MI-380

Volkswageny a rádobyveselé honičky za králíkem - tak tohle mě nebavilo. Jinak ale jsem si užil příjemnou dávku romantiky s nostalgickou exkurzí do bezpočítačového světa plného přetvářky a naivity. Navíc tady jde o dokonalé herecké výkony (tedy ve srovnání s našimi seriály): 70% (15399 hodnocení - 66%). ()

Dagoussek

Průměrná česká komedie, ale musím přiznat, že jedna z povedených za poslední roky. Viděno několikrát a určitě někdy zase pustím. Kdo by si nepřál se vrátit zpět do minulosti🙄 ()

Autogram

Darmo Jirka urputne sťahuje brucho, bez filmových trikov nevyzerá na sladkých sedemnásť a medzi stredoškolákmi aj napriek nízkemu vzrastu vyzerá ako praktikant, nie spolužiak. Návrat do rokov tesne pred pádom socializmu je z nostalgie pre dnešnú strednú generáciu väčšinou príjemný, veď išlo o naše najlepšie roky. Film ale nepatrí k najlepším prípadom takéhoto návratu, Mádl sa snaží, čo to dá, scenárista mal napozerané Možná přijde i kouzelník, a možno práve to je problém, že polovicu filmu akoby som už videl inde. Bohužiaľ, občas aj v Kameňáku. Pritom je na tento žáner dvojhodinová dĺžka úmorná a zbytočne znižuje hodnotenie, asi nielen u mňa. –––– Tady nikdo neví, kdo s kým chodí, kdo se komu líbí... Hele, jak se řekne rusky obličej? A kniha...? –––– Promyšlený ty svoje kraviny má, to se musí uznat. ()

ilonaho

Kdo čeká minimum, bude příjemně překvapen, pod nánosem product placementu (nejmenované žvýkačky, automobily, drogerie, energetický nápoj a pivo) se po první čtvrthodině rozehraje milý herecký koncert především Jiřího Mádla. Prvky sci - fi poněkud humpolácké, závěr smutně nedotažený, vše dobře dopadne za cenu zážitkové černé díry v délce 22 let... Śkoda, že si autoři trochu víc nepohráli s dobovou i současnou hudbou... ()

Philoun1

Lepší tři hvězdy, je to docela sranda, ale čtyři hvězdy dát nemůžu, prostě mi na tom filmu chvilkama něco vadilo. ()

MiaMoonlight

Herci nic moc, chvílemi dost umělé, ale pořád tady vede ten humor, který je jen málokdy trapný a tak je dílko docela zdařilo. Laciné reklamy - ty ale hrozně kazily dojem. Stejně tak student - Michael Foret, který působil jako pětadvacetiletý týpek, místo žáka, kterého měl představovat. ()

jefff

Příjemná lehká komedie se špetkou úsměvné scifi. Mádl je výborný a táhne celý film. Pár opravdu vtipných scén se najde, i když vyloženě dechberoucí komedie to také není. Každopádně příjemný kousek v rámci tuzemské filmografie. ()

Georgex

Dříve velmi oblíbený český sci-fi komediální žánr v novém kabátu bohužel nedopadl podle mých očekávání. Nedá se říci, že by byl výsledek doslova špatný, bohužel kvalitou se ani zdaleka nepřibližuje svým slavným předchůdcům a působí pouze jako levnější pokus o něco "nového". Problém není v samotném nápadu, na kterém se film zakládá, ale v následné realizaci a přestože byli vybráni dobří herci do zajímavých rolí, tak bohužel nedostali dostatek prostoru nebo jim slabší scénář svázal ruce a nedovolil naplno projevit jejich komediální vlohy. Výborný nápad tak bohužel ztroskotal na nezáživném scénáři, ve kterém se nachází spousta hluchých míst a nevtipných momentů. Z těchto důvodu jsem se u filmu chvílemi hodně nudil a nespravilo to ani pár opravdu vtipných scén. Na druhou stranu musím přes všechny nedostatky pochválil tvůrce, kteří se pokusili o oživení slavného žánru naší kinematografie, na který nedám dopustit. Celkově se jedná o průměrnou komedii, která rozhodně patří k tomu lepšímu, co v naší kinematografii za poslední dva roky vzniklo. Moje hodnocení 50% ()

