Pád

Drama / Thriller / Psychologický
Velká Británie, (2013–2016), 17 h 26 min (Minutáž: 58–90 min)

Tvůrci:

Allan Cubitt

Scénář:

Allan Cubitt

Gillian Anderson, Jamie Dornan, John Lynch, Aisling Franciosi, Bronagh Waugh, Niamh McGrady, Sarah Beattie, Stuart Graham, Bronágh Taggart, Valene Kane (více)

Série(3) / Epizody(17)

V dramatickém seriálu ze Severního Irska se představí Gillian Andersonová v hlavní roli policejní komisařky Stelly Gibsonové, jež byla převelena z londýnské policie do Belfastu, aby zde pomohla dopadnout ďábelsky chytrého sériového vraha. Zatímco Gibsonová absolvuje cestu z Londýna, představí se nám samotný vrah Paul Spector (Jamie Dornan). Drama se soustředí kolem policejního vyšetřování, které odkrývá příběhy rodin na straně obětí i vraha, jejichž životy zůstanou navždy poznamenány.
Kritikou opěvovaný seriál The Fall se vrací se svou druhou řadou. V pokračování této strhující napínavé hry se vrací Gillian Andersonová v hlavní roli policejní komisařky Stelly Gibsonové, která je na stopě sériovému vrahovi Paulu Spectorovi v podání Jamieho Dornana. Druhá sezóna se odehrává v Belfastu v Severním Irsku a navazuje přesně tam, kde skončila první řada. V šesti hodinových epizodách uvidíme, jak se stíhání Spectora stává tím zoufalejší, čím více se kolem něho utahuje smyčka. Vrah je totiž po psychologické stránce nebezpečnější než kdy dřív. (Cinemax)

kazatelSVK

Toto je bezpochyby jeden z najlepších(ak nie vôbec najlepší) kriminálno-psychologický seriál nielen súčastnosti!Veľmi reálne natočené,vrah je skutočným vrahom akého možno stretávate denno-denne na ulici a nič si nevšimnete.Žiadne klišovité šablóny ako napr.že sériovým vrahom môže byť len nesympatické,psychicky choré indivídum ktorému sa v detstve nedostávalo toľko lásky,koľko sa bežne deťom dostáva alebo naopak,dostávalo až moc lásky ktorú žiadne dieťa nechce a neutečie pred ňou,lebo zneužívanie detí či už vlastnými rodinnými príbuznými alebo cudzími ľuďmi je odporné a choré.Seriál ma bavil,je skvelo natočený aj zahraný,Gillian Anderson má sexepílu na rozdávanie a Jamie Dornan bol ako vrah veľmi presvedčivý ()

Sheelle

Nejsem fandou kriminálek a tohle taky úplně kriminálka není. Ono sledovat vraždy z pohledu vraha a po celou dobu vědět kdo vraždí, ještě mu fandit a nejvíc ze všeho si přát, aby si vzal do parády si Scullyovou, protože i ona si to evidentně přeje, to se kriminálkou opravdu nazvat nedá. Obě první série jsou naprosto dokonalé. Znepokojivé, velmi lidské a napínavé. Skvěle odvedený střih, který ukazuje vraha jako milujícího otce a zároveň muže toužícího po moci a ovládnutí vyhlédnutých žen. Sexuální napětí mezi ním a Scullyovou by se dalo krájet. A Scullyová opravdu zůstává Scullyovou, jediné co se změnilo, je barva vlasů. Žena, která má moc, je nepřístupná a přitom touží být ovládána. Jediné co kazí dojem, je třetí série. Tam končí hra na kočku na myš a začíná dlouhé a táhlé vysvětlování a babrání se v minulosti. ()

Minikax

Vyborny serial a skvele herecke obsadenie. Aj ked mne trosku vadilo to prostredie Belfastu proste ale to je len moj nazor na anglicko a irsko a celkovo na tieto krajiny. A velmi ma prekvapil koniec to som vazne necakala 🤷🏼‍♀️ ()

slatkakuca

Pořád jsem váhala mezi 4 hvězdičky nebo 5, bohužel 3.serie mi přišla v určitých směrech plná chyb a nelogická ve scénáři. Oceňuji herecký výkon Jamie Dornan, Gillian Anderson mě spíš štvala, to neumí normálně hýbat čelistí? ()

