Neznalcům Murphyho tvorby či osoby tentokrát vstup zakázán. Seriálový Midas totiž cílí do vlastních řad a místo pečlivě vysoustruženého multižánrového přírůstku typu American Horror Story nebo souboru životních pravd (Nip/Tuck) se skrze Bryana vypisuje ze svého rodinného života. A právě pro tuhle skutečnost nestačím při pročítání ostatních komentářů střídavě kroutit hlavou a potlačovat smích. Do ničího vkusu mi samozřejmě nic není, ale kritizovat hlavního tvůrce za to, že způsobem psaní ústředního charakteru dělá gay komunitě ostudu, je v tomto případě dost krátkozraké. Zcela dokonalý Andrew Rannells totiž onu sebeparodii (producent, zpívající teen vztahovka, sto a jedna popkulturní narážka) dovádí na samou hranu dokonalosti a z příjemně "hodného" seriálu dělá něco víc. Zbytek je totiž na Ryanovy poměry až překvapivě umírněná hra na jistotu ze světa, kde si každý empatický člověk zaslouží svoji chvíli štěstí. Po některých typických murphyovských archetypech (ďábelská stárnoucí blondýna s potenciálem k občasnému vyměknutí jako neselhávající trademark) první série docupitá do závěru, který - je skutečně závěrem. Asi nikdy jsem nebyl spokojen s tím, že by tak dobrý seriál byl hned po první sezóně zrušen. Takhle pozitivní pocity by si totiž nezasloužily být rozmělněny dalším pokračováním, až to skoro vypadá, že oněch dvaadvacet epizod mělo skutečně fungovat jako uzavřené soukromé fotoalbum.(26.10.2014)

• ABLABLABLA

Po 4. díle 3* zatím: Vypadá to jako zajímavý příjemný seriál, který ale ničím bohužel nevybočuje. Lehký humor, snaha zaujmout tématem, noví herci -až na pár výjimek- které jste dříve snad nikde neviděli. Nejlepší postava? Babča a Rocky (Brianova sekretářka). Obávám se ale toho, že jestli seriál trochu více nezabere, tak budu muset snížit hodnocení. 10.1.2012 je za námi 12. dílů a faktem je, že, jak jsem předvídala, musím snížit o 1*. Je to pořád a čím dál tím víc neslané nemastné, nikam se to nevyvíjí a ani ta humorná stránka na tom není zrovna nejlépe. 4.4.2013 konec první série: Tak abych pravdu řekla, docela těch posledních pár dílů se seriál zase trošku vyhoupl v mém oku a více jsem se bavila...takže opět uvažuju o těch 3*, ale pořád je to takové....tak trochu o ničem...takže 2-3*.(30.9.2012)

Po dvou epizodách můžu říct, že mě New Normal docela baví, a malá Edie z Grey Gardens v druhém díle byla přímo famózní...:)_Po třech epizodách jdu na 4, Murphy mě i jako v Glee chytil za srdce a velmi se těším na další epizody (má se objevit Leisha Hailey a spektrum postav se rozšíří)._Finále bylo tak dojemné, jak jen to Murphy&spol. umí. Těším se na druhou sérii!__Novotenův komentář mi mluví z duše, a moje zklamání z toho, že seriál po první řadě skončil, lehce vykompenzoval.(17.9.2012)

Možná by to byl i v pohodě seriál nebýt v něm pár naprosto příšerných aspektů. Ten patos mě vadí asi nejvíc. Snažit se v průběhu neuvěřitelně filozofovat a ukázat, jak je to vše vlastně úplně normální. Oslavné a neuvěřitelně tupě sentimentální kecy a naprosto nelogické chování postav. Jde z toho cítit snaha vytřískat emocionální maximum a donutit diváky zamyslet se nad tématem. Možná, že mnoho citlivých děvčat a chlapců budou skutečně spokojeni, na mě tahle umělá dojárna však nezabírá a bohužel právě ona ruinuje celý seriál, který by mohl ve výsledku být fakt příjemný. No a pak tu máme přeafektovanou dívku v mužském těle, ačkoliv seriál nese název "normal". Takže místo, aby se k prvnímu panu normálnímu přidal i druhý pan normální, je tu zas ta nesmyslná tendence to celé zlehčit a vytvořit další z milionu homo karikatur. Proč, proč, proč? Kazí to celý seriál, který by jinak působil fakt inteligentně, kdyby se zbavil těhle otravných cliché.(20.5.2013)

Po 4 dílech: Třetí sitcom letošního podzimu a opět slabší – dvojice gayů chce dítě a najde si pro to náhradní matku, která už má dceru. Gaye (seriálové) moc nemusim (stejně jako jejich odpornou černou sekretářku), matka s dcerou jsou celkem fajn, ale mohly by se víc projevit; naštěstí má děj vývoj, takže když si chci ráno něco pustit a nic jiného není po sure, je seriál koukatelný, ale spíš zapadne v šedi průměru, protože na to, že jde o sitcom, tak zábavy nemá ani za mák.(20.9.2012)

• - Justinu Barthovi a Andrewovi Rannellsovi, kteří ztvárnili homosexuální pár Davia a Bryana, propůjčili v českém znění svůj hlas sourozenci Matěj a Kryštof Hádkovi. (funhouse)

• - Herec Matt Bomer, který v jednom díle ztvárnil bývalého gay přítele Bryana (Andrew Rannells), je gay i v reálném životě, k čemuž se přiznal v únoru 2012, čímž šokoval mnoho jeho fanynek po celém světě. S přítelem dokonce vychovávají 3 děti. (funhouse)

• - Seriál je inspirován osobním životem režiséra a scenáristy Ryana Murphyho. (jakear)