Dítě číslo 44

• USA Child 44 (více)
Mysteriózní / Krimi / Thriller / Drama
USA / Česko / Velká Británie / Rumunsko / Rusko, 2015, 137 min (Alternativní 132 min)

Lev Děmidov je válečný hrdina, jeho svědomitá práce pro sovětskou tajnou policii mu zajistila postavení, dobré bydlení pro sebe i pro rodiče a krásnou ženu. Nikdo si ale nemůže být ničím jistý, Děmidov odmítne udat svou ženu a je státní mocí ze dne na den degradován a poslán do vyhnanství. Zde narazí na vraždu, která se podobá jinému případu, označenému za nehodu. S kariérou a životem na padrť začne hledat sériového vraha. Ovšem ve stalinistickém Sovětském svazu v 50. letech něco jako vražda oficiálně neexistuje, musí proto pátrat na vlastní pěst a tajně proti vůli režimu. Jak vyšetřování pokračuje, rozsah rituálních vražd dostává strašlivé rozměry. Přestože jakákoliv pomoc hrozí zatčením, získá nečekaného spojence. Smyčka se postupně utahuje jak kolem vraha, tak kolem hlavních hrdinů. (Bontonfilm)

flyboyeda

Dlouho jsem nemel z nejakeho filmu tak rozporuplne pocity. I pres hvezdnou hereckou sestavu pribeh nefunguje. Tezko rict, zda-li chybel lepsi scenar anebo by autenticite filmu prospeli mene okoukani herci - pokud mozno rodili mluvci. A bez toho sileneho radoby ruskeho prizvuku. Mozna mela dostat vice prostoru krimi dejova linie ci zloduch samotny. Vysledek i pres pomerne presvedcivou dobovou beznadej pusobi jako nedotahnuty paskvil. ()

morgos

Velký hollywoodský průšvih. Tolik známých jmen, tolik peněz, tolik talentu a výsledek takovýhle exkrement ? Strašný */** ()

sator

Depresivní pokoukaná,ale v kontextu toho všeho čím si Rusko prošlo, jen maličký kousek mozaiky... Kolik lidí v Rusku prošlo dětskýma domovama-milony- uff... To že film má svůj význam, je jeho zákaz v Rusku... ()

WinnJets

Nesedí mi tu jedna věc a sice to, že by komanči úmyslně a především bezdůvodně kryli sériového vraha nevinných dětí. Jestli něco za socialismu fungovalo, tak to byla práce bezpečnostních složek, policie věděla téměř vše o každém pedofilovi i dalších recidivistech a když se náhodou objevil někdo nový, tak po něm šli za pomoci všech prostředků, jak psi utržení z řetězu. Takže tohle mi přišlo fakt divné,(skoro jakoby účelově dělali z lidí blbce) ale jinak docela spokojenost. Dobové Rusko se myslím velmi povedlo, Hardy je sympaťák a nevadil mi ani ten happy end na konci. Takže být to o něco lépe sestříhané, tak aby na sebe jednotlivé scény lépe navazovaly, jdu klidně i výš. 65% ()

VaHo

Začne to slovy o ráji, a celý film je pak o pekle. Nejdepresivnější zobrazení Ruska/Sovětského svazu jaké jsem kdy viděl. Vlastně to ani není pořádná detektivka, ale spíš dobovka s kriminální zápletkou. Jistě, těžko si můžu představovat jak to muselo vypadat v 50. letech v SSSR, ale i tak mi některé situace a scény přišly nevěrohodné až absurdní. Napnutý jsem sice byl (především v závěru), ale celou dobu jsem si říkal "To je nějaký divný...". Roztřesená kamera byla za trest, když už jsem si chtěl nějaký záběr vychutnat, tak se obraz nesmyslně cuká a ve výsledku to ubírá na přehlednosti scény. Za jedno zkouknutí to stojí, ale nejsem si jistý nakolik to skutečně vypovídá o tehdejší době v té divné zemi na východě... ()

