X-Men: Apokalypsa

• USA X-Men: Apocalypse (více)

Od počátku civilizace byl uctíván jako bůh. Apocalypse, první a nejsilnější z mutantů marvelovského světa X-Menů načerpal sílu ostatních mutantů a stal se tak nesmrtelným a neporazitelným. Probudil se po tisíci letech a je rozčarovaný ze světa, který nachází. Rekrutuje tým mutantů včetně zklamaného Magneta (Michael Fassbender) s cílem očistit lidstvo a nastolit nový světový řád, kterému chce vládnout. Osud Země tak visí na vlásku. Raven (Jennifer Lawrencová) s pomocí profesora X (James McAvoy) stane v čele týmu mladých X-Menů, aby společně zastavili svého největšího nepřítele a zachránili lidstvo před úplným zánikem. (Cinemart)

Vessper

Za mě nejhorší X-men z celé serie. Nechápu proč dělají z Mystique hlavní postavu a Jackmana si užijeme bohužel jen krátkou chvíli, která je mimochodem nejlepší. McAvoy s Fassbenderem klasicky dobří, ale celé to kazí naprosto ubohý scénář. Dokonce se mi zdá, že tvůrci už nevědí co točit, a tak se pořád opakují Magnetovy přeběhy ze záporáků na klaďase a naopak. S potenciálem Apocalypse z toho mohla být další pecka. Škoda. ()

OG_Swifty

V komentarich je velky diss, mne se to ale libilo a bavilo me to vic, nez predchozi Budouci minulost (prvni tridu si uz nepamatuju). Uznavam, ze pokud se clovek nad filmem jako celkem zamysli, tak si pak musim rict - je tohle teda minulost, ktera se dela pred uplne prvnimi X-Meny z roku 0? Je tohle alternativni minulost, ktera vznikla denim predchoziho filmu (Budouci minulost)? Pokud ano, proc musi bejt Xavier zase plesatej, proc neni treba dredatej, kdyz je to teda nova "pritomnost"? Atd atd... je lepsi nad tim moc nepremyslet a radsi to brat tak, jak to je prezentovany. Jinak ty herecky ve filmu (Lawrence, Turner) jsou docela kostata... ()

Jigy

Nevím jestli jsem byl na jiném filmu nebo jsou už všichni zblblí Avanery nebo čím to je, ale vůbec nechápu celou tuhle kritickou kampaň. Já jsem viděl film, který jel v kolejích svých předchůdců. Se vším pěkným a příjemným, co obsahovali. Výborně zahrané postavy, propojení děje, narážky na situace minulé i budoucí, skvělý grafický háv i nápadité akční scény. Děj je dobře rozdělený, logický a obsahuje i několik silných scén. Byl jsem na filmu, kterému se může vyrovnat málo které komiksová konkurence (zdravím deadpoola). Ale na čem byl zbytek místních kritiků netuším. Nespletli jste si sál s Capitanem Amerikou? Dávat jednu nebo dvě hvězdičky mi přijde vážně úplně mimo realitu. ()

BoredSeal

Výborné efektní scény a áčkoví herci, kteří se snaží udělat z mála hodně; Fassbender by snad dokázal dát charisma a sympatie i krabici od bot. Pokud se v tomhle filmu musí postavit nejnadupanějšímu mutantovi série, na kterého platí ještě ten nadupanější mutant, zív, co nás čeká příště? Nešlo by zase místo těch mega bitev a ještě většího padoucha natočit zase nějaký pohodový film z problematického soužití mutantů a lidí, jako byly ty nejlepší filmy ze série, bez toho, aby zase Xavier přemlouval Magneta, ať se vrátí zpátky na stranu dobra? Sansa Starková (v sakách nebezpečně připomínající Boy George s dlouhýma vlasama, jen přidat klobouček) je do role Jean Grey obsazená opravdu nevhodně a noví herci mladejch x-menů mě vůbec moc nebavili. Oproti Avengerům je pořád série X-Menů stále zábavná. ()

Havaj8

Ve svý podstatě takový Avengeři od Foxu. Každej má nějakou schopnost, každej má nějakou svojí důležitost, ale je to už celkem doba co sem zhltnul předchozí díly, takže jsem chvilkama tápal, v jaký přítomnosti se to právě ocitáme. Ale skvěly představení jednotlivejch postav mě víceméně vrátilo do děje. Každá postava dostala svojí chvilku slávy a nějaký ty mezery to zacelilo. Apocalypse byl oproti takovýmu Ultronovi velkej šéf, z něj aspoň trocha respektu sršela. Sophie Turner obsadila hodně slušnou roli a je třeba jí pochválit, za to jak ztvárnila mladou Jeanne. Objektivně by to bylo na tři hvězdy, ale jelikož je to super popkornovka a ty lidi mám rád, tak tomu trochu přidám. ()

