Tři bratři

Režie:

Jan Svěrák

Scénář:

Zdeněk Svěrák

Tomáš Klus, Vojtěch Dyk, Zdeněk Piškula, Kateřina Kosová, Sabina Rojková, Gabriela Míčová, Oldřich Kaiser, Zuzana Norisová, Kamil Halbich, Zdeněk Svěrák (více)

Tři bratři (Vojtěch Dyk, Tomáš Klus, Zdeněk Piškula) se vydávají do světa na zkušenou, aby si našli nevěsty a rodiče jim mohli předat hospodářství. Sourozenci při svém putování jako kouzlem vstupují do slavných pohádek, ve kterých je čeká mnoho nástrah, nečekaných příhod a možná také láska... Filmová pohádka Tři bratři nabízí spoustu dobrodružství, překvapivých situací, ale také laskavého humoru. Děj filmu, včetně známých a oblíbených písniček, které ve filmu zazní, pochází z pera Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře. (Bioscop)

Sonnery

Nejlepší pohádky mívají příběh plný tajemství a záhad. Což Brašulové splňují, ale paradoxně z druhé strany - jak je kurnik možný, že nejlepší a nepřekonatelný filmařský duo vyprodukuje něco tak fádního, nemastnýho a neslanýho? To je záhada jako prase. Písničky jsou fajn, ale dohromady se jedná o 90 minutovej videoklip bez špetky děje. I mistr Svěrák se někdy utne. Bohužel. ()

HoneyBunny

Tak za mě nejslabší Svěrákův film. Vůbec mi nesedla ta forma, kdy se místo mluvení jen zpívá (přitom muzikály, kde se střídá mluvení a písničky, mi nevadí). Kvalitní pohádky musejí mít kouzlo a nadhled, ale Tři bratři jsou nanicovatí a bez výraznějších nápadů - a přitom zrovna Svěrák je známý tím, že je originální a svůj... a také stoprocentně kvalitní, což se tady nekoná. Spousta scén je vyslověně určená pro malé děti a chybí v nich jakýkoli humor nebo přesah nebo třeba jen výraznější rukopis. Zklamání. ()

Anderton

Uf takéto nízke hodnotenie som nečakal. Česká rozprávka už nikdy nemôže mať takú atmosféru, ako v dobách dávno minulých, ale napriek tomu sa Svěrákovcom podarilo s týmto problémom popasovať a všetko "odrbať" originalitou a hravosťou. Bavilo ma sledovať rýmy pesničiek, niektoré piesne sa mi aj páčili a povedzme že sa šlo od relatívne najslabšej rozprávkovej poviedky po najlepšiu. Oproti Troškovým hrôzam (ale nič proti vkusu) je myslím práve svěrákovic prístup cestou do svetlejších zajtrajškov českej rozprávky. ()

Frajer42

Zůstává mi rozum stát nad zdejšími téměř 70 %. 3 klasické pohádky spojeny strašně debilním nosným příběhem v jeden nefunkční celek. Marně si snažím vzpomenout, co bych vyzdvihl. Něco by se však určitě našlo. Třeba zpěv mi překvapivě úplně nevadil. Jen bych uvítal, kdyby byl mnohem méně častějším. Ze všech třech pohádek se mi nelíbila ani jedna. Co mi však přišlo brutálně vtipné, byl pedofilní myslivec, který div že neodblanil asi 8 letou Karkulku. Absolutně nechápu, jak do pohádky pro děti mohl někdo něco takového vůbec zakomponovat. Úplně mě odrovnala věta Karkulčina otce: "Dětskou pusu by mohla!" Dále se dalo koukat na občasné Svěrákovy výstupy, kdy promlouval k imaginárním dětem. Zbytek je jedna velká trapárna. Na to, že to opravdu vzešlo z pera mistra Zdeňka Svěráka mě to hodně zklamalo. Pohádky obecně nemám moc v lásce. Co však nemám rád ještě víc jsou české pohádky. Tahle se hrdě může zařadit těsně za ty úplně nejhorší. Odhadoval bych, že dětem se bude pohádka líbit ještě méně, než nám dospělým borcům. Co si vůbec tvůrci mysleli, když něco tak debilního tvořili? ()

