Studentka literatury Anastasia (Dakota Johnson) je podle vlastních slov nezajímavá a nudná „šedá myš" s nízkým sebevědomím, pravý opak tajemného podnikatele Christiana Greye (Jamie Dornan), kterého přišla vyzpovídat pro článek do studentského časopisu. Přestože se ji Grey svým chladným a odměřeným chováním snaží odradit, má ho plnou hlavu, což ještě prohloubí jejich opakovaná pracovní setkání. Bez ohledu na to, že ji varuje, jak je komplikovaný a ve zlověstných náznacích mluví o svém specifickém vkusu, není Anastasia jeho přitažlivosti schopná odolat. Ani Grey však není vůči téhle plaché dívce imunní a postupně ji začne otevírat dveře do své třinácté komnaty. Pokud do nich Anastasia vstoupí, pozná pravého Christiana Greye. Na posteli určené jen pro vyvolené zároveň pozná pravou Anastasii – své touhy, své vášně, svou živočišnost. Až z toho jde strach. (CinemArt)

Big Bear

Tak jsem včera konečně viděl (více méně z nudy a částečně ze zvědavosti) se svojí drahou polovičkou tento opěvovaný film. Předesílám, že knihu jsme nečetl a netvrdím, že je špatná. Jen asi nejsem cílovou skupinou. Na konci jsem se zamýšlel nad tím proč se film stal takovým fenoménem a udělal jsem si an to vlastní názor. Už dříve jsem někde četl, že naše drahé polovičky myslí častěji na sex než muži a i ve fantaziích jsou mnohem více ,,zvrhlejší'' než pánové tvorstva. Zdaleka nejsou tak jemné, stydlivé a romantické jak někdy muži marně myslí. Netvrdím, že to tak je, ale četl jsem to i s nějakým průzkumem co byl dělán kdesi v Americe na širokém věkovém spektru žen. Toto téma tedy zdá se udeřilo hřebík na hlavičku. Možná to byl i skvělý bysnysový záměr. Takové téma tu totiž ještě nebylo resp. nebylo předloženo širé veřejnosti. A tak tu máme lásku mezi mladou dívkou (nechápu proč nevybrali někoho hezčího, pokud to ovšem nebyl záměr aby Johnsonová vypadala jako ta normální z lidu) a bohatého bejčka. Ten má vše o čem asi ženy sní. Na nahém břichu se mu rýsuje trilobit, co má v kalhotách naštěstí neukazovali .-), je mladý, vzdělaný, s dobrým vystupováním,úspěšný podnikatel - miliardář s mrakodrapem, řídí vrtulník, větroň, jezdí se sportovními auty jichž má plnou garáž, tváří se nedobytně, má své tajné tajemství a vypadá sexy. Do tohoto výčtu se asi ve svých snech musí trefit nejedna dáma, protože pánové ruku na srdce tomuto hřebci lze těžko konkurovat :-)... Mně tam chyběla již jen jízda na statném hřebci v příboji, plavání s delfíny při západu slunce a krmení malého tygříka flaštičkou s mlékem. A to erotično a tajemno, to nevyřčené, zvrácené a zakázané reprezentuje ona herna v jeho bytě s bičíky, pouty a letištěm s rudým přehozem.... Jak říkám nejsem cílová skupina. Dakota se mi nelíbila, bejček mně nezaujal ani jeho úchylky.. Hrátky s kostkou ledu na rozpáleném pupíku jsme tu už měli v roce 1986! už 9 a půt týdne. Sám Christian mi připomněl býčka z remake Velmi nebezpečných známostí a pamatuji se, že i přes jeho zvrhlost ženy a dívky v mém okolí tehdy vzdychali... Zkrátka pánové, pokud si myslíte, že je vaše drahá polovička např. romantická a stydlivka, asi by jste se divili o čem všem ve své hlavě má fantazie... Jinak si kasovní úspěch knihy a filmu neumím vysvětlit. Já dávám za 2 naplácání na zadeček a raději zůstanu u svých válečných kousků. * * ()

Aky

Po záplavě negativ, která film předcházela tomu, než jsem se k němu dostal, jsem nic moc nečekal. Dostal jsem ještě míň. Profesně rutinně odvedený film, obsahově ovšem o ničem. Příběh je zcela nezajímavý, navíc vyprávěný způsobem, který mě po pár minutách zbavil nadějí, že se to zlepší. Po titulcích všechno vyvane do ztracena, do šedé šmouhy, která se záhy rozplyne. a zmizí. ()

