Život je ples

Rodinný / Komedie
Česko, 2012, 15 h 16 min (Minutáž: 57–58 min)

Režie:

Petr Slavík

Scénář:

Irena Obermannová

Kamera:

Petr Koblovský

Radoslav Brzobohatý, Adam Mišík, Lenka Vlasáková, Iva Janžurová, Daniela Kolářová, Petr Lněnička, Vilma Cibulková, Igor Bareš, Berenika Kohoutová (více)

Epizody(16)

Seriál Život je ples vypráví příběhy hrdinů různých generací, kteří se potkávají ve skalickém domově seniorů, jako jeho klienti nebo zaměstnanci. Právě sem nastupuje nová klientka Rozárka Malá (Daniela Kolářová). Její zeť ji sem přiváží, aby zde v pohodlí přečkala rekonstrukci bytu. Postupně se ale ukazuje, že jeho vztah k Rozárce není tak hezký, jak se zpočátku zdálo. (Česká televize)

Evushe

Při sledování mám pocit, že takový seriál bych dokázala napsat, zrežírovat a možná i zahrát taky.. Ale pořád je to nadprůměr - v porovnání s tím, co se děje na Nově :) ()

Kubi21

Dlouho jsem čekal a říkal si, že nebudu unáhlený a počkám. Teď už ale má trpělivost přetekla. Po slušném prvním dílu to nabralo úplně jiný směr. Vlastně žádný. Sledujeme pseudo osudy nějakých lidiček, kteří nejsou živoucími postavami, ale jen karikaturami, za což nemohou herci (doufám že paní Kolářová nepřišla s nápadem babičky tancující ve squattu), ale paní "vychvalovaná" scénaristka Obermannová. Prostě repliky a činy, které vkládá do svých postav mi přijdou až absurdní. Dobrá mohlo to být drama o čekání na smrt, anebo lehce ujetá komedie o nikdy se nevzdávajících důchodcích. Není to nic. Jednu jakžtakž slušnou scénu v každém díle zabije scénaristka a i pan režisér stupidními deseti dalšími. Velké velké zklamání a vypadá to, ža pověstný Damoklův meč užuž padá na český seriál. PS: Ta vychvalovaná píseň mi taky moc nesedí. Muzikálně mi to dost vadí a ani ten text, který je lepší než hudba, tak to moc nevytrhne. ()

Akvarista

tak, když zrovna není do čeho kopnout tak se to dá... teda až na ty scény okolo těch mladejch, supertrapnost. //udpate: Je to šílená kravina, česká tvorba je už opravdu totálně v koncích a jsem akorát zvědavej jestli se dá klesnout ještě níž... ()

jolly.rose

Jeden bod jsem dala jen za úvodní píseň. Naprosto zidealizované, nereálné, autorka má zřejmě velmi zkreslené představy a bujnou fantazii. Což dokazují i její knížky.... ()

Daertelon

Mně se ten seriál líbí. Zajímavé příběhy zajímavých rolí v podání dobrých herců, jejichž tváře nás provázely v již letitějších snímcích. Celé to má moc příjemnou atmosféru a když se budete snažit, vtáhne vás to. za mě 80% ()

Hrabovo

Poznání z tohoto seriálu: 1. Výborná herci, kterých je zde přehršle, neumějí hrát jinak než dobře i ve špatném seriálu. 2. Nejlepší z celého díla je píseň.3. Doteď jsem netušila, jak snadné je se změnit z arogantního blba na citlivého hezouna. 4. Berenika Kohoutová je opravdu krásná a ze sexy Vilmy Cibulkové lze vytvořit postavu asexuální protivné škatule.5.Opravdu si tvůrci myslí, že někdo uvěří tomu, že Angličanka se se svým českým partnerem znalým angličtiny raději baví česky (ovšem s roztomilým akcentem)??? ()

Lewaso

Když to porovnám se seriálem Pomalé šípy, jednoznačně jde o milejší a vtipnější výpověď z prostředí domova důchodců. Až seriál skončí, trochu víc to rozvedu... Nerozvedu. ()

FRANTACZ1

Seriál z domova seniorů. Prý klišé na klišé ("takhle se přece moje babička / můj dědeček nechovají"), o ničem, o hloupostech, špatný scénář, špatné herecké výkony, špatné všechno. A přitom já už dlouho neviděl něco tak "normálního", ze života. Jistě, extrémně tolik takových domovů seniorů není (bohužel), a to už vůbec ne pro "běžné lidi", ale jestli se někomu nelíbí a zdá nesmyslný i např. ten kurz počítačů a Internetu, tak asi na žádném takovém nebyl. A i ukázání odpornosti chování páně podnikatelova nebo mrchy snachy ohledně p. Požára v celé své "kráse" je více než potřebné. ()

tsatsiki

Seriál, kde si zahráli nejlepší herci českého filmu, ať už KVĚTA FIALOVÁ, ALENA VRÁNOVÁ, JANA ŠTĚPÁNKOVÁ, DANIELA KOLÁŘOVÁ, IVA JANŽUROVÁ,RADOSLAV BRZOBOHATÝ a další.Sympaticky jim sekundují i mladší kolegové jako Adam Mišík, Štěpán Krtička, Mirek Etzler nebo Lenka Vlasáková. Jen škoda, že pro pana Brzobohatého to byla jedna z posledních rolí. ()

