mapar

Docela dobrý. Milostné tokání v osmdesátých letech je docela roztomilé a dobře se na to kouká. Bohužel všechno, co se odehrává v současnosti, vám silou rány kladiva mezi oči připomene, že dnešní standard české kinematografie je Ordinace v růžové zahradě. Závěr filmu je tak hloupý a špatně zahraný, že jsem uvažoval spíš jen o jedné hvězdě. Pokus o "Macourkovinu" nevyšel, ale uprostřed je to na české poměry sympatický romantický film ()

bonsetti

Je to mnohem víc komedie než scifi. Škoda, že rok 1989 se tu příliš nepovedl, zřejmě je to už hodně dávno a tvůrci filmu nevědí, jak to tu tenkrát vypadalo. Mádl je dost přestárlý, na jeho filmový věk. Za ty chybičky snižuji hodnocení o jednu *. Ale i přes ty výhrady jsem se u filmu pobavil. ()

JenTR

Mám rád výpravy v čase do minulosti, čili nápad to je samozřejmě dobrý, ale je vidět, že na to nebylo tolik peněz. A hodně mě rušil Mádlův děsný účes, takhle se to nenosilo. ()

Rene.Artois

Zápletka filmu není sice nijak originální, ale taky není vůbec špatná. Bohužel, film samotný je ve většině aspektů děsivě odfláknutý. Počínaje naprosto nezvládnutou problematikou cestování časem, kdy hrdinovy návraty do minulosti nemají sebemenší vliv na přítomnost, ústící do naprosto smrtícího happyendu, kdy se hlavní představitel !SPOILER! (pokud to ještě někdo neviděl) vrátí ke své rodině, kterou vůbec nezná, ani jména svých dětí, žádné společné vzpomínky, prostě NIC! Wtf? Nikomu nebude nic divné? Co se stalo s většinou jeho života, tu nějak přeskočil? No nic. Další odfláknutou částí je samotný pobyt v roce 1989. Mám na mysli zejména kostýmy a kulisy. Sám jsem maturoval o rok dříve a na dobové reálie mám celkem oko. Možná je problém v tom, že režisér je o dekádu starší a tu dobu prožil už jako dospělý chlap a tím pádem pro to nemá takový cit. Chemlon na Mádlově hlavě je úplný úlet, typově by nejspíš nosil "vexláckou" patku. Jeho neforemné kalhoty nepřipomínají nic z toho, co se v té době nosilo, možná tak na přelomu padesátých a šedesátých let, naproti tomu Eva Josefíková nosí bokovky, které kostymérka zjevně koupila na začátku natáčení v nejbližším New Yorkeru. Nikde žádná trvalá, žádný záchytný bod. To, že se hrdinové procházejí mezi zateplenými paneláky s plastovými okny, pěkně zapadá do celkového vizuálu.  Jediné, na čem si tvůrci dali opravdu záležet, je product placement. Tím, že se dal použít jenom v scénách ze současnosti, značně vynikla jeho obludnost. Chápu, že financovat film není žádná legrace, ale tohle už bylo téměř nesnesitelné. Film Probudím se včera je hodně promarněná příležitost, jeho tvůrci si zjevně ukousli příliš velké sousto. Příště bude lepší zůstat u legrácek ze současnosti, bez zbytečně náročné výpravy. ()

gapa466

Návrat do mládí. Byl jsem cílová skupina tohoto filmu. Pro: české, hlášky, Eva Josefíková (/ta možná i za 2* :) ), rodiče hlavní postavy 4*.......u mě spíše 90%. K dokonalosti chybí (spíše přebývá) paruka Jirky Mádla. ()

Murlock77

Můj neuvěřitelnej crush na Evu Josefíkovou a celkem dobrej nápad, kterej se v český kinematografii jen tak nevidí, způsobily, že mě to bavilo. Jako ten film pravděpodobně je docela kokotina, ale jako chlap tomu Mádlovi prostě fandíš... ()

Nellaron

Najzábavnejším prvkom filmu je návrat do čias komunizmu a všetky tie prvky okolo (Tuzex, oblečenie, novinový stánok, atď). Ten, kto má na toto obdobie vlastné spomienky, sa bude pri filme usmievať rovako pripečene, ako Mádl. Táto časť filmu je fakt zábavná. Bohužiaľ, hry s časom sú vždy zradné a ani v tomto filme sa časové skoky nepodarilo poriadne vysvetliť, sú tam logické diery. Ale za tie 3* môže byť. ()

lazurkovaa.k

Tento film mám ráda už od dětství. Snímek je zfilmován v rodném městě mé maminky, a točen na gymplu, na který docházela takže díky tomu na to taky dívám trošičku jinak. (Více soukromě, rodinně.) Ale když přehlédnu tento fakt, tak film je opravdu točen v úžasné atmosféře. Mádl opět nezklamal. Vztah ve filmu Petra Kováře a jeho otce, je absolutní pecka. Takový typický vztah otce a syna, který já často vídám, takže ta věrohodnost a humornost tím stoupla. Myšlenka je super, a je taky perfektně zachycená. Jakým si způsobem mi tento film připomíná Pelíšky. Ale to opět možná hovořím z vlastního pohledu, jelikož na mě film působil stejným způsobem, akorát moderněji, jak to občas skočilo na Petra Kováře v součastnosti. Výstup herců opět skvělý. Hudba skvělá, za mě, opravdu povedený typický český film. ()

leafroller

Pokud se budete chtít zabývat logikou a hledat technické díry v ději nebo ve scénáři, bezesporu to povede k vašemu plnému uspokojení. Jenže o tomhle ten film není. Je o nostalgii a dějí se v něm věci, které se jednou staly snad každému studentíkovi a na které každý moc rád vzpomíná. Přenesení děje do 80. let navíc zahraje na strunu nám, dříve narozeným. Je to svižné, je to vtipné a slečna Josefíková je vážně k pomilování. Film se zařadil mezi moje stálice. ()

Mustrum

Mě se film docela líbil. Je pravda, že v se Česku žánr sci-fi moc netočí, a tak je to na zpracování částečně poznat. Ale je to sci-fi komedie a to druhé podle mě bylo dost šikovně naplněno. Sarkasmus, který lidé v 89 nemohli pochopit, docela fungoval. Líbil se mi rozhovor hlavní postavy s politrukem Táborským (třebaže v realitě všedního života by mu to tak snadno pravděpodobně neprošlo). "Nejdřív se nauč basic, a pak na mě choď s těmi svými vyndejsi!" Milan Šteindler v roli učitele programování, který netuší, že to co učí, nebude drtivá většina studentů ani okrajově potřebovat. A spousta dalších perliček vyvolávajících nostalgii na dobu, kterou si dobře pamatuji. Možná je to opravdu film především pro ty, kteří si tu dobu pamatují. Pro ostatní je tam zábavná romantická linka, kdy i vztahově celkem zkušená mysl v mnohem mladším těle celkem klopýtá při pokusech získat svoji vyvolenou. ()

MFF CINEMA MUNDI Brno (29.2.-7.3.2012)

MFF CINEMA MUNDI Brno (29.2.-7.3.2012)

20.02.2012