Jango_Fett

No tak já upřímně nevím no. Budu si to muset shlédnout ještě jednou, ale něco mi tam prostě chybělo. Dosti natahované, strašně ukecané, hlavně část s Apokalypsem který strašně dlouho verbuje čtyři jezdce Apokalypsy aby je využil pouze na závěrečný souboj, takže jsou prakticky bez charakteru a u některých ani nevíte motiv proč s ním vůbec jsou (chudák Psylocke). Navíc ona se ani moc žádná pořádná závěrečná bitka nekoná, po geniální a zábavné akci na letišti v Civil War, tohle působí děsně nudně. Upřímně čekal bych nějaké za dostiučinění když jsem už přežil ty nekonečné Apokalypsovy dialogy o tom jak zničí lidstvo a postaví nový svět. Musím si taky rýpnout jakož to fanda kontinuity že je tu opět hromada chyb, ano předešlým filmem se vše vymazalo, ale to nevysvětluje jak to že jsou mutanti co se měli narodit daleko později už na světě...nebo že by se změnou času uspíšil i jejich samotný vznik? Nová mladá generace X-Menů, staré gardě nesahá ani po kotníky - chybí jim jejich charisma. Ač Mystique patří mezi mé nejoblíbenější mutanty, začíná už na můj vkus být až moc hodná. Měla by mít v sobě rozkol stejně jako Magneto a neříkejte mi že se celý její problém vyřešil v předešlém filmu. Doufám že jsme přepisem času definitivně nepřišli o tu chladnou vražedkyni které lidi tak ublížili. Navíc díky Jennifer Lawrence, která si vydupala že musí mít více screentimu v normální lidské podobě, vidíme její modré já opravdu jen minimálně. Což je dle mého názoru škoda, protože modré jí to sekne daleko víc. Teď už však nějaká ty pozitiva, abych si jen nestěžoval. Magneto v podání Fassbendera je opět geniálně prezentovaný a to i jeho přátelství s Xavierem, které utužuje jen to, co ve stáří ti dva o sobě vykládali. Nejzábavnější scéna opět patří Quicksilverovi, kam se hrabe ta jeho eskapáda z předešlého filmu. Nejlepší bod filmu byl pro mě ale ten, kdy se objevil Wolverine...protože takhle jste ho ještě v žádném jeho filmu neviděli a je to naprosto geniální!! Bylo to dobré, ale odcházel jsem z toho se stejnými rozporuplnými pocity jako z Epizody 7. I když je to lepší než First Class (to bude ale asi všechno) tak u mě stále vede Days of Fututre Past, kde se střetává to nejlepší z obou dvou světů. ()

M.i.k.e

Singer má navíc a v Apocalypse natočil svoje nejslabší X-Meny,ale že by to byl vyloženě průser se říct nedá.Celou dobu se něco děje,efekty jsou víc než fajn a i když se tu a tam objeví nějaká ta logická díra a tu a tam se opět popře něco co se stalo v předchozích filmech,dá se to v pohodě překousnout.Singer se viditelně vydal cestou alternativní reality a tady vlastně čerpá jen z Days Of Future Past (které někdy až zbytečně recykluje a opakuje skoro do puntíku přesně).Apocalypse jako záporák je fajn a ani moc nesouhlasím s tím,že by na konci zapomněl,že je vlastně všemocný a nechá se porazit bandou dětí...přeci jen Jeane Grey je už v komiksech nejsilnějším mutantem a odkaz na její pozdější alter ego Phoenix je tady pro fanoušky víc než potěšující...80% ()

Lischai

Komiksový prefabrikát, stejný jako jiné komiksové prefabrikáty. Je tam jedna cool scéna s Quicksilverem, kterou jste si stejně pustili na YouTube, a jinak náhodná dávka výbuchy/zlosyn ničí svět/láska/přátelství/hrdinství. ()

