X-Men: Budoucí minulost

• USA X-Men: Days of Future Past (více)
USA / Velká Británie / Kanada, 2014, 131 min (Special Edition: 148 min)

Zmutovaným hrdinům X-Men hrozí definitivní zánik. Jejich rasa byla vždy na pokraji vyhynutí, ale teď je ta hrozba ještě reálnější než kdy jindy. Jediná cesta ke spasení vede přes minulost, na samý začátek řetězce událostí, které stávající nebezpečí vyvolaly. K bytostem s výjimečnými schopnostmi se vrací režisér Bryan Singer, strůjce jejich mimořádného úspěchu. Spolu s ním ve filmu X-Men: Budoucí minulost přichází i nejvíc mutantů v historii této ságy. Díky tomu, že se film odehrává ve dvou časových rovinách, objeví se v něm hned dvě podoby vůdce „hodných" X-Men, profesora Xaviera (Patrick Stewart, James McAvoy) a jeho protivníka Magneta (Ian McKellen, Michael Fassbender). Pouze Wolverine (Hugh Jackman) zůstává stále stejný díky schopnosti nestárnout a bleskurychle se uzdravovat. Právě on proto dostane zdánlivě šílený úkol, vrátit se v čase a zabránit tomu, aby se z bývalých přátel stali soupeři na život a na smrt. Jedině spolu totiž mohou v budoucnosti čelit síle, která předčí i jejich unikátní schopnosti. (Cinemart)

Wiffy

Po shlédnutí traileru a ještě chvilku ze začátku filmu jsem měla obavy, že to bude pěkná kravina, ale... Bryanu Singerovi se naprosto úžasně podařilo vymazat nepovedenou trojku, kterou jsem přímo nesnášela. Už tehdy mi bylo jasné, že dostat se z toho marastu, způsobeného Brettem Ratnerem nebude jen tak, takže jsem se začala upínat k filmům ukazující mutantí minulost, konečně pro mě přišla naděje, že uvidíme trochu více z budoucnosti :) ()

ferdomravec

Bolo to velkolepe, epicke, humorne ale aj smutne. casove klucky neriesim. Retro nadych sa mi pacil.Perfektny soundtrack. Zaver v minulosti troska narychlo ale v kombinacii s buducnostou dobre. Neviem preco ale velmi mi vadil dabing. Hugh je kazdou castou blizsie k tomu aby si mohol zahrat v dalsom pokracovani 300 :). Kazdopadn en ajeho vek klobuk dole. Patrim, medzi tych ktori nechapu zmrtvychvstanie Xaviera ale nevadi. Pre mna naj Xmeni ()

J.Bonnie

Spolu s úplně prvním X-menem pro mě zatím nejlepší díl. A díky potitulkovému dojezdu se už teď těším na následující. ()

mad.dog

Velmi kvalitní crossover, skvělí herci, hudba, režie. I když stále na nejlepší komiksovky tomu něco málo chybí, 4,5*. ()

Edwin44

Jooo! Takhle to má vypadat. Mladý hrdinové dohromady se starýma, nevím který byli sympatičtější. Člověk chápal jednání obou stran a tak bylo těžký rozhodnout se komu fandit. Jediný co bylo trochu moc tak byl počet postav, mohli to zúžit jen na pár a ne na takovejhle cirkus. Pro mě jednoznačně nejlepší scéna ve filmu byla slow-motion "bitka" s policajta, to bylo natočený perfektně. Doufám že budou díly udržej stejnou kvalitu. ()

stuj

Pohodička, koukalo se dobře. Fantasy sci-fi no. Nic k přemýšlení. A Fassbender s McAvoyem jsou good. ()

sobol1

viděl jsem snad všechny díly a na tento díl nenadávám ani nechválím kdyby chtěli točit njk další díl tak bych hlasoval at už netočí ()

L.a.My odpad!