MikeCool

Na tak kultivovaného režiséra jako je Jan Svěrák, je nová, komerčně náročnější pohádka velký, podivuhodný mišmaš! Je to jakási kompilace tří pohádek (Šípková Růženka, Karkulka, o 12 měsíčkách), doprovázená operetkami našich výborných a inspirujících umělců Uhlíř & Svěrák. Nato jakými zvučnými, hereckými jmény se tato mozaiková pohádka činila, nedopadl výsledek vůbec vábně, ba naopak, místy se to zdálo až trapné a oka a občas i do uší bijící. Vadil mi přehnaný přechod z hraných scén na scény operní, kdy se pohádka změnila rázem v jeden velký "muzikál", což občas nevypadalo a neznělo moc hezky. Zhruba prostřední "karkulkovská" pasáž byla asi nejhezčí a nejpropracovanější. Holub, kterého daboval Pavel Liška byl jakousi humornou kulisou celé této druhé části. Celý průběh této operetky mi šel nejvíce po chuti, krom závěru, který mi přišel dosti pedofilní. Bohužel za kamerou usedávajíce oskarová legenda Jan Svěrák a před kamerou hrajíce Klus s Dykem se nepostarali o žádný převrat v české moderní pohádce. Daleko lépe po chuti mi byl televizní film Tajemství staré bambitky, v kterém si člověk mohl vychutnat určitou satiru a poetiku. O Třech bratrech se to bohužel říci nedá. Uznávám kvalitní technickou stránku, to bezpochyby. Takovou technickou vyladěnost jsem v české kinematografii neviděl léta. Ale bohužel kompozice všech tří "příběhů" sráží dosti silným způsobem kvalitu celkového dojmu. ___ (Jiráskovo divadlo, Nový Bydžov) ()

Kothy

Jako nevím, možná že tahle pohádka nesedla každému, ale já se skvěle bavil. Třeba na každý má rád ten cimrmanovský humor, kterého je díky Svěrákově scénáři plný film. Výběr herců taky není špatný. V podstatě jsou to skombinované tři pohádky: Šípková Růženka, Červená Karkulka a 12 měsíčků. Do každé z nich vstoupí jeden z bratrů a zakončí to nalezením budoucí nevěsty. I když pojetí některé z pohádek je trochu netradiční. Hodně se tam zpívá a rýmuje, což mě místy dost bavilo. I ty jejich nevěsty byly pěkné. :) Až teda na příběh nejmladšího z bratrů. Tam to trochu hraničí s pedofilií, ale co už. Jinak je to udělané celkem originálně a hraje tam hodně známých herců. "Spletl jsem si číslo popisné" :D ()

Mia...

Čtyři hvězdy dávám z neuváženosti. Upřímně jsem těžce v rozpacích. Celou pohádku jsem střídala emoce typu: "to si snad dělaj srandu, to myslej vážně? To je nehorázná kravina .. ne a pedofílie do toho, to snad ne" ... a typu: "Bože, jak tohle vymysleli, to je neuvěřitelná sranda, já se snad zcvoknu a nepřestanu se už nikdy smát" ... super, takže pohádka ze mě udělala schizofrenika. Největší propadák byla Karkulka, ale zároveň v ní byl i nejlepší humor. Za mě bych dala tři hvězdy. Ta čtvrtá je za to, že když jsem odcházela z kina, tak děti s rodiči kolem mě na sebe pokřikovali "to bylo super, půjdeme ještě?" ... Co mě doslovně zklamalo byly verše. Od Uhlíře a Svěráka jsem čekala něco lepšího, ale veršovat stylem aabb, to se učí děti na základní škole. Každopádně nebylo to tak zlé, jak píšu, jen vytýkám, co mi vadilo. Celkový dojem je takový, že to bylo hezké jedno podívání a příště až za hooooodně dlouhou dobu. První pohádka byla hodně přijatelná, Karkulka už byla zmíněna a O dvanácti měsíčcích bylo celkem příjemné, až na opakující se verše neustále dokola. Celkově bych to zhodnotila tak, že dojem z celku je příšerný, ale jednotlivé vtipné úseky byly naprosto úchvatné až jsem prskala všude kolem smíchy. No, mám na to opravdu rozporuplný názor, takže až si to jednou utříbím, vyjádřím se znovu. Ale pro mě jako milovnici pohádek to nenaplnilo očekávání, ale chyba je něco očekávat. PS: často bylo vidět, že slova neseděla do pusy ........................................................................... ............................................................................... ............................................................................................... ............................................................................. a čas přišel a dnes jsem pohádku viděla znovu a musím říct, že jsem přímo nadšená. Takže se asi opravdu musela uležet,kouknout na ni v jiné náladě a rozpoložení. Byla vtipná, originální a vtipná a srandovní a vtipná ... vzala jsem ji s nadhledem, nepřemýšlela nad ni jako dospělá, ale dívala se dětskýma očima a hle, ono to fungovalo, najednou jsem nadšená. Takže dodávám i tu poslední hvězdu :) ()

Zodd

Gradace veršů v podstatě neexistuje, ty se prakticky cpou, kam to jde, až k zbláznění. Vlastně ne, je to totální sebeparodie. A myslivec počká, až Karkulka doroste. Prosím, tohle ne! Hvězdičku si jistojistě zaslouží Dvanáct měsíčků, kteří si tak trochu dělají prdel z Mrazíka, byť je jen o trochu lepší fraška, než ty zbylé dva příběhy předtím. Svěráků nedůstojné, až to bolí. ()

Yoshitsune odpad!

