Reklama

Reklama

Legit

(seriál)
USA, (2013–2014), 9 h 9 min (Minutáž: 21–22 min)

Hrají:

Jim Jefferies, Dan Bakkedahl, DJ Qualls, Mindy Sterling, Sonya Eddy, Kate Luyben, John Ratzenberger, Max Gail, Leonard Earl Howze, Bre Blair, Layla Alizada (více)
(další profese)

Série(2) / Epizody(26)

Obsahy(1)

Australský stand-up komik Jim Jefferies, se vydává za prací do Ameriky ke kamarádovi Steveovi, kde prožívá různé životní situace a snaží se přijít na to, co znamená být dobrým člověkem... Seriál plný černého a někdy až vulgárního humoru. (Bohnice05)

Recenze (20)

erased 

všechny recenze uživatele

Jimova stand-up vystoupení neznám, a nezdá se mi, že by v nich měl po tomto vynikajícím seriálu ještě moc co nabídnout, ale tady jeho humor žeru. Výborné nekorektní moralizování nikdy neklouže do zbytečně velkého nevkusu ani kýče a drží se přesně na té tenké linii, kdy je zároveň "legit" i vtipné. Každý díl si rýpne do nějaké skupiny deformovaných tvorů, přitom díky povedenému humoru nezní zle, naopak z každé postavičky tahá to nejlepší a tak jsou ze všech do jednoho vlastně malí hrdinové. Ve výsledku z toho jde přesně ten těžko popsatelný hřejivý pocit jako u vtipů většiny dobrých komiků. Po první sérii jednoznačné nadšení a pokud si Legit udrží kvality i nadále, je to žhavý kandidát na osobního favorita mezi kvalitními nesitcomovými sitcomy. Jako by toho ale bylo málo, v druhé řadě nasazuje Jeffries ještě silnější kalibr a prostřední díly, které víc než kdy dřív připomínají zahraný stand-up rámují tragické až vyloženě deprimující situace hlavních hrdinů. Dost tedy na účet dramatu polevil humor a ani těm dobrým vtipům se v takové náladě nedá dost dobře zasmát, přesto jsem se od toho nemohl odtrhnout. Slovy té dost možná nejsympatičtější prostitutky na světě: "This is nice. And kind of depressing." Jako život. A cokoli jinýho. ()

Dr_Bilo 

všechny recenze uživatele

Myslím, že to nejlépe vyjádřil uživatel Rian_witcher, kdo dostal po přečtení jeho komentáře záchvat smíchu jako já, tak bude nejspíš spokojen (tímto mu chci poděkovat, asi bych si to jinak nepustil). Asi nejvíc mi vadilo, že Jim Jefferies zde zjevně hojně využívá scénky ze svých stan up vystoupení, které jsou často do děje naroubovány dost uměle. Trochu to bije do očí, ale nijak zásadně vám to požitek ze sledování nezkazí. Ještě by mohli trochu ubrat v moralizování a přidat na nekorektním humoru a byl bych nad míru spokojen. Kvalitní australská invaze! ()

Reklama

Miany 

všechny recenze uživatele

Nemůžu si pomoct, ale tento styl mi místy připomíná Wilfreda. Takže pokud jste vášnivými fanoušky právě tohoto stylu humoru, může vás shlédnutí Legitu naladit na podobnou vlnu. Nemám výtky ani k hereckým výkonům, ani ke scénáři. Je to poměrně plynulé. Místy jsem se nahlas zasmála! Ale POZOR - humor je pro otrlejší. Jednoznačně nadchne spíše publikum, které snese trochu toho dnešního "vychcaného světa" a tím pádem dokáže brát zrovna tento seriál z jiného úhlu, respektive s nadhledem. A o to dle mého tvůrci (mimojiné i Dr. House) taky šlo.. Ať už se vám zalíbí či nikoliv, zrovna tenhle typ bude mít vždy odpůrce nebo nadšence. Záleží, jak se dokážete poddat.... A pokud dokážete, hodíte kus morálky za hlavu (nejlépe jen při shlédnutí), čeká vás příjemná podívaná a odreagování. Pro mě zatím 60%, uvidíme zda představí své kvality ještě více.. ;-) ()

Rockerman 

všechny recenze uživatele

Po osmém dílu seriál opouštím. Jim Jefferies sice tady není tak prvoplánově lascivní, jako ve svých stand-up show, ale také není žádným hercem, ale jen bavičem. Bavilo mě to jen zpočátku, když to bylo vlastně zfilmované vystoupení z Londýna, vydané na DVD v roce 2010, pak už přišla nuda a já tedy odcházím. ()

SallyZen 

všechny recenze uživatele

Na poli sitcomů v moderní době imho Legit patří k špici. Je to zas trochu něco jiného, ale mě tento druh humoru vyhovuje. Herecký obsazení je skvělý a celkově mám z toho po prvné sérii dobrej pocit. Poslední díl první řady nabídl snad úplně všechno a díky tomu Legit sahá téměř po pěti hvězdičkách. Druhá série stejně parádní, jako první! Legit je skvělej seriál. 85% ()

Galerie (134)

Zajímavosti (2)

  • Australanka z video chatu řekne Billymu (DJ Qualls), že vypadá jako ten kluk z filmu Road Trip (2000), na což Jim (Jim Jefferies) odvětí tím, že ani trochu nevypadá jako ten herec ze snímku Road Trip. DJ Qualls ovšem doopravdy v Road Tripu hrál jednu z hlavních rolí. (Agita)

Reklama

Reklama