X-Men: Apokalypsa

• USA X-Men: Apocalypse (více)

Od počátku civilizace byl uctíván jako bůh. Apocalypse, první a nejsilnější z mutantů marvelovského světa X-Menů načerpal sílu ostatních mutantů a stal se tak nesmrtelným a neporazitelným. Probudil se po tisíci letech a je rozčarovaný ze světa, který nachází. Rekrutuje tým mutantů včetně zklamaného Magneta (Michael Fassbender) s cílem očistit lidstvo a nastolit nový světový řád, kterému chce vládnout. Osud Země tak visí na vlásku. Raven (Jennifer Lawrencová) s pomocí profesora X (James McAvoy) stane v čele týmu mladých X-Menů, aby společně zastavili svého největšího nepřítele a zachránili lidstvo před úplným zánikem. (Cinemart)

PKD

Velké zklamání. Tak takhle pane Singere, ne. Jediný důvod,proč to vzniklo je zřejmě, ta úchvatně dokonalá sequence s (teď už Loganem). Jako by vypadla přesně z TASky. Nebo supr úvodní titulky. Jak jsem počítal, dosud nejdelší. Ale plešatý McAvoy, waw! Tak, na to jsem čekal fakt dlouho. Poe Dameron aka Apocalypse, weird. ()

R.A.D.A.R.

Ničení kvalitní série v přímém přenosu. Už minulý film prakticky znegoval všechny předchozí a tento díl vesele pokračuje ve spoustě nelogičností a o nějaké návaznosti či dokonce originalitě si může nechat jenom zdát. Postavy nestárnou a chovají se nelogicky. Klasicky jako v několika předchozích dílech se rozejdou, aby v závěru zas byli všichni kamarádi nebo narazí na starého známého bůhví z jaké časové reality. Je to škoda, protože duo McAvoy a Fassbender je papírově snad nejsilnější ze všech komiksových unevers, a to jak herecky, tak motivačně. Co je to ale platné, když Magneto má jednu působivou scénu, která vyzní prakticky do ztracena a profesor stráví půlku filmu na nějaké skále. Mladá parta je vám fuk a jediný, kdo za něco stojí je Flash. Jemu patří opět nejlepší scéna, i když je prakticky vykrádačka už jednou viděného. Každopádně tenhle mutant by mohl klidně zaskočit na návštěvu k Deadpoolovi :-) Prostě je to guláš bez ladu a skladu a bylo by snad pomalu lepší sérii ukončit než dále systematicky likvidovat předchozí díly. V tomhle bordelu, teď už i digi, se totiž už nemůže určitě vyznat ani sám Singer. ()

kaylin

Přiznám se, že jsem se na film těšil hlavně na Olivii Munn. Nevím, co to je, ale ta ženská je prostě nádherná - to bude asi ten důvod sám o sobě. Samozřejmě, že její role byla hrozná a šlo o to, aby většinu času stála na vysokých podpatcích, případně prováděla digitální akční scény, ale i tak se na ní pěkně koukalo. Zbytek filmu už je prostě klasická podívaná, která kašle na příběh a hraje jenom na efekt, který ale v konečném důsledku není tak silný. Zachraňují to známé postavy, které chcete vidět, a potápí to naprosto špatný casting Jean Grey. Sophie Turner nebude moje oblíbená herečka, spíše naopak. ()

MajklCZsk

Celá trilogie se nám uzavírá. Je po všem. Musím říci, že třetí díl prequelových X-menů nebyl tak hrozný, jak čtu zde v komentářích. Ano, byl slabší, na druhou stranu se svojí barevností a velkou rozměrností hlavního záporáka nejvíce rovná předloze. Není to Budoucí minulost, o tom žádná, avšak je to film pořádné kvality. Práce s kamerou je úžasná jako vždy, efekty působí dobře, pouze ve scénáři by to chtělo dát větší charakter vedlejším postavám, z čehož jsme zvyklí z předešlých dílů. ()

Kaluž

Už to pomalinku ztrácí dech, ale furt je to obstojné završení novodobé trilogie. Teď bych si od toho dal na chvilku pauzu a počkal na svěží vítr ze severozápadu. Konkrétně z Kanady. ()

Helo

Přes veškerý ty parádní scény, videoklipový sekvence, camea, propojení a dobový velikonoční vajíčka tomu jaksi chybí duše přítomná v předchozích dvou kouscích (možná tady ta Star Wars scéna byla záměrně z jakýhosi tvůrčího sebeuvědomění). Jako závěr trilogie a komiksovej flák to ale ostudu rozhodně nedělá. ()

