Reklama

Reklama

Úplně normální

(seriál)
  • USA The New Normal
všechny plakáty
Trailer
USA, (2012–2013), 7 h 59 min (Minutáž: 21–22 min)

Hrají:

Justin Bartha, Andrew Rannells, Georgia King, Bebe Wood, NeNe Leakes, Jayson Blair, Ellen Barkin, John Stamos, Michael Hitchcock, Jackie Hoffman (více)
(další profese)

Epizody(22)

Videa (1)

Trailer

Recenze (43)

Beagle 

všechny recenze uživatele

Po dvou epizodách můžu říct, že mě New Normal docela baví, a malá Edie z Grey Gardens v druhém díle byla přímo famózní...:)_Po třech epizodách jdu na 4, Murphy mě i jako v Glee chytil za srdce a velmi se těším na další epizody (má se objevit Leisha Hailey a spektrum postav se rozšíří)._Finále bylo tak dojemné, jak jen to Murphy&spol. umí. Těším se na druhou sérii!__Novotenův komentář mi mluví z duše, a moje zklamání z toho, že seriál po první řadě skončil, lehce vykompenzoval. ()

novoten 

všechny recenze uživatele

Neznalcům Murphyho tvorby či osoby tentokrát vstup zakázán. Seriálový Midas totiž cílí do vlastních řad a místo pečlivě vysoustruženého multižánrového přírůstku typu American Horror Story nebo souboru životních pravd (Nip/Tuck) se skrze Bryana vypisuje ze svého rodinného života. A právě pro tuhle skutečnost nestačím při pročítání ostatních komentářů střídavě kroutit hlavou a potlačovat smích. Do ničího vkusu mi samozřejmě nic není, ale kritizovat hlavního tvůrce za to, že způsobem psaní ústředního charakteru dělá gay komunitě ostudu, je v tomto případě dost krátkozraké. Zcela dokonalý Andrew Rannells totiž onu sebeparodii (producent, zpívající teen vztahovka, sto a jedna popkulturní narážka) dovádí na samou hranu dokonalosti a z příjemně "hodného" seriálu dělá něco víc. Zbytek je totiž na Ryanovy poměry až překvapivě umírněná hra na jistotu ze světa, kde si každý empatický člověk zaslouží svoji chvíli štěstí. Po některých typických murphyovských archetypech (ďábelská stárnoucí blondýna s potenciálem k občasnému vyměknutí jako neselhávající trademark) první série docupitá do závěru, který - je skutečně závěrem. Asi nikdy jsem nebyl spokojen s tím, že by tak dobrý seriál byl hned po první sezóně zrušen. Takhle pozitivní pocity by si totiž nezasloužily být rozmělněny dalším pokračováním, až to skoro vypadá, že oněch dvaadvacet epizod mělo skutečně fungovat jako uzavřené soukromé fotoalbum. ()

Reklama

Pavlínka9 

všechny recenze uživatele

Zhltla jsem to docela rychle :D Bylo to svižné, vtipné, s dobrou minutáží :) Nejlepší byla babi v podání Ellen Barkin, která se mi víc a víc líbí v dospělejším věku - cca posledních 20let :) Je to sice 10let staré prostředí, ale fajn. Silně americké, hodně barevné s pružnými dialogy :) Jsem ráda, že existuje jen jedna série - nemám ráda zbytečné natahování a prodlužování :) ()

fredisek 

všechny recenze uživatele

Až má člověk pocit, že The New Normal míří primárně na heterosexuální publikum. A to dost špatně. Dává mu totiž to, co chce a čemu rozumí nejlíp...dává mu stereotypy. Sitcomy sice na stereotypech staví, ale tenhle až moc otravně. Chvílemi je to sice zábava, ale nakonec člověk zjistí, že mnohem vtipnější je pravičácká nana, než ústřední postavy. Stereotypní gayové, co si myslí, že pořídit si dítě je de facto to samé jako koupit si kašmírový svetr. Drahé, ale člověk s tím bude vypadat dobře. Ocenit se dá, že seriál nesklouzává k agitce, ale je až moc rodinný a až moc idealizovaný a překvapivě až moc korektní. Začíná poměrně brzo unavovat, jelikož postavy vyčerpávají svoje potenciály prakticky hned po začátku. Příběh se vyvíjí přes pitomosti typu hraná dětská svatba, ale opravdovou zábavu nenabízí. Ono ostatně který sitcom s takhle primární rodinnou tematikou ano? Možná že zajímavější by byl seriál, který by ukazoval výchovu dítěte dvěma gayi (i když si dokážu představit, že by to byla voda na mlejn konzervám a spolkům katolických matek, kdyby se postavám něco nedařilo). The New Normal je normální, protože považuje normálnost za nejvyšší metu. Neurazí, ale ani nenadchne. ()

Mikeel 

všechny recenze uživatele

Možná by to byl i v pohodě seriál nebýt v něm pár naprosto příšerných aspektů. Ten patos mě vadí asi nejvíc. Snažit se v průběhu neuvěřitelně filozofovat a ukázat, jak je to vše vlastně úplně normální. Oslavné a neuvěřitelně tupě sentimentální kecy a naprosto nelogické chování postav. Jde z toho cítit snaha vytřískat emocionální maximum a donutit diváky zamyslet se nad tématem. Možná, že mnoho citlivých děvčat a chlapců budou skutečně spokojeni, na mě tahle umělá dojárna však nezabírá a bohužel právě ona ruinuje celý seriál, který by mohl ve výsledku být fakt příjemný. No a pak tu máme přeafektovanou dívku v mužském těle, ačkoliv seriál nese název "normal". Takže místo, aby se k prvnímu panu normálnímu přidal i druhý pan normální, je tu zas ta nesmyslná tendence to celé zlehčit a vytvořit další z milionu homo karikatur. Proč, proč, proč? Kazí to celý seriál, který by jinak působil fakt inteligentně, kdyby se zbavil těhle otravných cliché. ()

Galerie (90)

Zajímavosti (4)

  • Seriál je inspirován osobním životem režiséra a scenáristy Ryana Murphyho. (jakear)
  • Herec Matt Bomer, který v jednom díle ztvárnil bývalého gay přítele Bryana (Andrew Rannells), je gay i v reálném životě, k čemuž se přiznal v únoru 2012, čímž šokoval mnoho jeho fanynek po celém světě. S přítelem dokonce vychovávají 3 děti. (funhouse)

Reklama

Reklama