Když klavíristce Kate vstoupí do života tragická diagnóza nevyléčitelné nemoci ALS, najme si studentku Bec jako ošetřovatelku na plný úvazek. Mezi Kate a Bec se postupně vytvoří pouto, které jim změní život. Obě ženy ho začnou žít naplno. Kate (Hilary Swanková) je laskavá, úspěšná klavírní virtuózka, do jejíhož života právě vstoupila tragická diagnóza nevyléčitelné degenerativní nemoci ALS (Amyotrofická laterální skleróza). Bec (Emmy Rossumová) je drzá vysokoškolačka a rádoby rocková zpěvačka, která jen stěží dokáže udržet své chaotické vztahy - milostné i ty ostatní - pohromadě. Když však Bec přijme práci Kateiny ošetřovatelky - zrovna ve chvíli, kdy se vztah nemocné klavíristky s manželem Evanem (Josh Duhamel) ocitne v krizi - obě ženy se začnou spoléhat na neobvyklé, občas konfliktní a především nelítostně upřímné pouto, jež se mezi nimi postupně vytváří. Jak se puntičkářská, tvrdohlavá Kate začne promítat do bouřlivé, spontánní Bec a naopak, obě ženy zapomínají na své úzkosti, odhalují dosud nepoznaná území a přicházejí na to, kým skutečně chtějí být. (HBO Europe)

FOndra

Jedno z nejlepších dramat ! Miluju filmy u kterých se zasmějete a brečíte zároveň. Konec pro nejsilnější povahy 90% ()

allegria

Po čase jsem viděla film znovu a změnila hodnocení na nejvyšší. Především za základní myšlenku příběhu, za lidskost, ale i ukázku snobské ubohosti "těch druhých". Pro mě je tento film víc poselstvím než kulturním zážitkem, a to oceňuji. ()

sirjohn

"Hilary, Hilary, to teda rozhodně jsi ty !". Tento film ti byl snad ušit opět na míru, který jsi si oblékla s odvahou a evidentně velkou přípravou. Zahráno na zlato! Ve srovnání v žánru vyzdvihávám do popředí, film je natočen někdy až syrově, Hilary zde opravdu září. Když se dočtu, jak film opravdu odstartoval velký crowdfunding, opravdu to potěší. Kdo by řekl, že takový výzva politím se kýblem vody s ledem toho tolik udělá. Toto je film se zásluhou, celkově filmu bych dal 4,1, ale za Hilary herecký výkon musím dát plný počet ! ()

PTuranyi

Sentimentálny film v štýle Nedotknuteľní o žene s ALS. Sledujeme jej život od "šťastného" obdobia, cez problémy s chorobou až po smrť. Film sa nesústreďuje na chorobu samotnú ale skôr na vzťahy hlavnej hrdinky. Hlavne na jej vzťah s jej opatrovateľkou, ktorou je neviazaná Bec. Tá počas filmu prechádza postupnou premenou. Je ťažké nájsť v takomto prípade správnu mieru, pretože sa nedá vyhnúť emóciám. Žiaľ to sa tomuto filmu nepodarilo a tlak na emócie je veľký v každom smere. ()

(fun)tomas

Kedysi som Hilary Swank nemal príliš v láske, no každým ďalším filmom ma presviedča, že je jedna z najnadanejších súčasných amerických herečiek. Postava Emmy Rossum, ktorá tu predstavuje opatrovateľku Rebeccu, prechádza vnútorným vývojom podobne ako v seriáli Shameless. Na začiatku vidíme kontrast medzi životom chorobou zmietanej virtuózky Kate a búrlivým prežívaním opatrovateľky. Postupne si mladá dievčina začne uvedomovať tie pravé hodnoty v živote a medzi obidvoma ženami sa zrodí pevné puto. Dejová línia s manželom je úmyselne potlačená do pozadia a my takmer celý čas sledujeme vývoj vzťahu medzi Kate a Rebeccou. Ich vzájomná interakcia mala byť nosníkom celého filmu a hlavnou myšlienkou. Nebyť viacerých odbočiek od tejto myšlienky à la Rebeccin nový priateľ, Katine bývalé kamarátky, Katina matka, dal by som vyššie hodnotenie. ()

lola10

Hilary Swank byla fascinující. Emotivně zpracovaný příběh o někom, kdo ví, že jeho život brzy skončí, v tom nalézá pochopení, úctu, spřízněnou duši a opravdové přátelství. ()