Cappuccino

Problém spočíva v tom, že Päťdesiat odtieňov nie je zas tak hrozný film, ale je dosť zlý. V prvom rade ma rozosmial na miestach, kde to tvorcovia ani neplánovali a zároveň ma rozosmial na miestach, kde to tvorcovia plánovali (naivita mladej An, rôzne gagy). Všetky tieto malé plusy sa však odohrávajú v prvej štvrťke až polovici snímku, pričom sa stále jedná o sledovateľnú, i keď dosť plytkú šou. Následne ale Päťdesiat odtieňov prejde do "fázy podpísania zmluvy".. a tam to začína byť celé na nič. Natiahnuté, nič nevypovedajúce, neustále sa striedajúce scény medzi hlavnými aktérmi, ktorí majú natoľko slabo vykreslené charaktery, že film sám o sebe utiahnuť nemôžu a nedokážu. Neviem či je chyba v scenári alebo v predlohe (hlásim sa medzi hrdých ne-čitateľov tohto predpokladám určite skvostu a medzníka v dejinách literatúry), ale skrátka to ako celok nefunguje. Suma sumárum, nebola to príšerná katastrofa v štýle tsunami na Haiti, ale menší hurikán v americkom mestečku, ktorý poničí 50% domov a odfúkne aj nejaké tie tri štyri ovečky a jedného nešťastlivca - to by na odtiene sedelo. Ale koniec koncov, videl som aj väčšie blbosti. ()

Foox

Jak by se mohlo na první pohled zdát, není to ten film, který způsobuje fyzickou bolest... Ale ten druh, už něhož si člověk uvědomí, že první Stmívání vlastně nebyl tak hrozný film. Pokud je džus Happy Day 100% vymačkaných pomerančů, tak tady je to 100% vymačkaná nuda, nic více, nic méně. 30% ()

Allien.9

Po zhlédnutí filmu pro mě není největší otázkou to, zda se Anastasia s Christianem dají dohromady, ani počátek Christianova sexuálního "problému" (jéžiš, no tak má rád BDSM, to je toho...), ale důvod, proč jsem na film vlastně šla. Kvůli příběhu? To těžko, jednak je na hony vzdálený žánru, který bych normálně vyhledávala (natož na něj chodila do kina xD), jednak mám v počítači zadarmo kvanta stokrát (co stokrát, tisíckrát) lepších fanficů. Kvůli hlavnímu představiteli? Ee, nic proti Jamiemu, elegantní je (vždyť je to Brit), můj typ to ale zas tak úplně není. Abych nebyla out? Jako bych si s tím někdy dělala hlavu. Kvůli...??? Po chvíli usilovného přemýšlení mě nicméně dvě teorie přeci jen napadají. 1) Trailer obsahuje podprahové snímky, které člověka podvědomě nabádají k návštěvě kina (viz. jeden ze skvělých dílů "Columba") a za 2) chtěla jsem si film zkouknout, abych měla alespoň trochu právo "Fifty Shades of Grey" kritizovat / obhajovat, když už jsem nečetla (nečtu a nebudu číst) knižní předlohu. A jaký že, jeden z nejnavštěvovanějších filmů roku, vlastně je? Přesně takový, jaký jsem ho očekávala. Hloupý, naivní a svým zvráceným způsobem zábavný (neplést se zábavně zvráceným, více sexu by člověk našel i klasické "Sněhurce" od Disneyho). Jakmile se však "Šeď" začíná tvářit vážně (viz. druhá polovina), je konec, protože tohle téma se brát vážně prostě nedá... Za mě solidní 2*, konkrétně za zábavnost první poloviny, za "Crazy in Love" a "Love Me Like You Do", za obleky, za Jamieho zadek (ukázán pouze ve dvou scénách, zatímco Dakotina prsa minimálně v deseti, jak spravedlivé...) a za ukázkový marketing.;-) ()

misterz

Päťdesiat odtieňov sivej sa ponorilo do totálne prázdnej čiernej bezodnej jamy, z ktorej občas zaznie pár chytľavých tónov muziky. 30/100 ()

