Studentka literatury Anastasia (Dakota Johnson) je podle vlastních slov nezajímavá a nudná „šedá myš" s nízkým sebevědomím, pravý opak tajemného podnikatele Christiana Greye (Jamie Dornan), kterého přišla vyzpovídat pro článek do studentského časopisu. Přestože se ji Grey svým chladným a odměřeným chováním snaží odradit, má ho plnou hlavu, což ještě prohloubí jejich opakovaná pracovní setkání. Bez ohledu na to, že ji varuje, jak je komplikovaný a ve zlověstných náznacích mluví o svém specifickém vkusu, není Anastasia jeho přitažlivosti schopná odolat. Ani Grey však není vůči téhle plaché dívce imunní a postupně ji začne otevírat dveře do své třinácté komnaty. Pokud do nich Anastasia vstoupí, pozná pravého Christiana Greye. Na posteli určené jen pro vyvolené zároveň pozná pravou Anastasii – své touhy, své vášně, svou živočišnost. Až z toho jde strach. (CinemArt)

Frajer42

Byl jsem připraven na nejhorší. Předchozí větu jsem ve svých komentářích již použil nesčetněkrát. V tomhle případě je to ovšem absolutní pravda. Drtivá většina mých oblíbených komentátorů snímek drtivě zavrhla. Z mužské části všichni. Od přátel jsem se žádného zhodnocení nedočkal, protože je buď podobné hrátky nelákají, nebo se tím prostě jen nechlubí. Svůj vztah k červené knihovně nedovedu definovat, protože počet knížek, které jsem z tohoto soudku přečetl je roven nule a myslím si, že mi v životě vůbec nic nechybí. V mých očích jsou to předem zavrhnuté sračky, a to bez výjimek. Z těch věcí, které smí dělat převážně jen dospělí jsem pro každou špatnost. Dokonce jsem všemi deseti i pro tyhle BDSM legrácky, pokud nepřerostou určitou hranici. Scénky z tohoto filmu se této hranici ani nepřiblížily, takže morálně jsem naprosto nepoznamenán. Vnitřně jsem ovšem zklamán, protože tajná komůrka Christiana Greye skrývala možnosti, kde bych se nějakou tu chvíli rozhodně zabavil. Nevím, jestli jsme viděli stejnou verzi, protože jich existuje opravdu hodně, ale prakticky to nejintenzivnější mělo být 6 pohlazení bičíkem, vedoucích v závěru k rozpadu velmi komplikovaného a hrozně romantického vztahu, který se bude pravděpodobně dávat do kupy v jistě úžasném pokračování, na které se moc těším a které si za žádnou cenu nenechám ujít. V ideálním světě bych tento film zkrátil alespoň o 40 minut. Ale v ideálním světě nežijeme. Takže ho s přimhouřeným okem beru takový, jaký mi byl naservírován. K Dakotě Johnson: Jistě není to to nejkrásnější stvoření, jaké bůh, ať už věříte v kteréhokoli, stvořil, ale já osobně bych si o ni to pověstné kolo klidně opřel. Nevadil mi kupodivu ani Jamie Dornan, z čehož jsem měl před zhlédnutím asi největší strach. Do klubu čtenářek červené knihovny, kde se koná sezení každou středu v každém Kauflandu se po zhlédnutí zřejmě zatím nepřidám, ale snímek mě ničím výrazněji neiritoval, takže nemám důvod z něj dělat větší sračku, než kterou z něj udělali již mnozí přede mnou. Jistě, je to naivní volovina určená velmi specifické části divácké populace. Ukažte mi například ženu, která by v dnešní době svoje tělo nevyměnila za život v luxusu? Mnoho jich po světě nechodí, že?! Docela mě zpočátku děsilo zdejší hodnocení velmi tmavě šedého odstínu. V době tohoto komentáře se ustálilo někde kolem 46 %, což z mého pohledu kvalitě tak nějak odpovídá. Této kvalitě ovšem zcela neodpovídala šílená reklamní kampaň, která snímku předcházela. Za mě horší 3 *. ()

