Tenhle film měl bejt ostrej, temnej a osudovej. Jenže ho bohužel do spárů dostal střihač, kterej veškeré scény, kde mohl, střihal před tím, než stihly nějak dramaticky vyvrcholil, nejvíc tím mimochodem trpí postava Garyho Oldmana, což je mi fakt docela líto, ale rozhodně to není jen on. Navíc i když je první, dejme tomu dvě třetiny filmu vše dobré a napínavé, poslední část rozhodně není natolik úderná, jak by bylo záhodno, což je dáno jak oním střihačem, co pravděpodobně požil v kladenském depu nalezené zbytky po likérce drak, jednak dějem, který se stává postupně více blbózní a přivádí na scénu víc a víc logických děr o velikosti Frýdku-Místku. Herci hrají dobře a film zdobí, přestože v některých momentech u některých postav zní angličtina s hraným ruským přízvukem poněkud přiblble a nechtěně humorně. Mohl to bejt hodně dobrej film s výborným vizuálem, jenže je díky chybám jen průměrný a to je škoda.(1.8.2015)

Tak druhá moje projekce mě zbavila mých rozporuplných pocitů. Child 44 skutečně nevytvořil atmosféru z mrazivého, stalinistického Ruska 50.tých let ani náhodou. Začátek je přitom velmi povedený a prostředí Prahy, Anděla a Letné je neskutečně parádní. (No Anděl, to snad ani není možný, že to není ani celá minuta) Ale příběh vraha vůbec negraduje a po odchodu Demidova (Hardy) z Moskvy se film noří do velmi sterilního příběhu, kdy scéna střídá scénu. Výkony herců jsou samozřejmě parádní. Tom Hardy si může připsat další skvělou roli. Nicméně scény ve filmu jsou absolutně bez šťávy a emocí. (Příklad: Kdy Demidov zjistí, že manželka ho vůbec nemiluje. V knize jistě silný moment, ve filmu je to jen další ze scén, které vás ničím nezaujmou.) Snaha filmařů o co nejlepší práci je znát. Ale na každém kroku je vidět velké problémy střihače a postprodukce. Osobně si myslím, že tvůrci tady natočili příliš materiálu a ve výsledku si s tím (nezkušený) střihač nevěděl rady. Film tak působí chaoticky a suše. Nikdo mě nemůže vinit, že jsem předpojatý, protože na film jsem se těšil dlouhé dva roky, knižní trilogii mám doma a na natáčení jsem chodil, co to šlo. Převeliká škoda nevyužitého potenciálu. A samozřejmě jednoho skvělého komparzisty. (55 %)(25.5.2015)

Film, ktorý by hlavne po scenáristickej stránke bolo treba doladiť, ale napriek tomu nadpriemerná záležitosť. Detektívna línia hrá druhé husle a je vlastne veľmi jednoduchá, ale to jej dodáva na autentickom dojme. Žiadne prekvapivé zvraty, skrátka je tu vrah a toho treba nájsť na základe sedliackeho rozumu. Veľmi dobre. Ešte lepšia a výraznejšia je línia s vyobrazením dobového Ruska a celkovo socialistického režimu - je to možno trochu temnejšie než v skutočnosti (možno), ale chápem, že pre lepšie vyhrotený príbeh sa muselo to stalinistické zlo poriadne zhutniť. Tom Hardy výborný a ostatní herci tiež. Spokojnosť.(18.8.2015)

Knížku jsem nečetl, takže nemůžu porovnávat. Nicméně film je více než skvělý. Ze spousty komentářů jsem vyčetl, že první polovina je skvělá a druhá stojí za hovno. V mých očích ovšem první polovina byla skvělá a druhá ještě lepší. Mělo to spád, žádný zbytečně natahovaný scény a nudný vyšetřovací postupy. Jenom čistá, hnusná, depresivní ukázka tehdejší doby s několika luxusníma alerogickýma podtextama. Navíc se při filmu dá hledat zábavná hra jménem "Kolik českých herců a míst poznáš", to je další plus. Jediný co mi místama vadilo, bylo podivný (ne)herectví Toma Hardyho, kterej se občas v emotivních scénách zřejmě snažil napodobit slavné Schwarzennegerovské grimasy. Jinak proti filmu vůbec nic nemám a slabších pět tomu dám velice rád, protože to já u podhodnocených filmů dělám.(6.8.2015)

• Gilmour93

Švédský mašinfíra jede po dvou rovnoběžných kolejích a těžko říct, které jsou mrazem z Moskvy více pokroucené. Ta kriminální jen sprostě kopíruje Čikatilovo řádění v Citizen X, dokonce se ani neobtěžuje změnit Rostov na Donu jako místo jeho hlavní působnosti. Ta existenciální s všude přítomným ledově sibiřským dechem tajných služeb na zátylku je zase hrozně chaotická, neučesaná a brutálně odbývá motivaci postav. Když se na konci v zabláceném lese ty dvě koleje seběhnou do jedné, srážka je nevyhnutelná (i když přídavek s novým šéfem Lannisterem a kufříky v dětských ručičkách mi zase tolik nevadily, svým způsobem to byla jedna z mála věcí se smysluplným vyústěním). Hlavní viník neštěstí je strojvůdce Espinosa, potažmo jeho nadřízení z velína, co trasu trvající pět a půl hodiny (první sestřih) chtěli stihnout za méně než poloviční čas a ta trať zkrátka nebyla na tuhle rychlost přizpůsobená..(23.7.2015)

• - Scény s Anatolijem Brodským (Jason Clarke) se podle knihy odehrávají v zimě a pod zamrzlou řekou, což během natáčení uprostřed léta bylo technicky nemožné. Proto filmaři přizpůsobili děj knihy prostředí. (Petrasuvicka)

• - Autoři filmu ohledně hlavní role původně jednali i s Christianem Balem, ale ten nakonec odmítl. (Linkyc)

• - Herci Nikolaj Lie KaasFares Fares se spolu sešli nejen zde, ale i v rámci úspěšných severských snímků o speciálním kriminálním Oddělení Q, kde ztvárňují nerozlučnou dvojici - Žena v kleci (2013), Zabijáci (2014) a Vzkaz v láhvi (2016). (Michalechal)