Tak je fakt že když dojde na české pohádky, tak totálně nevim, který Honce co kde zachránil a jaká Růženka usíná, takže tenhle komentář bude sice znít trošku podrážděně, možná i zle, ale neni to nijak cílené a nepíšu to se záměrem dělat zle. On mi hned ze začátku dělalo problém, se tak nějak orientovat v ději a dokonce sem tak nějak to nepochopil. Ale dejme tomu že první pohádka, byla o šípkové růžence že jo ? No snad jo, tak tady mi to přišlo hrozně zmatený a místy to bylo i dost hororové, u jiných filmů bych to i vítal, ale horor a pohádka dělaná, jako že pro děti to mi nepříjde moc vhodné. A druhou pohádku, tak tu považuji teda za totálně úchylnou, odpornou a pedofilní zvrácenost, toho největšího kalibru, tohle mohla vymyslet jenom chorá mysl. Víc k tomu ani nebudu psát. Co se týče třetího příběhu, tak ten by se dal do jisté míry považovat, jak takže za normální, ale ve výsledku to celé působí hodně zvláštně, nechutně a tak nějak jako bez děje. To si fakt radši, pustím tamhle Jindru jak jde zachránit sličnou princeznu, než znova tohle. ()

nash.

Po repríze, kterou jsem chtěl dát firmě Svěrák & syn ještě jednu šanci, nakonec ještě o hvězdu méně. Bylo to sice plné milých svěrákovských detailů, bohužel se podobně jako ty borůvky rozsypaly a poztrácely v podivném vyumělkovaném slepenci, který se motá odnikud nikam, nedrží pohromadě příhem, stylem, ani ničím jiným, a ještě se neustále zadrhává v rozběhu otravnými popěvky, které už po dvaceti minutách začnou být skoro nesnesitelné. To celé korunováno ujetou verzí Červené karkulky s pedofilním myslivcem a amatérsky zdrátovaným vlkem, který jako by vypadl z nějakého špatného vtipu o zmutovaných krysách. Nepřehlédl jsem odkazy, narážky, ani místy nápaditou hru s filmovými a žánrovými klišé, neunikl mi ani jistý cimrmanovský duch, ale ani to nepomohlo. Dvacet let po geniálním Lotrandovi jsou Bratři hořké zklamání, a to i přesto, že podruhé jsem už věděl, že nejde o tradiční pohádku a snažil se v netradičním přístupu hledat nějaká ta pozitiva. ()

Slarque

Byla to sice možná sázka na jistotu, ale co Zdeněk Svěrák s Jaroslavem Uhlířem napsali, Jan Svěrák nezkazil. Navíc herecké obsazení je takřka neprůstřelné, včetně postav, které se objeví třeba jen v jedné scéně. Takže v žánru, který už zdejší nadprodukce téměř zničila, přibyl zase jeden kousek, na který se zřejmě dá bez problémů koukat i opakovaně. ()

