Oko dravce

Kamera:

Dariusz Wolski

Hudba:

Brian Tyler

Shia LaBeouf, Michelle Monaghan, Rosario Dawson, Billy Bob Thornton, Ethan Embry, Michael Chiklis, Anthony Mackie, Fahim Fazli, Cameron Boyce, Marc Singer (více)

Mladík Jerry Shaw přijíždí na pohřeb svého bratra Ethana, dvojčete, který byl poručíkem americké armády. Po pohřbu Jerry zjistí, že mu záhadně na bankovním účtu přibylo 750 tisíc dolarů a poté ho v jeho bytě překvapí dodávka několika krabic plných zbraní a dusičnanu amonného. V tuchvíli mu zatelefonuje neznámý ženský hlas varující ho, že bude do minuty zatčen FBI. Jerry nestačí utéct a je skutečně zatčen agentem FBI Morganem. Do výslechové místnosti mu znovu zavolá stejný ženský hlas, který mu sdělí instrukce k útěku a Jerrymu se podaří utéct. Díky instrukcím se setkává s mladou matkou Rachel Hollomanovou, kterou stejný hlas vydírá, aby plnil její instrukce, jinak zabije Rachelina syna Sama. Jerry a Rachel se vydávají na útěk před Morganem a tajemný hlas jim na útěku pomáhá např. řízením dopravních světel. Ve Washingtonu mezitím agenti Pérezová a Bowman pátrají po příčinách úmrtí Ethana Shawa. Zjišťují, že Ethan monitoroval inteligentní superpočítač ARIIA, který se však poté, co armádní velitelé neuposlechli jeho rozkaz a díky tomu dopadla vojenská mise v Pákistánu neúspěchem, rozhodl, že bude chránit národní bezpečnost na vlastní pěst a odstraní pro sebe nepohodlné osoby - první z nich byl Ethan... (TV Prima)

D.Moore

Hloupý film, který se svoji stupiditu pokouší maskovat (hloupými) akčními scénami a (ještě hloupějšími) rádobyvtipnými a cool dialogy. Někomu to ke spokojenosti stačí, někomu ne. Já patřím k těm druhým, což jste poznali podle hodnocení. Nemůžu popřít, že film rychle utekl, ale převážná většina toho, co se v něm dělo, byla tak příšerně naivní a pitomá zároveň, že se mi chtělo křičet "Stevene Spielbergu, jak jsi mohl!". Kdyby se to celé alespoň nebralo tak vážně! Oko dravce mělo být původně něco jako hi-tech hitchcockovina. Nakonec je to ale prachobyčejná blbost, kterou jsem navíc viděl s českým "Bohdan Tůma mluví asi šest různých postav" dabingem. Brr.__P.S. Mezi žánry mi chybí sci-fi. Hloupé sci-fi. ()

Spooner

Poctivá popcornovka tohoto podzimu. Ze začátku je to sice trochu pomalejší, předtitulková akce v Iráku nebo kde to bylo moc nefungovala a představovačka hlavních hrdinů byla taky taková vlažnější. Pak ale přijde cool Shia do bytu, kde ho čeká překvapení, zazvoní mu mobil a jízda může začít. Příběh je takovej mix Hitchocka, Nepřítele státu, Já, robot a hudba zní jak z každé druhé Bayoviny. No a pak jsou tady také tradiční Spielborgovské rodinné hodnoty a nakonec i nějaké ty nelogičnosti v příběhu. Ty vám ale většinou dojdou až po skončení filmu, protože snímek má takové tempo, že vás nenechá ani na chvilku vydechnout a nedovolí vám se (radši) hluboce se nad tím vším zamyslet. Ale i přesto to většinu času funguje jak má a člověk se dobře baví. D. J. Caruso odvedl výbornou práci po všech stránkách, celý to šlape jak hodinky, jenom u tý akce by to chtělo trochu doladit střih. No a obsazení to taky hodně drží. Stoupající hvězda Shia LaBeouf hraje čím dál líp a mám ho čím dál radši a to samé se dá říct i o Michelle Monaghan. Billy Bob Thorton hraje konečně jinde než v průměrných komediích a tahle role mu fakt sedla. No a Rosario Dawson je taky dobrá a s hlavní trojicí drží krok. Jestli od tohodle filmu očekáváte jen oddychovou popcornovou jízdu s cool Shiou a čím dál lepším Carusem, tak budete stejně jako já spokojeni. ()