chelseaman22

Herecké obsazení a interesantní zápletka slibovala mnohé, jen ne dvě hodiny nudy zakončené nedomyšleným vyvrcholením. HARDY je v čele likvidačního komanda, jež je na základě nepodložených faktů nucen opustit a přestěhovat se z Moskvy do zapadákova na Uralu. Jelikož nemá co dělat, tak započne suplovat práci samotného Hercula Poirota, když na základě nejasných indicií určí zabijáka hladových to dětiček. Jeho choť neustále remcá, že už nemůže chodit do opery, což má za následek zintenzivnění snahy dopadnout zloducha, což HARDYMU opět zajistí místo v čele likvidačního komanda. Zřejmě nebudu jediný, komu závěr filmu přišel krajně nepochopitelný a nevydařený. 33% ()

andrii

V plamenech plémě vzešlé. Věčné. Rudý rod. A jeho plod. Zánětlivý pod. Zapálený roj hojně se hojí na něm. Obratná zlost. Láme v těle kost. ()

Motinski

Tom Hardy ďakujem. Opäť si zdvihol hereckým výkonom dojem aspoň na pekné 3*. Atraktívna zápletka, spracovaná moc jednoducho a prázdne. Espinosa je bohužial rutinný režiser na túto látku. Občas mu ale vychádza ponurejšia atmosféra, prvú polovicu dokonca veľmi dobre a oprieť sa o hercov akých má k dispozícii je tiež bonus. Dieťa 44 je priemer ako vyšitý, no úplne na zahodenie nie je. Určite ale odporúčam skôr toto keď už chcete vidieť niečo o Čikatilovi. ()

Johnny.ARN

Ľudia namietajú, že dej má logické chyby a podobne. Ale veď sme v Rusku a točíme v Česku a Rumunsku!! Čo by ste od toho viac chceli? Podľa mňa je to skvelá dráma s prvkami detektívky, s vykreslením atmosféry totálneho strachu, so skvelým úvodom a niekoľkými vynikajúco natočenými scénami. Hardy na pána, Rapace suverénne najlepšia postava široko - ďaleko ( charakter, dialógy, prevedenie ) a prekvapivo dobrý a správne otravný Kinnaman. Zvyšok dobre sekundoval. Je to emočné, je to napínavé, vygradované a tie dve hodiny zbehnú ani neviete ako. To si cením. Hlavne to nenudí, má to vynikajúce herecké výkony a kameru, Ja som spokojný. 4 z 5 ( Kino Dukla Svidník ) ()

LiborGondek

Je to dobrý film, velmi profesionálně zahraný, se zajímavým scénářem. Největší slabinou dramatických příběhů je jejich přílišná délka, kdy se akce vypaří a děj začne nudit. Ani Dítě číslo 44 není výjimkou. Ale odpouštím mu to. Bylo to, nechci říct hezké, bylo to prostě zajímavé. Znovu už bych si to ale asi - vlastně ne, určitě - nepustil. 60% ()

Tosi

V rodině nejsme všichni géniové, je nás asi jen kolem 85-90%, těm ostatním holt nebylo shůry dáno. A přijde mi, že zdejší jedno či dvou hvězdičkové hodnocení má na svědomí právě ten zbytek...ani zdaleka to totiž tak špatné není. Bože, sice ne nejlepší, ale přinejmenším dobrý thriller. Trošku topornej (asi jako ten jejich přízvuk), někdy dějově přeskakující, ale furt příjemně podmanivej! Škoda jen, že se více nevěnoval vývojem vrahova příběhu...Navzdory hodnocení jsem s filmem neměl problém, strašně rád bych dal čtyři hvězdičky, ale je to těsně pod. ()

