Úplně normální (TV seriál)

The New Normal

Komedie

USA, 2012–2013, 7 h 59 min (Minutáž: 21–22 min)

Justin Bartha, Andrew Rannells, Georgia King, Bebe Wood, NeNe Leakes, Jayson Blair, Ellen Barkin, John Stamos, Michael Hitchcock, Jackie Hoffman, Sterling Sulieman, Briana Lane, Cheri Oteri, Leslie Grossman, Michael Chernus, Jolene Andersen, Gwyneth Paltrow, Marshall Hilliard, Mary Kay Place, Matt Bomer, Nicole Richie, George Takei, Shannen Doherty, Barry Bostwick, Marlo Thomas, Mark Consuelos, Brighton Sharbino, Jessica Lu, Mel Rodriguez, Jackie Joyner, Hemky Madera, Kerri Kenney, John Benjamin Hickey, Brooke Bloom, Kyla Kenedy, Constance Zimmer, Merit Leighton, Nolan Gross, James Urbaniak, Haley Tju, Ravi Patel, Shree Crooks, Thomas Barbusca, Ashlee Füss, Kelly Rohrbach, Peter Porte, Jeff Harlan, Jason Boegh, Kevin Christy, Aria Noelle Curzon, Lenny Jacobson, Phoebe Neidhardt, Moshe Kasher, Kelly Mantle, Sandy Martin, Sarah Buehler, Alexandra Gold Jourden, Van Epperson, Jen Ray, June Kyoto Lu, Greg Pitts, Layla Crawford, John Vance, Haley Strode, Michael Anthony Spady, Ely Henry, Phil Abrams, Willam, Jasmine Masters, Isaak Presley, Debbie Lee Carrington, Edi Patterson, Trilby Glover, Kelly Keaton, Leisha Hailey, Ryan Bittle, Toby Huss, Reggie De Leon, Wendy Benson-Landes, Sarah Stouffer, Nikki McKenzie, Sarah Burns, Angela Matemotja, Laura Chinn, Maddy Caddell, Nick Gore, Cathy Chang, Anjini Taneja Azhar, Tiffany Abney, Stacie Greenwell, Noah Weisberg, Rakefet Abergel, Asjha Cooper, Erik Weiner, Marieve Herington

Po 4 dílech: Třetí sitcom letošního podzimu a opět slabší – dvojice gayů chce dítě a najde si pro to náhradní matku, která už má dceru. Gaye (seriálové) moc nemusim (stejně jako jejich odpornou černou sekretářku), matka s dcerou jsou celkem fajn, ale mohly by se víc projevit; naštěstí má děj vývoj, takže když si chci ráno něco pustit a nic jiného není po sure, je seriál koukatelný, ale spíš zapadne v šedi průměru, protože na to, že jde o sitcom, tak zábavy nemá ani za mák.(20.9.2012)

• kingik

Najít na tomhle seriálu něco poutavého by by zázrak. Zkusím to u hereckého obsazení, které se jeví úplně normální. Přítomnost vyhaslé hvězdy nižší svítivosti Ellen Barkin by mohla být dostačující, i když její herectví, i ona sama, mě nikdy nebralo. Tím druhým tahákem je Justin Bartha, který na filmovém plátně relativně sklidil úspěch, jen když byl kolem něj nějaký zářivější herec, případně herecký tým, nebo se mu povedlo vlézt do komerčně úspěšné filmové série, která ale rozhodně nestavěla na něm. Tihle dva se sešli v prazvláštně pojatém seriálu, jehož námět sice nemá s realitou příliš mnoho společného, ale dá se považovat za neotřelý. A teď jde hlavně o to, jestli máte v oblibě gay tematiku, emancipované ženy a téměř sitcomové dialogy. Jenže to není celé příliš vtipně pojato. Vtipe vylez - to by se asi pro charakteristiku tohoto seriálu hodilo nejvíc. I když na to budu hodiny čumět, prdel nezvednu, stejně najdu za celou dobu jen uschlé vtipy, pro něž se nevyplatí to vidět. Po pár snesitelných dílech, se to rozmělnilo na břečku, ve které kolektiv druhořadých herců nahazuje repliky Ellen Barkin. Barkin je tak nevzhledná herečka, že pokud "ulítáváte" na pěkných herečkách, musíte být nakrknutí. Dívat se na bandu teploušů mně opravdu vrcholně nebaví. Ze seriálu jsem si nic nevybral. Stále se mele v průsečíku dialogů, které jsou díl od dílu stále fádnější. Abych to sledoval dál, to by mě to muselo nějakým způsobem zajímat a bavit. Ani jedno z toho se nestalo. Naštěstí se cicmání homo orientovaných udrželo v důstojných mantinelech. Jinak bych dal odpad. 20%(27.5.2015)

