Yardie

Slabších 60%. Určitě je to malé překvapení v tom, že je to o kus lepší, než poslední filmy české tvorby. Ale žáden zázrak to také není. Na můj vkus docela málo vtipu a bylo to spíše takové romantické pro děti, či mládež. Každopádně, párkrát jsem se i zasmál a celý film měl takovou milou a příjemnou atmosféru. Ale prostě ten nedostatek vtipu... Jedna věc mi ve filmu pila hodně krev - a tou byly grimasy Jiřího Mádla. Nevím, jestli to tak měl v roli nebo mu ta pusa tak narostla, ale tohle mi strašně pilo krev. Jinak celkem zajímavá sebranka herců, kteří sem tam prohodili vtipnou hlášku či se dostali do komické situace. Ale na komedii strašně málo. Celkově se tedy na to koukat dá, ale víc než na jednou kouknutí to není. Howgh! ()

Marys

Na české pomery pomerne slušné, no možno až priveľké sústo, čo sa týka sci-fi myšlienok a prevedenia. Strašne hlboko som uviazol v časovo-priestorovom kontinuu, ktoré nebolo vôbec zvládnuté. Ako príjemný film, ktorý sa snažil mať zaujímavý nápad, ale celkom obstojné. ()

kritiklon

Jde celkem o příjemnou, nenáročnou komedii která si na nic nehraje a neutápí se v trapných skečích a prupovídkách, které je již řadu let v českých "komediích" zvykem vídat. Ten film si ani nehraje na nic co není a je lepší než řada rádobytrháků v českém filmu, jenž mají větší ambice a rozpočet ale velice často bohužel nižší "IQ" a tím pádem i smysl. Probudím se včera má dobrou myšlenku a obstojné provedení. 3,5* za 71% ()

Santino7

Prevažná väčšina filmu - odohrávajúca sa "v mládí" / tesne pred revolúciou - sa mi fakt že páčila, a zas naopak scény zo súčasnosti vôbec. Tie som vyslovene iba pretrpel, čo nepochybne (negatívnym spôsobom) zavážilo v mojom konečnom hodnotení, a film to z môjho pohľadu "stálo" celú jednu hviezdičku. Čiže k linke zo súčasnosti sa ani nejak obšírnejšie vyjadrovať nejdem, nakoľko mi pripadala až neuveriteľne odfláknutá (tak napríklad výskumná laborka s Petrom Nárožným ponúkala omnoho viac, než v konečnom dôsledku tvorcovia využili), a navyše aj po hereckej stránke výrazne slabšia a ďaleko menej atraktívna. A tak sa teda rovno, bez nejakého otáľania presuniem do onej minulosti. Rok 1989, večne mladý sympaťák Mádl, prekrásna a navyše aj charizmatická Josefíková (z tej musí byť paf snáď každý, aspoň ja teda určite), všadeprítomná nostalgia na reálie "socíku" (skvelo odľahčená a úsmevná), a celkovo veľmi šikovne a príjemne namiešaný mix humoru a romantiky. Množstvo vtípkov, hlášok, (ne)pochopenia, fantastických nápadov (sociálna sieť v socializme, predpovedanie budúcnosti všetkému a všetkým, podarené scénky s učiteľmi, atď.), príjemnej atmosféry, a v neposlednom rade skvelo fungujúcej chémie medzi ústrednými dvoma predstaviteľmi (niet sa čomu čudovať, že sa z toho čosi aj vykľulo). No skrátka, návrat do roku 1989 sa mi skutočne pozdával, a patrične som si ho aj užil - v tomto smere teda paráda. Len ako vravím, škoda toho odfláknutia línie zo súčasnosti, možno keby si s tým tvorcovia dali trochu viac práce, a pokúsili sa to kvalitatívne aspoň trochu priblížiť onej tínedžerskej (jasné, že to nemohlo byť rovnako kvalitné a pútavé, to by skrátka vzhľadom na scenár ani nešlo), bol by som spokojný ešte ďaleko viac. Takto spokojný síce taktiež som, avšak má to takú jemnú pachuť z roboty, ktorá nebola dotiahnutá do úplného konca. Ale jinak jo, dobrý. 65% ()

