Jack Ryan: V utajení

• USA Jack Ryan: Shadow Recruit (více)

Vzhledem k nízkému věku toho má Jack Ryan za sebou poměrně dost – těžké zranění z války v Afghánistánu, které ho málem doživotně zmrzačilo, náročnou rekonvalescenci, doktorát z ekonomie a práci ekonomického analytika v CIA, kterou před svým okolím a dokonce i před vlastní ženou (Keira Knightley) úspěšně tají. Když zachytí nestandardní operaci provedenou ruským finančním gigantem, pošle ho jeho řídící důstojník (Kevin Costner) do Moskvy, aby na místě zjistil, co se děje. Jack se hned po příletu musí proměnit z finančního úředníka v akčního hrdinu se vším všudy, protože jeho přítomnost v ruské metropoli není vítaná a jeho původně přátelský průvodce mu to dá dost jasně najevo tím, že se ho pokusí zlikvidovat. První kolo Jack přežije a postoupí do druhého – k setkání s oligarchou Viktorem Čerevinem (Kenneth Branagh), který osnuje plán, jenž může zásadně otřást světovou stabilitou. Zdánlivě má k dispozici všechny trumfy, včetně Jackovy ženy, která se impulzivně rozhodla manžela na moskevské služebce překvapit. Pokud má Jack Ryan zachránit svět i svou Kathy, bude se muset z roztřeseného zelenáče proměnit v chladnokrevný stroj, který se nebude bát myslet a střílet najednou. (Cinemart)

Luciaaas2

Sice z původním Jackem Ryanem to nemá nic společného, ani atmosféru, ale musím uznat, že jsem se u filmu nenudil, naopak sem si film vychutnal. Je natočený lehčím, modernějším stylem a v mnoha případech mi Ryan připomínal obdobný film Bourneův odkaz. ()

Stealth2

Naprosto zbytečný film a navíc jsem u toho usnul....a aby jsme se zalíbili pubescentům tak tam vrazíme pitomou nánu co pořád vyžaduje pozornost a neustále podezřívá svého milého z nevěry a on ne a ne jí říct, že je přece kurva agent...no ne ! No a ten konec je už úplná ubohost. ()

montel

Když student Jack Ryan (Chris Pine) uvidí, jak teroristé zaútočili 11. září na Světové obchodní centrum, rozhodne se vstoupit dobrovolně do armády, s věčnou přísahou své zemi. Při misi v Avghánistánu je však velmi vážně zraněn, ale díky studentce medicíny Cathy (Keira Knightley) a náročné rekonvalescenci se mu podaří plně zotavit. O deset let později pracuje Jack jako finanční analytik u CIA a navíc už několik let žije s Cathy. Myslí si, že k dokonalému životu mu chybí už pouze manželství. To se ovšem hluboce zmýlil, protože je vyslán na misi do Moskvy, kde musí zajistit velmi důležitá data. V cestě mu stojí Viktor Cherevin (Kenneth Branagh), terorista, který chce velmi brzy zaútočit na USA....Ačkoli jsem neviděl žádný film o Jacku Ryanovi, tak na tento nejnovější se mi dívalo velmi dobře. Nemám rád až moc přehnanou akci a tady mi to přišlo tak akorát. Sympatičtí herci, dobrá zápletka a svižný děj mi stačil k tomu, abych tvůrcům pogratuloval k slušně natočenému filmu. 65% ()

NeverEver

Velmi nepovedene, po vsech strankach. Zcela zbytecna zapletka s "veteranstvim", temer nesnesitelna Keira (budto to bylo tou postavou a nebo ji samotnou) a k tomu zcela amaterske pojeti vyletu do Moskvi. Tomu, ze je to Moskva mohl verit snad jen negramotny Amik. Bez stavy, bez napadu, kdyby aspon s vtipem, tak si reknu takovy mladsi agent WC40... a beru to jako parodii. Skoda casu na sledovani, skoda slov na recenzi. 2** s odrenejma usima. ()

zekon

Nejhorší Ryan a nejhůř zpracovaný Clancy. Podle mě s tím neměl ani nic společného. Tohle je jen spíš využití jména postaveného do dalšího Mission Impossible. Nějvíc mě ale vadilo, že naprosto ignorovali jak postavu z románů tak postavu už z hotových filmů. Udělali z analytika superhrdinu. Jo, pěkně natočeno, jo zábavné, ale takových tu je...... Clancy s Fordem musí brečet.... teda......mistr Clancy někde shora, RIP mistře. ()