mzss1

|80%| Tak, asi se bude dost lidí divit, že jsem do toho šel a pustil si to a o to víc, že se mi to líbilo, respektive, že mě to zaujalo. Aspon jsem dostal něco trochu víc, co se týče filmového světa. No, mám se vůbec vyjadřovat k hodnocení na CSFD k uživatelům, kteří to (drtivá většina) neviděla a proto museli hned sázet odpady ? No, raději nic. Dále, knihy jsem nečetl a rozhodně mě to moc neláká, je to spíš dívčí román a mě stačí film. Takže další díly, na ty se kouknu, až to vyjde na net v dobré kvalitě jako nyní. Moje očekávání bylo negativní, čekal jsem přehnanou romantičnost (nemám rád romantické filmy), připitomělé sexuální praktiky a hrátky, no prostě úplnou debilnost jsem od toho čekal. Něco, co mě prostě zaujmout nemůže. To, že jsem si to pustil byla zvědavost, spousta mých známých (ano, byly to jedině ženy :-) ) mě přesvědčovali jak je to úžasné atd. Když jsem film dokoukal (uteklo mi to velmi rychle ty dvě hodky) tak jsem byl překvapen a skutečně se mi to líbilo. Nebyl jsem unešen do nebes, ale ty solidní 4 hvězdy jsem dal určitě. Celek snímku je naprosto jednoduchý. Nic extra se tam neděje, je to uvěřitelné a má to dvě hlavní postavy, který jsem od sebe naprosto odlišné, ale neskutečně se přitahují. Máme tu chlápka, co má rád určité sexuální praktiky – jeho minulost musí být temná, proto je takový jaký je (nebylo přesně rozvedeno, co se mu v dětství stalo, bylo to jasně řečeno, ale ne moc popsáno – asi v dalším díle to bude lépe vysvětlené). No a holku, tu máme romantičku, která je nezkušená a zamiluje se do onoho muže. No, co k tomu dál psát ? Film nebyl jen o sexuálních praktikách dominujícího chlapíčka, těch scén zde moc není a přehnané nejsou, až na závěrečnou. K tomu se nedá dál víc takhle povídat – to se musí vidět. Bylo to stavěné, jak už jsem psal na těchto dvou postavách. Zaujali mě oba jejich charaktery. Prostě někoho film zaujme, někoho ne. Já jsem rád, že to nebylo přehnaně romantické a stavěné jen na tom sexu. To zde bylo jen jako malý doplněk. Hudba se mi moc líbila, povedla se. Tak to je asi vše co jsem chtěl. ()

liskam

Dlouho jsem se bránil hodnotit a komentovat tuto věc. Ale po dnešním shlédnutí padesáti odstínů temnoty mi nezbývá, než se k tomuto třídílnému veledílu vrátit. Přiznám se vám, že jsem se pokoušel číst i knihu, psaná byla ovšem naprosto katastrofálně, takže jsem ji, po cca 20ti stranách během kterých jsem zažíval záchvaty smíchu střídající se s pocitu hanby a studu za to, že ji držím v rukou a o co se to vlastně pokouším.....opatrně odložil a s mírně vyvalenými oči jsem přemýšlel jak tuto věc dokázalo přečíst tolik lidí aniž by to na nich zanechalo trvalé následky. Film ale zdaleka nebyl tak hrůzostrašný jako jeho předloha, proto jsem ho vcelku v klidu dokoukal a rychle na něj zaponěl. Temnota ovšem všechny vzpomínky oživila a tak jsem se vrátil .... teď už jen dokoukat tu Svobodu a budu konečně nadobro osvobozen od literárního umění E.L. James a následných filmových adaptací. ()