Infalín

Seriál o seniorech? Jasně! Ale tohle je o všem a o ničem. Chtělo by to nějakou zásadní linku kolem domova důchodců. *Update: Ještě jsem viděl poslední dva díly, které byly o hodně lepší, a docela mě chytly. Najednou to někam mířilo. Častým problémem českých seriálů je postupná gradace. Přitom pilotní díl rozhoduje, jak divák sérii přijme. To je škoda. ()

EddieIron

Nejlepší na tomhle seriálu je bizarní spojení Pavlíček-Suchý,ústřední song je fakt pecka a zvyšuje hodnocení o jednu hvězdu.Jinak mám problém skoro se vším.Nějak nejsem schopen přijmout Danielu Kolářovou jako důchodkyni,ale to může být osobní dojem.Horší je ovšem,že mě v tomto seriálu vyvedla Vilma Cibulková z domněnky,že neumí hrát špatně,její ředitelka je opravdu podivné stvoření.Osazenstvo domova důchodců /pardon seniorů/ je klasické,takhle byla podobná zařízení představována už v dávných dobách,tvůrci si ovšem nemohli odpustit oběť komunismu,trochu se divím absenci příznivce režimu,ale možná se dočkám. Kdyby se ovšem děj odehrával pouze ve starobinci,mohlo vše dopadnout lépe.Vypadá to,jako kdyby se někdo zalekl toho,že seriál o stařečcích nebude nikoho zajímat,tak na to šel jako pejsek a kočička na výrobu dortu.Přihodí se mladý kluk,mladá rebelka,otravná babička,týraný dědeček,potvora snacha...zkrátka figur jako na orloji,až člověk neví,kdo je vlastně kdo a to ještě pořád čekám,jakou zásadní funkci bude mít v seriálu onen tajemný zahradník,pěstující trávu.Zkrátka a dobře nepovedená realizace docela dobrého námětu ()

miza

Tak takhle bych sipředstavoval své stáří.Žel realita bude asi úplně jiná.Ono to ale není v personálu ale ve financích.Tak to doklepeme někde pod mostem a v lepším případě někde na LDN.. ()

Aidina

Kdykoliv, kdekoliv, když slunce zajde, a vyjde zas tak je to div. Kdykoliv, kdekoliv, vždy si mě najde, to potěšení, že jsem živ. Pan Suchý přesně ví, o čem zpívá. Píseň se opravdu povedla. ()

Peršanka odpad!

To je teda křeč! Byla paní Obermannová někdy ve skutečném důchoďáku? Daniely Kolářové je mi upřímně líto, když si vzpomenu na její skvělý výkon ve Vratných lahvích. Vilma Cibulková též přehrává.... Ach jo. Po druhém dílu měním na odpad a končím. ()

Linsang

Poněkud nerealistická pohádka z domova pro seniory. Takový domov důchodců bych teda chtěla vidět. Spíše mi to připadá jako reklama na dané zařízení. Největší problém mám ovšem s hereckým obsazením. Ono, když si třeba takový Jiří Krampol léta buduje image věčného mladíka, který pravidelně navštěvuje posilovny, a pak ho vidíte jako důchodce, tak mu to prostě nemůžete věřit. Zaskočila mě tam i Dana Kolářová, která mi na seniorku přijde taky poněkud moc svěží... ()

rakosabasta

Písnička skvělá, seriál dost kontroverzní, co se logiky aj poetiky týká :-/ Veškeré dění je příšerně předvídatelné... a to včetně jednotlivých dialogů. K čemu však tolik negativismu v hodnocení? Na obranu seriálu musím také dopoznamenat, že technická stránka - kamera, střih, střídání plenéru s interiérem daleko převyšuje produkci dnešních "laciných" studiovek... Na první pohled je naprosto patrné, že seriál vytvořili profesionální televizní matadoři, na druhou stranu, technická stránka nemůže vykompenzovat již zmíněnou slabotu scénáře... ()

indian viki

za nápad a obsazení 5* ; za děj 2* a za zvleklost odpad takže to přesně vychází na 3*; teď to trochu ztratilo když umřela Líza (Květa Fialová) , která hrála skvěle ale výkony některých dalšách herců stojí také za to (Vlasáková, Krampol, Brzobohatý a Janžurová) ()

migl

Námet dobrý,ale bohužiaľ premárnený a totálne odfláknutý. Vznikla s toho len ďalšia mizerná telenovela! ()