matmanX

Tak nevím, jestli mám vysoké hodnocení dávat za vinu zoufalému stavu české komedie, kde je i podprůměr vystavován na piedestal jako velkolepé vítězství, nebo mě jen minulo nějaké něco, co tenhle film skrývá. Tu zápletku už jsme všichni viděli stokrát, většinou v daleko lepších zpracováních. Snaha se jistě cení a v českých podmínkách se nedá čekat zrovna trhák na úrovni Návratu do budoucnosti nebo Velkého. Jenže Probudím se včera selhává i v oblastech, které nejsou ovlivněny nedostatkem hollywoodského rozpočtu. Naděje na návrat do nezlatých socialistických osmdesátek padá už v prvních momentech po skoku v čase. Tvůrci si asi řekli, že stačí narvat postavy do vybledlých džínů a natočit je v bytě po babičce, protože tam končí snaha výpravy a kostýmů o navození dobové atmosféry. Zato se nesmí zapomenout na logo energeťáku v každém záběru ze současnosti, to je to hlavní! Přidejte k tomu hmotu na Mádlově hlavě, která vypadá jak paruka sešitá pět minut před klapkou z vytrhaných pačesů použitých barbín. Do toho se hodí pár fórů na rozdílnost doby, které jsou ale všechny tupé a prvoplánové. Někdy to zachází do trapností EHM Krejčíř EHM a naprosto nepochopitelných věcí, jako opakovaná vražda domácího mazlíčka. Největším problémem je samotný příběh. Kdyby to bylo bez vtipu a atmosféry, mohla by to aspoň nést Mádlova snaha o nápravu budoucího života. Do toho se přece dokáže vcítit každý od osmi do osmdesáti. Z nějakého důvodu autoři nedokázali okopčit americké verze, nebo se na ně snad ani nepodívali. Jinak si nedokážu vysvětlit, jak vytvořili takový maglajz. Všechny postavy bez rozdílu věku se chovají dementně, navíc půlka z nich má poruchu osobnosti a ta druhá je bipolární. Takhle uměle vykonstruované konflikty jsem neviděl od Rosalindy. Věci se dějí prostě proto, že se musí stát film. Postavy se chovají nelogicky, protože kdyby měly v hlavě aspoň trochu šedé kůry, film by skončil po hodině. Ten čas mohl být využit ke zkoumání rozdílů mezi pubertou a krizí středního věku, k přehodnocení hrdinova pohledu na svět, ke skutečnému budování nějaké chemie mezi hlavními postavami, zkrátka k zajímavému příběhu s emocemi a hlavou a patou, který má co říct. Jo aha, my jsme v moderní české komedii. Tak se na to všechno vyprdnem a narvem tam nesmyslné komplikace. Ještě to musíme po okraj nacpat známými tvářemi, které nemají žádnou roli v příběhu. Jednoduchá komedie má najednou víc postav, než Pán prstenů. Proměna hrdiny? Na co? Stačí, že dostane babu snů i přesto, že se chová jak magor, navíc dětinštěji než všichni skuteční teenageři. Aby to nebylo málo, tak film ukončíme falešným koncem v 90. minutě, jen aby se hrdina musel vrátit zpět na to samé místo a udělat to, co mohl už v půlce filmu. Jaký má smysl časový odpočet ala Donnie Darko, když může lítat v čase jak se mu zlíbí? Co je to za organizaci, která nechá učitele češtiny narušovat časoprostorové kontinuum ne jednou, ale hned dvakrát? Proč tak umělé natahování? Komu tím prospějete? Divákovi určitě ne. ()

LaGomme

Až na Orbit, Shock a překombinovanej konec je to pecka. Smál sem se od začátku do konce a nebejt těhle věcí, dávám tomu plnou palbu. ()

Stanley619

Stokrát omletá zápletka o cestování v čase. Obsazení taky nebylo nic moc, a tak okatě propagované sponzory a partnery, to už jsem teda hodně dlouho neviděl. Na druhou stranu musím říct, že jsem se hodně krát upřímně zasmál(hlavně komunistickému nástěnkovému facebooku), ale i tak těch 120 minut bylo opravdu moc. 62% ()

camper

Jediný, co mi na tomhle filmu vadilo, bylo, že tam bylo jasně vidět, kdo ten film sponzoroval, že to byla taková reklama na sponzory... Například: kdo si kdy objednal tři Orbitky v hospodě? Jinak ale Mádl zde ukázal, že před kamerou se ohánět umí a že je to jeden z těch lepších českých herců! ()

pytrisss

Musim nejdriv vyskrtnout neuveritelne necitlivy product placement (to fakt nebylo na zaplaceni tak nenarocneho filmu?) a to priserne cestovani casem... a pak to vsechno ostatni bylo uprimne vtipne :) A to nemam ani madla rad. ()