Matt2626

Mal som pripravený podrobný komentár o tom ako sa film vyvíjal, ako na tom boli postavy a dej...ale oslobodím sa od toho. Zložitý námet, ešte ťažšia téma, ale výsledok stojí a to ()

pichta

Veľmi pekný a smutný film, ktorého dej speje k smrti, no i tak držíte palce hrdinke, ktorá ten boj prehráva s dôstojnosťou. Ukazuje ľudskú silu, najviac na konci filmu. Psychicky sa zle znášajú takéto životné chvíle, no tu to bolo na úrovni. Niekto sa nemôže na to dívať, iný odmieta a ďalší sú tu až do konca - táto polarizácia postáv sa pekne ukázala na konci filmu. Dávam mu 90%.Herci - dobrý výber aj výkon. ()

rengers

Jak žít, nebo spíš dožít s těžkou nemocí a nevzít si život dřív!? Je to sice smutná tématika, ale podařilo se jim tam vměstnat trochu humoru. Ukázka toho jak se většina z nás má skvěle a nic nám nechybí. Herecky to je zvládnuté skvěle. ()

montel

Nemám moc rád filmy o nemocech. Hilary Swank už ale podobný výkon předvedla v Million Dollar Baby a i tady se jí povedlo ztvárnit nemocnou ženu velmi přesvědčivě. Jinak příběh nevybočuje z tradičního schématu. Nepřekvapí ani nevyždímá citově. Ale herci jsou zde sympatičtí. Za mě 55%. ()

vojacekr

O nemocech a lidských vztazích bylo (a jistě bude) natočeno už mnoho - většinou vydařeného, tak jsem se skeptickým okem pustil i do "To nejsi ty". Měl jsem obavy, že půjde o dojnou krávu na emoce plnou klišé, ale byl jsem mile překvapen. Na plný počet to sice není, protože Hilary občas zapomněla, že má ALS (hlavně v pozdní fázi nemoce) a fungující mimika vytuhla, ale ten zdlouhavý konec? Přesah myšlenky autorů to naštěstí zachránil. ()

Montgomary

Slabsia americka obdoba francuzskeho Intouchables v damskom prevedeni... Herecke vykony boli fajn, ale pribeh, emocie, vtiahnutie do deja boli menej presvedcive a uveritelne.... Za pozretie to ale stoji. ()

Rajca odpad!

Absolútne plochy film, ktorý nič nové k tejto tematike nepriniesol. Americké klišé s útokom na city, nepresvedčivá Hillary a vôbec všetky postavy. Aj záver vyznieva skôr ako ochotnícke divadlo, nehovoriac o predvídateľných replikách. A že týchto filmov už bolo natočených nemálo. Film postráda dramatičnosť a fatálnosť perfektnej "Hillary a Jacky" alebo vynikajúceho filmu "Žiara", skutočnú spriaznenosť duší "Iris", odvahu prekonať seba samého napriek handicapu "Skafander a motýľ", uveriteľné prepojenie dvoch rozdielnych svetov "Nedotknuteľní" alebo naopak vzoprenie sa osudu v snahe dosiahnuť svoje túžby "Now is good", "Inside I'm dancing" alebo "Kým si po nás príde". Či nastolenie kontroverznej témy eutanazie "Volanie mora", neschopnosť prijať zmenu milovaného človeka "L'Amour" alebo komplexitu rodinných vzťahov "Snow cake". Všetky spomínané snímky sa oplatí vidieť, táto je bohužiaľ iba stratou času. ()

poppy75

v jeden den ste Bec,na dalsi den ste Kate....to je zivot......pre mna velmi osobne....bolo to celkom vkusne natocene,akurat koniec uz prilis natahovali..nebolo to ani tak o chorobe ako o tom,co to obnasa pre ludi.....ok,take uhladene americke ale....odporucam pozriet.... ()

Killy

Tyhle filmy jsou fajn, bohuzel oproti Still Alice nebo Nedotknutelni je tohle jen slabsi sourozenec. Na vsedni vecer proc ne, par momentu je hezkych, ale dej je takovy plytky, mohly byt vic rozvedene vztahy s ostatnimi ne jen pacient - osetrovatel. A Hillary nemam rada, bohuzel ()

Kacenka_73

Dlouho mě žádný film tak nedostal… jdu ho rozdýchat, a až ho uvidím ještě jednou, což určitě chci co nejdřív, snad ze sebe dostanu víc, než jen hluboké nádechy a výdechy… ()

viax

Jestli jsem to čekala povedenější? Ano. Jestli jsem srovnávala s jinými na podobné téma? Ano. Nebylo to top a stejně jsem si to celkem užila. I ten slzavý konec... ()

LenaSovi

Skvělé herecké výkony, pěkný příběh, i když dost smutný.. ale kvalitně zpracovaný :) a Hilary Swank jako vždy perfektní.. ()