Když klavíristce Kate vstoupí do života tragická diagnóza nevyléčitelné nemoci ALS, najme si studentku Bec jako ošetřovatelku na plný úvazek. Mezi Kate a Bec se postupně vytvoří pouto, které jim změní život. Obě ženy ho začnou žít naplno. Kate (Hilary Swanková) je laskavá, úspěšná klavírní virtuózka, do jejíhož života právě vstoupila tragická diagnóza nevyléčitelné degenerativní nemoci ALS (Amyotrofická laterální skleróza). Bec (Emmy Rossumová) je drzá vysokoškolačka a rádoby rocková zpěvačka, která jen stěží dokáže udržet své chaotické vztahy - milostné i ty ostatní - pohromadě. Když však Bec přijme práci Kateiny ošetřovatelky - zrovna ve chvíli, kdy se vztah nemocné klavíristky s manželem Evanem (Josh Duhamel) ocitne v krizi - obě ženy se začnou spoléhat na neobvyklé, občas konfliktní a především nelítostně upřímné pouto, jež se mezi nimi postupně vytváří. Jak se puntičkářská, tvrdohlavá Kate začne promítat do bouřlivé, spontánní Bec a naopak, obě ženy zapomínají na své úzkosti, odhalují dosud nepoznaná území a přicházejí na to, kým skutečně chtějí být. (HBO Europe)

lucijelucije

H. Swank je paní herečka, ale tentokrát to nebyla pouze ona, kdo tenhle snímek držel nad vodou. E. Rossum to zcela rozbalila, a hrozně se mi její postava a role zamlouvala. Možná se teď přetrhly filmy na tenhle motiv, ale tohle drama má v sobě jiskru a to hodně inspirující. Je to neuvěřitelně dojemný příběh, takže chápu, že ne každý snese tak velkou tíhu emocí, jakou You´re Not You nabízí. Přesto já jsem věřila, a to nejen G. C. Wolfe. ()

aLPaC

Další z řady filmů, kdy hlavní hrdinka trpí nevyléčitelnou nemocí. Poslední dobou je jich opravdu hodně a ani tento není špatný, avšak Hillary Swank dle mého názoru nedokáže (alespoň tady ne) strhnout jako J. Moore, E. Redmayne či ten herec z Intouchables. Mě se daleko více pozdávala Emmy Rossum a to ne jen kvůli tomu, že je mladší a hezčí. Její postava a postupná proměna ve mě vyvolávala více emocí než Hillaryna, což jednak svědčí o jejím hereckém umění, ale jednak také o tom, co jsem zmiňoval, že Hillary zkrátka nedokázala tak strhnout. Na tuto herečku si musím dávat pozor, jelikož jí moc neznám, nějaké filmy jsem s ní sice viděl, ale v nich buď neměla moc velkou roli, nebo neměla co hrát. ()

filipvrbik

Teorie všeho je mnohem lepší film. Toto byl jen umělý doják, hrající na city a hlavně mi vadilo, že film je jen a pouze o ALS. Hilary Swank potvrdila, že je skvělá herečka, tím to však končí, prostě mi tu chyběl nějaký nosný příběh...50% ()

Alex

Dojemný film o umírání. Tentokrát je to ALS, ale není to film o této nemoci, sám neumím posoudit nakolik bylo ztvárnění chorobných příznaků věrohodné. Nedokážu ani odhadnout nakolik film zobrazuje americký přístup k umírání. Protože pokud je alespoň něco z reálného života, je zřejmé, že se od nich máme co učit... U nás se zatím jen mluví o přístupu k umírajícím (a zaplaťpánbu, že aspoň to), dělá se toho velice málo. Tento film nám ukazuje něco víc. Ne, že starost o umírající je nějaká naše povinnost, ale právě, že takový bezpostřední dotyk smrti nám pomůže prožít lépe náš vlastní život. ()

Silencia90

Průměr. Ale spíš míň než víc. Bec je příjemná a velice sympatická, a také jediná ryze pozitivní věc na filmu. Celkově mi to přijde jako mix Still Alice a Intouchables. Ani na jeden z nich to však zdaleka nemá. Hilary ráda nemám, ale šanci jsem jí dala, zato Emmy, kterou neznám, byla super. No a Josh je fajn snad všude. :) Takže jak už tady lidi píší - bylo to křečovité. ()

HonzyR

Hilary Swank dostala letos příležitost zahrát nemocnou postavu (stejně jako Julianne Moore - Still Alice a Eddie Redmayne - Theory of Everything) a zhostila se jí skvěle. Julianne u mě sice trochu ve své roli vede, ale Hilary není o moc pozadu. Líbil se mi i výkon Emmy, která se zhostila své role po svém. Oscarovky to nebudou, ale na příjemné odpoledne u hezkého filmu naprosto stačí. PS: Už víte, proč se ti lidi polívali těmi kýblemi?? __80%__ ()

