poster

Legit (TV seriál)

Komedie

USA, 2013–2014, 9 h 9 min (Minutáž: 21–22 min)

Kamera:

Walt Lloyd

Hrají:

Jim Jefferies, Dan Bakkedahl, DJ Qualls, Mindy Sterling, Sonya Eddy, Kate Luyben, John Ratzenberger, Max Gail, Leonard Earl Howze, Bre Blair, Layla Alizada, Jean Louise O'Sullivan, Lizz Carter, Ginger Gonzaga, Chelsea Turnbo, Kai Lennox, Mercy Malick, Brian Huskey, Eric Edelstein, Allison Munn, Jonathan Slavin, Maria Olsen, Joseph Bertót, Sherman Augustus, Afra Sophia Tully, Kerry Patton, Elena Schuber, Darren Anthony Thomas, Kevin Jackson, Page Kennedy, Myra Turley, Steve Eastin, Chris Ellis, Saidah Arrika Ekulona, Arden Myrin, Rick Chambers, James Moses Black, Scott Klace, Robert Romanus, Kaliko Kauahi, Carrie Fisher, Areana Cirina, Curt Lowens, Malea Rose, Jack Axelrod, Anna Lieberman, Bianca D'Ambrosio, Rich Paul, Van Epperson, Chris Wylde, Katie Wee, Kate Butler, Dominic Burgess, Oren Skoog, Cherie Franklin, Gwen Van Dam, Dennis Fitzpatrick, Matthew Jones, Rosalie Ward, Shoshana Bush, Kimmy Robertson, Lynn A. Henderson, Angel Oquendo, Mike Foy, Denzel Whitaker, Eric Rollins, Andy Dick, Rick Peters, Andrea Bendewald, Rachel Blanchard, Verne Troyer, Richard Ruccolo, Jill Johnson, Marlon Wayans, Christopher Goodman, Brian Gross, Roman Mitichyan, Gillian Vigman, Betsy Beutler, David Haley, Jill Latiano, Lilli Birdsell, Nancy De Mayo, Logan Anderson, Noel Gugliemi, Lidia Porto, Cesar Garcia, Annie Quinn, Magda Szubanski, George Lazenby, Chasty Ballesteros, Carlos Miranda, Chris Gehrt, Paul Rae, Lyman Ward, Jane Morris, Bob Saget, Tom Arnold, Brendon Walsh, Taryn Southern, Rhys Darby, Maria Menounos, Nikki Crawford, Brian Kimmet, Mona Sishodia, T.J. Hoban
(další profese)
 • Dr_Bilo
  ****

  Myslím, že to nejlépe vyjádřil uživatel Rian_witcher, kdo dostal po přečtení jeho komentáře záchvat smíchu jako já, tak bude nejspíš spokojen (tímto mu chci poděkovat, asi bych si to jinak nepustil). Asi nejvíc mi vadilo, že Jim Jefferies zde zjevně hojně využívá scénky ze svých stan up vystoupení, které jsou často do děje naroubovány dost uměle. Trochu to bije do očí, ale nijak zásadně vám to požitek ze sledování nezkazí. Ještě by mohli trochu ubrat v moralizování a přidat na nekorektním humoru a byl bych nad míru spokojen. Kvalitní australská invaze!(12.5.2013)

