Stanislaus

Hned na začátku se přiznám, že jsem na Padesát odstínů šedi zašel do kina z totální recese, protože jsem si řekl, že by nebylo od věci, aby se člověk na pátek třináctého nějak pěkně nepobavil a tento film k tomu doslova vybízel, počínaje tím, co jsem zaslechnul od lidí, kteří četli i knihu, přes kvanta reklamních poutačů všude v okolí, konče prvními komentáři zde na ČSFD, které ještě o něco více vzbudily mojí zvědavost. Upřímně jsem čekal, že tento film bude ve výsledku o dost větší polízanice. Scenáristicky to bylo absolutně nezvládnuté. Bohužel (možná i bohudík) jsem nečetl předlohu, takže nevím, jak to bylo formulované tam, ale nad některými výroky aktérů se musel člověk pousmát, přičemž ta či ona scéna měla být asi brána vážně, což se ale opravdu nedalo ("Oh, Christiane, to je auto!" - Správně, Ano, není to tříkolka, ani kolo, nýbrž auto!). Tento nepřeslechnutelný nedostatek vyvažoval na druhé straně opravdu skvělý soundtrack - Love Me Like You Do od Ellie Goulding mi znělo v uších denně nejméně týden před premiérou. Chvílemi mi to přípomínalo nějakou špatnou parodii na Twilight, což už je vlastně parodie sama o sobě, takže dejme tomu metaparodie. Nicméně "odpad!" tomu dávat nechci, protože tam bylo několik účelně humorných scén, hudební stránka byla perfektní a vlastně to ani nebyla až zase tak příliš bezduchá erotická prasárna, jak by člověk podle řečí očekával. Zkrátka film, který si vydělá přinejmenším skrze reklamu a různé reklamní předměty, ale i tak přitáhne do kin nespočet diváků (tedy, spíše divaček), takže i přes svou očividnou podprůměrnost se tento snímek dočká brzy dalšího filmového pokračování. ()

evulienka3

Najlepšie momenty filmu: v úvode v kapucni bežiaci Jamie Dornan a poznámka v obchode o tom, že teraz nie je masovým vrahom (tí, ktorí poznajú seriál The Fall asi pochopia prečo). Najhorší moment filmu: zistenie, že Jamie Dornan je v tomto filme oholený a bez fúzov a brady mu to teda absolútne nepristane. Myslím, že toto je na takmer dvojhodinový film žalostne málo, pretože všetky uvedené momenty sa odohrali v úvodných pár minútach filmu a potom to už stálo za ....päť a dvadsať po zadku! Absolútne nezvládnutý potenciál príbehu, ktorý ak by bol kombináciou Nebezpečnej metódy a Sekretárky určite by fungoval, ale takto je to len podpriemerné romantické nič. ()

Darneth

K návštěvě kina mě svázanou dotáhla zvědavost a to hned ze tří důvodů. Zaprvé: je to vážně právoplatně hejtovaná hovadina? Zadruhé: překonává erotiš matroš vše dosud natočené, jak se jeví? Boří i tisícileté praktiky, kde nastavili vysokou laťku nestydatí řekové? Zatřetí: kdo strčil čumes do cinémy v našem zaprděným maloměstským ďolíku. Odpovím-li na první otázku, ke knižnímu braku jsem přičmuchla jen letmo a upřímně jsem větší parodii na vztahy nečetla. Kam se hrabe Rosalinda se svou nebohou ztrátou pamětí v záplavě růžiček. Tohle je vážně na lobotomii :D Z Anči, cudné buchty se od svého poprvé stane neukojitelná mašina, klasik Grey pronáší za každou druhou větou bejbééééé a za každým odstavcem se schovává nejedna trapnost. Ohledně Fifty na plátně... něco na způsob Twilightu, akorát o sexu, myslím, že víc Kick-Assova choť z onoho kýče vykřesat nemohla. Natočila veskrze něžný, vtipný romanťák přes studený filtr s cool hudbou, kde mínusem není ani tak absence agresivní tvrdosti i pachuť ocelové krve protržené blanky, nýbrž málo vynalézavosti. Zhlédla jsem větší průsery. Ke dvojce...uvzdychaný orgáč a vyvrcholení až vám rupnou panty, či zip u kalhot nečekejte. Žádný mezník v moderní Hollywood pornografii se nekoná. Ke trojce...těším se až se u druhého dílu sejdu opět s postpubertálníma čtyřicátnicema, které nezavřou zobák, co je film dlouhej a dokážou přeskakovat mezi buchtičkami s krémem a tím, co mají doma. Ztřískat páskem by bylo málo. Na závěr bych chtěla snad jen podotknout, že 50 odstínů zmaru na mě po zhlédnutí nepadlo. Slibně se vyvíjející večer toho byl důkazem. ()

