Dítě číslo 44

• USA Child 44 (více)
Mysteriózní / Krimi / Thriller / Drama
USA / Česko / Velká Británie / Rumunsko / Rusko, 2015, 137 min (Alternativní 132 min)

Lev Děmidov je válečný hrdina, jeho svědomitá práce pro sovětskou tajnou policii mu zajistila postavení, dobré bydlení pro sebe i pro rodiče a krásnou ženu. Nikdo si ale nemůže být ničím jistý, Děmidov odmítne udat svou ženu a je státní mocí ze dne na den degradován a poslán do vyhnanství. Zde narazí na vraždu, která se podobá jinému případu, označenému za nehodu. S kariérou a životem na padrť začne hledat sériového vraha. Ovšem ve stalinistickém Sovětském svazu v 50. letech něco jako vražda oficiálně neexistuje, musí proto pátrat na vlastní pěst a tajně proti vůli režimu. Jak vyšetřování pokračuje, rozsah rituálních vražd dostává strašlivé rozměry. Přestože jakákoliv pomoc hrozí zatčením, získá nečekaného spojence. Smyčka se postupně utahuje jak kolem vraha, tak kolem hlavních hrdinů. (Bontonfilm)

brasek

Priemerný kriminálny príbeh, podpriemerná politická dráma... v snímku mi chýba detailné vykreslenie akejkoľvek podstaty príbehu. Druhá polovica filmu je miestami priškrtená a niekedy neostáva čas ani na holý príbeh. ()

jojto

Celé to stojí a padá na Hardym. Dialógy mu vôbec nejdú, sú umelé a nezáživné (možno to je dabingom). Najlepšie je keď mlčí, maximálne niečo zachrčí alebo zamrmle a zhrbene, s drsným výrazom v tvári sa pohybuje na scéne. Dej teda nič moc, ale atmosféra povojnového Ruska vynikajúca. ()

mrsin

Child 44 se odehrává v zajímavé době (chtělo by to více filmů ze stalinského Ruska, příp. o Stalinovi samotném!), má super hlavního hrdinu (i ostatní hrají dobře, s výjimkou Rapace, která mi vůbec nesedla), ale bohužel je tak debilně natočený, že jsem měl po naskočení závěrečných titulků skoro pocit promrhané hodiny a půl života. Namysli mám hlavně střih, který místy působí dost zmatečně a díky tomu nabourává sílu řady scén. Už to tady někdo psal, ale opravdu to působilo tak, že si Espinosa neustále někam odskakoval a veškerou zodpovědnost za natáčení nechával na zbytku štábu. Vyloženě promrhaná a zabitá šance, kvalitní snímek z doposud nepříliš probádaného období dějin se k mému hlubokému zklamání opět nekoná. 60 % ()

cinemafil

Film má tah na branku. nezaplétá se moc v ději. Atmosféra doby je cítit z každého políčka filmu. Není na závadu nehvězdné obsazení. Není příliš předvídatelný děj. Ale opět holywoodský závěr - happy ending.. Jediná vada na kráse. 4* jinak není co vytknout. Zkrátit o 10 min. - závěr je nudný a natočený a hraný jako by z povinnosti. ()

chup44

Totálne sklamanie roka, nudáááááá... Čakal som kedy sa to rozbehne ale nedočkal som sa...Škoda, námet bol veľmi dobrý ()

Ace.A.T.L.

Rozjelo se to hodně slibně, ale postupem času se to tak nějak topilo samo v sobě. Těšil jsem se na ten film a přišlo celkem zklamání. Zkusím ještě jednou, ale zatím jsou to jen 2* a NEDOPORUČUJU ()

topvideo

Neviem, či sa jedná o príbeh Andreja Čikatila. I keby bol celkom vymyslený, je natoľko pútavý a dobre spracovaný, že do Ruska si cestu nenaplánujete ani náhodou. ()

MiniRecenze

Ze začátku je to poněkud zmatené a divák se občas "ztratí" jak v ději ,tak i v postavách.Naštěstí se brzo rozkoukáte.Charaktery postav jsou dobře rozloženy a dokáží ve Vás vyvolat ty správné emoce.S dějovou pasáží je to už poněkud horší,protože hlavní "zápletka" je zde druhořadou záležitosti a celý film ukazuje a "šokuje"dobou ve které se příběh odehrává.Samozřejmě,je to zajímavě a dobře zpracované,ale na tak dlouhou pasáž i unavující.Pro mě jednorázová záležitost. ZMATENÉ!!! ()

Scaevola

Rámování ukrajinským hladomorem je spíše brnkání na současnou strunu, než aby to byl funkční prvek snímku, stejně si stojí i motivy válečných útrap a jednoduchého zasazení vedlejších postav a protivníků po linii tvrďák - cynik - zbabělec. Vůbec mi také není jasné, jak tvůrci dokázali spálit tak dlouhou stopáž dějem, který by mohli odvyprávět na prostoru o hodinu kratším, a konečně - přiznejme si - ani kriminální zápletka není nijak zvlášť působivá nebo promyšlená, jsouc postavená na náhodě a urputnosti. To nejzajímavější však tvoří pomyslný trojúhelník Hardyho hrdiny, jeho nemilující manželky a sovětské (umělecky podané) reality. Nejednoznačnost postav mi místy brala dech, jejich protloukání se systémem, který nepřál snad ničemu, je natolik ochromující, že dokonce ani scény a popisy dětských obětí sériového vraha vás více nezasáhnou, neboť v porovnání s okolními ději už nemají čím šokovat. A bitka ve vlaku, před očima civilisovaných svědků, kteří se ze strachu o život raději o nic nepokusí, mne přinutila zamyslet se nad významem slova "společnost". ()

