Jack Ryan: V utajení

• USA Jack Ryan: Shadow Recruit (více)

Vzhledem k nízkému věku toho má Jack Ryan za sebou poměrně dost – těžké zranění z války v Afghánistánu, které ho málem doživotně zmrzačilo, náročnou rekonvalescenci, doktorát z ekonomie a práci ekonomického analytika v CIA, kterou před svým okolím a dokonce i před vlastní ženou (Keira Knightley) úspěšně tají. Když zachytí nestandardní operaci provedenou ruským finančním gigantem, pošle ho jeho řídící důstojník (Kevin Costner) do Moskvy, aby na místě zjistil, co se děje. Jack se hned po příletu musí proměnit z finančního úředníka v akčního hrdinu se vším všudy, protože jeho přítomnost v ruské metropoli není vítaná a jeho původně přátelský průvodce mu to dá dost jasně najevo tím, že se ho pokusí zlikvidovat. První kolo Jack přežije a postoupí do druhého – k setkání s oligarchou Viktorem Čerevinem (Kenneth Branagh), který osnuje plán, jenž může zásadně otřást světovou stabilitou. Zdánlivě má k dispozici všechny trumfy, včetně Jackovy ženy, která se impulzivně rozhodla manžela na moskevské služebce překvapit. Pokud má Jack Ryan zachránit svět i svou Kathy, bude se muset z roztřeseného zelenáče proměnit v chladnokrevný stroj, který se nebude bát myslet a střílet najednou. (CinemArt)

Doudis19

Tuctový akčně špionážní thriller, který na to jak je plochý, se bere až příliš vážně. Humor byl jediná možnost, jak se dal film s tak nezáživných scénářem zachránit. ()

FaceMan

Keď sa na to pozriem spätňe tak to nebolo zas až také zlé ako som čakal. Nevravím zase ale ani že to bolo super. Je to nižia úroveň Jasona Bourna. Má to svoje nedokonalosti, akcie nebolo až tak ako by som si predstavoval. Niekedy to však malo aj svetlé stránky ako naháňačka na autách napríklad. Tento film radím medzi filmy na ktoré si za pár hodín už ani nespomeniem, že som ich videl. ()

Jizni Tlapa

"Džejár" vypadá jak ucho ze střední West Beverly Hills. Když ale dostane dobrý scénář, naprosto dotaženou akční choreografii, béčkový příběh a skvělé parťáky do vedlejších rolí, nejen že mu to sekne. Ono je to více než koukatelné. Ono je to akční, líbivé, barevné, sexy a dokonale napínavé! Prostředníček zdejším naivním a "náročným" kritikům, dychtícím udělat z Béčka Áčko.. ()

ecceHOMMO

Samotná zápletka a vyvrcholenie pôsobí neuveriteľne banálne, ale na druhej strane aj keď sa vlastne v sto piatich minútach filmu takmer nič nedialo, budilo to dojem opačný (a pocitovo to vyznievalo ako by sa dialo stále niečo). Čiže vlastne ide o akúsi nevýraznú, ale pozerateľnú jednohubku na "špionážnu" (dobrú) noc. **/*** ()

Johnny.ARN

Chris Pine mi príde strašne tuctový a nevýrazný, ale presne niekoho takého do tejto role potrebovali. Jack Ryan nemá byť hezoun ako Hunt alebo killer ako Bourne, má to byť človek, ktoré v prípade núdze aktivujete. A nato sa Pine hodil. Branagh po orgazmickej réžií Thora si dáva pauzičku v podobe takýchto jednohubiek, kde sa pohrá s kamerou, nasadí ruský prízvuk a budí rešpekt. Málo využité lokácie, dve akcie, ktoré ma ale nedvihli zo sedadla a celkovo tá predvídateľnosť bez zvratu zamrzela. Ale aj o tom je analytik s výcvikom mariňáka. Takže špionážny thriler, s peknou dramatickou scénou hacknutia systému, ktorému človek bez ekonomického vzdelania neporozumie hneď. Normálne by to bolo za dva, lebo fakt neponúkol nič výnimočné, ale v tom tkvie práve jeho čaro, že sa zbytočne netlačilo na pílu, ale jednu prihodím za Branaghta a Knightley, lebo jeho mám rád a ju som nespomenul. 3 z 5 ()