boshke

Šel jsem do toho s otevřenou myslí (fakt!) a bez (zásadních) očekávání, ale i tak mne podprůměrnost díla překvapila (zklamala by bylo asi silné slovo). Zaprvé ani jednou nedošlo k žádné reakci na to, co se dělo na plátně, v oblasti slabin. To mne asi zklamalo, vzhledem k tomu, že kniha dostala lidový podtitul "porno pro matky". Knihu jsem (ještě) nečetl (a nevím, zda se k tomu po filmu odhodlám), ale asi mám já a příslušnice opačného pohlaví přivedené na svět o nějakých dvacet let dříve než já o tomto žánru jinou představu. Ale začátek vypadal slibně. Dakota taková roztomile uťápnutá, ač ne nijak (zásadně) přitažlivá, a Jamie mi jako (nejen) sexuální bůh připadal. Názory žen se různí. Už od začátku bylo vidět, že je ten film dobře natočený, vzhledem k předpokládané kvalitě předlohy asi nejlépe, jak to jen šlo. Ze začátku dokonce i nějaký humor, pár WTF scén (helikoptéra, klavír), ale pořád dobré. Ale to, že se zhruba v polovině filmu začne Anastasia chovat jako vypatlaná idiotská uslzená kráva, jsem tak nějak přes srdce přenést nemohl; ke konci stopáže (vzýval jsem oponu!) to už přecházelo do regulérní fyzické bolesti. Do uťápnuté husičky se zamiluje super sexy super bohatý (a asi i super obdařený) týpek, hned od začátku k ní přistupuje super korektně - hned na rovinu ji vyoslí, jak to má sexem, že nebude žádné spaní spolu, milování, schůzky, romantika, nic (dokonce to pak kvůli té náně začne dělat!). Prostě sado maso. Ona mu ve své husosti nedokáže odolat, nechá se odpanit (díky, Kristiáne), nechá se rozmazlovat, nechá si koupit auťák, nechá se párkrát zlynčovat (a líbí se jí to!), aby pak utopila zbytek filmu v slzavém údolí (zajímalo by mne, kolik pepřáku na ten film padlo)? Druhá půlka je už o ničem, Anastasia pořád brečí a vyčítá (proč nemůžeme spát spolu? proč mi musíš ubližovat? proč jsi takový?); já bejt Kristiánem, tak jsem tak nasranej, že ji zbičuju, ať chce nebo ne. Přemíru jablek a automobilových čtyřkruží snad ani netřeba komentovat... 40% ()

Dzeyna

Nevím, jak nějaká ženská u tohoto snímku může zvlhnout. Je to spíš na permanentní vyschnutí. Dakota Johnson předvedla ošklivá prsa, zadek a stehna s celulitidou, opuchlý obličej a totální herecké amatérství. Nevím, jestli má smysl se zmiňovat o Jamiem Dornanem. Za prvé není vůbec sexy, za druhé je to také amatér a má nesouměrný obličej. Absolutně mi chyběla ta pravá atmosféra, přišlo mi to jako výkřik do tmy. Nevím, jestli za to může režisér, nebo špatně vybraní herci. A navíc, člověk by čekal, že uvidí nějaké ostřejší záběry, čehož se taky nikdo nedočká. Jedna hvězda za snahu, nic víc. ()

Kothy

Musím uznat, že jsem si film pouštěl s určitými předsudky. Ze začátku to nebylo tak špatné, ale pak už to šlo dolů. Jak taky má vypadat film podle knihy, která je fanfikcí na Stmívání že? Takže co bych tomu vytkl. Už od začátku mi přišlo divné, proč by si někdo takový jako je Christian Gray, vybral tak obyčejnou holku ,jako je Anastasia Steele. Ale co už. Byla tam spousta fakt divných momentů. Ať už jeho nestálá snaha o kontrolu nad Anastasiiným životem, tak její občasné chování. Na placu to prý mezi nimi nebylo moc růžové. Taky se vůbec neřeší, že sice Gray je bohatý majitel velké společnosti, ale v jakém odvětví působí už film nijak nenaznačí. Ale proč taky, však stačí, že se neustále vozí v helikoptérách, tryskáčích nebo drahých autech. Červená místnost je kapitola sama o sobě. Taky tam pořád řeší tu podělanou smlouvu, která je stejně úplně směšná. Samotné scény nebyly nijak výjimečné a SM mi přišlo celkem mírné. Divákům to zřejmě musí stačit. Gray má svá traumata z dětství a proto si k sobě Anastasii nechce blíž pustit. Tu to samozřejmě štve. No a konec už je totálně divný. Hlavně že to vydělalo půl miliardy dolarů. Jinak hudba docela ušla. A na závěr už jenom věta, která mluví za vše. "Co jsou to anální kolíky?" :D ()

