marti28

Tento film se nám marně snaží přiblížit dobu roku 1989. Dobové kostýmy jsou nepravdivé a dívky zde vypadají i přes jistou snahu maskérů stále ze součastnosti. Hlavním problémem filmu je však zcela děravý děj s absurdní sci-fi zápletkou a PP takřka v každém záběru. Plus filmu je bohužel pouze v hereckých výkonech Preisse a Skopala. ()

BEZHLAVY

bože to jsou zas výblitky od těch místních vysocebodovaných rádoby profíků--hochu je to komedie, tak to tak pochop a nehledej za tím hloubku, šulinku jeden, hrajici si na filmoznalce😂 ()

Anubiska

Bavilo mě to,několikrát jsem se s chutí zasmála. Mádl hraje jako o život,dokonce i obě Elišky se sobě podobají. To lepší z české tvorby posledních let! ()

lukas_flek

se sedmiletou dcerou jsme se dívali a byla to sranda - hvězdička navíc je zcela jistě ovlivněna tím, že jsem měl vedle sebe dítě pokládající nesmírně milé otázky, což rozhodně pocit z filmu umocnilo. sám bych si to ale nepustil. příjemný oddychový biják ()

ywette

Na to, že je to český film a ta zápletka není zase tak originální, myslím že to bylo celkem super. Občas se vyskytli fakt vtipné hlášky a zahráno taky fajn :) ()

lineker

Tak jsem se k tomu při x-té repríze taky dokopal. Ne vyloženě špatné. Lidé co měli možnost předrevoluční dobu poznat jistě ocení, pár dobových vtípků a narážek. Jako většina hodnotím kladně rok 1989, kde se scénář díky výše zmiňovanému měl o co opřít. Současnost působí spíše jen jako nějaký prolog či epitaf. Product placement nemá asi cenu cenu zmiňovat. Jen si nějak nevybavuju, že by v roce 1989, již byly na našem trhu někde k vidění Orbitky? ()

Krastom

Po delší době jsem se mimořádně bavil u českého filmu. Moc bych si přál, aby takový stroj času existoval. Také bych napravil jeden vztah a zúročil pár informací z budoucnosti. Pak by vznikla spousta paradoxů v čase, že bych je při návratu ani nestačil pobrat. To je však úplně jiné téma. Teorie Stephena Hawkinga a hnidopichectví stranou. ()

Archeix

Do karikatury dnešní školy a gymnázia z června 1989 je zasazen neobvyklý milostný příběh třídní lásky: lásky studenta, který v 18 letech nedokázal svou lásku vyjevit a kterému bylo po dvaceti letech umožněno vrátit se v čase a vzít to za jiný konec. Neústrojnost milostného příběhu (s věrně podanou budoucí maturantkou) a prostředí zvýrazňují gagy, nadsázka nebo rezignace nad zákonitostmi cestování v čase; přitom téma možnosti využít životních zkušeností a jednat v době teenagerské zaslepenosti rozumněji nabízelo ohromné možnosti. 60 % ()

Fraktální

Ve své podstatě taková pohádka odehrávající v době současné a nedávno minulé. Je to upřímný, jednoduchý a příjemně naivní příběh o lásce. A kdo by neměl rád pohádky? ()

KharDemon odpad!

Podle mě to jde s českou kinematografií z kopce. Za posledních 20 let se vyprodukovalo tolik špatných filmů a do herecké branže přitáhlo tolik neschopných pitomců, že je mi z toho až na blití. Mádl, Josefíková, WTF ?!? Kurva lidi buďte soudný, vždyť to bylo ještě o třídu horší než Kameňák. Tam byla aspoň slušná kamera... Snažím se dávat odpad s rozvahou, tady není o čem přemýšlet. ()

honza.g

Souhlasím s většinou komentářů, s upozorněními na klady i nedostatky filmu - každému vadí něco jiného a hlavně jinou měrou. Já například PP skoro nepostřehl, což může být tím, že TV nesleduji nikdy online a když se mi nahraje nějaká reklama, tak ji přeskočím, takže reklamy sice občas zahlédnu, ale nevypálí se mi do paměti. Naopak mi trochu vadilo odfláknutí, resp. ignorování řešení časového paradoxu (změna v minulosti změní budoucnost) - přitom stačilo jen dotáhnout tu myšlenku, že jde o cestu do vlastní minulosti do virtuální podoby (do jakéhosi malého českého "Total Recallu"). Podruhé se na to už nepodívám, ale jako slušná oddechovka si 3* zaslouží. ()

