Úplně normální

• USA The New Normal
všechny plakáty
USA, (2012–2013), 7 h 59 min (Minutáž: 21–22 min)

Justin Bartha, Andrew Rannells, Georgia King, Bebe Wood, NeNe Leakes, Jayson Blair, Ellen Barkin, John Stamos, Michael Hitchcock, Jackie Hoffman (více)

Epizody(22)

fredisek

Až má člověk pocit, že The New Normal míří primárně na heterosexuální publikum. A to dost špatně. Dává mu totiž to, co chce a čemu rozumí nejlíp...dává mu stereotypy. Sitcomy sice na stereotypech staví, ale tenhle až moc otravně. Chvílemi je to sice zábava, ale nakonec člověk zjistí, že mnohem vtipnější je pravičácká nana, než ústřední postavy. Stereotypní gayové, co si myslí, že pořídit si dítě je de facto to samé jako koupit si kašmírový svetr. Drahé, ale člověk s tím bude vypadat dobře. Ocenit se dá, že seriál nesklouzává k agitce, ale je až moc rodinný a až moc idealizovaný a překvapivě až moc korektní. Začíná poměrně brzo unavovat, jelikož postavy vyčerpávají svoje potenciály prakticky hned po začátku. Příběh se vyvíjí přes pitomosti typu hraná dětská svatba, ale opravdovou zábavu nenabízí. Ono ostatně který sitcom s takhle primární rodinnou tematikou ano? Možná že zajímavější by byl seriál, který by ukazoval výchovu dítěte dvěma gayi (i když si dokážu představit, že by to byla voda na mlejn konzervám a spolkům katolických matek, kdyby se postavám něco nedařilo). The New Normal je normální, protože považuje normálnost za nejvyšší metu. Neurazí, ale ani nenadchne. ()

studo

Tie 1.časti bývajú zradné, táto mala pár vecí na ktorých som sa zasmial, ale tak ako Murphyho Glee, to hralo strašne na city. Glee vydržalo byť zábavné jednu sériu, uvidíme, či toto chytí dobrý dych, potenciál tu je (hlavne čo sa týka nany from hell a tej afroamerickej sekretárky) :D ()

fixaman

Bohužel, jako gaye mě tenhle seriál celkem uráží. Snaží se rádoby nabourávat stereotypy a přitom dá jednu z hlavních postav klasickou stereotypní vykroucenou buznu? To snad ne. V reálném světě takové typy prakticky nepotkáte, tak proč má někdo (Ryan Murphy) potřebu gaye takhle zobrazovat prakticky v každém svém seriálu (Glee, New Normal, American Horror Story)? ()

Loooki

Ryan Murphy a tie jeho seriály o nefunkčných rodinách vzťahoch, strednej škole kde sa spieva alebo o tom, že byť gayom a adoptovať si dieťa je úplne (nové) normálne?!Go Shania Go! Hodnotené po I.sérii. ()

Blaogranas

Nejedná se o nijak nabušený seriál, u kterého by se člověk válel smíchi. Navíc také jednou až dvakrát v každém dílu musí zavřít oči (domyslíte si proč ;-) ). V porovnání se současnou kvalitou například Community si však aspoň 3* zaslouží. Je to prostě jasná oddechovka na zabití 20 minut. ()

PedroPo

Když se přenesete přes tu (až do nějaké druhé třetiny) příšernou matku, hodně protivnou černošku (to není rasismus, ale fakt se na ní blbě dívá) a dva chlapy, co se pořád líbají (což mně žádné problémy nedělalo), vyjde vám z toho vtipný, čerstvý a výborně zahraný komediální seriál. Nevím, jak je to s pokračováním, ale klidně bych si dal i druhou řadu. ()

dudo0606

Vôbec nechápem prečo seriál nepokračoval. Mal obrovský potenciál, bol netradičný, vtipný a veľmi som si obľúbil všetky postavy. ()