Nereida18

Celá série The Fall je opravdu realistická, až naturalistická. Je to nový typ detektivní honičky, která se v tomto případě mísí i s psychologickým dramatem. Až na konci 3. série jsem si uvědomila rozpracovanost celého seriálu. --------- V první sérii zjišťujeme identitu vraha. Celá první série je nadupaná akcí. Sice na začátku se divák ztrácí v kontextu a v postavách, ale za chvíli se obraz rozjasňuje a divák se může naplno ponořit do příběhu. ------- V druhé sérii už známe identitu vraha, ale tentokrát se snažíme ho polapit. Paradoxně je zde méně akce než v předešlé sérii. -------- Ve třetí sérii už je vrah chycen, ale je třeba teď pochopit proč to udělal. Zde nastává dvojitý problém. Zaprvé - nejen, že se zde jedná jen a jen pouze o psychologické drama (a divák může být znuděn), tak se zde obhajuje charakter hlavního hrdiny. Divák začíná chápat, čím si Paul musel projít a celý děj musí brát jako špagátek Akce a Reakce. A vlastně si začínáte uvědomovat, že všechnu vinu prostě nemůžete svalovat na něj. ------------- Po herecké stránce je seriál více než výborný. Hudba mrazivá, ale k seriálu pasuje náramně. Za mě patří seriál mezi topovky britské BBC. ()

silvia93

Zajímavý děj, herci super, ale někdy to bylo utahané a nudné a podle mě by stačily série dvě. Mám ráda tento žánr, ale ke konci už jsem koukala spíš z povinnosti, abych to prostě viděla celé, než že by mě nějak hrozně zajímalo, co s ním bude... ()

pupidup

Jsem divna... divna.... ale desiva nuda...nuda... trapny kecy....pohádkaři...a o nebezpecneho psychopata se pekne staraji v nemocnici sestricky a doktorky bez dohledu,tralalalalala............ ()

TheFilmThief

Jamie Dornan pokračuje ve své postavě Christiana Graye, tentokrát bez všech těch romantických sraček. Místo toho, aby drobné brunetky přefikával ve svém "play-roomu" nemilosrdně je vraždí (tedy přefikává doopravdy). Zároveň se jedná i o milujícího otce a manžela. Dokonce pomáhá rodičům, kteří přišli o svoje dítě, nebál se pomoct klientce, i když kvůli tomu měl problémy. Nelíbil se mi ten příšerný feministický podtext, tím spíše, že tvůrci jsou převážě muži. Stella Gibsonová je ztělesněním "dokonalé ženy", které všichni muži padají k nohám, je velice inteligentní, krásná, drsná i milá, typická alfasamice. Většina mužů jsou tu troubové. Detektivní příběh, který by v jiném serálu zabral 45 minut, tu zabere 3 série. Někdy kdy se děj jen vlekl, nic se nedělo a všichni se jen tvářili děsně ublíženě. Některé epizody byly víceméně o ničem. Ale... ale ve výsledku je skvělý thriller s psychologickým základem, odehrávající se v zamračeném Irském velkoměstě místo ve slunné Kalifornii. Takže za mě 7/10. ()

padlar

Hodnoceno po první sérii – zoufale zdlouhavá nuda bez napětí. Tolik zde vychvalovanou atmosféru jsem v něm také nenašel. Dalším dílům tak šanci nedám. ()

stuj

Emočně chladná a logická vyšetřovatelka vs. klidný sadista s promyšlenými postupy. Série 01: Jak to tak bývá, vtáhlo až za čas. Ale pěkné prostředí a snaha o atmosféru - lepší 3 hvězdičky. Série 02: Vrah přitvrzuje a zrychluje, ale komisařka taktéž a pomalu jej dohání. Souboj jede na plné obrátky - pěkné 4 hvězdičky. Série 03: Zbytečné nastavení, dojezd ze setrvačnosti - obyčejné 3 hvězdičky. ()

galaxy84

Nadějný rozjezd první série s konsolidací v sérii druhé přechází do zcela nudného úpadku závěrečné řady. To je tak, když padoucha čapnete příliš brzy a před sebou máte ještě spoustu prázdných stránek. ()