Rockerman

Po "Život nikdy nekončí" a "Nedotknutelní" je tu další film s podobným tématem. I zde se o nemohoucí ženu stará dívka, která rozhodně nepatří do stejné společenské vrstvy, jako ta nemocná. Přesto mezi nima vzniká pouto, které trvá až do smrti. A v tom je právě rozdíl oproti oběma výše uvedeným filmům. Zatímco těm tělesně postiženým se více méně daří pořád dobře, ALS je prostě nevyléčitelná. Silný film, který však už podruhé zcela jistě neuvidím a krásnou Emmy "Fionu" Rossum budu raději sledovat v šesté řadě "Shamelless", na kterou se už těším. ()

ještěžiju

Mínusem tohoto filmu bylo? Francouzi nedávno natočili Nedotknutelní a všichni tady slintají blahem, že toto se mu nemůže rovnat. Děte se bodnout. Pro mě dostatečně emotivní snímek, který si na nic moc velkého nehraje a ty kecy, že Hilary to zahrála špatně? Všichni z vás se jen třesete strachy, abyste tuto nemoc nedostali, nebo se s ní nemuseli setkat. Já zas tak ne, ale já mám roztroušenou. :-) Sebelepší herec nezahraje člověka, co má jasně rozdané karty a vy mu moc dobře vidíte na očích, že to ví. Kdo už se s tím setkal, tak je mu to setsakra jasný. Navíc tento snímek Nedotknutelné přeci nekopíruje. Prostě jste banda tlučhubů a jestli vás tento snímek nedonutil se zamyslet nad vaší bezvýznamnoastí a nicotností, tak si radši pouštějte pitominky typu Živí mrtví a vážnějším tématům se příště vyhýbejte. Na druhou stranu vám docela závidím, protože smrti si všimnete, až vám bude rovnou stínat hlavu. :-) ()

Ben Nevis

Ztvárnit člověka postiženého krutou nemocí nezvládne každá áčková hvězda, a tak se nedivím, že povolali Hilary. Ta to má navíc těžší o to, že má předepsáno vypadat stále vesele a líbivě. Divák je tedy ušetřeny (či ochuzený) všech hnusů, které péče o postiženého člověka provází. Taky bych chtěla umírat v čisťounkém luxusu. Dále má divák štěstí na to, že Kate je svatá osoba a všichni okolo ní mají sympatické povahy. Je pak jednoduché nenávidět každého, kdo Kate ublíží či nepochopí. Film tedy klouže opatrně na povrchu tématu nevyléčitelné nemoci, díky čemuž nezabředne do přílišného patosu. Zaměřuje se spíš na příběh Bec, čímž mi to připomíná Rain Mana. ()

BOURQUE

Nadpriemerne zvládnutá dráma, ktorá s filmom Nedotknuteľní sa z globálneho hľadiska dá porovnať len v niekoľkých bodoch. Z hereckej stránky len mierne/občasné zaváhanie, najlepšie sa podarilo zachytiť 2 odlišné osobnosti. H. Swank hrá poctivo a citom a E. Rossum príjemne prekvapila. Príbeh/Film, ktorý so suchými očami sa dá precítiť/pozrieť len veľmi ťažko. Osobné hodnotenie: 84% (****) ()

Olík

Citové vydíráníčko…někdy trochu násilné, někdy hladící po duši, někdy na pohodu. Spíš pro ženy, nebo rádoplačky, ale i já to dal relativně bez úhony. Hilary Swank je paní herečka, to se tak nějak už ví. A když pominu Joshe Duhamela, který byl spíše třetím kolem u bicyklu, tak velmi mile překvapila Emmy Rossum. Takže pokud máte rádi podobné zápletky, těžká choroba, spříznění duší, smích, slzy, emoce, invalidní parkování u Lidlu a podobné libůstky, tak určitě neuděláte chybu, když vyzkoušíte filmovou adaptaci knihy Michella Wildgena. ()

Rathalos

Drama venujuca sa chorobe ALS v hlavnej ulohe s Hilary Swank,ktora to zahrala velmi dobre,no mna osobne najviac zaujala herecka Emmy Rossum,ktora bola neskutocne presvedciva a krasne plakala vo filme,normalne ma dojala az k slzam,smutna,no pekna zalezitost,oplati sa pozriet si to...:-) ()

Eventyrer

Prvá polovica o ničom a prázdna. Skokmi v čase vyriešili problematiku získania si dôvery hlavných hrdiniek medzi sebou a tak to pôsobilo nevierohodne. Hilary bola bez debaty skvelá od začiatku do konca, Emme Rossum som rolu drsňačky vôbec nežrala až v o poznanie lepšej druhej polovici kedy jej srdečnejšia rola sadla viac. ()

anemoon

Návod jak natočit film o člověku s postižením, včetně HLP (hlubokého lidského příběhu) je, že tam prdnete nějakou gandžu po které jsou všichni postižení happy a nad věcí, nezapomeňte na punkovou ošetřovatelku bez jakýchkoliv zkušeností s pečováním o postiženého člověka a v neposlední řadě obsadíte herečku, které se její výkon zrovna moc nepovedl (možná díky slabému scénáři). Vyjde z toho bezobsažné klišé, které je stejné jako většina snímků s podobnou tématikou. Takže když nemáte Julianne Moore tak tam dejte Hilary Swank. ()