Tommassi3 odpad!

"Prý jsme přátelé.." - "Píšou to v novinách, takže to bude nejspíš pravda !!" ;) Vědět, že v Odstínech hraje anorektický klon Tatiany Vilhelmové, zřejmě bych se návštěvě kina přeplněného k prasknutí tolik nebránil, a ačkoliv dokonale vyprázdněná báchorka, která spíš připomíná nekonečný reklamní spot - Ten ultratrapný od Sazky na Eurojackpot mi přišel na mysl hned několikrát !! - než cokoliv jiného, byť se tedy dost naivně tváří dík hře s barvami, světlem a stíny jako zneuznaná artovka, chvílemi dost otravuje a uspává, viděl jsem rozhodně spoustu mnohem větších zhovadilostí, což však odstíny rozhodně nečiní lepšími.. V té tvůrcovské ženské klice by se snad Danny Elfman i ztratil, kdyby ovšem znovu nepřišel se soundtrackem tak parádním, že ho budu jen těžko dostávat z hlavy, což naopak v případě toho pseudopříběhu s až monstrózními klišé opravdu nehrozí, byť tedy samotné texty písní z Ann dělají ještě větší naivku, které ten diplom mimochodem nesmírně sluší, zvlášť když taková vzdělaná mladá žena musí googlovat význam slova submisivní.. Nicméně nakonec se režisérka Sam Taylor-Johnson s tou šmírou madam Jamesové porvala asi jako důchodkyně s dominou, byť skalní čtenářky jistě nebudou souhlasit, její snímek ve většině směrů naprosto nejen řemeslně selhává - A to dokonce bez ohledu na jakékoli rámce i heterosexuální ženskou cílovou diváckou skupinu, když si i nepříliš pozorný divák spočítá záběry na nahá těla hlavních postav, sezná, že na Jamieho Dornana se tu poněkud pozapomnělo.. - a tak mě opravdu nejvíce děsí představa, že bych měl podobné sezení v přecpaném kurníku podstoupit ještě dvakrát.. Jednoznačně mě však znovu zaráží a rozhodně i uráží ty nedůstojné výkřiky ze strany obou táborů, když ta hezčí polovina z nás se slzami v očích vesele nadhodnocuje, aby naopak ti zakomplexovanější trousili svá hluboká moudra plná sexistických nesmyslů, případně se zoufale snažili napodobit Verbala.. No, tak děcka, neberte to tak vážně !! Vždyť je to jen film !! ()

GeusX

Sádlo-máslo pro čtenářky červené knihovny?! Pro romantičky, které věří, že si svého vyvoleného změní?! Ale vážně...knižní předloha s masivní reklamní kampaní se mi vyhnula, přesto nebo právě proto jsem byl zvědav, co s oním mírně ožehavým tématem provedou filmaři. Film, snad krom pár zatvrzelých puritánů, které pohoršuje každý nahý zadek ve filmu, nikoho neurazí a dá se na něj v klidu dívat aniž by se z vás stal vyznavač tvrdého SM. Potěšilo mne, že zde hrají málo známí herci. Dakotě Johnson jsem tu plachost a zamilovanost v klidu uvěřil, ale že pan Grey je drsným šéfem megakorporace a žije tak trochu dvojím životem, jsem měl docela problém. Celkově se na to však poměrně dobře koukalo. Krásné pohledy na kanadský Vancouver (mohu potvrdit - kdo tam nebyl, ať se tam vypraví!) a výborná hudba. ()

MoiJe

Čakala som to horšie. Pripomína mi to hneď niekoľko paperbackových kníh, ktoré som čítala ako násťročná. Ani toho sexu tu nie je o toľko viac a z celého toho haló som čakala, že bude... intenzívnejší. Inak ako romanťárna v pohode, nemecké televízne romance to predčí a miestami sa človek zasmeje. ()

Terva

CITÁT - Já to...vlastně....vím........... Když vynechám ten přislazený romantismus, tak je to prostě jen průměrná erotika. Jenže Dakota Johnson je celkem hezká žena a tak, jako chlap, mám na co koukat. CITÁT - Jsi moje, jenom moje, rozumíš?!?! ()

