Pod černou vlajkou

USA, (2014–2017), 35 h 12 min (Minutáž: 49–65 min)

Hudba:

Bear McCreary

Toby Stephens, Luke Arnold, Clara Paget, Mark Ryan, Hakeem Kae-Kazim, Jessica Parker Kennedy, Patrick Lyster, Langley Kirkwood, Jeremy Crutchley, Tom Hopper (více)

Série(4) / Epizody(38)

Píše se rok 1715 a nad piráty se začíná pomalu smrákat. Světové mocnosti jim vyhlašují  absolutní válku, protože ohrožují prosperitu zámořského obchodu. Obávaný bukanýr, kapitán Flint, přibírá do své posádky mladého nováčka Johna Silvera a společně se vydávají na výpravu za obřím pokladem, který by mohl zachránit upadající pirátskou základnu… (TV Prima)

Recenze uživatele Necrotongue k tomuto seriálu (43)

Krvavý soud (2015) (S02E10)

Tak tohle bylo jednoznačně vydařené zakončení druhé sezóny. John Silver se stal konečně "kompletním", takhle ho znám z Ostrova pokladů, došlo i na "sňatek" z nutnosti a Flintova pomsta měla grády. ()

Série 3 (2016) (S03)

Skvělé! Třetí řada udržuje a možná i zvyšuje standard, který přinesly obě předchozí série. Akce vypadají vpravdě autenticky, herci nadále zvládají své role výborně, navíc jsem nucen stáhnout jedinou námitku, kterou jsem vůči seriálu měl. Výška Johna Silvera není nadále nijak důležitá, vzhledem k tomu, jak je na konci třetí řady vysvětlen důvod, jakým způsobem přišel ke své přezdívce. Parádní záležitost- pro mě jasných 5*. ()

Mračna se stahují (2016) (S03E01)

První epizoda třetí řady ve mně zanechala rozporuplné pocity. Z větší části se mi líbila, pobavilo a potěšilo mě obsazení Tita Pulla, proběhla nějaká ta akce, intrikovalo se, kuly se nové plány a pak to tvůrci zabili lacinou protiotrokářskou agitkou. Před hodnocením jsem naštěstí stihnul vychladnout, ale stejně by mě zajímalo, kdo si to objednal. ()

Bouře (2016) (S03E02)

Slušně vystavěná epizoda, které chybí to známé "něco" navíc, aby mohla být perfektní. na druhou stranu mě nemálo zklamal pokračující výskyt Mirandy Barlow. Tolik jsem doufal... ()

Klid po bouři (2016) (S03E03)

Tato epizoda byla zatím tou nejlepší z třetí řady, která se podle mě rozjížděla poněkud těžkopádně. Bylo zajímavé, že se toho dělo nejvíc ve chvílích, kdy se kvůli bezvětří nic nedělo. Pěkný paradox. ()

V zajetí (2016) (S03E04)

No, když si odmyslím tu protiotrokářskou agitku, šlo o kvalitní epizodu, která tentokrát nebyla skoupá na akci. Tvůrci nezapomněli ani na nové plány a protiplány, takže jsem si díl v pohodě užil. ()

Otázka důvěry (2016) (S03E05)

Série touto epizodou opět ztratila na akci, a příběh poháněly pouze více či méně reálné plány a organizace nové vlády v Nassau. ()

Vzpoura proti osudu (2016) (S03E06)

Přestože nešlo o nejakčnější epizodu, děj byl dostatečně zajímavý, takže jsem se velmi dobře bavil. Plánování tentokrát připadlo hlavně na Calico Jacka a ten se svého úkolu zhostil výborně. ()

Cena pokladu (2016) (S03E07)

I v sedmém dílu převládají plány a intriky nad akčními scénami, ale vůbec mi to nevadilo, tvůrcům se znovu podařilo udržet příběh natolik zajímavý, že mi akce vlastně ani nechyběla. ()

Záchrana (2016) (S03E08)

Na osmou epizodu jsem byl připravován v průběhu dvou předchozích dílů, tady došla část plánů svého naplnění, takže proběhla i slušná akční sekvence a dá se očekávat, že v příští epizodě půjde opět spíše o přípravu na závěrečný díl. ()

Hrdelní pře (2016) (S03E09)