Flego

Už je to jasné, tento film je predovšetkým pre znudené a frustrované manželky a pre neskúsené slečinky, ktoré túžia po netradičnom sexuálnom uspokojení, ale žiť s mužom plným chladu a sexuálnej vypočítavosti by určite nechceli. Napriek tomu snívajú o vstupe do podobných "zakázaných vod". Prvá polhodinka filmu má v sebe kúzlo nepoznaného a možno aj patričné erotické dusno, onedlho však všetko vyšumí a začne prevládať chladný kaukul. A hrozná nuda ! Stále sa nič nedeje, erotické scény sú chabé, dialógy ako z červenej knižnice a stupídny záver je len upútavka na pokračovanie. Knihu som nečítal, ale v mojom okolí boli niektoré čitateľky fascinované sexuálnou otvorenosťou, a moje obavy o prístupnosti sa potvrdili, producenti si nemohli dovoliť nepustiť študentov do kín... Dietny film tak zachraňuje technická úroveň, ktorá je dobrá a Dakota Johnson, hrajúca svoju naivnú submisívnu husičku bez akýchkoľvek sexuálnych skúseností vcelku fajn. Dokonca v niektorých scénach je až komická a zostáva mi len dúfať, že to bol zámer. ()

BMW12

Já jsem knížku nečetl, na trailery nekoukám, a tak jsem se jenom z médií trochu dozvěděl o čem to asi bude, ale neměl jsem úplnou představu. A film mě opravdu zaujal. Líbila se mi ta romantičtnost, Anastasia (Dakota Johnson) vypadá jako milá, slušná holka a Christian Grey (Jamie Dornan) je dobrej týpek, po většinu filmu mě fakt bavil, až pak na konci to trochu přehnal. Musím říci, že ač to není komedie, tak i tak jsem se během filmu několikrát musel zasmát. Mě to prostě bavilo. Důležité je také zmínit výkony obou hlavních protagonistů, ty byly fakt dobré. Akorát ta stopáž je moc dlouhá, mohlo to být o půl hodinky kratší. ()

Jinny

Padesátý odstín příběhu o Popelce. Její princ jí sice svazuje ruce a občas dá důtku, ale vzrušovat se nemusíte. Když je to špatné, Christian Anu maximálně seřeže páskem - s jejím svolením. Pokud chcete lepší verzi příběhu o bohatém muži se sadistickými sklony a submisivní ženě, kteří ale ve všech jiných ohledech budují klasický romantický vztah, doporučuju film Sekretářka (který vám navíc nebude vnucovat, že na nestandartních praktikách, které oběma vyhovují, je něco špatného) . Pokud mě na Padesáti odstínech šedi něco skutečně iritovalo, byla to Anina přehnaná závěrečná reakce a absence pokusu o jakékoliv uzavření příběhu prvního filmu. ()

eraserhead666 odpad!

Tohle by vážně měli pouštět v bdsm klubech. Mučit tím submisivy... Myslel jsem, že alespoň díky Dakotě to zvládnu doukoukat až do konce. Ale prostě to nešlo. Kvůli Kim Basinger jsem chtěl dát i dvojku, ale mám se moc rád, abych se zbytečně mučil. Promiň Kim, zaslintám si nad tebou jinde. ()

penylane

Na základě hodnocení tady jsem od toho vůbec nic nečekala, ale o to víc se mi to líbilo :-) Oddychovka, člověk se i zasmál, proč ne :-) Příjemný průměr. ()