k212

Že to nebude von Trierova Nymfomanka, tak to jsem vzhledem k ručičce přístupnosti, která se pevně zastavila na patnáctce, tušila! Takže v hlavní roli inkriminovaných a nej očekávaných pasáží: ženský kozy, mužskej zadek a mučírna. Vedlejší role (rozuměj otravnej product placement): Audi, Apple a Beyoncé. Ana není taková přitroublá naivka, jak bych očekávala, dokonce ji její žárlivost na paní Robinsonovou dotáhne až k uraženému výrazivu typu "tak si ty role občas vyměníme" (I když ta váágníííí kadence mluvy hlavní představitelky byla trochu únavná, skoro jsem si říkala, že má problém něco říct). A Grey? Nemá moc šanci ukázat nepřístupnější verzi, toho, co v něm skutečně dřímá, tak to v něm alespoň doutná a bublá a je vážně dost divnej. Je to úchylná chemie - mezi těma dvěma, to nepopíratelně. Dokonce tak velká, že utáhne hravě dvě hodiny. A to s pomocí scénáře, který je oba pasuje na téměř málomluvné dekorace stylizovaných záběrů, které občas vypustí z úst vtipný bonmot (Díky za to - protože, kdyby tu byl voiceover Any se všemi těmi "bryskními" úvahami a-la vnitřní bohyně, tak to bych neunesla!). Ostatní postavy v tomhle filmu nemají místo, jsou to jen občasně rušivé výkřiky! Jinak je to samozřejmě dvouhodinová téměř provokativní šmíra paní režisérky v souhře s kameramanem! Šmíra všech těch výše uvedených částí těl plus řídkého bonusu v podobě provazů, bičíků, pout, rudého saténu (sakra - chybí jen ty kabelové stahovací pásky), pak taky sterilních interiérů a nevraživé šedých exteriérů (sic!). Jo a je tu hudba od Dannyho (dost netypická), vcelku povedený soundtrack a pak překvapivé bezhudbové ruchové pasáže. A máme tu taky bonusovou scénu s vyjednáváním - to je vcelku povedená záležitost. Takže vezmu-li v úvahu pouze narativní prostředky, tak filmové zpracování jednoznačně převálcovalo knihu! Aně se dostane hi-fi happyendu ... šest páskem na holou (tak málo!?), stihne si to odpočítat a konečně jí dojde, že tudy cesta nevede (já se na to hodně těšila)! A tak by to mělo opravdu skončit ... nikoliv tak, že se budou dojit divačky dalšími dvěma uplakanými a nudnými díly! 60% P.S. L-23 Super Blaník nečekejte! ()

kingik odpad!