rostsoft

Naprosto bravurně a realisticky zfilmovaný kriminální příběh o sériovém vrahu. Musím říct, že sice není můj šálek kávy krimi a už vůbec ne, když vím téměř od začátku, kdo to udělal, ale v tomto případě dávám palec nahoru. Nečekejte žádnou akční drsárnu, ale realistické vyšetřování tak, jak se to klidně mohlo kdykoliv stát. I přestože to není můj šálek kávy, mě to usadilo před obrazovku a zkouknul jsem to tzv. jedním dechem, což nebývá obvyklé. Pro milovníky kriminálek. Vřele doporučuji, je to fakt super. ()

stret

Normálne 4 hviezdy. Za povinnú lesbickú jazdu (LGBTIQ agendu)- hoci krátku, trápnu a zbytočnú je sadzba "dve hviezdy dole". Seriál som si vybral kvôli Gillian Andersonovej a hodnoteniu - a - treba uznať, že to nebola "kriminálka Las Vegas", ale malo to nejakú hlavu a pätu. Dokonca - 3 séria u mňa pozitívne akcelerovala. Napriek skvelému výkonu Dornana mám pocit, že nebol najsprávnejšou postavou pre postavu Spectora a od polovičky sa už na všetky tie zamyslené premúdrelé grimasy Andersonovej už nedalo pozerať, rovnako ako predstava že tam zvádza mladých detektívov sa javila ako umelá a nepravdepodobná. Tretiu sériu by som takisto odporučil našim zdravotníkom, aby sa trocha poučili o systémoch zdravotnej starostlivosti, a prešli od systému individuálnej dojmológie a nízkej sedlače k niečomu kvalitnejšiemu. ()

Akinaz

Naprostá pecka... silné, znepokojivé, temné....Jamie Dornan jak ho neznáme. Zahráno bravurně. Celý seriál jsem si říkala, kdy už ho chytí a nakonec jsem pochopila, že ač byl pachatel pěkný had a vraždil bez emocí, jeho život se s ním taky nemazlil. Tím ho nijak neomlouvám samozřejmě. Za mě překvapivě chytlavý, silně emocionální krimi seriál, který stojí za to vidět. ***** ()

zvejkal42

Ano, skvele, pripajam sa. 4.5 z 5  Na zopar miestach to skrelo - ako napriklad nechat sadistickeho silneho vraha v podstate bez dozoru vo vysluchovke s 54 kilovou Gibsonovou a kolegom. A po napadnuti ho odviest do liecebne s volnym rezimom strazenym partou chlapikov bez vycviku, ok ... trochu naivne - mozno to bola akasi dan posledneho dielu, mozno uz nemali rozpocet, mozno boli tlaky na scenar, neviem. Ale to je jedno, na 90% tento serial bol skutocny, venoval dostatok casu postavam, scenam, mal vo vrecku neskutocne hrajucich hercov, atmosferu, hudbu, pribeh. Odporucam! ()

Geometria

zprvu charismatický, postupně ale stále rozvláčnější a nudnější seriál. jediný důvod, proč jsem to dotáhla až na konec 2. série je Gillian Anderson (Stella Gibson). weirdly hot, jak píše uživatel dO_od, sedí! 3. sérii jsem si přečetla v recapech a stačilo. nejslabší mi přišla osobnost vrahouna, resp. její absence. naprostou většinu času se tváří stejně a to jako špatně seřízený robot. vyjma lstivosti a six-packu na něm není nic zajímavého a tak mi nepřišlo uvěřitelné, jakým kouzlem působí na jiné postavy. více šarmu měl snad i ten pán z polského erotického filmu, co je taky na Netflixu. plus mi vadilo, že jeho podivné, neemoční a zhnusené chování ostatní postavy vesele ignorují a tváří se, že je to normální manžel, otec atd. Jamieho Dornana neznám a tak netuším, jestli šlo o hereckou impotenci nebo naopak o záměr, ale doufám, že už ho v ničem hrát neuvidím a je pro mě dalším důvodem, proč si nepouštět Anthropoid. naopak by mi nevadilo vidět znovu Colina Morgana s C. Murphyovsky laníma očima a docela mě bavil i zamilovaný šéf v podání Johna Lynche. ()