Sofia

Dakota Johnson nebyla kvůli jejímu tuctovému obličeji, kruhům pod očima, povislým prsům a nepadnoucím džínům moc dobrá castingová volba. Na Jamie Dornana se už koukat dalo, ale vypadá spíše jako roztomilé ztracené štěně než jako dominantní drsňák. Film postrádá jakékoliv erotické dusno, což bylo hodně špatně. Příběh je to opravdu blbý, myslím, že by to vyznělo lépe, kdyby šlo o zralejší a dospělejší postavy, ne o zakřiknutou pannu a mlaďoučkého boháče, kterým jsem to prostě nevěřila. Ve srovnání s mým oblíbeným filmem 9 a 1/2 týdne, kde se dusno dalo krájet skoro v každé scéně, to vyznívá opravdu naprázdno. Ani soundtrack se mi nelíbil, zdál se mi hodně nevýrazný. ()

claudel

Komentáře k tomuto snímku jsou poměrně vyhrocené na obě strany a hodnocení lítá i mezi oblíbenými uživateli, takže se nebudu pouštět do nějakých hlubokých polemik. Jsem překvapený především úspěchem knihy, nechápu to, ale jsem si vědom toho, že nepatřím do cílové skupiny. Film se mi líbil paradoxně víc a to je v mém případě naprostá výjimka. Vyhnul se totiž logicky tomu, co mě v knize nejvíc iritovalo a zaměřil se na to podstatné a vizuálně přitažlivé. Ústřední duo bych si dokázal představil úplně jinak obsazené, ale i tak si myslím, že se oba k sobě hodí - ale poznamenávám, že Gosling by byl v roli Greye dokonalý a možná by film posunul ještě do jiných uměleckých výšin. Závěr mi vyplývá jednoznačný - podívám se už někdy jen na obě filmová pokračovaní, skvělých knih na mě v mé knihovně čeká spoustu. ()

Necrotongue odpad!

Záležitost natočená evidentně pro maloměstské americké ženy v domácnosti,ideálně pro ty z nábožensky založených rodin.Není mi jasné,koho jiného by ještě mohly překvapit termíny jako bondage nebo spanking a už vůbec netuším,že by bylo možno narazit na někoho,koho musíte šlehnout bičem,aby pochopil,že to může bolet.Vzhledem k tomu,že je snímek evidentně určen především ženám,udělal jsem si ve svém okolí rychlý průzkum,jak se ženy k filmu staví a vykrystalizovaly mi dvě skupiny.Do první skupiny patří ženy,které snímek hodnotí stejně jako já,do druhé se řadí ty,které by mu daly 5*,protože tam hraje Jamie Dornan.Tristní realita. ()

luka4615

Kolem snímku Fifty Shades of Grey bylo v posledních dnech mnoho pozornosti a mediální masáže. Stálo to ale za to? Nenechte se vysmát. Fifty Shades of Grey je pod tou vší pozorností jen další unylý a šablonovitý romantický film s plochými charaktery. Film je neuvěřitelně nudný a roztahaný, přičemž se "něco" začne dít až ke konci filmu. Do té doby musíte přetrpět unylé dialogy a hluchá místa. Ale abych snímku jenom nekřivdil musím říci, že oplývá skvělým soundtrackem a několika pěkně natočenými scénami. Jinak nic jiného než padesát odstínů pekelné nudy. „Enlighten me, then. “ ()

Chickenka

Nebylo to nejhorší, ale když je příšerná předloha, tak z toho Sam Taylor-Johnson nemohla vykouzlit nic lepšího. Ale odvedla vcelku dobrou práci až na výběr Jamie Dornana. Na něj se prostě nedalo koukat- Jeho výkon byl až moc přehrávaný, umělý a vůbec hrozný. Na rozdíl od něj však výkon Dakoty byl dobrý, o dost lepší než jsem čekala. ()

Morholt

Když se mě moje třináctiletá dcera ptala, jestli se na to může dívat, řekl jsem rezolutně "Ne!", ale po shlédnutí nevidím důvod, proč jí to zakazovat. Ono to totiž tak trochu připomíná Tvalajt. Blbá panna se zamiluje do divnýho úchyla a i když jí úchyl varuje, že je úchyl, ona na to nedá a brzy spolu tvoří úchylný páreček, užívající si sádlo máslo hrátky. A víc nic, dokud nepřijde nepochopitelný konec a -SPOILER- ona už nechce být úchylná. No to jako sorry! Notabene nechápu, jak tohle může někoho vzrušovat, protože kozy dneska vidíme v každém druhém filmu či seriálu a péro pro dámy tu není vůbec. To už je erotičtější ten Tvajlajt, protože tam se dá ústřednímu páru bez problému věřit, že má v prdeli žárovku. Už chápu tu nálepku "kontroverzní" a "šokující", protože bez nich by za tenhle škvár nevyhodil soudný divák ani zlámanou grešli. 10% ()