PÉREM markýze de Grey aneb sexuální ANÁLfabeti spojte se. Někdo to rád sado maso, vyšlo z toho sádlo máslo. Pochopil jsem, že tenhle film není o vzrušení, ani o míře vkusu erotična, ale dost z toho, co jsem viděl, vypovídá o tom, čím si prochází žena v klimakteriu. Je to film o ženě-spisovatelce E.L.James, obtloustlé a statné matróně, co jednoho dne zjistila, že v době, kdy má mít periodu, je prostěradlo pod ní po noci proklatě nekrvavé. Krámy ustaly a citově vyprahlé ženě nezbývalo, než obsáhle vylíčit prostřednictvím knihy své touhy, přání a pocity citově vyprahlé ženy. Zmíněná žena si dělá dobře obouvací lžící, při mytí nádobí se přivazuje ke kuchyňské lince a při obědě se píchá vidličkou do dvojité brady a zrcadlu před sebou sděluje, že jí to nebolí. Kniha se stane bestsellerem. Masturbace na sucho může začít, ale ne s tímhle filmem, a už vůbec ne se sexuálními scénami, které obsahuje. Jsou úplně mimo, ačkoliv film není na nich až tolik postaven. Horší je, že šulín zůstane nepostaven. Z Dakoty Johnson určitě hučení v klacku nehrozí. Typově je něco mezi Tatianou Vilhelmovou, Valerií Golino a Audrey Tautou, čili ani jedna z žen z tohoto mixu není můj typ. Ke všemu je takové jelito, že jsem jí tu submisivnost i uvěřil, ačkoliv scénář ani nevěděl, že hrdinka má taková být a zcela náhodně z toho vyšlo, že je subinka. No prostě píčovina úděsná. Jamie Dorman měl za úkol imponovat ženskému publiku. Jistě, jenže, kde nechal charisma, jakým by měl oplývat?! Místo toho tady máme kudrnatého mamrda, který v jednom výrazu má zahrát zoufalce, zhýralce, svůdníka, prasáka i zvrhlíka. Sám nevím, co jsem si měl z té jeho "pestré" výrazové škály vybrat. A tak jeho výkon zůstal někde utopený na dně, stejně jako všechno ostatní s ním. Sexappeal ta slavná erotická dvojka měla asi jako hadr na podlahu. Film se zpočátku snažil o nadhled, třeba když se vyjednávaly podmínky smlouvy mezi slečnou Steelovou a panem Greyem. V tu chvíli jsem se ještě relativně bavil nad určitou zábavnou zvrhlostí, s jakou to bylo podáváno. Netuše, že to bude poslední moment filmu, kdy na mě nepoleze dřííííímo, dříííímo, dřímotěnka, přišla na mě dřímota. Ta se o mě pokoušela, neboť druhá hodina filmu byla pekelně nudná. Tím nechci říct, že by ta první hodina byla nějak exkluzivní, ale jistá očekávání v sobě nesla. Jméno režisérky kvalitu nezaručovalo. Sam Taylor-Johnson by určitě neměla dál přijímat nabídky k režírování. Její předchozí režijní práci nikdo neviděl, protože se jedná o velmi podřadné filmy, které doposud natočila. Tenhle film pro kina je dobrý jen po jeho technické stránce. Kamera funguje tak, jak má, nasvícení scény, včetně té erotické, je intimní a působí diskrétně, jako když děláte něco zakázaného a nechcete, aby vás někdo při tom viděl. Výsledné scény jsou však velmi sterilní, nevyvolávají erotické podněty a spíše vyvolávají pobavený úsměv nad tím, jak režisérka nezvládá základy řemesla, práci s herci a nemá schopnost zamaskovat značně pičoidní scénář. Knihu do podoby scénáře přepsala málo osvědčená Kelly Marcel. Vloudily se jí do něj prvky telenovely a vznikla podřadná romanťárna na úrovni veleděl Danielle Steelové, kdy hlavní hrdinka s ní zřejmě bude v nějakém příbuzenském vztahu. Odtud to příjmení Steel, které je u obou až podezřele shodné. Ty pokusy o romantiku byly ovšem zabíjející. Létání v ultralightech, výmluvné pohledy (snad?) zaláskované dvojice a opět nebetyčná a natahov(n)aná nuda. Zarážející pro mě bylo, proč milionář s obrovskými možnostmi na seznámení, zrovna visí na jedné pipce a nepošle jí do hoven. V tom filmu se vůbec nic neřešilo. Když se začala řešit Christianova pohnutá minulost a neradostné dětství a důvody jeho záliby v BDSM, byl rádoby erotické pohádky v příšerně nablblé realizaci ve stylu hloupých telenovel konec. Distributorův překlad milionářova příjmení Grey na Šeď, mě utvrdil, že IQ chybělo snad úplně všude. Neměl jsem velká očekávání, ale že se mně na filmu bude líbit jen vypiplaná barevnost vizuálu, jsem fakt nečekal. Přemýšlím, kam to ženské pokolení spěje, když je schopné rozplývat se a honit si kliťák nad debilní fraškou s úděsným hereckým obsazením. V mém okolí se film líbil například mé sestřenici, ta má děcko za svobodna, IQ obalu od čokolády a představuje typický vzorek cílové skupiny tohoto mimořádně rozleptaného a asexuálního filmu. Rozleptala ho nuda, polovičatost, sterilita a stupidita. Škoda, námět sliboval víc a v kinech delší dobu chyběl film s erotickým námětem. Bohužel, filmu nevyšlo vůbec nic. Vzešla z toho maximálně příručka pro ANÁLfabety bez sekce análních praktik. Ty jsou po vzoru filmu přeškrtnuté. 0% () (méně) (více)

dr.horrible

Vlastne som čakal horší film. Z tých hodnotení, z prvej polhodiny.. Tá bola fakt strašná - všetky chyby naplno a okamžite. Stupídne dialógy, šablona, drevený krásavec a hlavne Dakota. Má dievča nádherné telo, sexi hlas ... nemôže mať všetko. Talent, ten jej chýba. Prvá polhodina bola fakt strašná. Potom sa to nejak ustálilo na úrovni klasickej Tv romantiky. A čo ten hype? Filmov o obyčajnej holke, čo svojho princa našla je predsa toľko! Mohli by kľudne tvoriť samostatný žáner. Čím Fifty percent vybočuje? Sado maso? Šak to bolo úplne lightné. A predsa rebríčky návštevnosti praskajú vo švoch. Pripomína mi to jedného užívateľa a všetky deti, ktorých priazeň si získal svojimi podvodmi. Ani tie filmy nepozerá, zato je moc snaživý vo vykrádaní cudzích nápadov a textov. Ale čo z toho má? Potrebuje záujem? Ocenenie? je mi smutno zaňho ()

sochoking

V tomto filme nebolo škaredej postavy! Jej máti vypadala skôr ako jej spolubývajúca z intráku. Také Tri oriešky pre Popolušku vymodelované z grcu a hoven pre decká z Beverly Hills 90210! ()