DavidAAAA

Skvěle jsem se bavil, perfektní oddychová sci-fi komedie,výborní herci a hodně dobře propracovaný scénář. Všechno natočeno mile, příjemně, koukatelně. Tvůrcům se naštěstí podařilo nesklouznout do trapných vtípků ( teda kromě jednoho - scénka s mladým Krejčířem, ta byla jak z Kameňáku ). Drobné minus vidím v ne úplně povedeném vykreslení 89. roku, přeci jen rušivých elementů, které tam jsou a pro pamětníky tam evidentně nepatří, je ve filmu dost a vůbec, celá atmosféra 80. let je krajně nevěrohodná. Ale na závadu to moc není, nejspíš se o to tvůrci ani zas tak nesnažili. Jedna hvězdička ale dolů musí, za nechutnou přemíru reklamy. Jo, a nástěnkový fejsbůk mi taky přišel docela trapnej a naprosto nevěřím, že v těch dobách by něco takového ve škole nechali stát. ()

liborzel

Já si už ani nepamatuji, kdy jsem byl českým filmem tak okouzlen a nadšen. Nádherný, něžný a vtipný film u kterého mi bylo úplně jedno, jestli tam jsou nějaké chyby či nelogičnosti. Když se mi film líbí, tak ho sleduji se zatajeným dechem a po žádných chybách vůbec nepátrám. Mádl je skvělý a i ostatní herecké obsazení je tu výborné. A musím se přiznat, že jsem už také přemýšlel o tom, jak by se mi líbila taková příležitost, jakou dostal hrdina filmu. Možná i proto se mi film tolik líbil - že aspoň ve filmu to je možné a hrdinovi to nakonec vyšlo. Je to snad jakési blýskání na lepší časy české komedie? No kéž by. ()

Quiller

Od tohoto snímku jsem čekal velmi málo. Taky o to víc jsem byl mile překvapen. Začátek filmu byla ukázka učitelství, které většinou ve mě probudí zájem, toto nebyla výjimka :). Hlavní postava dělala učitele nejen originálním, ale i zábavným. Po skoku do minulosti to začalo být ještě lepší! Náhlá změna kultury ponechala velmi viditelné následky našeho hlavního hrdiny, kterého Jiří Mádl zahrál bravůrně! :) Výjimkou není ukázka jeho zamilovanosti do jedné dívky, která mu utkvěla celou dobu v paměti a taky jeho reakcemi na ní. Tento český film, nejenže je dosti vtipný, ale má v sobě i prvky gradace. Jediné co mi vadilo byl nějak odfláknutý konec, který si zasluhoval podle mě více úsilí :) Kvůli tomu mi to skazilo nějak trošičku náladu tomu dát místo 5 hvězd, jen 4 :) ()

tomkat

Velmi příjemné 3* - určitě za to může i ten efekt "malá očekávání - lepší zážitek", ale i tak. Herci sice nejsou excelentní, scénář jako každý s časovým cestováním trpí mezerami logiky, a hrdina očividně trpí závislostí na konkrétních žvýkačkách, energeťáku a síti drogerií (kdy se to ti čeští filmaři naučí dělat přirozeně) - jenže přitom to stejně působí mile civilně, a dotýká se to tématu a tužeb, které má tolik z nás... A, ano, i zde působí tradiční EEJ, neboli Efekt Evy Josefíkové. Noaco. ()

MFF CINEMA MUNDI Brno (29.2.-7.3.2012)

MFF CINEMA MUNDI Brno (29.2.-7.3.2012)

20.02.2012