PogoJoe

U mě dobrý... Ze začátku mě sice rozladilo pár trapných věcí a chvilku trvalo, než jsem se začal filmem bavit, ale to nakonec přišlo a nakonec jsem spokojený. Není to přelomové, není to perfektní, je to, jak zde na csfd uvádí spousta komentářů, solidní. A hlavní pozitivum vidím ve vizuální stránce - určitě nelituju, že jsem si pro svůj volňásek do kina vybral právě tenhle blockbuster. A navíc je tu několik bezva postav, "starých" známých v mladší verzi plus několik mužskému oku lahodících - v čele se Sophií Turner a Olivií Munn... Režie nic nepokazila, příběh není zbytečně komplikovaný, hudba nevadí, celkově tedy: fajn zábava. ()

Colby Sawyer

Není to špatné jak se může podle hodnocení zdát, ale je pravda, že s First Class se to nedává srovnávat a Day of Future Past byl přeci jenom lepší. Výtkou tu jsou nevyužití 4 jezdci. Olivia Munn řekne snad 3 věty za celý film a celkově jsou, krom Magneta, tyto charaktery nevykresleny. Noví mladí X-Meni jsou celkem fajn. Sophie Turner potěší ;). Největší zklamání je Apocalypse. Oscar Isaac mohl věnovat svůj čas nějaké lepší roli, protože tady jen svolává konec světa a je modrý. Nic víc. Jinak příběh má celkem spád, ale filmu opět kraluje Quicksilverova scéna, která je znovu parádní. I cameo Logana potěšilo, jinak to jsou ucházející X-Meni, měli své lepší i horší filmy, ale žádná tragédie to sice není, ale film bych úplně nedoporučil. Nadprůměr-65% ()

Murrro

Druhá trilógia X-men opakuje v mojich očiach osud prvej - úvodný film veľmi sľubne rozdá karty, druhý spojí to najlepšie na oboch stranách (dobro so zlom, prípadne staré s novým) a tretí film sa utopí v rozporuplných snahách. Páčil sa mi Apocalypse, noví mutanti mi boli vizuálne (ale iba tak) sympatickí, expozícia ma dokonale vtiahla a záver aj slzu vytlačil, ale medzitým sa ma to jednoducho malo dotknúť viac. Dám štyri hviezdičky, pretože mi je jasné, že negatívne hodnotenia budú negatívnejšie, než by si film ako taký zaslúžil, ale mám oči prižmúrené. Alebo možno obviazané obväzom... ()

Falconica

Jako popcornový průměrný divák, který na rozdíl od většiny hodnotitelů komiksy x-men kdysi četl, jsem se královsky bavila. Byl to super sentiment, konečně jsem viděla spoustu věcí, který jsem vždy ve filmu chtěla vidět. A bejt to těch 10 let zpět, kdy jsem do x-menů byla zažraná, tak bych rozhodně dala maximální hodnocení. Na dějový restarty jsem z komiksů zvyklá, protože tam jsou uplně normální. Postav je tam na jeden film sice mrtě, ale jelikož už jsme se všemi obeznámeni, tak to ani nevadí. Sedmdesát procent stopáže konečně nepatří Wolverineovi, což mne nadchlo. ()

JohnMiller

Úprimne? Jediná scénka ktorá sa mi páčila bola tá, v ktorej explodovala škola a syn Magnetona postupne zachraňoval študentov. Inak to bolo konceptuálne to isté ako ostatný X-Meni. Pre fanúšikov určite uspokojujúce.. Nightcrawler (môj obľúbený X-men) tam mal peknú rolu, škoda, že vyzeral ako emák. Ale je to stále o tom istom, takže ma to už nedokáže vôbec zaujať. A záporák? Tak ten bol otrasný rovnako ako boje s ním, padajúcimi mrakodrapmi a atómovými bombami. ()

marleyy

60% Kino. Bohužel slabší X-Meni - 4 hvězdy s hodně odřenýma ušima. Nejvíc kvituji příběh kolem Magneta, démonickou Dark Phoenix, vždy správného Profesora X a vládne opět neskutečně vychytaná scéna s božím Quicksilverem. Závěrečná destrukce je ohromná avšak už trochu moc. Patetických proslovů je tu až přespříliš. Mě se víc líbí psychologie, postavy a vývoj ve starších X-Menech než poměrně hloupě podaná mega-digi-řež. ()

kajas

Po bezvadné "Budoucí minulosti" jsem se na další mutantí trhák těšila asi víc než na Batmana/Supermana a Avengers dohromady. Herecké obsazení v čele s miláčky Fassym a McAvoyem ze sebe vydává maximum, po technické stránce nemůžu také nic vytknout. Trochu mi dělala problém stopáž (nejdelší snímek z celé série) a příliš mnoho vybuchujícího... všeho (opravdu tyhle destrukce ještě někoho baví?), jinak si ovšem nemůžu stěžovat. A zase ten Quicksilver, kluk jeden ušatá, vyžral nejlepší scénu filmu. ()