Payushka

Film o klukovi, kteryho kdysi adoptovala zamozna rodina a vychovala z nej mazanka. Pomohla mu rozebehnout uspesny byznys, pravdepodobne mu zaplatila, na cokoliv ukazal prstem, a tak chtel vic. Objevil, ze se mu libi BDSM, ale tak nejak porad nenarazil na tu spravnou subinku. Az objevil utaplou holku, ktera vypadala i celkem k svetu. Jenze mila subinka je ve skutecnosti spis manipulativni mrcha (ktera vedela, do ceho jde, ale stejne se ho uz od zacatku rozhodla "predelat") - a na nem ji zaujaly predevsim jeho penezenka a oblicej. Anebo je to proste sragora bez podtextu. ()

hladass odpad!

Zkurvený soft-eroticky kus bez špetky erotična, emocí, s neschopným hercem v hlavní roli, neschopným režisérem, scénáristou a debilním scénářem... Jediné, co stálo za povšimnutí byla scéna vyjednávání o smlouvě a přirozený, civilní projev hlavní hrdinky... A to je na takhle mediálně-masírovaný film kurevsky málo... No, nebudu nad tímto odporným zvratkem zbytečně plýtvat více slovy a jdu si pustit nějaké splatter/gore porno... ()

Tsuki

Viděno 25.2.2015 v kině MOVIX, Ario Kameari, Tokio. Fifty Shades of Fucked up... Upřímně si sama nejsem úplně jistá, jaký mám na tenhle film ve výsledku názor. Předně, nejsem přímo fanouškem tohohle BDSM fenoménu pro ženy. Na druhou stranu jsem ale knihu četla (první díl - v rámci toho, abych mohla srovnat s filmem) a zas tak špatné mi to nepřišlo, tedy aspoň některé části. Zpočátku to začalo zajímavě, později mě to místy nudilo, ty neustále se opakující pasáže o sexu. Jindy jsem si ale naopak říkala: "No, tak proč ne?" Minimálně musím uznat, že taková kniha tady ještě nebyla a po ničem se neopičí, plus navíc boří některé tabu. Jasně, místy to působilo hodně "lacině" a nedá se rozhodně hovořit o nějakém literárním skvostu, spíš naopak úpadku, ale číst se to dalo, místy jsem se i dost bavila. Takže jsem byla pak zvědavá na film a byla jsem upřímně ráda, že má tady v Japonsku premiéru taktéž na Valentýna, bez zpoždění (oproti většině ostatních amerických filmů). V zásadě musím říct, že když příhlédneme ke kvalitě literární předlohy, tak byl příběh zfilmován v rámci možností jak nejlíp mohl. Stejně jako předloha to místy působilo lacině a naivně, ale filmové kvality jsem si v kině užila naplno: Zaprvé, dobrý výběr herců. Neokoukané obličeje (díky bohu, že tam neobsadili Kristen Stewart nebo Roberta Pattinsona), a herecké výkony byly taky docela obstojné, plus se na ně hezky koukalo (pro film, kde je tolik "odhalených" scén bylo určitě důležité vybrat herce i podle postavy a celkového vzhledu). Zadruhé, zajímavá kamera. Líbilo se mi, jak byly sexuální scény zfilmovány tak, aby to navozovalo správnou atmosféru, ale zároveň aby se z toho nestalo porno a nebylo tam vidět příliš. Bohužel jsem to ale namohla ocenit naplno, jelikož v Japonsku vládne přísná cenzura, takže i v kině byla místa, kde by teoreticky mohlo jít vidět ženské či mužské pohlaví, překrytá černým kolečkem... což pak navozovalo dojem, že tam naopak skutečně JE něco vidět. Ale co jsem slyšela od kamarádky, všechno bylo nějak rafinovaně zabrané tak, aby to vidět nebylo, takže výsledný dojem je relativně decentní (musím to znovu posoudit později, až se na to snad někdy podívám zpět v ČR). No a zatřetí, a to je pro mě hlavní, film měl skvělou hudbu. Nejen instrumentální hudba Dannyho Elfmana, ale i výběr zpívaných písniček, ať už v podání Beyonce či jiných interpretů, byl skvostný. Právě tohle ještě o stupínek zvedá moje hodnocení, takže i když jsem byla na vážkách mezi 3 a 4 hvězdami, nakonec se o malý kousek přikláním k vyššímu hodnocení, přestože si stále nejsem jistá, jestli si to tenhle film úplně zaslouží. Ale hudba si mě každopádně získala asi nejvíc. ~(3,5)~ ()