leila22

Po odznení najväčšieho humbuku, keď už prešlo dosť času od Valentína, som sa rozhodla nazrieť do zakázanej komnaty aj ja. Prekvapivo to nebol až taký veľký prúser, aký som čakala. Dakota Johnson nebola zlá, svojou tváričkou bola zvolená vhodne a svoju rolu zahrala uspokojivo. V 50 odtieňoch je kľúčovou postavou predsa však muž a nie žena, ako to väčšinou býva. Pán Grey však po celý čas pôsobil ako šedá myška, nezvládol stvárniť ani len päť odtieňov sivej,nie to ešte päťdesiat. Charizma, sexepíl, tajomno? Kto tohto herca vyberal? Veď aj jeho šofér stál viac za hriech! :) Kladne hodnotím soundtrack, naopak negatívne priveľa nepodstatných scén a šetrenie s tými, na ktoré sa väčšina tešila. Mňa teda nič z toho nešokovalo, ale možno už pozerám priveľa Triera a toto je po ňom veeľmi slabý odvar. ()

Mia...

Všimli jste si, že VĚTŠINA mužů dává odpad a VĚTŠINA žen lepší hodnocení? Náhoda? .... U mě je to zcela jednoduché. Námět se mi vlastně ani moc nelíbí a nijak mě nefascinuje jako náctileté pindulínky, které ještě ani nevědí, co je to vagína. Ale velice kladně hodnotím zpracování. Myslím, že se to opravdu podařilo natočit tím nejlepším možným způsobem. Christian vyzařuje přesně to, co by měl (až k neuvěření, jak to zvládl), kamera je oba miluje, záběry jsou úžasné, detaily decentní a přesto dosti konkrétní. Přijde mi to jako velice dobře (až výborně) zpracované dílo a to je to, co hodnotím, protože na tom, jestli se mi líbí scénář nebo ne, nezáleží, každý má jiný vkus, záleží na podání a tohle bylo prostě dobře podáno. Dávám trošku slabší čtyři hvězdy. Hauk! ()

Filmmaniak

Je to lepší, než jakou to má pověst (a rozhodně lepší než kniha), ale není to dost dobré, aby to stálo za to. Nicméně dalších dvou dílů se jistě dočkáme, protože to vydělá neskutečný balík. Delší recenze ZDE. ()

DwayneJohnson

Tak už to mám(e) konečně za sebou. Snad nejočekávanější, nebo lépe řečeno nejvíc probíraný film poslední doby. A navíc s erotickým nádechem, podle knižní předlohy, kterou snad každý zná, nebo o ní aspoň slyšel. Prostě ideální, žhavé zboží, které už se začalo prodávat dávno před uvedením tohoto filmu do kin. Knihu jsem nečetl, žádné ukázky neviděl, takže můj postoj byl předem totálně nestranný a neutrální. Ne, že bych se nějak vyloženě těšil, ale snad i ze zvědavosti, jsem se rozhodl, že do toho prostě půjdu. Po jeho zhlédnutí jsem však nucen konstatovat, že ve mně tenhle snímek nezanechal zhola nic, co by stálo za nějakou vážnější úvahu. Příběh je naprosto plytký, dialogy jen stěží uvěřitelné a po pravdě ani nejsem ochoten uvěřit faktu, že by tahle pohádka mezi panem dominantním a slečnou submisivní mohla nějak fungovat. Je to spíš nasládlá, červená knihovna, s troškou soft erotiky, která mě, jako pracujícího důchodce ani nenazvedla z mého kolečkového křesla. Snad jen prvních dvacet minut jsem si trošku užíval, ale pak už jsem až do konce jen zoufale nudil a kousal do nehtů. Ještě, že jsme měli včera na večeři nudle s mákem. Hned jsem si trošku spravil chuť. ()

