Když klavíristce Kate vstoupí do života tragická diagnóza nevyléčitelné nemoci ALS, najme si studentku Bec jako ošetřovatelku na plný úvazek. Mezi Kate a Bec se postupně vytvoří pouto, které jim změní život. Obě ženy ho začnou žít naplno. Kate (Hilary Swanková) je laskavá, úspěšná klavírní virtuózka, do jejíhož života právě vstoupila tragická diagnóza nevyléčitelné degenerativní nemoci ALS (Amyotrofická laterální skleróza). Bec (Emmy Rossumová) je drzá vysokoškolačka a rádoby rocková zpěvačka, která jen stěží dokáže udržet své chaotické vztahy - milostné i ty ostatní - pohromadě. Když však Bec přijme práci Kateiny ošetřovatelky - zrovna ve chvíli, kdy se vztah nemocné klavíristky s manželem Evanem (Josh Duhamel) ocitne v krizi - obě ženy se začnou spoléhat na neobvyklé, občas konfliktní a především nelítostně upřímné pouto, jež se mezi nimi postupně vytváří. Jak se puntičkářská, tvrdohlavá Kate začne promítat do bouřlivé, spontánní Bec a naopak, obě ženy zapomínají na své úzkosti, odhalují dosud nepoznaná území a přicházejí na to, kým skutečně chtějí být. (HBO Europe)

Psycho.R

Nemám rád citové vydíračky, ovšem tahle byla jiná. Snad díky výborné Hilary, která snad nikdy špatně nehrála. Příjemně to uteče a zanechá milou vzkazku o přátelství až do konce. ()

Likan7

O třídu horší jak nezapomenutelní Nedotknutelní, ale ve finále vlastně parádně funkční. Duhamel i na malém prostoru předvádí svý nejlepší herectví a konečně nemá v ruce samopal nebo pivo. Swank je herecká jistota a vedle ní funguje skvěle i Emmy Rossum. První polovina je sice o poznání silnější a filmověji lepší, než ta druhá, logicky vážnější a smutnější, ale i je vlastně od počátku jasný jak to skončí, To nejsi Ty dokáže dojmout i tak. Tyhle filmy o dvou světech, dvou zdánlivě nesourodých lidech, budu mít vždycky rád. ()

Denila

Nemohu si pomoci, ale musím hodnotit velmi pozitivně. Sice je to další "nemocný" film, ale pro mě to byla bomba a to hlavně díky tomu co předvedla Hilary Swank a Loretta Devine. Rozhodně si zasloužily hvězdu navíc. ()

odbornicka

V priebehu celého filmu je cítiť silné emócie. Myslím, že každého chytí za srdce iným spôsobom. Niekto môže mať niekoho chorého v rodine a súciti s rodinou manželom, opatrovateľkou, niekto je sám chorý, niekto sa zaľúbil do osoby, ktorá o neho absolutne nestojí až ho začína neznášať z toľkého prejavovania citov, niekto žil vo vzťahu s niekým kto ho v skutočnosti "nevidel", ďalší možno upína celú svoju energiu na projekty, ktoré sú odsúdené na zánik.. Každopádne ani neviem prečo ma tento film zakaždým pozrením prinúti sa nad sebou zamyslieť a nad mojimi vzťahmi s ľuďmi v danej chvíli. ()

dogma97

Ano, téma je ušlechtilé a dojemné. Ovšem Wolfe není režisérem, který by dokázal scénář pozvednout z klišoidního bahna. ()

Hrabovo

Dva a půl hvězdy. Příliš schématické.předvídatelné, tohle už tu mockát bylo včetně vedlejších motivů. I ve filmařině platí, že méně je více (ze začátku přehnaně nemožná pečovatelka, hollywodské srdceryvné scény, neodraditelný ctitel atd.). Je to celé nějaké cukrkandlové a neživotné, tvůrcům to nevěřím. ()

Micoldee

A teď se zamyslete, co byste dělali Vy, kdyby takhle dopadla Vaše partnerka. Máte ztratit několik let života staráním se o člověka, který tu hodně brzo už nebude, který Vám nedokáže žádným způsobem lásku vrátit, a není schopný ani fyzického kontaktu? Když jí milujete, tak to uděláte, ale bude to mít následky. Ztratíte pocit, že sdílíte život s normální životaschopnou bytostí a postupně začnete ztrácet i sami sebe. Lidská potřeba kontaktu Vás donutí vyhledat společnost jiné ženy. Někdo může tohle chování odsoudit, ale já to tak nějak chápu. Myslím, že zachycení opravdu těžké životní situace se tady povedlo dobře. ()