L: ...tento film zachraňuje jedině... nezachraňuje. Kdybych měl porovnávat intelektuální úroveň X-Men a této nepěkné, ošlivý případ asi bych se ocitl na opačných koncích Galaxie. Tam, kde jednička a dvojka ukazuje skvělé nápady a úžasné postavy, tak zde se ukazují Wolverinovy svaly a náhodně vygenerovaní superhrdinové se superschopnostmi, které jsou supernudné a superpředvídatelné. Vizuální stránka zaostává dokonce i za papundeklovou jedničkou (jednička měla veleboží superefekty!). Dokonce nepřekvapí ani Tyrion, který si odskočil zahrát konečně pořádného padoucha, který se nakonec zase stane klaďasem. Doprdele s tím. ()

kaja321t

Už 7 díl ze ságy X-Men.Jsem opravdový fanoušek,takže nevím jestli můj názor nebude zkreslený nasazenými růžovými brýlemi.Ale opravdu jsem se na tento film těšila a rozhodně mě nezklamal jako předchozí díl Wolverine (2013),který se mi asi z této serie líbil opravdu nejmíň ikdyž můj největší oblíbenec je sám Wolverine.Tento již 7 díl,který se zas vrátil do předchozí dějové linky,ale pak se vlastně vrací zase do minulosti,která se stala po První třídě,ale předchází současné nevalné budoucnosti se mi oprvadu líbil.Někomu nevyhovuje jak každý díl zapadá do různého časového období a má problém se orientovat,ale já tedy ne.Aspoň člověk neví co má uplně předem čekat a pobaví se vtipnými vložkami například probuzení Logana nahého v hotelovém pokoji s cizí ženou,či setkání se skrachovalým profesorem X,kterého on si pamatuje jako seriozního pána na vozíku, v jinak dost napínavém akčním scifi filmu.Tento díl byl za mě jeden z nejlepších této ságy.Trochu mi tam,ale přeci jen něco chybělo a to stará parta.Ale moc se mi libilo napětí u konce kdy člověk doufá,že všechno dobře dopadne,ale moc to tak nevypadá.Ale myslím,že tento film plně ocenit lidé co neviděli předchozí díly.Samozřejmě nějak se chytí a něco si domyslí,ale přijdou o ten hlavní požitek.Za mě 5 hvězdiček supr herecké obsazení,skvělé efekty,příběh a jeho dějovou linku,napětí a i komické vložky.A i za už takový očekávaný dodatek za titulky co nažhaví diváka a donutí k diskusi na další díl. ()

danodo

7/10 Ešte po premiére by som tvrdil, že je to najlepší X-Men film. Po druhom pozretí ma to ale bavilo o dosť menej. Pravdepodobne bude chyba v príbehu, pretože od premiéry som si pamätal skoro všetko čo sa vo filme objaví a kedy sa to objaví. Čiže moment prekvapenia fungoval len prvý krát. Zápletka filmu založená na cestovaní časom je stále to najlepšie čo tento film ponúka (spolu s Quicksilverovými scénami). Za tým nasleduje kombinácia starých a nových hrdinov, no všetko ostatné je také... mdlé. Dalo by sa povedať aj nudné, no nepovedal by som, že som sa nudil. Skôr som nebol prekvapený tým čo sa práve deje. Wolverine vo svojej tradičnej polohe, opäť sa rieši vzťah profesora X a Mystique, no a zvyšní mutanti akosi nemajú čo povedať. Navyše ani po vizuálnej stránke sa nič zaujímavé nedeje, ale to sa nedeje skoro v žiadnom filme obsahujúcom členov X-Men. No a na to, že dej filmu sa odohráva v 70. rokoch, sa filmu ani na chvíľu nepodarilo preniesť ma do tejto éry. Možno aj vďaka divnej digitálnej kamere. Po zaujímavej zápletke ma tak ešte zaujal hlavne herecký výkon hlavných hrdinov (Magneto, Xavier), ktorí svoje role podávajú celkom presvedčivo. V konečnom dôsledku žiadna sláva, ak ma letný blockbuster zaujme len spomínanými vecami. Čo už, séria X-Men asi nikdy nebude patriť medzi moje obľúbené. Poznámka – pôvodne videné v kine v 3D s českým dabingom. ()

ikar

dokolalý film nevím co dodat... efekty, hudba, nápad, všechno ideální až tedy na ten nápad trosku predpotopní ale jedeme podle komicsu tudíš uz to za tech cca 25 let vyslo nekolikrát jediná škoda že se nespojili s avengers... mohlo by to být zajímavější ()

Venum

Call this bea a masterpiece!!! Nemohl jsem nebo jsem nestihal do kina na tenhle drahokam, videl jsem popve v hd kvalite dnes , a musim uznat ze jeden z nejlepsich snimku co jsem videl, a asi nejlepsi x men pro me. Jsem rad jak se tenhle film povedl a urcite zhlednu znova 90%+ to je tutovka!! ()