Mrkvič

V první řadě mi přijde strašně zk.... nápad udělat takový restart postavy Jacka Ryana. Ale ok s určitou mírou skepse jsem začátek překousl. Pak už jsem si ale celou dobu říkal, jaká je to žánrovka z devadesátých let a kdo to sakra natočil. Costner je fajn a záporák s ksichtem Kennetha Branagha tu už hodně dlouho nebyl. Jen z pohledu bez grimas lze vyčíst to, co se nezadaří Chrisu Pineovi za celý film. Takže to je hlavní problém. I Ben Affleck byl lepší Jack Ryan. Jinak je vše docela fajn oldschoolové a snad jen hudba mohla být výraznější, aby podrthla zásadní scény. ()

viperDavid

Pěkná zajímavá devadesátka. Nic zvláštního ani originálního a Chris Pine se do role agenta CIA fakt nehodí. Ani moje oblíbená Keira a to mi tvrdne když jí vidím. Kevin Costner byl úplně mimo a celkově si myslím, že kdyby byla motivace větší u třech hvězd by to nezůstalo. Ale není ()

LiborGondek

Ano, je to jako Mission Impossible a dalších nejméně tucet podobných filmů, ale i přesto se mi film Jack Ryan líbil. Obsazení mi přišlo velmi vhodně zvolené, každý se do své role výborně hodil, a to včetně hlavního padoucha, tak jeho syna. Tento snímek asi neudělá díru do světa kinematografie, ale já jej bez delšího přemýšlení klidně zařadím do kategorie velmi dobrých akčních filmů. 75% ()

ivan_drago

Největší slabinou filmu je ústřední dvojice... Zatímco Pine je ještě celkem sympatický, místy oteklý nebo co... tak ta vyzáblá atrapa ženy je otravná a nesympatická... fuj... zbytek ansámblu v čele s mírně rozladěným Branaghem a skoro vlastencem Costnerem jsou v pořádku... Hlavní dějová, a také díky buhu jediná, linka má spád, udržuje napětí konstantí, leč nevyhne se CTK momentům a určitě jistým finančně-ekonomickým lapsům... ale to nemohu posoudit konkrétně neb jsem v této oblasti nebyl nijak honěn... CTK - Co To Kurva... třeba se to chytne... S postavou Ryana v podání Forda si nedovolím srovnávat, to je úplně jiná kategorie.. ()

BS

90's back? Nemyslím si, na jedno popcornové podívání ok, podruhé už by asi začaly vystupovat trhliny ve scénáři. Branagh je ale skvělej herec! ()

ywo666

Solídny špionážny thriller. Film ma nenudil. Ale ani ma neposadil na riť. To vkradnutie sa do budovy aj s odpútaním pozornosti sme tu už videli. Ale bolo to dobre natočené. Rovnako záver s teroristickým útokom bol originálny ako tisíce spláchnutie na hajzli. Na druhú stranu to opäť nenudilo. Pina nemám rád. Ale tu mi vadil menej ako zvykne vadievať. Naopak Costner padol do úlohy úplne ideálne. Branagh zahral dobrého záporáka. Ale úplne som nechápal prečo to robí. Ak niečo neznášam viac ako patetický americký patriotizmus, tak je to ruský patriotizmus. Sklamanie bola aj Keira. Na to, že ešte nemá ani 30 rokov je už nejaká opotrebovaná. Neviem či to je anorexia, alkohol, dorgy alebo nejaká choroba. Každopádne mi na nej niečo nesedelo a ani ten herecký prejav nebol nič extra. Takže dobrý film, ale už sme videli v žanri kopec lepších kosúkov. 3*. Jack Ryan s Fordom bol trošku lepší. ()

venison

Celkem koukatelná akčárna na ruském území, která má spoustu trhlin v příběhu.. Hlavní roli zastává nesympatický "seriálový herec" Chris Pine a překvapivě se ve vedlejších rolích objeví i velmi zvučná jména - Kevin Costner a Kenneth Branagh.. Tenhle film se přesně hodí, když chce člověk relaxovat u pohyblivých obrázků bez zapojení mozku ;-) ()

PetrVabruscak

Šel jsem do armády, protože jsem američan a se zlomenou páteří zachránim dva kolegy. Američani jsou ti hodní a rusové ti zlí. Achjo. ()

Beky

Oh, bída! Hodně velká bída! Neuvěřitelně naivní = tentokrát opravdu velmi hloupé provedení dalšího Ryana. Odstraňte si z názvu jeho jméno...a film by vás minul i na DVD. ()