higuain

Nejsem si jist, co se v Singerovi muselo pohnout, že z poměrně komorně laděné série (v rámci žánru), která stavěla v první řadě na silných charakterech (a hercích), přepnul na digifest, co je někde na půl cesty mezi MCU a DC. Že by nátlak studia na méně řečí a více atrakcí? Nutno ale podotknout, že mu to i tak funguje docela solidně. Přestože jde o nejhorší díl trilogie, na level Posledního vzdoru bych ho neházel, ten je pořád o třídu horší. ()

Patw

Bryan Singer dostal 178 milionů dolarů a hodil je do zeleného mixéru - To je X-Men: Apokalypsa v jedné větě. Dobře, rozeberme si to trochu. O co se vlastně tento film snaží? Co nám tvůrci chtějí říct, co by už neřekli? Co je vlastně srdce tohoto filmu? Proč vlastně tento film vznikl? Nikam se neposouváme! (Ačkoliv nepředpokládám vysokou čtivost, i tak varuji, že tento komentář obsahuje spoilery.) Tento film vznikl jen protože musel - jinak se to říct nedá. Myslím si, že Budoucí minulost jednoduše nasadila vysokou laťku pro tvůrce nejen po kvalitní stránce, kterou málokdo čekal, ale především v dějové lince. Jakoby se tvůrci po Days of Future Past posadili a řekli si, že finále - aneb propletení linek - zamotali tak, že nemají, co s tím teď vlastně dělat. Přiznejme si problém tohoto filmu je, že se odehrává v minulosti, aneb mi víme, že všechny postavy nakonec budou v pohodě, takže o nikoho nemáme strach. Kde se poprvé objevilo, že by tu měla Mystique zemřít? Kdo tomu věřil? (Že by jen hra studia jak nalákat diváka?) Však tím by byla celá budoucnost přepsaná a pár předchozích filmů zničeno. To je problém tohoto filmu - protože divák ví, že všichni budou v pohodě - nebojí se ani vteřinu o jedinou postavu (a pravdou je, že se ten film o to moc nesnaží - nebo spíš všechna snaha vyšla vniveč. No vážně, kdo si myslel, že by se povedlo Apokalypsovi dostat do těla Xaviera a zmocnit se tak jeho i jeho schopnosti?) A jelikož se divák nebojí o jedinou postavu začne se opírat o děj, který je tak slabý (nebo zelený?), že nudí a neudrží divákovu pozornost a proto se střídají místa a scény jen aby divák neměl chuť odejít pro popcorn, a pak vzniká mišmaš. Co jsem od tohoto filmu čekal - no rozhodně ne toto. Už první scény jsou strašně přitažené za vlasy. Začíná to zajímavě, ale jakmile Starověký Egypt začne hrát high-tech technologií začínám se na to dívat trochu skepticky. A bohužel s každou minutou je to horší. Dobře podívejme se na hlavního aktéra této hry Apokalypsu. Čekal jsem, že když je to jeden z prvních mutantů vůbec, že z toho něco uvidím, zrod mutantů jako takových, kde se vzali, ale Apokalypsa už jistou chvíli žil, měnil těla a tím nabíral schopnosti - a že jich neměl málo, takže to pár let muselo trvat tudíž 'první mutant' ovšem bez nějakého většího vysvětlení, kde, proč a jak se vůbec ta první schopnost objevila a kde našel (poznal) Apokalypsa druhého mutanta, kterému pak nějak sebral tělo i se schopnostmi. To mi přišlo jako zahození dobrého materiálu, naprosto nevyužitý potenciál filmu - aspoň by to divákovi prozradilo trochu víc, než jen 'já jsem Apokalypsa, já Vás chci zničit protože proč ne, když mohu?' A pak tu máme druhého silného hráče Magneto! Magneto nám je jako postava přiblížen o něco víc, ovšem na mě to vůbec nefungovalo! Sakra, scéna v lese, tak dokonalá, perfektní a oni to všechno pokazí tím, že onen velký moment pomsty smetou během tří vteřin. Ano Magneto má takovou moc, ale proč by si svou pomstu neužil trochu? Tři vteřiny? I když mi nejde do hlavy, proč člověk jako on, který mohl čelit nebezpečí vlastně každým dnem (a určitě to čekal, protože měl pasy na útěk připravené) neměl kolem svého domu a v lese rozmístěné kovové předměty, které by se mu právě v takových momentech nebo při útěku mohli hodit. A pak ta scéna v továrně. Magneto se chystá na svůj velký moment. Každý z diváků mu to jistě přál. Pomsti se, užij si to, rozehraj svou hru jako dirigent, ale v tom se objeví modrý mužíček a jediným mávnutí ruky zničí to, na co se každý divák těšil! A to jen proto, aby pak koukal na levitujícícho Fassbendera uprostřed CGI bordelu. Fuj! Tohle mohl být moment pomsty, továrna měla být místo, kde Magneto najde aspoň menší "uspokojení". Jakmile Apokalypsa mávl svou ručkou všechno napětí v mém těle, ta nedočkavost po pomstě zmizela! A proměnila se v hořkost. Seděl jsem a říkal si "Oh come on, fuck off!!" Ona pomsta, ke které se Magneto poté dostal - aneb CGI bordel - byl o ničem, neuspokojivý, velmi neosobní spíš jak loutka modrého mužíčka než jako mstící se otec. Továrna mohl být jedním (či jediným) z nejsilnějších momentů filmu a oni to zničili během pěti vteřin. Všechno to budování atmosféry, probouzení chtíče a zvědavosti, chuť po pomstě jen tak zničena. Tohle jim neodpustím. Musím zmínit Jennifer Lawrence - která tu prostě jen je. Jen tu funguje. Nepřekáží, to vůbec, ale ani nevyčnívá (až na onu scénu, kdy se rozhodne postavit se Apokalypsovi, dobře ta za to stojí). A Quicksilver! Naprosto skvělé scény, perfektní i když dělat z něj animovanou postavu - chápu ten dude je cool, - ale vážně tam cpát moment "vtipu" když se všechny snaží zachránit to mi přijde trochu divné.. jo jo, hlavně se napij té coly.. ale chápu, ten film potřebuje onu rovnováhu vtipu. Quicksilver, něco jako Marvelovksý vtipálek Spider-Man, který i uprostřed akce má čas na nějakou vtipnou poznámku (viz Civil War). Na co bych málem zapomněl je onen moment, kdy se Quicksilver rozhodne neříct Magnetu, že je jeho syn! Mohli jsme dostat aspoň trochu "srdíčka" v tom umělém filmu bez duše, jeden krásný moment, a ono nic! A aby toho nebylo málo ještě malé camoe Wolverina. Jen aby oko fanouška byla potěšeno. Zbytečné! A teď ten konec, to mělo být co? Dobře líbí se mi nápad přenést psychologický boj do opravdového boje - aneb ukázat onu akci nějak - aby se mohl divák vcítit a nekoukat jen na postavu ležící na zemi svíranou v bolestivé křeči, ale celá ta část byla umělá, s obřím Apokalypsou i mírně směšná a právě proto to nefungovalo tak dobře jak by mohlo. Mohl z toho být skvělý film, místo toho je půlka nevyužitá a druhá půlka přeplácaná efekty, co se hodně snaží vypadat epicky, ale vůbec takové nejsou. Celkem mě tento film zklamal. Aneb slovy Jean: "Well, at least we can all agree the third one's always the worst." Aspoň tvůrci mají jistý nadhled. A věřte, že mě ty dvě hvězdy bolí, ale na jsem naštvaný, zklamaný a na tři (i když slabé) hvězdy to necítím. () (méně) (více)