Ant

Čekáte, že ten film bude špatný, ale stejně doufáte, že recenze tvrdící "je to lepší než kniha" budou mít pravdu. Nope, je to přesně tak špatné, jak čekáte. Film začíná jako epizoda The Fall, kde si Dornan vybírá svou další oběť a nářádí pro její vraždu. Scénář je tragický. Zmínky o anal fisting apod. pak působí jako prvotřídní komedie. Chemie je prachbídná, postelové scény působí klinicky a vůbec ne intimně. Režisérka se snaží, Dakota je kupodivu dobrá (až na to teatrální vzdychání v každé scéně) a hudba je skvělá. Nicméně Dornan je tady strašné dřevo a jeho každé slovo zní jako předčítané z papíru. V každé scéně působí jako by v ní byl za trest... čemuž se nedivím. Každopádně nejhorší je ten film nazývat romantikou... ledaže za romantiku považujete stalking a ztrátu osobní svobody. ()

Eawy

Jaj, o knižnej predlohe sa nebudem v žiadnom prípade nijako vyjadrovať, idem rovno na film. Nepochopiteľný, pre človeka neznalého veci. Erotické úseky boli natočené podivuhodne a nereálne a preto sa miestami dokážete smiať. Výber hercov do hlavných úloh nebol vôbec zlý. Obaja herci sa na rolu celkom hodili, dokonca hrali v rámci možnosti scenára, dobre. Problém bol, že oni obaja fungovali dobre samostatne, akonáhle som ich videla v scéne spolu....hm...nie. Niečo tam prosto medzi nimi nesedelo. Soundtrack bol v poriadku, aj keď som niekedy scénu nevedela brať vážne, keď som počula: Love me like you do...lololove me like you do... Nie. Film len nadniesol fakt, že som ho pozerala s kamarátkami pri farbení vlasov na desiatom poschodí internátu s otvorenými dverami na chodbu. Ó áno susedia...Dobre ste počuli a kludne ste sa mohli pridať. Not so bad. 40% ()

silentname

Do odpadu tento film hádzať nebudem, lebo predsa len musím uznať kvalitu kamery a film miestami vyzerá veľmi pekne, ale inak je to skutočne poriadny prešľap. Prvý problém - meno Anastasia Steele je viac komické než dobré. Druhý problém - vo vzťahu Any a Christiana chýba akákoľvek iskra. Tretí problém - hudba je tu maximálne rušivá a vôbec film neťahá. Skôr pôsobí ako keby chceli vyplniť prázdne miesta niečím, čo mi tam vôbec neladí. Štvrtý problém - Keďže sa film sústredí na lásku bez akejkoľvek iskry, za chvíľku je film nuda. Piaty problém - Chcelo to viac sexu, ktorý ťahal knihy. Nedá sa na to pozerať bez toho, aby film nezačal nudiť, a aby človek nemal pocit, že je film roztiahnutý a nič človeku nedáva. Je to to isté ako v Jupiter Ascending. Plus záver je absolútne strašný, keď Ana dobrovoľne chce, aby jej predviedol spôsob potrestania. A potom ho už nechce ani vidieť... A asi najviac ma prekvapuje, že sú fakt ľudia, ktorí v tom vidia kvalitu filmového alebo literárneho sveta. Kam sa nám to podarilo klesnúť? Úprimne. Hodnotenie: D- ()

Pedestrian

Přesně podle očekávání dobrý film a úplně zbytečný hate proti zcela neškodnému filmu, u kterého se akorát všichni snaží trumfovat, kdo že to napíše vtipnější komentář. Takže souhlas s Darrenem, také mi to uteklo jako voda a místama to má velice slušný guilty pleasure potenciál, leč ne zcela naplněn. ()

eLeR

Fifty Shades of Grey je priemerný romantický film s jemným erotickým nádychom. Pochváliť musím kostýmerku a slušný soundtrack. No a aby som nezabudla, literárna predloha tohto filmu je jedna veľká katastrofa, a viem o čom hovorím, ja som ju čítala. ()