Vyhy

Dlouhé, nudné, bez emocí a procítění. Kde jsou ty dávné časy, kdy jsem sledoval první mutaty a hltal jsem každý díl? Ty už asi nepříjdou. X-Meni zapadli do odlitku dnešního filmového světa. Omlazení hrdinů moc nepomohlo a taktéž jejich nesmírné množství - takže se neměli čas rozvinout a přilnout. Ale pár světlých výjimek zde bylo a alespoň jsem si zavzpomínal na dávné časy. ()

kombajn

Mám Xmeny docela rád, takže to odfláklé CGI mrzí a samotný konec záporáka, co to sakra je? stop motion animace v roce 2016? ()

rakovnik

Vizuál filmu je parádní, mladým hercům a herečkám to sluší. Po tolika dílech už se ani nesnažím děj někam zasadit a prostě se jen kochám pěknými obrázky a zručně natočenou akcí. ()

Wiikii

Storm byla zajímavá postava, ale tenhle film byl spíš sh!tstorm. ... Moc filmových klišé, od "Tak ty ses díval po mý holce!" až po "Nikdy nevyhraješ, protože si sám a já sám nejsem". Většinu snímku mně to přišlo, jakoby si Marvel říkal, že by bylo nutné něco k těm X-menům natočit, když už mají ty práva. No, a tak vzniklo tohle. + Co měli znamenat ty pubertální přerušení vážných momentů? To se jako připravují na příchod DeadPoola pro mladší publikum?!! .. Jo a o těch postavách ani nemluvě, napsaný nejspíš během cesty do studia a zahrané stylem, že se hercům nejspíš výplata slibovala až po dotočení. .. ALE scéna s Quicksilverom, který zachraňuje lidi z akademie byla super + ten Fassbender taky nebyl k zahození a vlastně i McAvoy alias Charles"profesor" Xavier. .... HODNOCENÍ: 60% (3*) ()

Martin741

Neskutocne priemerne, mam taky pocit ze Karma funguje, ze jo Singer - tento reziser seriu priviedol k zivotu roku 2000 a po 16 rokoch ju uspesne kurvi. Tak ono je to jeho seria, jeho filmy. Kazdopadne na mna viac fungovalo ked Ian McKellen bol magnetom, tu ho vystriedal Michal Bednar. Plus este do toho dalsi chlap, a to hodne talentovany McAvoy /The last king of Scotland 2006/. Cele je to potom take rozharane. kopa zbytocnych PC efektov len bije do oci. postav na mraky a ani jedna mi nebola sympaticka. Aspon ze kulisy na urovni, preto dam teda tych 50 % ()

Darth Revan

Apocalypse je vyvrcholení trilogie s mladými X-Meny, který je ze všech tří dílů jasně nejslabší, to však neznamená, že by se v něm nenašly dobré momenty. Nejlepší ze všech postav byl jasně Apocalypse, Oscar Isaac ho zahrál s bravurou a udělal z něj Go'aulda verze 2.0. Dobře jej doplnili Magneto, Quicksilver, Moira a Xavier. Velmi se mi líbila i všemi kritizovaná závěrečná bitva. Co se mi nelíbilo, bylo velké množství postav. Třeba Psylocke se mi zdála sakra zbytečná, kdyby byli průvodci jen dva nebo tři, vůbec by to neuškodilo. Jinak jsem spokojen, takže 4*. ()

Vojťas

Závěr druhé trilogie je tady a původní story je již opravdu "minulostí". První třída nabídla osvěžující zpracování, Budoucí minulost podryla celé univerzum a Apokalypsa uzavřela příběhy předchozích dvou filmů za probuzené zkázy světa. Představení superhrdinů bylo srozumitelné (a že jich nebylo nejméně), chování postav i dějové návaznosti akceptovatelné a vizuál zpomalených záběrů explozí skvostný. Za nejslabší článek stále (mimo posledního Wolverina) považuji zakončení původní trilogie následované původní dvojkou. Kdo tedy nemá problém s alternativní dějovou linií v nové dvojce, užije si i toto dramatické zakončení. 80% ... P.S.: Doufejme, že třetí Wolverine nebude takový průšvih jako ten druhý. ()

Rocky88

Z X-menů se bohužel v posledním díle stali další Avengers. Jediným cílem je destrukce, vývoj postav neexistuje (Jean Grey...), situaci zahraňují (jako vždy) Magneto s Xavierem, Quicksilver a Wolverine (opět dokazuje, že jeho postava potřebuje nefalšované Rko). I záporák je avengerovský - umí všechno, je nesmrtelný, ale na konci je slaboučkej jako nemluvně. Příště by si taky všichni měli nastudovat, co všechno už se v rámci X-menů natočilo (že, pane Singere?). Magneto tady hýbe s magnetickým polem celé zeměkoule, ale v období první trilogie už na to tak nějak pozapomene. No, celá sága dostala docela na prdel, je z toho pěkně zamotanej slepenec všeho. Stále to ale není nuda. ()