Adelaides

Nejsem zarytý fanda univerza X-Menů, ale tento kousek mne opravdu bavil od začátku do konce. Nikdy jsem neoplývala schopností přílišného logického uvažování, takže jsem si logických vývrtek vůbec nevšimla a tím lépe pro mne. Ten film má prostě koule a jedno obrovké plus - úžasný hlas Jamese McAvoye... já ho prostě žeru :-) 85% ()

Tempter

A helemese, ONO nám to dospělo. Já sice plíčka nežeru, ale to neznamená, že nerepektuji lidi, kteří ten hnus pozřou a ještě si na tom pochutnají. Konec konců, špenát jsem taky dal do úst až po 20 letech aktivního odporu ( jehož historie se datovala od lítých bojů s trestným komandem ovládajícím školní jídelnu ) a od té doby ho mám docela rád. Konečně jsem jej totiž dostal na talíř, to už v dobách míru, správně udělaný... S tím filmečkem to je podobné. A pzn. pod čarou, buď pan Ottman chodil k Honzíkovi Zimmerů na hodiny nebo to jen dobře zkopčil, já s tím neměl žádný problém :-) ()

Kacenaa211

Naprosto souhlasím s @KevSpa. Celou dobu se něco děje a udržuje diváka v pozoru. I když to vidím asi po tisící, tak stále u toho konce nedýchám, i když vím, jak dopadne. Úžasná hudba to celé jen dokresluje k něčemu skvostnému. I když bych se na X-meny vydržela dívat hodiny, myslím, že tahle délka je taková ta ideální. Co víc k tomu dodat, skvělý děj, skvělí herci, skvělá hudba, skvělé efekty... prostě 100% ()

flamboyant

Vydařené, tady by se měl Nolan učit práci s postavami, kdy má každá svoji nezbytnou roli v příběhu, který je alfou a omegou. Tady by se měl Whedon učit, jak propojit formu s obsahem bez primárního důrazu na efektnost. Za poslední roky nejvydařenější komiks. ()

Bajerys

80% Bylo to fajnové, ale mám takový pocit, že minulý díl od Matthewa Vaughna byl přece jenom lepší. Tenhle díl je taky super, ale přece jenom tomu něco chybí. A ten příběh je trochu horší a působí dost přeplácaně. Ale pořád je to pecka, možná by to bylo více epičtější kdyby se do režie chytil opět Matthew Vaughn. Ale musím říci ,že Bryan Singer své řemeslo naštěstí stále ovládá, což je dobře, protože film drží celý pohromadě. ()

SeeSaw

Týýýjo! Už od First class mi bylo jasné, že se mi tahle sebranka bude líbit více než zbytek celého universa dohromady. Singer si s tím ale vyhrál, a myslím, že ví přesně kam se sérií směřuje. Jackman už toho Wolverina ani nemusí hrát a Fassbender si pomalou přeměnu v dokonalého masového zabijáka nejspíš užívá. Už jen oholit McAvoye do hola... ()

Lubess.Knopp

Líp mladší herce vybrat ani nemohli ....Mc Avoy a Fassbender super absolutní dvojka ikdyž mám za to že První třída byla lepší a více nabitá příběhem ..Toto zase v sobě mělo tu svou jedničnou epičnost a lepší kostýmy ..Sentinelové a Tyrion dají mutantům hodně zabrat a skvěle se na to díva rozhodně doporučuji všem věkovým skupinám... ()

Co se děje s X-Meny?

Co se děje s X-Meny?

10.11.2016

Třetí wolverineovská sólovka se jmenuje Logan, dorazí k nám 2. března a není tak úplně jisté, co se bude dít po ní. Hugh Jackman se tu rozloučí s rolí Wolverinea, zároveň by ale mohlo jít o částečné… (více)

McAvoy a invaze z vesmíru

McAvoy a invaze z vesmíru

12.09.2016

James McAvoy není ve sci-fi žánru zrovna nováčkem. V X-Men: Budoucí minulost nebo X-Men: Apokalypsa si ho užil dosyta, teď ho ale čeká velký test bez vyholené hlavy, kolečkového křesla a mutantích… (více)

Seznamte se s novým MacGyverem

Seznamte se s novým MacGyverem