HoneyBunny

A pak že chlapy nemůžou být hysterky! Ne vážně, opravdu nechápu ty nenávistné výkřiky založené na ničem. 50 Shades je totiž vlastně neškodný pokus o romantiku (která na mě nefungovala, protože Dornan s Johnsonovou nemají mezi sebou skoro žádnou chemii). Ano, nějaká ta pouta, pásky a bičíky se tu najdou, ale nic divokého to opravdu není. V jádru je to příběh o holce, co se zakouká do chlapa, kterému se v dětství něco ošklivého stalo, a on se teď děsí intimity. Příjemně mě překvapily dvě věci - občasný humor v první půlce filmu a postava Anastasie. Kdo ji srovnává s Bellou z Twilightu, ten je úplně vedle. Ana ví ,co chce, vyjednává si podmínky a Christiana má skoro celý film omotaného kolem prstu (až mi ho bylo na konci filmu líto) - narozdíl od Belly jen pasivně nečeká, až si pro ní mužský hrdina přijde. No, a to je vlastně vše. Jako film je 50 Shades těžký průměr a ona romantika tam alespoň pro mě bohužel nefunguje. Ale opravdu mě neuráží jako některé pánské královny dramatu tady kolem. ()

Sinecod

Začneme knihou. Snažila jsem se jí přečíst, ale kolem 200 strany už jsem nemohla. Pouze dvakrát jsem nedočetla knihu, ale už jsem se k tomu nemohla a ani nechtěla přinutit. Je to brak nad braky, je to skutečně hrozně špatné, postavy ploché, jediný co se tak k nim dá říct je, že jsou hloupé, madam James vůbec netuší, jak napsat knihu, je to jako kdyby to zpatlala tlustá, ošklivá, zaostalá svěřenka ústavu, kterou prostě nikdo nevošukal, ačkoliv hrozně chce a tak si vymýšlí erotické příběhy, aby si je mohla v hlavě přehrávat. Jelikož je kniha skutečně odpad, je to to nejhorší, co jsem kdy četla a opravdu o ní nemohu říct vůbec nic pozitivního, nemyslím, že film dopadl tak hrozně - rozuměj, je hrozný, ale ne tak hrozný jak mohl být. Je to prostě ukecaná nuda, kde pořád akorát něco povídají. Nejenom, že chování postav nedává smysl (za což film nemůže), ale není ani žádný příběh, kterýho by se divák mohl chytit a alespoň něco v tom filmu sledovat. Možná to mělo celkem příjemnou atmosféru, ale pitomé dialogy, pitomé postavy a koneckonců i pitomá hudba, která mi zněla úplně stejně, písnička od písničky, jen přispívala k vleklému "ději". Půl hodiny před koncem jsem už nevěděla co mám dělat, uklidila jsem všechno v dosahu gauče, udělala jsem si manikúru, nakrémovala nohy, vyzkoušela nový oční stíny a kdybych vedle sebe měla jehlice a vlnu, i ten svetr bych uštrikovala. Jo a Jamie Dornan je celkem pěknej cápek, ačkoliv rozhodně ne nějaký sexuální bůh, ale má velice příjemný, hluboký hlas a hezky se poslouchal. Sexuální scény mi nepřipadaly vzrušující, jenom směšný. Tohle mě tedy skutečně neoslovilo. ()

Anderton

Očakávajúc najhorší film desaťročia som dostal iba od reality najviac odtrhnutý film desaťročia. Greyovo bohatstvo beriem iba ako zámienku pre luxusný vzhľad diela, ak si budú nejaké ženy po filme myslieť, že Greyovo spoločenské postavenie by malo byť kritériom pre postavenie muža v realite, nebudem im to brať, bude to ich vizitka a nie tvorcov. Inak takéto soft eroťáky kedysi pravidelne bežali na Nove a boli to dvd tituly, tak nikto po nás nechcel aby sme kvôli bezexplicitnému sexu bežali do kina. ()

Kazmovi v kinech dochází šťáva

Kazmovi v kinech dochází šťáva