LuccinyFilmy

Zápletka je samozřejmě zcela obšlehnutá a nedomyšlená, žádný hlubší příběh neexistuje a komické scénky, které jediné zbývají, tak nedrží nic pohromadě. Ale vtipné to místy je. Po shlédnutí filmu jsem měla nevysvětlitelnou chuť jít na pivo Lobkowicz, dát si pár Orbitek a vzpružit se BioShockem. ()

Kontractor

Napsat scenar o cestovani v case je osemetna vec, zvlaste kdyz nemate pojem o tom jak casoprostor funguje nebo ste nikdy neslyseli o motylim efektu...Spatne vtipy, spatne dobove kostymi a jeste horsi reklamy na desitky vyrobku. Eva Josefíková je možní sympatická, ale to je asi tak všechno. Celý tento film je jedno velké kliše s kyčem obmotaným kolem krku. Jednu hvězdu za několik dobrých záberů kamerou a pana Vašuta...važně Mádl by neměl spolupracovat na scénáři, ale spiše by se mel naucit behat, kdyz uz to dela ve filmu, tak at aspon nevypada jako blb. ()

j0nathan

Sežeňte mi někdo tu mašinu. Pár věcí bych potřeboval udělat jinak, než jsem udělal. :) (Ta skrytá reklama byla peklo ) ()

bambusacek

Kdesi jsem vyčetl, ze Heineken dal 45000000$ dolarů za to, ze poslední Bond bude pít místo suchého martini právě toto pivko. Škoda, že neměl chuť investovat i do tohoto filmu. A kdyby snad Petr Kovář ještě telefonoval Samsungem, snad by tenhle film měl hned vyšší úroveň. Každopádně na naše poměry celkem fajn a originální film, kterej sic místy nudil, ale herci (ti mladí) byli sympatičtí a zahráli to fakt dobře, což se o těch ostatních, (evidentně trpící krizí středního věku) říct nedá. Ale učitel občanské nauky z tohoto hodnocení vypadá. To byl bez chybičky vynikající soudruh učitel politruk, rudej jak naše republika v tyto časy. 70% ()

PhillM.

O jo joj, toto bylo zábavné, vtipné, uvolněné. Hlavně, nebylo to, proti mému očekávání, (většinou) trapné. Film, který se vůbec nebere vážně, přesahy do všeho a narážky na všechno možné (proč si nezatancovat Nonstop - Pulp Fiction style). Svižně napsaná záležitost, tedy až na bídný závěr, ke kterému to ale, ruku na srdce, muselo dospět - i když mám pocit, že se tak mohlo (a mělo) stát jinak a lépe. Dialogy, které netahají za uši (!), což je v českých komediích posledních let naprosto ojedinělý fenomén. Suma sumárum, tohle je svižná a vtipná komedie, která sice prošumí, ale pobaví. ()

lili6

Zápletka šílená, ale provedení docela dobré :) Ve chvíli, kdy Blažek vstoupil do stroje času, jsem si začala říkat, proč jsem si takovou blbost vlastně pouštěla, ale nakonec se z toho vyklubal docela přijatelný film:) ()

crozet

Scénář je natolik povrchní a slátaná srágora, že bych za to obvinil celý štáb, kerý se rozhodl něčeho takového vůbec zúčastnit, aniž by dosáhl řádné nápravy.. Před rozpadem pozornosti otrlého diváka brání Jiří Mádl, některé další herecké výkony (jejich přitažlivé nositelky), občas chytlavý soundrack a podlinkový atak produkce na nostalgickou strunu, již rozehrávají vzpomínky na jeho vlastní dětství nebo dospívání v reálíích konce 80. let. Povrch a ledabylost, se kterou byl samotný film slepen, však dávají vzpomenout na tehdejší dobu i z tohoto hlediska, což už tak milé zase není. ()

Lyrik

Super námět, super herecké obsazení (Jirka Mádl je můj oblíbenec, má nefalšovaný typ humoru a zábavnou drštičku, Evička Josefíková je naopak roztomilá, příjemná herečka a zapadla náramně do kontextu). Na české poměry, zábavná, nenucená a překvapivě dobrá komedie, za to jsou ty 4 hvězdice. Jasně product placement je tu přepálenej a už nikdy si za tuhle podpásovku nedám Big Shock (orbitky mi neberte). :) A taky je fakt, že pár hlášek typu kameňák se doopravdy nepovedlo. Každopádně za to, že se jedná o český nápadití film, s vtipným Mádlem a zajímavým scénářem střílim 4****.)) ()

MFF CINEMA MUNDI Brno (29.2.-7.3.2012)

MFF CINEMA MUNDI Brno (29.2.-7.3.2012)

20.02.2012