Chrustyn

Na jedné straně mladá panna, která si myslí, že spodek se používá pouze k vykonání potřeby a žiletka je nástroj pro muže. Na druhé mladý miliardář, který ví vše, všude byl, je nesmírně sexy (?) a ve svém apartmá skrývá hrací místnost bez XBoxu či jiné herní konzole. Na jedné straně laciná romantika pro ty nejnaivnější, na té druhé soft porno, prakticky pro nikoho, kdo má o tento žánr zájem. Na jedné straně hloupá a špatně napsaná kniha, která si nezaslouží pozornost, ale přesto jí bohužel získala, na druhé, špatně zrežírovaný a ještě hůře zahraný film, natočený pouze a jen pro to stádo, které nerozpozná kvalitu, ani když jí má před vagínou a dá možnost tomu, aby něco takového mohlo vzniknout a mít tak nechutný a smutný úspěch. Na jedné straně plátno se vším co jsem výše popsal, na té druhé já a sál plný vlhkých klínů, ve kterém mám nad hlavou obrovský otazník s otázkou proč a co všechno bych si za těch utracených 129 kč mohl pořídit. ()

dopitak

Kniha 33 %, film 100 %. To není hodnocení, ale procenta kam jsem se dostal jako divák. Sladkobolná sračka, ze které prostě nešlo natočit víc. Ten film je proti knižní předloze opravdovej majstrštych. Má styl, atmosféru, dobře se na to dívá. Asi bych šel cestou důrazu na technické hračičky Graye, a vyškrtl postavy matky, otce a všech kolem. Dakota není dost sexy. ()

korbitch22

Fifty Shades of Grey potkalo to samé, co Twilight.Zaujatost diváků jde až do obřích rozměrů a to v obou táborech.Mě je knížka úplně u prdele, nikdy sem jí nečetl a nikdy nebudu, braková moderní literatura jedné ošklivé a poněkud kypřejší staré dámy, která na papír vyblila všechny svoje vlhké sny nastřádané za desetiletí maštění kačeny u Deníku Bridget Jonesové při vydadném příjmu MilkyWay ve mě nevzbuzuje ty správné čtenářské choutky.Na film jsem se podíval se ženou a upřímně sem se bál mnohem víc, čekal jsem nějaký opravdu desně šmešný brak a ono je to ve finále úplně průměrné romanitcké drama které ze začátku frčí i jako milá komedie.Pár hlášek Greye bylo smrtelných a vážně jsem se regulérně tlemil.Přijde mi nicméně strašně patetické a směšné tak strašně hustě vážně řešit nějaký důtkování.Kdyby Anastasia viděla, kolik českejch fuchtlí vydrželo dostat pořádnou přes držku za to, že při přepínání z fotbalu na Kameňák rozlili vesnickýmu Frantovi oblíbenýho večerního pětilahváče, asi by to tak neřešila.Filmařsky je to rutina, Dakota je příjemná a hezká jenom ten venda v hlavní roli vypadá, jako když si odskočil z nějakého buranského seriálu ze severní Montany.Romantický průměr který mě prvních 60 minut úplně v pohodě bavil a ten zbytek s tou trapnou bičíkovanou a špatnými erotickými scénami neřeším.Nejsem idiot a nemusím tu jako pár kreténů rozhazovat odpady a psát u toho dokonale idiotské komentáře plné hoven, jen dokazující totální upádek uživatelů téhle kdysi opravdu prospešné stránky, teď je to tu převážně komedie pár jedinců, kterí by evidentně potřebovali pořádnou PřesDržku.55%. ()