ELDoctorow

Kde bolo, tam bolo. Za siedmimi shakespearovskými adaptáciami a siedmimi Wallandermi sivé hordy Apatie postupovali filmovou krajinou... Ani po tom, čo víťazným pochodom naprieč zneuctenou divadelno-filmovou klasikou, dobil tyranský lord Branagh so svojím impériom Nudy aj brány Asgardu, sa jeho dobyvateľské chúťky nestratili a on sa rozhodol rozšíriť svoje pôsobenie aj do ďalšej frančízy a zakľať ju hneď v jej reštartovaných začiatkoch, keď už mu to pri tom Thorovi úplne nevyšlo, pretože krajina Marvelu bola nakoniec predsa len dostatočne silná, aby prehru jedného svojho kráľovstva ustála. Jeho nová obeť však za sebou už nemala takú silu, len spomienku na dávno zašlú slávu, keď jej meno dokázalo vyvolať zbožnú úctu v spojencoch a strach u nepriateľov. Aby si poistil svoje víťazstvo obsadil sa ešte aj do jednej z hlavných úloh a tomuto hrôzunaháňajúcemu kombo útoku z dvoch strán, ako tej hereckej tak i režisérskej, krajina Ryana nedokázala dlho vzdorovať. Napriek tomu, že vyslala po posily a z krajiny Rio Mare dorazil dokonca i Robin Hood nestačilo to a šíky Branagovho impéria Nudy, strašné jednotky Komatózu prehnali sa krajinou pustošiac a ničiac všetko čo im stálo v ceste, uspiac večným spánkom každého kto sa im pokúsil postaviť na odpor, diváka nevynímajúc. Vládca krajiny Ryanu, chrabrý princ Pine, nemal dostatočnú silu ani autoritu medzi poddanými, aby dokázal zvrátiť výsledok vojny, i keď na jeho strane stáli dokonca aj vojaci Skeletonu na čele s ich umrlčou kráľovnou Kierou. Princ Pine tak skončil pokorený a znásilnený dobyvateľom Branaghom, ktorý sa nenechal zastaviť ani týmto víťazstvom a spolu so svojimi vojskami Limba postupuje stále ďalej do krajiny Disney, kde sa chystá podmaniť si a sprzniť princeznú Popolušku. Podarí sa mu to? A vzchopí sa krajina Ryanu ešte niekedy z tejto strašnej, devastujúcej porážky? Dočkáme sa nejakého happy endu? To be continued... ()

Mates Hradecky

Kennethe, drž se svého kopyta, toč i nadále své výborné adaptace Shakespeara a do akčního či lépe špionážního žánru se necpi, nejde ti to. Ani agent senior Kosťa to nemohl zachránit. Never more! ()

Terminator666

Tento film má zajímavý, akční děj, kdy zprvu není nic zcela jasné. Snad právě tento fakt člověka nutí bedlivě sledovat co se děje. S velkým překvapením poté zjistíte, že je konec filmu. Mimo dobrých hereckých výkonů hlavních postav má film dobrý soundtrack, který umocňuje zážitek z filmu. ()

Ashal

Nový Jack Ryan mi v ničem nevadil, řemeslně i herecky skvělá práce, člověk se nenudí a vše rychle uteče, chybí tomu ale něco navíc, něco co by film vyneslo o třídu výš mezi ostatní Ryanovky. Jako novodobý špionážní thriller, co je ale dost staromilský se mi to líbilo. ()

Jessica_Biel

Abych řekl pravdu, očekával jsem větší napětí, větší spád a lepší děj. Před shlédnutím jsem skoro doufal, že by se mohlo jednat o styl Agenta Bournea- bohužel nejednalo. Hlavní hrdina na mě působil jako nadšený ekologický aktivista a vůbec celý film mi přišel akčně a fantasticky o ničem. Snaha byla, ale překvápko se nekonalo... Jedna hvězda za Kevina a Keiru, druhá hvězda za milého bodyguarda-zabijáka z Ugandy, kterému sem uvěřil :D ()

chosan

filmy podle Clancyho předlohy mám rád a musím říct že to tento je povedený snímek, koukatelný a dobrý 70%. ()

Allein4

Kapitán Kirk přijede jako auditor ze CIA do Moskvy, kde se z něj stane lovná zvěř...a pak vlastně pořádná šelma. To vše za drobnohledu Osobního strážce, který by to možná zvládl sám, ale z nějakého úchylného důvodu raději krade psy. aby toho nebylo málo, tak ze žárlivé Kiery se vykludbe další super agent, aniž by o tom věděla. A tahle sebranka zachrání celý svět, když zmaří útok na Wall Street a machinaci s kurzem dolaru. Kirk uspěl a podal si ruku s prezidentem schovaným za dvěřmi. Tolik k obsahu filmu. Že to zní jako malina roku? Souhlasím, přesto to něco do sebe má. Akce nechyběla, napětí jsem musel hledat, prostředí bylo dobré... Jako lehký film na večerní oddech to šlo. 70 % ()

flouny8

Průměrné akční B s překvapivě málo akce. Nebýt Costnera, tak se na to asi moc lidí nepodívá. Celkem nuda. ()

Filmový Rainbow Six je na cestě

Filmový Rainbow Six je na cestě

17.01.2023

Studio Paramount čerstvě oznámilo novou adaptaci Toma Clancyho. Tentokrát se bude jednat o román Rainbow Six, jenž bude navazovat na snímek Tom Clancy: Bez výčitek a tudíž se v něm vrátí i Michael B.… (více)

Rainbow Six obsazuje hlavního hrdinu

Rainbow Six obsazuje hlavního hrdinu

21.09.2018

Herec Michael B. Jordan (Black Panther, Creed) získal hlavní roli v chystané sérii filmů podle knih Toma Clancyho od studia Paramount. Jordan by tak měl ztvárnit postavu Johna Clarka, a to nejprve ve… (více)

Akční klasiky míří do televize

Akční klasiky míří do televize

04.10.2015

Rychlý a zběsilý Bourne?

Rychlý a zběsilý Bourne?

12.11.2013

Bez Matta Damona už to tak trochu nebylo ono. Jeremy Renner je sympaťák, ale Bourneův odkaz zaznamenal ve srovnání s finále původní trilogie citelný pád tržeb (Ultimátum utržilo celosvětově 445… (více)