Blois

Je to zábavné, milé, bláznivé, a já se skvěle bavím. Každý díl mě nabil pozitivní energií a vykouzlil mi úsměv na tváři, a už "jen" za to - pět hvězdiček. Navíc Bryan s Davidem jsou vážně roztomilý pár, který se chce stát rodiči. Samozřejmě musí řešit problémy a bojovat s předsudky, ale oni to zvládají výborně, vlastně úplně normálně. ()

PatrikP4

Uplně normální ale ne pro mě díky přítelkyni jsem se na to musel dívat, ale rozhodně si to nezopakuju jako jiné seriály. Něco mi to strašně připomínalo nějáký jiný seriál. ()

Mangano

Myslím si, že největší problém tohoto seriálu je konflikt mezi jeho pojetím/odkazem a cílovou skupinou na kterou finálně míří. Humor jednotlivých gagů cílí někam do vyšších společenských vrstev standardního hollywoodského snobu, kde ale není příliš zapotřebí nějakých bojů za rovnoprávnost homosexuálů, jelikož, jak předpokládám, je tato společenská vrstva celkem liberální a otevřená všem obvyklým determinantám dnešních společensko-sociálních inovací. Seriál by tak s touto snahou měl cílit někam spíše do středních vrstev nebo okraje společnosti, kde si ale s tímto typem humoru ani neškrtne. Ve zkratce - ty, které by seriál potenciálně bavil, bohužel nezajímá a ty, které by zaujmout mohl, bohužel nebaví. To pak není nejlepší kombinace myslím. Navíc celá ta koncepce vyjma hlavního páru kopíruje nějaké už kdesi viděné vzorce. Prostě je to hezké, ale celé k ničemu no. ()

migl odpad!

Patetický,Obama fans gay seriál.Sitcom(vtipný možno pre niekoho) kde sa neustále "ospevuje" homosexualita a Obama, tak ja do tejto skupiny určite nepatrím ()

KatyBitch

Jestli je nějaký seriál který mě mrzí že zrušili, tak je to rozhodně The New Normal. Nápad a zpracování byli kvalitní a na to, že se jedná o seriál z dílny Ryana Murphyho tak to nebylo ani moc uhozené. Ryan se netajil tím, že je to inspirované jeho životem a žeby se mohlo jednat o Kurta a Blaina z Glee až vyrostou. Bohužel i v dnešní době není svět připravený na to, sledovat každý týden na obrazovce pár homosexuálů co snaží založit rodinu a to si myslím že bylo hlavní příčinou konce seroše. Jsem ráda, že i přes zrušení serialu nám tvůrci a televizní stanice dopřáli závěrečný díl se kterým, jsem byla nad míru spokojená. Byl to oddchychový serial na který se dalo dobře koukat a herecké obsazení bylo opravdu skvělé. Od Andrewa Rannellse(který je mimochodem naprosto roztomilý a talentovaný) počínaje a Johnem Stamosem(přiznejme si to, John je každého childhood crush) konče. Babí je suprová a vývoj její postavy byl neuvěřitelný, Goldie je zlatíčko jak už naznačuje její jméno, David je pro mě ničím extra zajímavý prostě takovej neutrál. Pobavilo mě trošku zbytečné cameo Matta Bomera. Ale Michael Hitchcock mi tam jako jediný absolutně nesedl, je slizký a ke cameu Matta mi vadil. Opravdu je škoda že to skončilo tak brzo, ale nikdo není pozdě, třeba se bude někdy znova natáčet. ()

vnimat_Krasu

Není nic horšího, než když ze seriálu takřka křičí touha po boření hranic. V The New Normal se Ryan Murphy trefuje do homosexuality podobně jako Jack Nicholson ve svém opusu magna. Bohužel patnáct let poté, kdy to bylo ještě cool. Po pilotní epizodě je však brzy chytat se za hlavu. Casting je sympatický a především Ellen Barkin by s přiměřeným prostorem mohla seriál táhnout kupředu. Úvodních čtyřiadvacet minut však jako lákadlo k dalšímu sledování zoufale nefunguje. ()

niniss

6 minut mi stačilo, abych se zamilovala. Bryan je absolutně božsky dokonalý. Navíc written by Ryan Murphy, to mluví za vše ♥ ()