Ukrizku

Nakonec s námi zůstanou cizí lidé a to je na tom to nejsmutnější. Tady se krutě ukazuje, jak osamocen člověk v umírání může být. ()

NeMiQ

Konceptom trochu pripomína Intouchables 2011, ale v tomto prípade však ide hlavne o drámu a chýbalo mi trochu viac scén na odľahčenie (na mňa príliš depresívne). Tým samozrejme nechcem chorobu ALS zľahčovať a možno práve o to išlo autorom - emotívne a silno udrieť na divákov. Vskutku milión krát lepšie zdvihne povedomie ľudí o chorobe podobná dráma, ako nejaký Facebookový challenge, pri ktorom si každý šašo leje na hlavu ľadovú vodu a pretekajú sa kto bude kreatívnejší (samorejme o nejakej finančnej podpore obetí choroby už ku koncu výziev ani nemali potuchu). Aj keď som záver podvedome čakal, emotívne ma dostal a zvlhli mi oči. Hilary mi bohužiaľ z nejakého dôvodu nie je sympatická, ale vo viacerých filmoch potvrdila, že je skvelá herečka. ()

Kytka08

Pro mě teda neskutečně silný emocionální zážitek, výkon Hilary byl opět famózní. Velké překvapení v podobě Emmy Rossum. ()

FosaCZ

Jednoznačně nejblbější film s umírající hlavní postavou, jaký jsem kdy viděl. S tak nepřirozeně a necitlivě vykonstruovaným scénářem nenadělá nic ani oscarová Hilary Swank. ()

Kytarka

Kdybych na tomto webu mohla výjimečně udělit víc, než pět hvězd, tak to pro tento film udělám. Udělila bych jich deset. Dvacet... třicet... šedesát... Klasický příběh o setkání dvou žen z naprosto odlišného zázemí je zde obohacen ještě o jednu rovinu. Rovinu ztráty. Ať už je to ztráta poslušnosti tělesné schránky, kdy z tiku u klavíru dojde až k neschopnosti mluvit, nebo ztráty pocitu, že jste součástí kolektivu a že vás ještě někdo v tomhle stavu vůbec může ocenit. Neuvěřitelně silný příběh na svém konci vyvrcholil v naprostý nedostatek kapesníků v nejbližším okolí jednoho konkrétního diváka. Tleskám, s údivem smekám pomyslný klobouk a přeji si, aby takových filmů bylo co nejvíce. ()

r007

Až na trochu rozvleklý začátek vynikající film a myslím, že díky Emmy. Trochu mi to připomnělo Nedotknutelné , ale jen než mi došlo, že je to trochu o něčem jiném. Jako by příběh nemocné Kate nebyl to hlavní, co ve filmu sledujeme. Jako by život Bec byl nenápadně a nenásilně měněn vztahem s Kate. Byly to silné emoce, lehce kořeněné jemným humorem. A i když začátek byl jako vystřižený z hollywoodské červené knihovny, i když jsem trochu nevěřila, všemu, co Kate řekla, přesto na mě film zapůsobil hlavně tím, jak skončil. Je to vůbec reálné, že může o životě nebo smrti rozhodnout někdo, kdo není blízký příbuzný ? Jen v Americe nebo i u nás ? ()

rigby

Komornější film o další ze zákeřných nemocí, kterým se nelze bránit a které ničí člověka postupně až do strašného konce. Kvalitně natočeno, dobré herecké obsazení, ale film jako celek působí spíše laciným dojmem. Nic neoslní, nic nepřekvapí, nic nevyloudí ani tu jedinou maličkou slzičku. Standard v této kategorii, ve které se pohybují mnohem kvalitnější filmy, které toho divákovi řeknou mnohem víc. Možná to chtělo jen o trochu více snahy a výsledek mohl být o chlup lepší. Takto jen slabý průměr. 3- ()

veverysiak

Bez zbytočných komentov, lebo takéto filmy si to nezaslúžia, videl som aj toľko spomínané Intouchables, ale toto na mňa zapôsobilo oveľa viac, takže 80%. ()