Mrkvič

Jméno režiséra si budu pamatovat, protože takový potenciál, takové mezinárodní obsazení (herci od jihu po sever, od těch skvělých, přes ty uchrchlané, až po ty ošklivé), to se jen tak nevidí, jak se to povedlo zvorat. Celou dobu jsem si říkal, o čem ten film sakra má v první řadě být? Vždy když začal být zajímavý (a to mu jde snadno díky námětu), prapodivně se film zlomí a jede zase jakoby od začátku. Otřesně jsou navíc natočené akční scény, ale to by se snad i dalo odpustit, kdyby některé scény snad dokonce nechyběly úplně. ()

Lachtaan

Do tak nízkých čísel mohli tak intenzivní drama vyhnat jen sami komunisté ne? Child 44 je totiž nabušený špionážní thriller, který svým hvězdným obsazením předčí i na hollywoodská esa bohaté Marvelovky. Až surově nepříjemné drama z nejnespravedlivějšího období evropských dějin! ()

hanagi

Typická ukázka toho, jak se zajímavý politický thriller s temnou atmosférou může postupně změnit na fádní akčňák plný šťastných náhod a nelogických situací. A to jsem se tak moc těšila! ()

venison

Námět příběhu byl více než zajímavý, ale nějak ten začátek mi celkově nesedl - spousta dějově zbytečných informací (knihu jsem nečetla).. Herci hráli jako s pravítkem v zadku.. Od půlky se to solidně rozjelo, ale konec zase spíše uvadl, než by se vyhrotil.. Jak mám Joela Kinnamana nakoukaného jako klaďase Holdera z The Killing, tak mi jako záporák moc nešel.. Gary Oldman měl málo prostoru a Noomi Rapace se spíš tvářila, že opravdu hrála.. Dobrej pokus, ale na dobrej thriller celkem slabota s vysokým potenciálem :-( ()

noriaki

Krásná ukázka, že film je ve své podstatě vyprávění příběhu. A když je tento zmatená slátanina bez logiky, tak mu nepomůže Tom Hardy, Noomi Rapace, svěcená voda, Boží zásah, prostě nic. Režisérovi se zamýšlená výpověď o teroru končícího stalinismu rozpadla někdy po prvních deseti minutách, ambici natočit mrazivé drama opustil zhruba po půlhodině a na detektivní žánr rezignoval ještě před polovinou snímku. Jestli se tady dá soudit podle stále se nabalující vrstvy nesmyslů a postupné ztráty realističnosti děje. Vypisovat tady jejich seznam nemá smysl. Stačí jenom říct, že díky detailům jsem nevěřil ani celku a neustále se objevují deus ex machina jsem postupně přestal vnímat. Ono se taky není co divit. Child 44 je absolutně bez atmosféry, bez napětí a bez emocí. Nevtáhne ani na chviličku a jediné co po něm zbude, je hořká pachuť zmařené šance a uznání nad vynikajícími herci a velkorysou výpravou. Bohužel všechny klady snímku prohrály K.O. se scenáristickým břídilem. ()

Pavlínka9

Já jsem se tedy často v ději neorientovala a plno věcí mi nedávalo smysl :D Na Hardyho je hezký pohled ;) Co si budem :D I na Noomi s takovými vlasy ;) A to bylo vlastně vše, co mě na tom zaujalo :D Pro mě to bylo dost nesrozumitelné, v mnoha částech zmatečné a ten konec - najednou konec, tečka, šlus :D Za mě ne. ()

Robocop v Suicide Squad?

Robocop v Suicide Squad?

16.02.2015

Hardy vs. DiCaprio

Hardy vs. DiCaprio

01.07.2014

Assassin’s Creed si našel režiséra?

Assassin’s Creed si našel režiséra?

25.01.2014

Když před sedmi lety vyšel první Assassin's Creed, málokdo tušil, že vyroste v obrovsky lukrativní značku. Vedle šesti hlavních her si můžete sehnat třeba comicsy nebo sadu románů, jež rozmanitě… (více)

Hardy, Oldman a vraždění na sovětský způsob

Hardy, Oldman a vraždění na sovětský způsob