hroubek

Kenneth Branagh si mě získal za své pojetí Thora a na jeho Jacka Ryana jsem se upřímně těšil. A nakonec mě nezklamal, ale na druhou stranu budu mít co dělat, abych na nového Jacka Ryane nezapomněl. Jedno se musí nechat a to Branagh do toho šlape hned ze začátků. Parádní představení nově pojatého Jacka Ryana hned ze začátku, které mě naplno upoutalo a hodně jsem se těšil co se z toho vytěží. Je fajn, že příběh nestojí na místě a pořád se něco děje, a než se nadějeme máme tu Moskvu a zápletku, která je přitažená za vlasy a vlastně není ani tak chytrá jak se tváří. Zápletka se dá přejít, ale záporák ne. Záporák v podání Branagha mě hodně zklamal, jelikož nepředvede nic krom pár výbuchu vzteku a jednu hodně povedenou scéně s žárovkou. Chris Pine jen sympaťák, kterého si snadno oblíbíte a budete mu fandit, a není vůbec těžké se s ním žít. Keira Knightley to opravdu moc sluší, přesto si myslím, že by se s její postavou dalo naložit mnohem lépe. Kevin Costner tenhle typ rolí umí jako málokdo, takže u něho žádný problém není. Civilní momenty jsou hodně fajn a mají dobré tempo. Naštěstí totéž mohu říci i o akci, která je civilní a právě o to údernější. A to ať už jde o scénu v hotelu, vloupání, honičku nebo celé finále. I přes všechny klady filmu si myslím, že se z filmu dalo získat mnohem více a celé hodnocení je někde mezi třemi a čtyřmi, ale ty čtyři jsou mi mnohem bližší, jelikož jsem se dobře bavil. PS: Po několika týdnech si skoro nic nevybavuji a ty tři jsou mi nakonec mnohem bližší. ()

Pump

Tak tohle je přesně film, na který jen tak nezapomenu. Brilantně natočené a skvěle herecky obsazené špionážní drama. Námět vytěžen do detailu a skvěle sehraný tým viditelně nezahálí i za kamerou. Tom Clancy může být spokojený jak s jeho předlohou naložili. Co mě opravdu uvedlo v úžas je však provedení některých situací za využití technik, které by se hodily tak do filmu ze 17tého století :-D a pak mi došlo, že si z nás filmaři dělají takovými kousky legraci nebo je to nadsázka a prostě jen vyřešili situaci dostat se z bodu A do bodu B nejkratším možným způsobem :-D. Tak trochu podezírám starého dobrého Toma Clancyho, že si dal do podmínek využití takových technik a jakési staromilské pojetí špionážní hry v případě využití jeho námětu. Kdo ví :-). ()

JohnSmith

Snaha oživit postavu Jacka Ryana a začít tzv. od podlahy se zrovna moc nepovedla. Film tak nějak postrádá šťávu, je nezajímavý a zápletka je dost okoukaná. Ale i tak je to příjemný pokoukání, které hned vypustíte z hlavy. ()

Trustme

Od Shakespeara po Ryana. Kenneth Branagh zkouší, co mu do ruky dají, inu vydělávat se musí a divadelní klasika už tolik nebere jako dřív... Obávám se, že už ani to rusko-americké hašteření není v soudobém špionážním filmu in a literární skvosty Toma Clancyho se hltaly v dobách, kdy to mělo vděčnější a reálnější čtenářský náboj. Herecké obsazení je použitelné (Kevin Costner se rozhodl, že v roce 2014 nesleze z plátna a obrazovek a bude na starší kolena sympaticky akční). Bohužel tento film je jen dalším rádoby solidním špionážním thrillerkem, co se točí povinně, aby americký divák pojal pocit, že Amerika je sice ohrožena, ale má stále schopné agenty. ()

VanTom

Přechytralá "abstraktní" zápletka o vyvolání kolapsu americké ekonomiky ve jménu matičky Rusi nekoresponduje s nepříliš inteligentním scénářem a rádoby "bondovským" stylem filmu (sadistický patriotický záporák; geniální analytik / mariňák, zvládající bez potíží telefonovat při honičce na motorce (bez handsfree a přilby v městském provozu, samozřejmě)). Po přeladění na tuto "béčkovou" špionážní rovinu to však s napětím a tempem vcelku šlo, ovšem žádná sláva a nenaplněná očekávání vzhledem k předchozím "ryanovkám". ()

Filmový Rainbow Six je na cestě

Filmový Rainbow Six je na cestě

17.01.2023

Studio Paramount čerstvě oznámilo novou adaptaci Toma Clancyho. Tentokrát se bude jednat o román Rainbow Six, jenž bude navazovat na snímek Tom Clancy: Bez výčitek a tudíž se v něm vrátí i Michael B.… (více)

Rainbow Six obsazuje hlavního hrdinu

Rainbow Six obsazuje hlavního hrdinu

21.09.2018

Herec Michael B. Jordan (Black Panther, Creed) získal hlavní roli v chystané sérii filmů podle knih Toma Clancyho od studia Paramount. Jordan by tak měl ztvárnit postavu Johna Clarka, a to nejprve ve… (více)

Akční klasiky míří do televize

Akční klasiky míří do televize

04.10.2015

Rychlý a zběsilý Bourne?

Rychlý a zběsilý Bourne?

12.11.2013

Bez Matta Damona už to tak trochu nebylo ono. Jeremy Renner je sympaťák, ale Bourneův odkaz zaznamenal ve srovnání s finále původní trilogie citelný pád tržeb (Ultimátum utržilo celosvětově 445… (více)