Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Titanic se potopil v noci ze 14. na 15. dubna 1912 a v ledových vodách Atlantického oceánu nalezlo smrt 1 517 lidí. Originální dramatické ztvárnění osudových událostí, které vedly k neštěstí, uvádíme přesně v den katastrofy. Česká televize se tímto exkluzivním uvedením připojí k mnoha světovým stanicím, které tuto zbrusu novou dramatizaci uvádějí ve slavnostní premiéře ve stejném čase. V hlavních rolích výpravné minisérie se objevují Linus Roache, Toby Jones, Geraldine Somervilleová či Maria Doyle Kennedyová. Když Titanic veselého dubnového dne vyráží ze Southamptonu, nikdo netuší, jak strašlivý osud jej za necelých pět dní čeká. Příběh se soustředí na několik různých postav a události osudné plavby převypráví z jejich perspektivy. Divák má možnost poznat atmosféru snobské první třídy s restauracemi a lázněmi, ale i těsné kajuty služebnictva a bídu podpalubí. Na palubě Titaniku se zkrátka setkává vzorek společnosti v roce 1912 ? v příběhu vystupují kromě smyšlených postav i skuteční pasažéři Titanicu (milionáři J. J. Astor a B. Guggenheim či ?Nepotopitelná Molly? Brownová). Všechny společenské rozdíly ale smaže neštěstí, kterému se loď nevědomky žene v ústrety. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (46)

Rex Mundi 

všechny recenze uživatele

Celkom slušné spracovanie, požičiavajúce si dosť motívov zo slávneho Cameronovho Titanicu (1997), napriek tomu nie nudné. I keď druhá časť k tomu nemá ďaleko, lebo diváka rozhodne prekvapí - je vlastne alternatívnym uhlom pohľadu na udalosti z prvej... prerozpráva ten istý príbeh z pohľadu iných postáv, respektíve s pridaním záberov, ktoré udalosti prvej časti dovysvetľujú a dopĺňajú. V tomto formáte trochu netradičný a riskantný postup, lebo sa obávam, že 50% divákov sa na dopozeranie filmu vykašle, prípadne to sfúknu metódou fast forward. Mňa to celkom bavilo, taká príjemná televízna spoločenská kostýmovka. Ak vám však ide o dokumentačné kvality filmu, prečítajte si komentár Rocky62 a radšej sa filmu vyhnite - naozaj je založený skôr na romantike a emóciách - ale ja som ho po stránke faktografickej neriešila :-) ()

Wacoslav1 

všechny recenze uživatele

Tahle verze Titanicu je specifická svým zpracováním a sice v tom směru, že dvě části tu netvoří celistvý film, ale v jedné z nich vidíte pohled na katastrofu z jedné strany v druhém díle se přidají pohledy jiných postav a některé detaily. Forma je to určitě netradiční a zajímavá jinak z hlediska historické přesnosti dost úsměvné, ale zase kritizovat, že to vykrádá Cameronovu verzi není úplně na místě a všichni co viděli všechny starší verze tak vědí, že z každé z nich si velký James něco vypůjčil do svého spektáklu, takže tolik k tomu kdo je tu vykradač. Já to nehrotím a dávám lehce nadprůměrných poctivých televizních 60% ()

Reklama

blackrain 

všechny recenze uživatele

Ubránit se srovnávání s Cameronovým velkofilmem prostě nešlo. Souhlasím s tím, že je to opravdu hloupé. Cameron svůj film nacpal vším, čím se dalo, tedy tím, co chtěl divák vidět. Tohle bylo televizní zpracování, které nabízelo i několik zajímavých momentů. Určitě by to šlo zkrátit. První film moc nenadchl. Druhý to všechno vynahradil. Za dobrý nápad považuju to, že první film sleduje události z pohledu cestujícíh z první třídy a druhý z pohledu posádky, potom se to samozřejmě všechno protnulo. ()

Agatha 

všechny recenze uživatele

Jak píší jiní, dramaticky a herecky velmi dobré, ale výprava a efekty kvůli televiznímu zpracování ošizené. To je tak vše co se k tomu dá ve stručnosti říct. Potěšila mě spousta výborných britských herců, pozornějšímu divákovi jistě neuniklo, že velká většina z nich si zahrála v nějakém tom dílu s velkým Herculem Poirotem. Naopak mě zklamala hudba, která na začátku vypadala hodně nadějně, ale další vývoj k lepšímu nebo nějakému stupňování až k samotnému vyvrcholení se jaksi nedostavilo a bohužel i samotný konec si zasloužil lepší scénu nebo alespoň nějaký dovětek... Ale na televizi pořád slušné a odvážné zpracování. ()

Nach 

všechny recenze uživatele

Silně průměrná, dvoudílná TV-minisérie o jedné z největších tragédií na moři. A přesně tak i dopadla. Původní obavy z nepochopení postav se nekonaly, za to se konaly obavy z opomíjení některých skutečností. Celá tragédie zde hraje až druhou úlohu, režisér se soustředí předně na postavy, rozlišení tehdejšího obyvatelstva (bohatí, chudí, střední třída, sloužící, posádka, černá parta, Italové, atd.) a pohledu vyšší třídy na nižší a naopak. Prostě, jak to v tehdejší společnosti chodilo. A to je asi největší úspěch tohoto dramatu. Tak skvěle tuto část nevykreslil ani Cameronův Titanic. A pak je tu herec Toby Jones, skutečný skvost pro tento film. Role mu zde doslova padla jako ulitá a já hltal každé jeho gesto, slovo, slzu. Vcítil jsem se do něj a věřil všemu, co mi skrze sebe servíroval. To díky němu ještě tu jednu, třetí hvězdičku přidávám, se vzkazem Hollywoodu, aby ho již konečně obsazoval i do hlavních rolí. 70% ()

Galerie (79)

Zajímavosti (9)

  • Řemeslníci vybudovali v budapešťských studiích například šedesát metrů dlouhou palubu s promenádou, padesáti metrový kus paluby se záchrannými čluny nebo pětasedmdesát metrů dlouhý koridor chodeb. (Olík)
  • K účelům natáčení byla postavena doposavad největší krytá vodní nádrž v Evropě zabírající plochu 900 metrů čtverečních, která zahrnovala i vyhřívanou část, v níž vznikly záběry kajut zaplavujících se vodou a potápějící paluby. (Olík)
  • V rámci kooprodukce USA, Kanady, Velká Británie a Maďarska poskytly první tři jmenované státy především finance, zatímco Maďaři se postarali o většinu filmového zázemí. (Olík)

Reklama

Reklama

Časové pásmo bylo změněno