holt svět je malej... A když ta ludra zakrslá začala ty dva ještě víc řezat i s tou bakelitovou pidlou v krku, to už jsem sebou smíchy fakt mlátil o zem. Podobně jako uprostřed filmu: „Musíme je dostat! Vy půjdete po schodech a já pojedu výtahem.“ A co takhle, mládenci, juknout se do tý drobátko podezřelý, obrovský díry, proražený ve stropě ? :-D ___Ale stejně tomu nakonec (z bezpečného úkrytu za zábradlím) napálím čtyři hvězdy. Protože když už vygumovat disk, tak kvalitně, čili u tohohle řezacího baletu. A protože jsem chvílemi opravdu "mrkal na drát", tak místo již profláknutého meganámrdu použiju svůj vlastní novotvar - meganámrk! ()

mzss1

No, tak jsem teda ohromen ! Tenhle film mi nějakou dobu unikal. Ale vzhledem k slušnému hodnocení a k hodnocení některých mých uživatelů jsem usoudil, že to musím vidět. A rozhodně to za to stálo. Tenhle snímek se dá těžko popisovat, je to jeden velký masakr, prostě se to celé soustředí na perfektní vyvraždovačky, přehledně natočené btiky s neuvěřitelným množstvím všelijakých nápadů. Co se týče příběhu, ten je jednoduchý a ani zde není - jednoduše, jednotka jde vyčistit barák - či jde na velký zátah jak už napovídá název filmu. Úvod je krátký, jestli to mám vůbec považovat za úvod. Asi 4 minuty vudíme hlavního hrdinu zvaného Iko Uwais. Pak je zde krátká debata v autě, kde velitel udílí rozkazy jak se bude akce vyvíjet. Mají dostat jednoho bose. No ale nebude to lehké. Ve velkém baráku je velké množství ozbrojených a nebezpečných grázlů. Takže zde sledujeme velké množství všelijakých bitek. Bitky mají výbornou choreografii - tím myslím styl boje hlavního hrdiny. Ten se pere jako o život, třeba hned s několika protivníky najednou. Je zde i pěkné řezání nožů přes tepny třeba. Všlijaké nápady, třeba hození granátu do lednice, zabití týpka, který spadne na zábradlí tak, že si přetrhne páteř, nebo konečné finále. No prostě, tenhle film se nedá nějak okecat. To se musí vidět. Hudba je jednoduchá, hezky funguje ve filmu. Herecké obsazení výborné, nemám s nikým problém. Hlavní záporák působí správně slizky. Zápory ? Moc jih teda není, spíše se jedná o určité vylepšení k úplné spokojenosti. Třeba, konečné finále bylo až moc dlouhé a lehce přehnané. Jinač si myslím, že nemá cenu řešit nic. Na to, jaký měl tenhle snímek velmi malý rozpočet, tak z toho vytěžili maximum, takže mají mlj nesmírný respekt. Žádná divoká kamera, občas skákala, když se něco dělo, nějaký útěk, ale dalo se to odpustit, protože při bitkách a akčních situacích bylo vše krásně vidět a to se cení. No, jsem překvapen a těším se na druhý díl. Celkově hodnotím na zasloužených 94% = ***** ()

kingik

Zaplivaný barák o patnácti podlažích, v něm varna drog, zločinecký gang mistrů kung-fu a jeho drsný šéf, který má po budově zavedený monitorovací systém. Policejní komando se vydává na první pohled rutinní zátah, který ovšem nedopadne podle předpokladů, a jednotlivý členové komanda začnou po střetu s houževnatým protivníkem hynout jako mouchy. Veskrze jednoduchý příběh vedený přímočaře se nezaobírá nějakým vystavěním charakterů anebo složitým představováním postav a diváka vrhne po několika minutách do víru dynamické akce. Herci/kaskadéři dostanou nebývale zabrat, sáhnou si na dno fyzických sil, akce je naturalistická a jede se na krev. Vzduchem nepřetržitě sviští mačety, kulky a jeden tvrdý kop nebo úder střídá druhý, a to prakticky, až do samotného závěru se slabším finále. Ještě před ním však následuje super souboj bratrské dvojice proti nejhouževnatějšímu neřádovi gangu, a byla to nejen nejdelší scéna filmu, ale také nejintenzívnější. Zvyknout si na to, že se dívám na svůj první a v podstatě i poslední indonéský film, nebylo vůbec snadné, ale zvládl jsem to. Atmosféra stísněnosti prostředí byla skvělá a opravdu až beznadějná, a to pro celý přeživší zbytek komanda a jeho hlavního, nepříliš charismatického hrdinu Rama, který se dostal do popředí. Film se vyplatí vidět hlavně pro množství choreograficky mimořádných soubojů, které jsou mnohdy hraniční. Příběhově je to poměrně fádní. Příznivci tvrdých kopů mají svůj rejd. Mé hodnocení: 60% ()

Snorlax odpad!

Hudba navozuje pocit napětí, jenže ono je celkem jedno, co vlastně navozuje, když většinu filmu je tma. Tma 80%, logika 0%, napětí 0%. Jak správně naznačuje Isherwood, film připomíná hodně blbou počítačovou hru z osmdesátých let s vylepšenou grafikou. ()

Remake akčního Raidu je v nejlepších rukou

Remake akčního Raidu je v nejlepších rukou

11.01.2022

Čtvrtí Expendables našli hlavního záporáka

Čtvrtí Expendables našli hlavního záporáka

27.10.2021

Čtyřka Expendables už je téměř hotová, a tak nyní na veřejnost prosákla informace už i o tom, kdo nakonec ve filmu ztvární hlavního záporáka. Proti týmu vedenému Sylvesterem Stallonem a Jasonem… (více)

Režisér Raidu a Tom Hardy míří na Netflix

Režisér Raidu a Tom Hardy míří na Netflix

20.02.2021

Nadějná režisérka a drsný akční komiks

Nadějná režisérka a drsný akční komiks

03.06.2020

Victoria Mahoney má za sebou jeden celovečerní film a pár seriálových epizod, jejím dosavadním kariérním vrcholem tak byla režisérka druhého štábu na Star Wars: Vzestup Skywalkera. Nyní ale dostane… (více)