čejen

Výborná zábava, škoda posledních deseti minut (závěr se opravdu nepovedl), skazilo to celkový dojem. Hlášky u tituků byli výborný:), hodnotím na 80 procent, stojí za to do kina jít, příjemná sobota:). JInak i výborné obsazení menších rolí. ()

dendca

Právě jsem přišla z kina, tenhle film měl opravdu šťávu, smála jsem se od začátku až do konce. Jirka Mádl je zkrátka komik a perfektně se na tohle hodil. Snad nejlepší Česká Komedie, kterou jsem viděla. Nechybělo ani trochu romantiky, zkrátka film jak má být. A to že někteří tvrdí, že orbit a shock je trapná scéna, tak to bych tak neřekla, když jsou partneři filmu tak to tam nemůže chybět, je to byznys... ()

M.4.K.

Tak ted to bylo v kine mozna poprve kdy jsem udrzel pozornost celeho filmu, coz se casto nestava.Vcelku zajimave podani ceskeho cestovani v case. Na to ze se jedna o cesky film tak jsem byl hodne spokojenej 78% adekvatnich za me.Pomerne jednoduchy predvidatelny dej doplnuji luxusne povedenymi dialogy tvori vcelku opravdu vybornou podivanou.Pravda zacatek je trosku vlacny nic mene je to tak akorat se poradne usadit do sedadla.Ovsem po nem uz jsem se jenom smal. Dale bych rek, ze herecke role byly obsazeny take dobre, tresnickou na dortu byl J.Madl , ktery opravdu predvadi zivotni roli.Jedine co me na filmu opravdu vadilo byla reklama na orbitky.Na jednu stranu chapu, ze sponzori jsou potreba, ale zase bych rekl vseho s mirou. ZA ME 78%!!!!!!!!!!!!! ()

Romivoe

Špatné...Orbit byl vidět opravdu na každém kroku. Hned v zápětí ho stíhal Big shock, Wolkswagen, Teta, Lobkowicz a další reklamní taháky. Michal Foret opravdu nemá věkem co dělat na gymnáziu. Proboha to už nemáme mladě vypadající herce?! Jiří Mádl podílející se na spolupráci na scénáři? Možná proto to tak dopadlo...Na to, že je tento film 4dny v kinech tam moc lidí nebylo. Asi dvacet, což také svědčí o kvalitě. Navzdory tomu všemu, musím taky přidat nějaé pozitivum. Obnovili jsme si znalosti o minulém režimu a Jiří Mádl byl někdy, ale opravdu jen někdy vtipný. Proto 2** ()

gorobily.pes

Chtěl bych se v tomhle filmu probudit jen a pouze včera a za žádných okolností dneska. Už proto že bych se asi užvýkal k smrti. Nepochopím, jak dvě dějové linie můžou být tak odlišné a není to jen bravurním Mádlem, ale zdatně mu sekunduje celé předlistopadové osazenstvo a právě vtipný a svižný děj. Ten se v té současnosti rozpliznul, ztrapněl (PP, přístroj na přesun v čase, nákup v drogerii) a přísnější měřítko snese jen Polívková. Chci fungující milostné dobrodružství s Mádlem a Josefíkovou a ne topornou bakalářskou povídku s Blažkem a Válkovou! ()

majakmp3

Pohodová oddechovka, které s klidným svědomím dávám 4 hvězdy. Asi nejsem tak útlocitný, abych se rozčiloval kvůli reklamám na Seznam, Orbitky, BigShock, WV a další. Nebudu mudrovat nad ne příliš racionálním závěrem filmu - jedná se přeci o komedii, nikoli o vědecké dílo, takže s přemýšlením to nesmíme přehánět. Subjektivně mě příliš neuchvátila představitelka Elišky z devadesátých let ani vizuální stránka přenosu v čase. Celkově však film vyzněl nad očekávání dobře. Většinu filmu jsem se opravdu bavil. Za obzvlášť povedené považuji scény, kdy Mádl "vymyslel" ruský FaceBook, nebo scéna, kdy propadlík Radovan krátce před maturitou reaguje na otázku, čím by chtěl v životě být, odpověď zazní téměř okamžitě : "Milionářem", vypraví ze sebe žák Krejčíř bez zaváhání. Vzdáleně mi to připomíná sérii Zpátky do budoucnosti. Probudím se včera je filmem sice podobným, přesto však jiným a svým způsobem originálním. Po dlouhé době tu máme komedii, která není pouze pro děti, která není hořká či tragická a ani hloupá. ()

michael8

Od momentu kdy se ve filmu poprvé objeví Jirka Mádl, je film boží. Mádl hraje skvěle a během filmu jsem se hodněkrát zasmál ... Z poslední doby nejlepší český film - 85 % ()

jendajan

Pozitiva: Dobrý scénář, opravdu vtipný děj, slušné herecké výkony i obsazení (Mádl, Táborský, Preiss) Negativa: Všude vnucované zboží sponzorů (Orbit, energ. nápoj), Jiří Mádl hrál jako vždy skvěle, ale vadilo mi, že se mezi ty puberťáky fakt už nehodil. Působil tak o 10 let starší než ostatní a to mi osobně vadilo. Shrnutí: Ano, stojí to za to jít na to do kina. Celkové hodnocení: 80 % !!! ()

