Je to hodně okopírované z britské předlohy, ale Šteindler to v rozhovorech zcela otevřeně přiznává. Navíc si pamatuji jeho poznámku, že "jejich hlavní hrdina je fotrovatější než Ricky Gervais v britském originálu", což si, troufám tvrdit, i mnohem lépe vystihuje českou realitu. Gervais nemá v The Office daleko do psychopata, Kopta je v podstatě jen latentní verze toho nejvíce nekompetentního manažera, který vůbec může existovat. Sice česká verze nejde až tak na dřeň jako britský originál, na druhou stranu se tvůrcům povedlo tento jedinečný koncept vcelku obstojně přenést a přizpůsobit českým reáliím. Bavil jsem se (více než u britské verze), bylo mi trapně za některé postavy (méně než u britské verze) a celkově jsem měl menší pocit beznaděje (než u britské verze), ale znechucen jsem byl v některých okamžicích stejně jako u britského originálu. "Mám, marná sláva, víc zkušeností!"(6.7.2015)

• netahlo

Krecovity Vasek Kopta, vicemene tragicky vykon. Ale i tak ho mam rad. Jedina, kvuli ktere se to malinko da sledovat, je ta zrzava slecna recepcni. Tu si teda dovedu predstavit v uplne jinych filmech! (Sara Venclovska, na tu si budu muset posvitit) Nicmene nedelam si iluze, ze by me, ten tolikrat zminovany, udajne genialni, original, uhranul nejak vic. Anglicke sitcomy povazuji totiz za jeden z vubec nejtrapnejsich zanru.(7.12.2014)

Britský originál miluji a tohle je bohužel jeho přesná kopie. Někdy toporné až běda, zvláště při slovních výměnách, které probíhají ve stylu: "teď mluvím já, ty počkáš až já domluvím a teprve potom můžeš reagovat." Navíc to vypadá, že herci neměli vůbec žádnou možnost improvizovat. Některé věty jim vůbec nešly do pusy, jako kdyby to četli přímo ze scénáře. A na tom hodně stála Britská verze. Improvizace a zdánlivý chaos. Navíc vizuál české verze a jeho hnědý filtr je pro tento seriál naprosto nevhodný a jenom to přispívá k tomu, že to všechno působí moc uměle, hraně, zatímco britská verze byla natolik skutečná, že si v ní každý našel toho svého šéfa, svůj pracovní kolektiv, svojí práci. Na druhou stranu se mi dost líbil Kopta, který si vzal hodně s Gervaise, což chválím a u některých vtipů a situací jsem se dokonce i zasmál, což je okamžik, který si u českých komedií člověk opravdu zapamatuje, protože vtipů v české seriálové tvorbě je asi stejně jako technicky nedokonalých německých aut. Zatím tři nadějeplné hvězdy, ale s očekáváním snížení hodnocení.(2.12.2014)

Nezatížen kultovním britským originálem ani úspěšnou americkou variací jsem mohl jít do české verze bez větších předsudků. Musím uznat, že předčila má očekávání a já se slušně bavil. Pravda, konkurence není valná, viz. další Šteindlerův projekt PanMáma, který dopadl naprosto tragicky nebo neskutečně impotentní kůň ze stáje ČT v podobě Marty a Věry. Gervaisův Brent byl údajně větší svině než Chvála, což je škoda, ale Kopta si ho dává ve velkém stylu. Chvála je typický český šéf (blb/klaun), který celý den dělá hovno, ale keců má vždy ze všech nejvíce. Svoje zaměstnance bohužel posírá spíše nevědomě. Slabinu vidím také ve špatné volbě kancelářské femme fatale, Venclovská je šedá myš. Nejde o zázrak, ale hlavně nás dělníky kanclu to rozhodně neurazí. Navíc ostatní konečně vidí, jaká to je řehole.(17.12.2014)

Parádní adaptace původní britské klasiky. Šteindlerovi se kupodivu parádně povedlo přizpůsobit suchej britskej humor z originálního Kanclu na tuhle českou verzi. A Kopta? Ten se snad pro tuhle roli narodil! Docela by mě zajímal, jak by reagoval Gervais, kdyby mohl jeho výkon ohodnotit :) Za mě jediný trochu mínus jsou některá další herecká obsazení - zvlášť Sara Venclovská místy působila jako herečka z amatérského divadla. Celkově mám však z tohodle projektu strašnou radost a vsadil bych se, že celkově nízký hodnocení má z velký části na svědomí divácká neznalost originálu.(10.12.2015)

• - Natáčanie prebiehalo v prenajatých priestoroch brnenského Spielberk Office Centre. (Tomizzi)