Ryan Murphy patrí medzi tvorcov, ktorý vedia svoju homosexualitu predať divákom zábavnou formou. Tentokrát sitcom o dvoch gayoch okorenil ešte neustálym hašterením medzi liberálne zmýšľajúcimi postavami (väčšina postáv seriálu) a typickou republikánskou babičkou. Škoda, že ten pomer postáv nebol fifty fifty, pretože práve nezaobalené výmeny názorov medzi ňou a ostatnými patrili k najzábavnejším chvíľam v seriály. A zo začiatku sa Murphy nebál občas priznať aj, že aj ona má pravdu a že liberáli sa niekedy chovajú jak rozmaznané hlúpe deti. Ale nakoniec sa aj ona polepšila a prešla na druhú stranu. Škoda. Aj keď seriál zrušili po jednej sezóne, tak tie hlavné línie stihli dostatočne uzavrieť a tak na konci divák nebude nasratý. Z postáv ma najviac bavila samozrejme frfľajúca babča, potom komandujúca čierna asistentka a nakoniec krásny ale typicky tupý inkubátor pre tých dvoch gayov v podaní Georgie Kingover. No a tie dve buzny boli tiež v pohode. Sadol mi aj CZ dabing. Hlavne moja obľúbenkyňa Žilková ako babča. Takže celkovo to je nadpriemerný sitcom a celkom mi je ľúto, že ďalej nepokračoval. P.S: Strašne ma potešilo kratučké cameo Shannen Dohertyovej v úlohe Brendy Walshovej. Pecka. 6/10.(16.12.2020)

The New Normal mě jako seriál po prvních pár dílech velmi zaujal, ale v průběhu první série místy ztrácel dech, na povrch se dostávaly až příliš okatě poučné a sentimentální (v tom špatném slova smyslu) scény, nicméně zakončení první série se povedlo, takže se těším na další řadu. Nejvýraznějšími a vlastně i nejvtipnějšími postavami jsou (pra)babička Jane a Rocky Rhoades. Bakelitová Ellen Barkin si mě hodně získala svým hereckým výstupem a na NeNe Leakes jsem zvyklý už z Glee, kde mě též velmi bavila. Spousta vtipů sice přichází v důsledku jiného kulturního života vniveč, ale i tak jsem si mnohé horlivé diskuze a slovní přestřelky náležitě užíval. Asi nejméně sympatická postava je pro mě Clay, který mluví ještě hůř než malé dítě, a vedle toho někdy Shania, která by chvílemi potřebovala trochu uzemnit. Jinak k ústřednímu páru a jejich náhradní matce lze říct, že neurazí, ale nejsou nijak výrazní. Příjemná oddychovka se sympatickou stopáží, u které se musí občas přivírat oči, ale i tak hodně pobaví.(20.5.2013)

Po dvou epizodách můžu říct, že mě New Normal docela baví, a malá Edie z Grey Gardens v druhém díle byla přímo famózní...:)_Po třech epizodách jdu na 4, Murphy mě i jako v Glee chytil za srdce a velmi se těším na další epizody (má se objevit Leisha Hailey a spektrum postav se rozšíří)._Finále bylo tak dojemné, jak jen to Murphy&spol. umí. Těším se na druhou sérii!__Novotenův komentář mi mluví z duše, a moje zklamání z toho, že seriál po první řadě skončil, lehce vykompenzoval.(17.9.2012)

• - Seriál je inspirován osobním životem režiséra a scenáristy Ryana Murphyho. (jakear)

• - Justinu Barthovi a Andrewovi Rannellsovi, kteří ztvárnili homosexuální pár Davia a Bryana, propůjčili v českém znění svůj hlas sourozenci Matěj a Kryštof Hádkovi. (funhouse)

• - Herec Matt Bomer, který v jednom díle ztvárnil bývalého gay přítele Bryana (Andrew Rannells), je gay i v reálném životě, k čemuž se přiznal v únoru 2012, čímž šokoval mnoho jeho fanynek po celém světě. S přítelem dokonce vychovávají 3 děti. (funhouse)