Nach

Oproti minulému dílu kvalitativní propad. Založit příběh na nezajímavém padouchovi, který chce zničit svět, je již nuda. A ostatní postavy se již též nehnou ze svých míst. Vše, co můžeme vidět bylo viděno v minulých filmech, a to dokonce lépe. Řešit logiku a stárnutí postav (film se odehrává deset let po předchozím filmu) nemá smysl. A tak si občas můžeme vychutnat jen nějaké dílčí chuťovky, které sice nastolí úsměv na tváří, ale zopakovat si tuto podívanou rozhodně nechci. 65% ()

Elyssea

Zoufalá nuda zahlcená přemírou digibordelu a zcela zbytečnými scénami. Erik dostává do vínku další rodinné trauma, jehož emoční rovinu dokáže pocítit opravdu jedině Charles (a není to skutečná láska? Zdravím Cherik shippery!). Nám ostatním nezbývá než sledovat, jak se zcela zbytečně zabíjejí rodinní příslušníci jen proto, že Erik potřebuje být vzteklý na svět. Kdyby býval šlápnul na kostičku od Lega, pochopila bych ty destrukční tendence taky. Do toho se nám přidávají další a další postavy (nadbyteční Moira a Stryker) z nichž obstojně hrát umí tak polovina. Tye Sheridan a Sophie Turner, kteří mají nejvíc prostoru, jsou bohužel oba na jedno brdo. Herecké osazenstvo vyvěsilo bílou vlajku a dojíždí skvěle nastartovanou trilogii na volnoběh (zejména Jennifer Lawrence). Jedinými jistotami zůstávají McAvoy a Fassbender, kteří ale nemají dostatek momentů pohromadě, aby svou chemií zachránili tenhle rozpadající se příběh. Přitom kdykoli dojde na komornější scénu či konfrontaci jeden na jednoho, film se znatelně zlepší. V těhle malých okamžicích se dá totiž zapomenout na to, že logika letěla z okna a statisíce lidí umírají ve všech těch rozpadajících se digiměstech. (A jediné, co vidíme X-Meny zrekonstruovat, je škola...) Singerovi se zkrátka povedlo to, co měl v plánu filmový záporák sám. Totálně zabít tuhle trilogii. P.S. Ottman by se měl stydět, pokud dojem udělá jenom další opakování Beethovenovy 2. věty ze 7. symfonie, je něco opravdu špatně. Zvlášť, když je užitá v tak mdlém okamžiku. ()

joker.george

Ještě jsem neviděl tak poklidný superhrdinský film a zrovna toto byla příjemná změna. Jenže tak nevýrazný ksicht měla série naposledy u Posledního vzdoru, navíc film dokazuje, že Superman se vrací nebo Jack a obři nebyly úplným dílem náhody. Ale to ani ty povedené snímky, takže si to Singer vcelku pohlídá, i když hlavně kopíruje předešlé úspěšné události či dialogy. Co se týče postav, tak se moc nepředřel a může být rád, že za sebou mají už nějakou historii. A zdá se mi, že se série ocitla ve slepé uličce. ()

bourec

Tohle je mišmaš, a mám pocit že ani Budoucí minulost z toho zrovna jednodše nevyvázne. Tři díly X- menů, a jen prví byl v poho. Další X- meni byli z minulosti, a jen Prní třída byla celkem v pohodě. Z posledních připomenutí filmů o X- menech mi ukazuje, že na plný čáře vyhrávaj filmy o Wolverinovi. Nejzábavnější, nejkkčnější. Tahle apokalypsa je psycho blázinec. 50%. ()

Noví X-Meni se odsouvají na příští rok

Noví X-Meni se odsouvají na příští rok

27.03.2018

V roce 2018 měly jít do kin tři marvelovky od 20th Century Fox - Deadpool 2, Noví mutanti a X-Men: Dark Phoenix. Nebojte se, s Deadpoolem se nic neděje a dorazí už 17. května. Zbylé dva filmy ale… (více)

Bohemian Rhapsody má nového režiséra

15.06.2017

X-Meni fasují nové mutantky

X-Meni fasují nové mutantky

12.05.2017

V červnu 2018 má premiéru druhý Deadpool a v listopadu 2018 se dočkáme pokračování hlavní x-menovské série, jež bude mít podtitul Dark Phoenix. Je to všechno? Kdepak. Už v dubnu 2018 jde totiž do kin… (více)