VooDoom

Wow, začátek mi připomněl Jáchyme Hoď ho do stroje a podobné filmy z této doby. Jenže se z toho vyklubala zajímavá komedie, která neurazí, ani extrémně nepobaví. Zasloužené 3 hvězdy.... ()

zuza99

J. Mádla mám ráda, asi proto mě o hodně víc bavila retro část i si myslím, že byla lépe zahraná. F. Blažek mě nijak zvlášť neoslovil, spíš mi přišly jeho pasáže trapnější, ale za to asi on nemůže. Jestli mi tam někdo vadil tak to byla Polívková a musím se zeptat, proč proboha někdo obsazuje někoho kdo hraje tak příšerně? Film se mi líbil, nebyl moc promakaný, určitě tam bylo spoustu chyb, ale nekazilo mi to celkový dojem. Mádl byl vtipný a zahrál to myslím si dobře. 3,5 *. ()

jenik71

Komedie s originální zápletkou to není, časem se cestovalo už mnohokrát. Dívat se na to dalo a několik scén a dialogů mě pobavilo. Dobrá je narážka na slavný Facebook, který je tady ve formě nástěnky. Mádla osobně nějak nemusim, v tomto filmu mně však nevadil. Na české poměry celkem pohodová komedie, ale určitě to mohlo být ještě o dost lepší. Vzhledem k tématu se z toho dalo vytřískat mnohem víc komických situací. I tak bych viděl moje hodnocení na 60%. ()

tommmy89

Česká réžia znovu nesklamala. Tento film vomne vyvolal veľký dojem a rola Jiřího Mádla dosť sadla, tak isto ako aj iným hercom, ale on je premňa v teeneagerských českých filmoch znamenitý. Film pobavil a námet prekvapil a ohúril, dávam 4* ()

Ironfood odpad!

Trapný děj, humor na úrovni troškových kameňáků a povětšinou chabé herecké výkony v čele s Jirkou Mádlem v klasické póze zhuleného mimozemšťana. Nicméně mu musím poděkovat za jeho taneční kreace, které mě přiměly film zhruba v polovině vypnout a jít dělat něco užitečnějšího. ()

Heraldika

Začátek a konec s dospělými téměř odpad, ale jakmile tam vlítne Mádl tak je to luxusní komedie nad poměry českých bijáku. ()

Marty M.

Po dlouhé době zase parádní, nenáročná, česká komedie, u které se člověk doopravdy od srdce zasměje. Doporučuji na snímek zajít do kina, nejlépe s partou lidí, což zážitek jen umocní. Pokud přimhouřím oči nad efektem "cestování v čase" a pominu-li hrozný product placement (Orbit a Volkswagen už nechci ani vidět :-) ) musím hodnotit pěti hvězdami. ()

dita.krizova

Celovečerní reklama na Orbitky a bizardním střihem - co se cestování v čase týče, plna špatných vtipnů u niž se nezasmějete a korunována Mádlem se směšně trapným střihem. ()

slovan1

Docela vyčnívající film z české produkce... I přesto, z tohohle námětu jsme se ve výsledku mohli dočkat asi daleko lepšího zpracování. Madl zde sotva předvádí to, za co jsme ho mohli obdivovat v jeho začátcích. Alespoň se ukázala Eva Josefíková, která je přirozená a hezky se na ni dívá. Filmu by určitě nevadilo zkrácení. No a ta hnusná, do oči bijící reklama... k tomu můžu napsat jen hnus! ()

MFF CINEMA MUNDI Brno (29.2.-7.3.2012)

MFF CINEMA MUNDI Brno (29.2.-7.3.2012)

20.02.2012