Marze

Dějiny kinematografie se neotřásly v základech, jen klíčová záhada Padesáti odstínů šedi trvá. Tedy proč se nahlouplá limonáda stala takovým hitem, že vyprodaná kina přidávají projekce. I u nás. Objev? Naopak, nic nového pod sluncem. On jí ukáže cestu k rozkoši, ona jemu k citu. Na stejném principu Hollywood v posledních letech vyrobil celou sérii romantických komedií, jejichž hrdinové to též vzali moderně „pozpátku“, od věcné dohody o účelovém sexu až k lásce, která hory přenáší.Bohužel smrtelně vážných Padesát odstínů šedi není komedie – s výjimkou úvodu, kdy se studentka seznamuje s miliardářem pomocí trapasů ve stylu tří sudiček, Ošklivky Betty, Bridget Jonesové a novicky světa módy z filmu Ďábel nosí Pradu. Jenže legrace brzy skončí, nemotorná naivka totiž muže velkého světa upoutá svou dychtivostí, panenstvím chráněným až do promoce a otázkami typu „Nemáte přece jen lepší srdce, než se o vás říká?“.To je věta, po níž normální muž prchá a normální čtenář odloží knihu. V kině, znásobena naléhavostí špatných herců, zní ještě křiklavěji; až se člověk přistihne při hříšné myšlence, jestli by moderní hrdinka z románků pro služky tolik prahla po tajemství ložnice plné pout, bičů a důtek, kdyby ji vlastnil třeba obyčejný průvodčí. ()

Scalpelexis

Typický film pro "Twilightovské publikum". Děj je téměř nulový, postavy se vůbec ve svém životě nikam neposunují, jen někdo potkal svého prvního, někdo svého xtého. Jistě, dostaneme příležitost porovnat klady a zápory vztahu, kde oba by rádi měli toho druhého ale zároveň mají priority i trochu jinde; takové, které se nekloubí s vizema druhé polovičky. Ale za jakou cenu? Trošku chytřější divák bloumá nad chováním obou protagonistů, ptá se moč casto "proč?" a pochybuje o jejich zdravém úsudku. Jediné plus za mě jsou ony lechtivě drsnější scénky, o který možná mnoho žen v koutku duše fantazíruje. A to je vše, což s emi zdá na vyplnění 2 hodin zatraceně málo. Za mě těžká nuda a bohužel musím říct, že jsem slyšel i chytější dialogy/scénáře v kategorii xxx filmů. ()

mat.ilda

Každému, kdo zvládá základy čtení s porozuměním, doklapne, že pokud v žánrovém popisku stojí ROMANTICKÝ, není tak docela určen pro pozérské sráče a cynické čúzy, to jen na úvod... Zbylému souboru jedinců má šanci dojít, že se jedná o červenou knihovnu jedenadvacátého století - právnicky ošetřenou, úchylkou kořeněnou neoromantiku, prostě guilty pleasure pro všechny, co se nebrání podlehnout utopickým fantaziím a nestydí se to přiznat... Správnou strunu nabrnkla hned úvodní píseň a první pohledy do soukromí něžného sadisty Christiana Greye - muže, jímž bych chtěla být, být mužem, kdybych už nemohla být Anastasií :-)... a zklamání nepřinesly ani události následující - omamné, dychtivé, vzrušující - a přitom ne hloupé ani směšné. Za sebe - tu smlouvu bych podškrábla bez čtení a za Dakotu Johnson, opovrhovanou mužským publikem, se ptám - kolik z vás má doma lepší, ať zvedne ruku!?... Nehlaste se všichni!... (omlouvám se, že nevím, jaké citoslovce použít na vyjádření mocného vyprsknutí). Uvidíme, co bude dál... Až opadne ta hysterie... Jo tohle co dál... ()

heyda

Abych řekl pravdu, čekal jsem to mnohem horší. Fakt jsem si myslel, že to je odpad všech odpadů a nepomáhala tomu ani ta rozsáhlá a protivná komercionalizace. Ve skutečnosti se ale jedná o úplně tuctový romantický film, kde nezkušená vysokoškolačka poznává své první vzrušení z velkého mužského ...... ega a bankovního konta. :D Občas jsem se celkem upřímně pousmál a Dakota Johnson mi byla kupodivu sympatická. Škoda jen, že je to roztahaný na 2 hodiny, protože ta druhá hodina už je utrpení a těžká nuda. Tohle je film, který je (nebo by aspoň měl být) cílený jen na úzkou kategorii lidí - na mladé ženy ideálně ve věku 18 - 35 let, které jsou většinou dostatečně erudované, nicméně velmi málo uspokojené. Zcela zasloužených slabých 40%, ale odpad to není! ()

Kazmovi v kinech dochází šťáva

Kazmovi v kinech dochází šťáva