 • erased
  ****

  Jimova stand-up vystoupení neznám, a nezdá se mi, že by v nich měl po tomto vynikajícím seriálu ještě moc co nabídnout, ale tady jeho humor žeru. Výborné nekorektní moralizování nikdy neklouže do zbytečně velkého nevkusu ani kýče a drží se přesně na té tenké linii, kdy je zároveň "legit" i vtipné. Každý díl si rýpne do nějaké skupiny deformovaných tvorů, přitom díky povedenému humoru nezní zle, naopak z každé postavičky tahá to nejlepší a tak jsou ze všech do jednoho vlastně malí hrdinové. Ve výsledku z toho jde přesně ten těžko popsatelný hřejivý pocit jako u vtipů většiny dobrých komiků. Po první sérii jednoznačné nadšení a pokud si Legit udrží kvality i nadále, je to žhavý kandidát na osobního favorita mezi kvalitními nesitcomovými sitcomy. Jako by toho ale bylo málo, v druhé řadě nasazuje Jeffries ještě silnější kalibr a prostřední díly, které víc než kdy dřív připomínají zahraný stand-up rámují tragické až vyloženě deprimující situace hlavních hrdinů. Dost tedy na účet dramatu polevil humor a ani těm dobrým vtipům se v takové náladě nedá dost dobře zasmát, přesto jsem se od toho nemohl odtrhnout. Slovy té dost možná nejsympatičtější prostitutky na světě: "This is nice. And kind of depressing." Jako život. A cokoli jinýho.(25.11.2013)

 • Rockerman
  **

  Po osmém dílu seriál opouštím. Jim Jefferies sice tady není tak prvoplánově lascivní, jako ve svých stand-up show, ale také není žádným hercem, ale jen bavičem. Bavilo mě to jen zpočátku, když to bylo vlastně zfilmované vystoupení z Londýna, vydané na DVD v roce 2010, pak už přišla nuda a já tedy odcházím.(27.1.2015)

 • geklon
  ****

  Ze začátku mi tento pokus trefit se mezi fanoušky Wilfreda a Californications přišel jako levná Calculations. Ale australská lidská verze Wilfreda(jo nebojte, vím, že Wilfred je původně Australan) i se svým podkoním Charliem Randfunklem, co se nechá buzerovat matkou a na starost má mladšího nepohyblivýho bráchu, který čeká až mu odzvoní, mě v momentě co se na scéně objevil DJ Qails začala bavit, kruto krutě...no a ve druhým díle se objevil Roodney a bylo vymalováno. První tři díly jsou vážně výborný, zábavný a lidský, tím zvláštním podělaneckým způsobem...jsem zvědav co nás ještě čeká......Hanku Moody jdi se nažrat sena ve stáji, na dráze je nový nevyčpělý hřebec, co má fakt krutokruté vyjadřování o věcech, které si většina z nás myslí, ale nikdy nedokážou přes zuby prokousat. Zatím opravdová pecka. První série tak nějak doklouže, slabé epizody se ovšem začnou v druhé řadě kupit a já už Jimem a jeho kumpány, tak nějak stratil trpělivost. Furt to samé...... a čím dál víc komediální žumpa. Stop a nebo ještě?(4.2.2013)

 • Miany
  ****

  Nemůžu si pomoct, ale tento styl mi místy připomíná Wilfreda. Takže pokud jste vášnivými fanoušky právě tohoto stylu humoru, může vás shlédnutí Legitu naladit na podobnou vlnu. Nemám výtky ani k hereckým výkonům, ani ke scénáři. Je to poměrně plynulé. Místy jsem se nahlas zasmála! Ale POZOR - humor je pro otrlejší. Jednoznačně nadchne spíše publikum, které snese trochu toho dnešního "vychcaného světa" a tím pádem dokáže brát zrovna tento seriál z jiného úhlu, respektive s nadhledem. A o to dle mého tvůrci (mimojiné i Dr. House) taky šlo.. Ať už se vám zalíbí či nikoliv, zrovna tenhle typ bude mít vždy odpůrce nebo nadšence. Záleží, jak se dokážete poddat.... A pokud dokážete, hodíte kus morálky za hlavu (nejlépe jen při shlédnutí), čeká vás příjemná podívaná a odreagování. Pro mě zatím 60%, uvidíme zda představí své kvality ještě více.. ;-)(2.2.2013)

 • - Australanka z video chatu řekne Billymu (DJ Qualls), že vypadá jako ten kluk z filmu Road Trip (2000), na což Jim (Jim Jefferies) odvětí tím, že ani trochu nevypadá jako ten herec ze snímku Road Trip. DJ Qualls ovšem doopravdy v Road Tripu hrál jednu z hlavních rolí. (Agita)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace