Po shlédnutí páté epizody s náborem nové sekretářky a návštěvou klubu Burgas musím jít s hodnocením nahoru. Definitivně se mi potvrdilo, že adaptace britského formátu na brněnské prostředí se povedla velice slušně, Šteindler své řemeslo umí a sebestředné sexistické hovado bez kouska sebereflexe by asi jen stěží někdo zahrál lépe než Václav Kopta. Zkrátka dobře využitý potenciál.(15.12.2014)

One man show Václava Kopty, kdy ostatní jen sekundují jeho hereckému umu. Původní seriál neznám, takže nebudu srovnávat, i když by mě zajímalo, jak moc si jsou postavy podobné a situace "opsané". Každopádně jsem se výborně bavil a konečně se u komedie také zasmál, což se i poslední dobou stávalo zcela výjimečně.(19.12.2014)

Britský originál miluji a tohle je bohužel jeho přesná kopie. Někdy toporné až běda, zvláště při slovních výměnách, které probíhají ve stylu: "teď mluvím já, ty počkáš až já domluvím a teprve potom můžeš reagovat." Navíc to vypadá, že herci neměli vůbec žádnou možnost improvizovat. Některé věty jim vůbec nešly do pusy, jako kdyby to četli přímo ze scénáře. A na tom hodně stála Britská verze. Improvizace a zdánlivý chaos. Navíc vizuál české verze a jeho hnědý filtr je pro tento seriál naprosto nevhodný a jenom to přispívá k tomu, že to všechno působí moc uměle, hraně, zatímco britská verze byla natolik skutečná, že si v ní každý našel toho svého šéfa, svůj pracovní kolektiv, svojí práci. Na druhou stranu se mi dost líbil Kopta, který si vzal hodně s Gervaise, což chválím a u některých vtipů a situací jsem se dokonce i zasmál, což je okamžik, který si u českých komedií člověk opravdu zapamatuje, protože vtipů v české seriálové tvorbě je asi stejně jako technicky nedokonalých německých aut. Zatím tři nadějeplné hvězdy, ale s očekáváním snížení hodnocení.(2.12.2014)

Vlastně to není ani tak špatný, kupodivu je to i docela dobrý. Od anglické a americké verze ale nevidím vůbec žádný rozdíl kromě některých vtipů, které pochopí jenom Čech (a možná Slovák). Takže proto tři, protože ani té anglické a americké verzi jsem nedal víc a u ani jedné jsem nevydržel dýl pro množství trapnosti, co tenhle nápad má a s čím u některých tak brutálně boduje. Co už ale nechápu, tak proč se ten nápad Kanclu tak úspěšně prodává do všemožných zemí po celém světě a všichni točí lautr némlich to samý. Nějak v tom postrádám originalitu.(1.1.2015)

• Big Bear

Britský sitcom po česku... už to samo o sobě lecos napovídá. Každý remake, každá kopie je vždy jistá křeč. A já ji zde cítím celkem zásadně. Pravda hodnotíme po prvním dílu. Herci se celkem slušně snaží, sem tam vtip či suchá narážka také funguje, ale čekal jsem víc. Ono prostě dělat (doslova) britský humor moc nejde. To musí jít jaksi volně. Nutno ale zase uznat, že Čt poslední dobou získává stále více odvahy jde i do lehce drsnějších formátů. Takovýhle počin je 1000x lepší než rádobyvtipné výstupy národního šaška ,,mistra'' Donutila, nebo silvestrovské scénky z osmdesátejch... * *(1.12.2014)

• - Natáčanie prebiehalo v prenajatých priestoroch brnenského Spielberk Office Centre. (Tomizzi)