Lyli

Když jsem se zde dočetla, že kniha se líbí jen frustrovaným pannám, rozhodla jsem se, že na tenhle film rozhodně půjdu!!! Knihu jsem totiž četla, a jako červená knihovna, to bylo fajnové.....nejspíš jsem tedy taky ta blbá pipka. No, ale vrátím se ke svému kino zážitku. Snímek jako takový, mě příliš neoslovil. Jak řekla má spolusedící, ten šuk tam nebyl tolik, jak si myslela. Na druhou stranu jiskření mezi milenci, bylo skvostné jako Greyův zadek. Anastasia nebyla až takovou blbkou jako v knize a její lidovost mě dostala. Jen si nejsem jistá, že takové ženy skutečně trhají srdce mužů na kusy. Ovšem, i tak je jednou z nejpříjemnějších blbých pipek, co jsem měla tu čest na plátně vidět. Rozhodně nejde o takový průser, jak pánové tvrdí... * Jamie Dornane, naplácej mi! ()

m.krudenc

Kdo tento film neviděl, jako by neviděl nic. Je to malá domů. Celí děj se vám pomalu plíživě dostává pod kůži. Herecké výkony jsou fantastické. To se nedá popsat to se musí vidět. Vše v tomto filmu je jak tajná láska o které se nesmí nikdo dozvědět. A to je v životě nejcennější. Kdo tvrdí opak tak nikdy nemiloval. ()

JohnCZ

Přesně jak se dalo očekávat: mnoho povyku pro nic. Nemám problém ani s hereckým obsazením, ani s režií, ale s tím, jak je film od začátku prezentován. Dělá totiž ze sebe něco, co ani trošku není. Prý kontroverzní, prý erotické... prdlajs. Červená knihovna jak vyšitá, do toho troška toho decentního domácího svazování a plácání. Kdesi na internetu se dají nalézt MNOHÉM větší šílenosti a lidi to dělaj čistě pro prdel a ne že by si léčili komplexy z dětství. Nejotravnější je ale to neustálé chození kolem horké kaše. Když už se konečně film k něčemu zajímavému dostane (proč to toho pana Greye vlastně tolik naplňuje), tak divák přímou odpověď nedostane. Dvě hvězdy především za funkční chemii v první půli a po filmařské stránce slušnou práci. ()

vurhor

To jsem se takhle přiožralej vrátil ve 22:00 domů z dixielandového koncertu, btw který se z 90% skládal z lidí o 40 let starších než já, a jelikož se mi ještě nechtělo spát a měl jsem v mrazáku tu dobrou pizzu ze slevy, tak jsem si řekl, že bych si třeba mohl pustit tu hejtovanou zfilmovanou fan fiction na Stmívání. Film totálně přeskakuje expozici a naservíruje vám okamžitě nevěrohodnou zápletku se dvěma charaktery, kteří mají mezi sebou tak příšernou chemii, jakou jsem měl já na gymplu. A to už je hodně zlý! I když film není zas až tak hrozně natočený, nezachraňuje ho to od toho faktu, že je prostě prázdný. Nudný. Musím ale vyzdvihnout parádní hudbu od Dannyho Elfmana (ten se teda upsal!), ta se povedla. Snad se bude Jamie Dornan lépe činit v roli Kubiše, tenhle strašidelný stalkující sex sadista byl hrozný. Aspoň ta pizza stála za to. Průměrné 2* ()

svik

Slabá kamera, režisér nemá moc fantazie na záběry, scénář jakoby se ve filmu 3x opakoval, na film jsem se těšil, ale bohužel... na víc jak 2 * to není ()

Padme_Anakin

Je to jasný, chybí mi afrodiziaka, neb mě žádná erotická magie nevsákla. Navíc se mi líbila Anastázie a ne Kristián, tedy prokazatelně mám problém. Jinak je to dobrý, dá se. Plus mně příjemná hudba. ()

Hem.m

Upřímně? Už podle traileru poznáte, že je to sračka a přesně takovou sračku taky dostanete.. Takže film splnil skoro všechny mé očekávání a to si zaslouží skoro plné hodnocení. (Kino) ()

corpsy

Niekde som čítal, že film ( kniha ) degraduje ženu na púhy nástroj sexuálneho potešenia. Prepáčte mi ctené ( nadšené ) čitateľky, diváčky tohto diela, ale vy samé sa určitým spôsobom degradujete na post tvora s minimálnym IQ, ak tento paskvil beriete vážne ( ak nie, som váš obdivovateľ ). Pri všetkej úcte. Film už ani horší byť nemohol ( kniha je vraj ešte horšia, a to si už vážne nedokážem predstaviť ). Okolo čoho sa vlastne krúti celý ten fenomén? Je v dnešnej dobe človek, ako ho nazvať, homo sapiens sapiens naozaj na vymretie? Lebo ak sa takéto niečo dostáva do sociálneho povedomia ľudí, sme v koncoch. Priatelia, ktorý máte priateľky, ženy, milenky, zistite si kto vám to doma dýcha vzduch, a ak nájdete v šuplíku túto knihu a vedľa nej Roba, utekajte kade ľahšie. Môže sa vám stať čosi strašné. A to spoločná návšteva kina, či náhodou následné zakúpenie filmu na nejakom nosiči. P.S. Brať to ako afrodiziakum, asi budem pri priateľke za frigidného. P.P.S. Začo ta jedna hviezda? Že som to vôbec vydržal. ()