Chobotano

Jména Šmídmajer jsem se obával, ale v rámci žánru dobrý, oddychovka, výborný Mádl, ale i Skopal a Krbová. P.S. Dotaz pro odborníky z reklamky: Fakt máte zjištěno, že takhle hloupý a brutální product placement zvedne prodeje? Je mi jasné, že peníze nesmrdí, ale tohle? Na mě osobně to má zcela opačný efekt... ()

gustaw

Asi nejdelší reklama na ORBIT a BIG sHOCK jakou jsem kdy viděl s neustálými detailními záběry na Blažkova beďara nad rtem!!! Mádl hrál jako ponocný a jeho neustálé tlemení mi připadalo trochu jako šílená jizda jeho dvojníka "Crayzyho Froga!" ()

golf78

Celkem vtipná komedie. Zasmál jsem se a to je důležité. Obecně film mohu doporučit jako relaxační záležitost. Rozhodně v tom filmu nehledejte žédné hlubší intelektuální poselství. Tuto úlohu film nemá. U filmu se zasmějete, pobavíte a z kina budete odcházet v dobré náladě. Product placement mi nevadí, ale přijde mi, že čeští filmaři s tím neumí vůbec, ale vůbec pracovat a umístění produktu do filmu je děsně kýčovitý. Přitom si myslím, že by to šlo udělat i normálně a nenuceně. ()

Veerdisek

ze začátku jsem málem odešla z kina, nakonec nastoupil Mádl a malinko film změnil obrátky na ty lepší.. kamera opravdu příšerná, kterou zvládne každý. jediné, co se mi líbilo, byl pozoruhodný a někdy až nepředvídatelný scénář a to, že jsme se pousmívali v kinech, když Mádl ze sebe vyloudil nějakou hlášku a nebo, když se objevil ruský facebook. Jinak jsem ráda, že se objevila další česká komedie a nenásledovala vlna Poupat- melancholických až sociálních dramat. ()

Bakuc

Hrozně jsem přemýšlel jestli dát 3 nebo 4 hvězdy, protože je to fakt taková trochu trapárna. Dokonce jsme se o to z Bráchou hádali cestou z kina :-), ale protože jsem se královsky bavil a Mádl byl fakt špica odpouštím to ostatní i ty debilní orbitky a dávám 4. Mádl je démon to je jasný. ()

wiking

Lidi neřešte nějakou Sci-fi techniku a nedomyšlený design počítačů. U tohoto filmu nemůžete přemýšlet, tady je třeba se jenom smát a užívat si krásnou Elišku za mlada :)) 4* ()

Brunetgirl

Film vonící nostalgií předpřevratového období, určitě je z tohoto hlediska přínosný a úsměvný, ale komedií bych jej nenazývala, zasmála jsem se opravdu jen párkrát a to patřím k lidem, co se řezou často:) Jirka Madl výborný, product placement děsivý, možná jsem jej jako marketingový nadšenec vnímala přespříliš, ale nemůžu si pomoct, že my Češi jej do filmu ještě zakomponovávat neumíme..stejně jako neumíme dělat sci-fi:) Neurazí, ale ani nijak zvlášť nenadchne, stačí vidět jednou:) ()

polko

ak by tato celkom vtipna komedia ( hlavne pre moj rocnik) nebola nechutne prepchata reklamou na zuvacky, pivo, energy drink a ine debiliny dal by som kludne aj o * viac. vlastne neviem ci slo o film alebo dobre urobeny hodinovy reklamny spot. ()

luku88

Musím přiznat, že mě tento film příjemně překvapil. Velice dobře jsem se bavil od začátku a až do konce. Film určitě stojí za shlédnutí nejen kvůli ruské verzi facebooku a Mádlovo "věšteckým" schopnostem. :-) ()

chemo

Film, ktorý bol zrejme natočený ako demonštrácia otrasného product placementu (auto, žuvačky, pivo atď), trochu zachraňuje celkom zábavný Mádl. ()

bron

Divácký hit letošního jara je film o dvou rovinách, z nichž ta lepší naštěstí převažuje. Slabé pasáže ze současnosti vynahradil vtipný a propracovaný děj zasazený do revolučního roku. Ze začátku jsem měl pocit, že asi neuvidím nic jiného, než reklamu na Orbit a pivo Lobkowicz, ale na nervy lezoucí product placement byl díkybohu doménou především prvních minut a poté už tolik nevadil. Co naplat, někde se ty peníze na natočení filmu vzít musí a na tuhle formu si budeme muset jako diváci zvyknout. Probudím se včera je v každém případě jedním z těch originálnějších a zajímavějších snímků, které u nás v poslední době vznikly. A ještě asi jeden poznatek k hlavní herecké roli: z Mádla nám vyrostl komediant, kterému stačí se zatvářit a celé kino se směje - takový malý český Bean, řekl bych. 60 % ()

MFF CINEMA MUNDI Brno (29.2.-7.3.2012)

MFF CINEMA MUNDI Brno (29.2.-7.3.2012)

20.02.2012