Wacoslav1

Ok moje původní hodnocení bylo možná až moc přísný, ale na víc než na ten těžkej průměr to ani na opakovaný shlédnutí nebude. No a za to ten film vděčí hlavně svižným a řemeslně solidně natočeným akčním scénám. Jinak to jak to v druhý půlce přepne příběhově tak trochu do levelu Terminátor mi přišlo zbytečný. Byť ta první půlhodina a ty sračky co se dějou hlavnímu hrdinovi mi přišly zajímavý, ale když zjistíte proč se to děje a co za tím vlastně je tak to vyzní hodně naivně a prvoplánovitě. Škoda potenciál tu byl, ale už nebyl bohužel zcela dobře využit.50% ()

petero

Strhujúca akcia na hrane vnímania (Porsche Cayenne), svojím drivom spoľahlivo dá zabudnúť na pár nepravdepodobných momentov. Pre mňa rozhodne záživnejšie ako svojho času inteligentnejšie Enemy of the State alebo Déjà Vu. ()

gogo76

S produkcie S.Spielberga vzišlo dielo so zámerom a sebavedomou istotou osloviť čo najširší okruh divákov. Asi som mimo okruh. Neviem či režisér D.J. Caruso bol tá najsprávnejšia voľba. Presne tento typ filmov najviac sedí T.Scottovi. Je pravda, že v podstate nič zásadné nepokazil, ale ani ničím neprekvapil. Zápletka trošku nepravdepodobná a režisér chce aby ste toho "zbaštili" dosť. Netvrdím, že je to úplný nezmysel, základ je dosť reálny, ale s pribúdajúcim časom akosi mnoho náhod. Zožral som už aj väčšie kraviny, viď napr.spomínané Scottovo Deja vu, ale bolo to o triedu zručnejšie natočené, takže človek nemyslí. Akčné to je, vždy sa niečo deje, no napriek tomu ma to nevtiahlo. Naviac Shia LaBeouf si ma opäť nezískal, nejako mi ten chlapec nesedí. Akčná jednohubka, ktorá mi akosi prirýchlo vyfučala z hlavy a to hovorí za všetko. 60%. ()

Mahalik

Mon Dieu!!!!!! Už si pomalu zvykám, že mě filmy z dnešní doby dokáží zvednout ze židle. A Caruso nejen-že mě vystrnadil z gauče, on mi dokonce navrtal do hlavy myšlenku, že nesmím chodit s mobilem vůbec nikam. Ani na hajzl. Myšlenka, že vás všichni pozorují a nemáte pokoje ani šest stop pod drnem, je fakt děsivá.__ Podobně jako u Transformers, tak i u Oka dravce jsem obdivoval LaBeoufa. Nemyslím teď z pohledu hraní (i když to taky), ale on má fyzičku jako bejk! To, že k běhání nepotřebuje kardiostimulátor, je jedno pozitivum. Ale ten fakt, že se při sprintu ještě stačí vybavovat s Michelle Monaghan a pobírat rozkazy od imaginárni ženy (nebo stroje...to je fuk...), je dost dobrý. Jasně, že je to jenom film, ale..... ....// komentář byl přerušen. Uživatel je nyní nepřítelem státu. Zatknout! ()

Reiniš

Já si celou dobu říkám, co je na tom filmu špatně, když si v závěrečných titulcích přečtu kdože stojí za produkcí, je mi to jasné. Kurtzman a Orci, jedni z největších vrtáků dnešního Hollywoodu. Společně sehnaly prachy na zfilmování scénáře svých čtyř (!) kámošů a Oko dravce bylo na světě. Scénář je plný debilních zvratů a vykrádá kde co (jsem jediný komu ten ústřední pc připomínal 2001: Vesmírnou Odyseu?). Shia je tu nesympatický, talentovaná Michelle Monaghan nemá co hrát, Thornton trapně přehrává a Rosario bylo málo. Kouká se na to sice hezky, ale podobných filmů made in USA k nám ročně přichází mraky. A Eagle Eye se od nich v ničem neliší. ()

Xmilden

Trošku už ohraná americká pohádka s výbornými efekty. Je fakt že film působí hodně promakaným a nabušeným dojmem. Ne náhodou si tvůrci vybrali Shiu, který se v akčních filmech cítí jako ryba ve vodě. Velmi mě potěšil Billy Bob Thornton. Zato mě nepotěšilo že film si jede svou vyšlapanou cestičkou a na konci to celé přetéká trošku zbytečným vlastenectvím. PS: V roce 2015 film po příběhové stránce působí jako nepovedený kříženec Terminátora s Nepřítelem státu. Střih akčních scén se zrovna moc nepovedl. 50% ()

Real Tom Hardy

"WELCOME TO COPY CABANA!" -------- Lákadlom tejto jazdy sú len dve veci - Shia LaBeouf a Big Brother. Ďalší film, ktorý žánru nepriniesol nič nové, nič, za čo by si Eagle Eye mohol odniesť uznanie. D.J. Caruso sa síce znova pekne so Shiom pohral, ale na dobrý filmový pôžitok to určite nestačí. Mimochodom, reklama na Porsche na nezaplatenie. ()