fausty

Tenhle film se opravdu nepovedl. Film je rozvleklý, špatně sestříhaný, zmatený a jen s vypětím sil člověk vydrží až do konce. To nejzajímavější z knížky je vynecháno, zejména rodinný život vraha, přerod Raisy a hlavně zasněžená Sibiř. Dvě hvězdy má film ode mě jen díky tomu, že se točil také v Čechách, jinak by to dopadlo ještě hůř. ()

hony23

V Rusku řádí dětský vrah. Jenomže socialistické Rusko je také zemským rájem, kde k žádným hrůzám docházet nemůže, takže všechna ta úmrtí se prezentují jako nehody a kdo se v tom chce rýpat, stává se obětí Stalinistických čistek. To je asi tak hlavní zápletka tohoto dramatu, ve kterém se mihne i několik českých herců. Ze začátku to má docela grády, ale s přibývající přepálenou stopáží film zapadá do průměru a snadného zapomnění. ()

aannemer

Bylo to hodně zmatený, až do půlky filmu jsem měl pocit, že se tvůrci nemohli rozhodnout, o čem ten film vlastně bude. No ale druhá půlka už docela šla. Osobně bych ale film o 30 minut sestříhal. ()

LencaN

Trochu paskvil. První půlku filmu jsem dumala, kde se jako má vzít to dítě 44 nebo co to má znamenat, protože se vše točilo akorát kolem totalitního sovětského režimu, který potlačoval cokoliv, co se mu nelíbilo. Strašně mě mrzí, že té detektivní lince hledání vraha se nevěnovali víc. To bylo mnohem zajímavější. Nebo mohlo být, kdyby to trochu víc rozvedli. Ale takhle to bylo hlavně utíkání před někým a zjišťování, kdo koho vlastně miluje nebo nemiluje. Přitom filmařina to byla pěkná. Atmosféra byla pořádně hutná, nechutné prostředí, herci byli taky správně úlisní, akorát o hlavním hrdinovi jsem velkou část filmu nevěděla, co si mám myslet. Možná mohli Hardymu tu postavu napsat trochu jasnější. A kupodivu musím pochválit české zástupce mezi herci. Je vidět, že naši umí, že jim zahraniční kamery sluší a že u nás je to prostě jen o penězích, technice a možná zastaralých návycích, že naše filmy nemají takovou úroveň jako ty z ciziny. ()

Hamar

Nenapíšu nic nového. První část filmu fajn, pak tak trochu slátanina! Přesto se to dalo vidět. Už kvůli dobrým hereckým výkonům Hardyho a Rapace! Každopádně, tak zajímavé téma by si zasloužilo lepší zpracování. ()

Desmond04

Moc nechápu tak slabé hodnocení. Mě se film hodně líbil, působil tak uvěřitelně, až jsem si myslel, že je to podle skutečné události. Tom Hardy hraje opět jako pán a Gary Oldman mu zdatně sekunduje. Těžko najít nějákou slabou stránku a já se vlastně teď sám sebe zpětně ptám proč jsem nenaložil 5 hvězd. Možná to bylo Noomi Rapace, která mě prostě neseděla, možná za to mohl i konec, který se s ničím moc nesere a najednou SPOILEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEER je z Lva Děmidova opět šéfik tajné policie. Škoda, trošičku přitažené za vlasy. ()

kokofek

Film se zaměřuje především na vykreslení atmosféry doby a tím pádem i příčin chování obyvatel stalinistického Sovětského svazu.Atmosféry všeobjímajícího strachu z represí jakéhokoli náznaku nesouhlasu s politikou státu. Je pak až s podivem,že si hlavní hrdina zachová špetku soucitu a vlastní vůle.Bohužel druhá polovina filmu se už tak nepovedla. ()

Kozlowski8

Mladý pár se snaží rozplést případ mnoha vražd mladých chlapců. Nacházíme se však v Sovětském Svazu poválečné éry, tedy v období zátahů a razií státní bezpečnosti, vyřizování si účtů z války, strachu a nejistoty, v období budování kultu ráje, kde se nevraždí... Zajímavý námět, atraktivní herci, kostýmy, výprava, hudba - to vše by hovořilo pro skvělou podívanou - nebýt odfláknutého scénáře, který okradl diváka o napětí, atmosféru a hlavně o vygradovaný závěr, který se přímo nabízel. S precizně propracovaným scénářem to mohl být jeden z top filmů roku, takhle je to "jen" vcelku dobré, koukatelné dílo. 65%. ()

Robocop v Suicide Squad?

Robocop v Suicide Squad?

16.02.2015

Hardy vs. DiCaprio

Hardy vs. DiCaprio

01.07.2014

Assassin’s Creed si našel režiséra?

Assassin’s Creed si našel režiséra?

25.01.2014

Když před sedmi lety vyšel první Assassin's Creed, málokdo tušil, že vyroste v obrovsky lukrativní značku. Vedle šesti hlavních her si můžete sehnat třeba comicsy nebo sadu románů, jež rozmanitě… (více)

Hardy, Oldman a vraždění na sovětský způsob

Hardy, Oldman a vraždění na sovětský způsob