Handle

Bičík teď frčí, jo? Tak trochu škoda slov, musím říct. O nějakém kvalitním dramatu či romantiky nemůže být samozřejmě ani řeč, jenže ono to nefunguje ani jako oddychovka, a dokonce ani jako špatná komedie. Celé je to nezajímavé, chování postav i dialogy jsou směšné a scénář je úplně o ho*ně. Ještě pochopím, že někdo stráví dvě hodiny u filmu (kupodivu alespoň nenudil), ale číst 3 dvoutunový knihy, to teda uf. Jinak mi přijde poměrně smutné, že na sebe tahle s*ačka upoutala tolik zbytečné pozornosti jen kvůli kontroverznímu tématu... Čím si to ale přesto získalo fanoušky, to je pro mě dost velký otazník. Ale tak dokud budou kravky platit, tak proč nepsat a netočit dál ještě větší prázdno, no. Za mě má ale plus možná tak jen Ellie Golding za píseň... :) ()

jerry12

30%. Taková tragédie, jakou jsem čekal a jaká by odpovídala místnímu odpadu, to zase není. Slova mnohokrát ve zdejších komentářích zmíněná však sedí dokonale: Fifty Shades of Grey je nudná romantika s nevyužitým potenciálem charakterů, jejich často nelogickým a příliš účelovým jednáním a rádoby originálně interpretovanou erotickou vsuvkou, která však rozhodně nedostačuje k tomu, aby se jakkoliv změnil náhled na film jako celek. Rozporuplnost v hodnocení je zcela logická, vždyť u všech zaujatých (převážně mužských) odpůrců červené knihovny bylo hodnocení už předem předurčené k odpadu, u nadržených puberťaček poznávajících svojí sexualitu nebo u žen s nedostatečnou fyzickou minulostí naopak k pěti hvězdičkám. A myslím, že z filmu může být skutečně nadšený jen ten, kdo nemá odvahu nebo možnost oživit si těmi specifickými praktikami svůj vlastní sexuální život a tento nedostatek si tak kompenzuje alespoň formou divácké představivosti, na základě níž má pak tendenci silně zabarvovat výsledné hodnocení filmu. Vzhledem k popularitě předlohy a časté satiře navazující na její adaptaci je celkem logické, že pozornost vůči filmu balancuje mezi oběma znepřátelenými komunitami, ovšem troufám si tvrdit, že pravda je tak někde na půli cesty. Fifty Shades of Grey je (pro každého muže a vyzrálou dospělou ženu) filmařsky celkem slušně natočená prezentace nezábavného, kýčovitého a celkem nelogického příběhu podložená nezvyklým erotickým podtextem, který se snaží z filmu (lépe řečeno z knihy) udělat něco neobyčejného a unikátního. To se však ani Jamesové, ani Marcelovi nepodařilo, protože je to snímek konceptem i narativním schématem přesně odpovídající tomu, co už jsme v rámci červené knihovny milionkrát v minulosti viděli, a trocha sadistické erotiky navíc to opravdu nemůže zachránit. Je však třeba říct, že jsou tu i daleko horší, nudnější a nelogičtější filmy, a to dokonce i se znatelně lepším hodnocením, a tak dvě hvězdičky mi v tomto kontextu připadají nejoptimálnější. ()

Kamca_

Popravdě jsem to čekala horší podle toho hodnocení tady a i podle toho, co jsem slyšela od lidí z okolí. První půlka se mi docela líbila. I na 60% by se to dalo hodnotit. Ale pak se film začal táhnout a trochu mě to přestávalo bavit. Když se to tak vezme, tak se toho ve filmu dějově zase tak moc nedělo. Můj názor je, že kdyby se to trochu vyladilo a stopáž by se zkrátila tak maximálně na 90 minut, tak by tvůrci udělali líp. 124 minut je na takový film hrozně moc .. Hlavní herečka Dakota Johnson se mi docela líbila, ale role Jamieho Dornana byla docela hrozná. Ale možná to tak bylo plánovaný, aby to nebyl sympaťák, ale spíš slizák ... Jeho tvář mi hodně kazila celkový dojem z filmu. 45%. ()

Kazmovi v kinech dochází šťáva

Kazmovi v kinech dochází šťáva