Phobia

Mysteriózní thriller? Fakt??? Mysteriózní to teda bylo - takovou snůšku nesmyslů a nerespektování reality jsem už dlouho neviděla. Ale thriller? To jsou přece ty filmy, u kterých si napětím ohryzávám nehty, ale u tohohle jsem dostala škytavku od smíchu. Takže akční komedie, tak zní správné pojmenování spektakulárně humorného počinu DýdžeJe, co hraje Caruso show. Pokud se v závěru vysvětlilo, že jsou hrdinové pouhými postavami v bláznivé pičítačové hře nebo v knize jeblého spisovatele, dávalo by to trochu smysl, leč já jsem u "Oka dravce" nemarnila čas až do konce. Proto si odpustím i hodnocení, alespoň nemusím řešit dilema, jestli dát dvě nebo tři hvězdičky. ()

lesumir

Shiaaaaa! Shiaaaa! Shia dospívá, roste a jeho roztěkanost ustává, ale stává se z něj pán herec, který dokáže pobavit, zaujmout a zahrát snad cokoliv. Tady hrál na výbornou, ten borec těžce ruluje a Eagle Eye s ním! Naprostá bomba mezi podzimními novinkami. FIlm, který dvě hodiny servíruje tu nejhustější atmosféru a pořád se něco děje. Není tam ani chvíle, kde bych se nudil nebo stačil jen zamyslet nad něčím jiným, protože jsem do toho byl vážně zažranej! __ Při filmu mi dost mrazilo, protože co když doopravdy něco takovýho existuje? :-) __ Sice se budu opakovat po ostatních, ale tohle je vážně variace na Hitche. Caruso má svůj vzor a toho se drží, jen tak dál! ()

Jamal

Oko dravce je zatraceně rychlej film, hravě předčí i letošní Wanted. Občas ale je až moc naspeedovanej, honičky v dálkově ovládaném autě skoro jako z Transformers, honičky po nádraží a městě jako z Nepřítele státu. S podobným dobrým i trochu naspeedovaným pocitem jsem odcházel z posledního Bournova ultimáta. Každopádně nápad dobrej, jen některé scény nepochopitelné, třeba jako dálkově ovladané dráty elektrického vedení???? Tomu jsem se trošku zasmál, stejně jako střelama přeplněné průzkumné letadlo. No nic stalo se a to se nezmění. Shia zahrál skvěle a nejlepší byl jak si nasadil policejní kvádro, to byla bomba, Michelle byla taky fajn, Billy Bob mě po dlouhé době příjemně překvapil. Hudba Brian Tyler (Rambo 4, Strings). ()

Fiftis

Je dôležité podotknúť, že film nie je jedným z tuctových akčných filmov, odlišuje sa od šedého priemeru a napriek tomu, že zápletka mohla byť ešte trochu zložitejšia, patrí medzi také snímky, ktoré sa oplatí vidieť (aj keď dozaista sa nájdu i takí, ktorým nesadne, hoci, dovolím si povedať, Eagle eye môže zaujať i tých, čo nie sú vyslovenými fanúšikmi akčných filmov) a návštevu kina určite odporúčam. Môj celkový dojem z filmu je veľmi dobrý, hodnotím štyrmi hviezdičkami. ()

Shakers

Ako som hľadal, tak som hľadal, žiadneho dravca som tam nenašiel. Jediný správne dravý mi tu prišiel Brian Tyler zo svojou hudbou. Dídžej Caruso a mladý LaBeouf sa po Disturbii vrhli na niečo viac dravejšie a natočili dravé Oko dravca. Musím pochváliť, hlavne Casting a akcie, ktoré sa skutočne podarili a pri ktorých aj keby som sa chcel nudiť sa nenudím. Mrknite na to. Fakt dravý film. Ma to aj v názve. 80% - 4* ()

Pepinec

Ano ano, ještě včera touhle dobou se mi tu třepotaly dvě hvězdy navíc. I proto jsem se rozhodl, že si tak povedený film dám rád znova. Nevím, kam jsem kdysi na premiéře v rámci Filmové noci oči dal, ale oko dravce jsem tenkrát očividně neměl. Šmankote, vždyť je to tak naivní a hloupé, až ten film svým způsobem paroduje sám sebe. Kdybych dostal grant a mohl se za všechny hovadiny schovávat výmluvami typu "v dnešní moderní době je možné cokoli", natočil bych vám takový biják, až byste čučeli. A určitě by měl alespoň nějakou pointu, namísto nedohrané hymny... ()

Honba za předělávkami

Honba za předělávkami

12.12.2009

Praštit, či nepraštit kladivem?

Praštit, či nepraštit kladivem?

30.09.2008

Marvel teda umí překvapit. Když jsme naposledy psali o komiksové adaptaci Thor, ve které je student Donald Blake vlastně převtělením vikingského boha a používá k boji se Zlem své magické válečné… (více)