Willy Kufalt

Když jsem se šel dívat na tuhle pohádku, věděl jsem předem, že film pochází z dílny Jana Svěráka, v paměti mi utkvělo pár zvučných jmen z obsazení, ale více jsem si k tomu nepřečetl. O to více bylo mé překvapení z velice netradičního kousku v oblasti moderní české pohádky. Tři povídky (osobně bych pro upřesnění ještě doplnil do hlavičky žánr Povídkový) propojené poutavým komentářem Zdeňka Svěráka, který coby průvodce v historickém kostýmu nám zajde i do takového odlehčení, jako je třeba právní otázka vztahu myslivce s Karkulkou :o)). Povídky čerpají z notoricky známých příběhů o šípkové Růžence, červené Karkulce a 12ti měsíčcích, ale s tím rozdílem, že se způsob vyprávění soustřeďuje nikoliv na titulní dívčí postavy, ale na mužské hrdiny-záchrance, které díky fantazii navíc pojí nejen bratrství, ale i jeden různý zlozvyk. Provedení všech tří pohádek do formátu mini-operky z pera renomované dvojky Uhlíř-Svěrák, kde se téměř nemluví, jenom zpívá a některé pasáže málem připomínají skutečnou operu, bude jistě pro nejednoho diváka náročněji strávitelným stylem, v němž ale nechybí humor (♫,,Spletl jsem si, spletl jsem si číslo popisné...") a jež připraví nejen dětem jedinečný zážitek (i když osobně jsem měl třeba u Červené Karkulky pocit, že by bylo lépe místo některých těžkopádných operních partů využít i klasiké dialogy). Stejně jako v případě dosud posledního Svěrákova filmu Po strništi bos mě velice zaujal poetický obraz nádherných přírodních exteriérů ve všech ročních období a opět v stylizaci kamery Vladimíra Smutného. Vcelku hodnotím jako nesmírně zajímavý filmový počin, který sice ve mě nevyvolal dojem dokonalosti, ale upoutal mě nejen svou originalitou. 70% ()

LoLaa

Žili byli bratři tři - to jsme my! Nejen tuto písničku nemůžu ani několik hodin po opuštění kinosálu dostat z hlavy. Česká pohádka, která se po dlouhé době hodně povedla a natrhla těm Troškovým pr..zadek! Herecké i pěvecké výkony na jedničku. Není snad co vytknout, takto by prostě pohádka pro celou rodinu měla vypadat. Ač je léto, měla jsem chvílemi takovou vánoční atmosféru a těším se, až ji film znovu vykouzlí při štědrovečerní hostině. Moc mě potěšilo, že nechyběl ani vtip, Holub v podání Pavla Lišky je nezapomenutelný. ()

Bachy

Nemám nejmenší problém ani s vlkem a ani s Lábusodějnicí. Ovšam jedna věc je, jak to vypadá, druhá všechno ostatní. A nejsmutnější pro mě fakt, kam se propadl Uhlíř. Ten..holub...!...moje uši. Když už jste si tak "pevně" stanovili, že se odzpívá úplně každá replika, tak pak není divu, že vznikly takové psycho rýmovačky. Jedna z nejšílenějších je ta u zašívání vlka. Na druhou stranu, výsledek dosáhl té magické hranice, kdy se z trapnosti stává zábava. A ta poselství, která jsme dostali. Díky ()

dopitak

Moderní pohádka? Klidně! Ale nesmí se tam nic podělat, nesmí tam být kostry, a už vůbec polonahé pradleny (všímejte si té vlevo, pravé ňadro bravo). Písničky jsou (světě div se) strašné, a můžou za to hlavně texty (opravdu je to Svěrák&Uhlíř?). Měl jsem dnes zajímavou příležitost porovnat dva svěrákovské scenáře (Rozpuštěný a vypuštěný a tahle obludnost) a nevím, mám-li to přisuzovat zubu času nebo prostě špatnému nápadu. Neoriginální, nechutné (Pane Jane Svěráku, běžte se podívat do jakékoliv beringie, jak čisté zvíře je vlk. Tenhle uslintanej kus filcu nestojí ani za to, aby se mu do břicha nacpalo kamení). Rýmování z většiny strašné. Prosím, natočte zase něco vážného. ()

hammer_head

Nejdřív začnu zápory, ať máme to horší za sebou. Ze třech bratrů mi nejméně sedl Zdenda Piškula, jehož část příběhu mi přišla docela úchylná a krapet přetažená za vlasy (především věkový rozdíl s Karkulkou). Dalším problémem byla hudba: na můj vkus to bylo celé moc přezpívané a kdákalo se i tam, kde mohli být obyčejné dialogy. Použité písničky nebyly nijak špatné, ale přece jen jsem od Uhlíře čekal víc. Tím bych negativní stránku pohádky uzavřel. Co se týče předností, kterou pohádka vyčnívá mezi dnešními kolegy, je především výprava a krásné lokace. Zkrátka je příjemné vidět dnes natočenou pohádku, kde je skutečný hrad, či nějaká chalupa namísto dnes používaných kýčovitých kulis. S hereckým obsazením, jsem byl vcelku spokojen, až na toho Piškulu. Vcelku příjemné překvapení. ()

Chrustyn

Pokus o klasickou muzikálovou pohádku, která je natolik zvláštní, že není úplně jasné, zda to byl záměr, či nikoliv. U Svěráka si nemyslím, že by se jednalo o chybu a možná o to víc mě to mrzí. ()

Duhová kulička 2015

Duhová kulička 2015