Nemohu být nespokojen, dostal jsem přesně to, co jsem očekával, tvůrci se věnovali hlavně přípravám na závěrečnou epizodu, ale dělali to poutavým způsobem. Musím navíc přiznat, že mě překvapilo vyústění situace s Charlesem Vanem, ale každopádně výsledek chválím. ()

Černá známka (2016) (S03E10)

V desáté epizodě se tvůrci rozhodli vyřádit a všechny akční scény, které v sezóně trochu chyběly, nacpali do závěrečného dílu. V takové situaci mi nezbylo, než ohodnotit za pět hvězdiček, přestože na mě střet na pláži působil místy úsměvně. Nejvíc mě ale bavila práce Billyho propagandistické skupiny, která operuje v Nassau. ()

Série 4 (2017) (S04)

Přestože se moje zprůměrované hodnocení u této sezóny dostalo na čtyři hvězdičky, nezohledňuje dostatečně mé zklamání ze závěrečné epizody. Celá řada si u mě do té doby vedla výborně, ještě jednou musím vyzvednout šestý díl, který byl téměř dokonalý a bavil mě velice velmi. U celého seriálu jsem se vlastně dobře bavil, samozřejmě měl slabší i silnější momenty, ale jako celek fungoval velice slušně. Pirátská tématika mě baví, seriál navíc předchází děj Ostrova pokladů, ze kterého jsem byl jako kluk úplně nadšený, takže mě mohlo zklamat jedině špatné zpracování, čemuž se tvůrci zdárně vyhýbali až do epizody XXXVIII. ()

Nečekaný odpor (2017) (S04E01)

Tvůrci výborně odstartovali čtvrtou sezónu. Tentokrát nebylo od prvních okamžiků pochyb, že se dívám na seriál s pirátskou tématikou, akce probíhala na moři i na souši, opět se radostně intrikovalo a rozdělovaly se sféry vlivu. Jen mi značná část postav připadala, jako by měla hrát hokejové play- off, plnovousům se nějak daří:-) ()

Staré a nové rány (2017) (S04E02)

Druhá epizoda byla proti předchozímu dílu přece jen slabší. Sice také obsahovala akci, intriky a soupeření o moc, ale příliš mě neoslnila pasáž se vzpomínáním na padlé kamarády. ()

Ve stínu oprátky (2017) (S04E03)

Poměrně dlouho to vypadalo, že epizodu ohodnotím pěti hvězdičkami, pak ale začali piráti předvádět věci nevídané. Výsledek námořního střetu jsem jaksi nepobral, tak nějak by to vypadalo, kdyby na člověka ozbrojeného pistolí zaútočil tank a prohrál. Podobně "nadšený" jsem byl z nástupu před hlavně mušket v závěru dílu, tohle prostě nedávalo smysl. Škoda. ()

Nové pořádky (2017) (S04E04)

Tentokrát nedošlo k žádným extrémním nesmyslům, intrikování a plánování mě bavilo velice velmi a cikánská férovka v podpalubí byla vtipná, takže jsem byl spokojen. ()

Akt zoufalství (2017) (S04E05)

V podstatě šlo o velmi podobný případ jako v předchozí epizodě, plánování a intrikování opět hrály prim, akce zůstala v pozadí, ale to mi vůbec nevadí, pokud mají všechny ty debaty význam pro příběh. Myslím, že je lepší díl, ve kterém se jen intrikuje než epizoda, která přináší akci plnou nesmyslů. ()

Prolévání krve (2017) (S04E06)

Pokud nebyla šestá epizoda nejlepší z celého seriálu, pak se rozhodně řadí ke třem nejlepším. Šlo o výborný díl, ve kterém se tvůrcům podařilo skvěle namixovat intriky, vyjednávání i smysluplnou akci, navíc opět předvedli, že neváhají v zájmu příběhu občas obětovat nějakou tu hlavní postavu. Jediný problém jsem měl s počtem koní, které dokázali Španělé dopravit na ostrov, ale co už, bavil jsem se. ()

Poslední vzepětí (2017) (S04E07)

Proti předchozí epizodě došlo k těžkému propadu. Možná by to na mě fungovalo lépe, kdybych nebyl takový cynik, ale za těchto podmínek tam na mě bylo příliš mnoho truchlení a snahy hrát na city. Původně jsem uvažoval o třech hvězdičkách, ale nakonec jsem se díky smělým plánům a filadelfské misi Calico Jacka rozhodl pro 4*-. ()

Zemřel herec Ray Stevenson

Zemřel herec Ray Stevenson