Aleee89

Třetí X-Meny jsem viděla docela brzy po prvních dvou filmech, které mám ještě v živé paměti a které mě bavily. Bohužel, třetí díl už to nedokázal. Není špatný, ale překombinovaný, to ano. I snaha naroubovat děj na události minulé mi už připadala přes čáru, a to se mi v uplynulých snímcích tak líbila. Takže pro mě spíše komiksová jednohubka, k níž už se zřejmě vracet nebudu. ()

Noví X-Meni se odsouvají na příští rok

Noví X-Meni se odsouvají na příští rok

27.03.2018

V roce 2018 měly jít do kin tři marvelovky od 20th Century Fox - Deadpool 2, Noví mutanti a X-Men: Dark Phoenix. Nebojte se, s Deadpoolem se nic neděje a dorazí už 17. května. Zbylé dva filmy ale… (více)

Bohemian Rhapsody má nového režiséra

15.06.2017

X-Meni fasují nové mutantky

X-Meni fasují nové mutantky

12.05.2017

V červnu 2018 má premiéru druhý Deadpool a v listopadu 2018 se dočkáme pokračování hlavní x-menovské série, jež bude mít podtitul Dark Phoenix. Je to všechno? Kdepak. Už v dubnu 2018 jde totiž do kin… (více)