Torision

Původní knížku jsem četl (já vím, trapas) a bylo to utrpení. Když už jsem si dal práci s knížkou, chtěl jsem vidět i jak si s tím dokážou poradit filmoví tvůrci. Ještě před tím, než jsem ten film viděl, mě potěšilo obsazení, teda hlavně Jamie Dornan, protože ten se ukázal v severoirským krimi seriálu The Fall jako vynikající herec, a taky zveřejněnej soundtrack (Goulding, A. Lennox). Nicméně film samotnej je hrozně plytkej, nudnej, bez šťávy a trapnými herci, především právě Dornanem, kterej přehrává až to není pěkný. Scény jsou na sebe hrozně divně slepený, vedlejší postavy dostávaj skoro nulovej prostor a po hodině už začíná téměř čistokrevná nuda. Sexuální scény tu jsou, ale nejsou nijak pikantní ani hot, prostě tam jsou. O Další díly série se už nebudu zajímat. ()

Lama.Lama

Zfilmovaná červená knihovna v novém hávu tohoto století. Upřímně - co víc se od toho dalo čekat? Ale koukat se na to dá. ()

Una111

„Pozerať pornografiu znamená podieľať sa na nej, A to je hriech. Nepomáha to budovať ľudského ducha. Veriacim chcem poukázať na to, že Boh veľmi jasne hovorí o tom, že toto nie je prijateľné správanie... V žiadnom prípade nemôžeme povedať, že sexuálne vyjadrenie podľa Božieho zámeru nemá slúžiť aj na potešenie. Ale treba si uvedomiť, že najväčšia radosť prichádza v akte sebadarovania, nie v akte sebectva. Cieľom hriechu je zámerne ničiť Boží plán a jeho vôľu pre nás, snaží sa degradovať sexualitu a vyzdvihuje zneužívanie tohto daru. Všetky hriechy sa zdajú navonok ako niečo dobré alebo dokonca príjemné, inak by ich ľudia nerobili. Je smutné vidieť, ako sa pornografia dostáva v našej spoločnosti na novú, bežne dostupnú úroveň a ako ženy, ktoré boli po storočia mužmi využívané ako sexuálne objekty, teraz toto zneužívanie vyzdvihujú", napsal Mark Seitz, biskup El Pasa. (Převzato z LifeNews Slovakia) Souhlasím se slovy biskupa Seitze, a proto se odmítám na tento film dívat. Totéž radím i jiným divákům, kterým je spása duše dražší než zvědavost a pýcha na vlastní názor. ()

PauloZ odpad!

Moje nervy! Tak umělý, dějově prázdný a bezemoční film opravdu nepamatuju. Za ty utahané 2 hodiny nedostanete vůbec, ale VŮBEC nic a přesně jak píše Pomo, ten film začíná až koncem! Nevím, za co bych dal alespoň tu jednu hvězdu, ani ty "hard" milostné scény nestály za něco. Navíc jsou pekelně dopepřeny nesmyslnými střihy, které jsou opravdu k zamyšlení. ()

Tryskomyš

Je to absolutní průměr. No možná i prů..er. Jak tohle mohlo být kasovním trhákem? Má to dost slabý děj a té erotiky je tam taky pomálu. Film má ovšem dobrou hudbu. ()

ConanVJ

Jako eroťák hodně slabota, příběh celkem nuda a obsazení děs, než si na ty opičky člověk zvykne (hlavně kamarádka hlavní ženské role stojí za to, fakt děs). Nejlepší na filmu asi soundtrack, který má pěkné skladby. Když to budu brát jako začátek série, tak je to pomalejší rozjezd slušného celku. Za mě 40% :) ()

FFilipCZ

Tady si půjdu trošku proti proudu, ale je mi to celkem jedno. Možná jsem fakt divnej, ale mě 50 odstínů velice příjemně překvapilo. Pustil jsem si je v zásadě spíše ze zvědavosti a tak nějak z mé filmařské povinnosti, abych si udržel přehled o tom, o čem se mluví. Ze všech stran jsem na film slyšel buď hejty (hlavně mužské pohlaví) a nebo chválu (ženské pohlaví). Ani hodnocení zde na csfd nenasvědčovalo tomu, že bych měl čekat nějaký trhák. Popravdě jsem počítal s tím, že tento film ani nedokoukám a po půl hodině od něj odejdu. Překvapivě jsem si ho ale opravdu velice užil, hlavní dvojice herců mě bavila a perfektně do rolí seděla. Mrzí mě jen ten otevřený/useknutý konec. ()

Kazmovi v kinech dochází šťáva

Kazmovi v kinech dochází šťáva