Fargo - Season 1

(série)
USA, 2014, 9 h (Minutáž: 47–69 min)

Tvůrci:

Noah Hawley

Scénář:

Noah Hawley

Hudba:

Jeff Russo

Billy Bob Thornton, Allison Tolman, Colin Hanks, Martin Freeman, Bob Odenkirk, Keith Carradine, Joey King, Russell Harvard, Joshua Close, Gary Valentine (více)

Epizody(10)

První řada se soustředí na policisty Molly Solversonovou (Allison Tolmanová) a Guse Grimlyho (Colin Hanks) vyšetřující trojnásobnou vraždu, k níž došlo roku 2006 v městečku Bemidji v Minnesotě. Dvě z obětí byly zavražděny zabijákem Lornem Malvem (Billy Bob Thornton), jehož si najal pojišťovák Lester Nygaard (Martin Freeman). Ten pak vlastnoručně zabil svou ženu, která ho držela pod pantoflem. (HBO Europe)

maoc

K perfektnímu komentáři gudaulina nemám moc co dodat. Snad jen, že seriálové Fargo bylo až příliš natahované a ztrácelo švuňk a že český dabing zněl hrozně. Jenže já se musím kvůli rodině dívat s dabingem a Fargo mi nestojí za další shlédnutí v originále. Nebylo to špatné, ale prostě to nebylo dost dobré. Ani BBT se mi tolik nelíbil a při pohledu na Freemana - Bilba jsem se spíš šklebil právě při tomto převtělení z víceméně charakterního hobita do slizkého a naprosto sebestředného pojišťováka. Další série Farga asi ani nedám, protože tam se vyloženě střílí a je to spíš gangsterka než hořká komedie o zločinu. Jako zábava k večeři první série Farga šla a vlastně měla všechny potřebné ingredience, aby byla dobrá, jen to prostě nějak nelepilo dohromady. ()

nula87

1. série Farga je skvělá. Ta "poetika" násilí, tak dobře známá z Coenovského Farga, je dobře přenesená i do seriálu. Hned od začátku se na nic nečeká, rozjezd v prvním dílu je přímo sprintem, ale tempo nepoleví, a udrží se až do konce. Billy Bob a Martin jsou naprosto dokonalí. 90% ()

Mamlas

Viděl jsem jen 1., 2. a poslední díl první série. Střed jsem vynechal, protože jsem stejně 90% času přetáčel kvůli zdlouhavému nudnému ději a zejména obrovské kupě bohapustých blbých keců a vaty. O nic jsem nepřišel. Kdyby to byl jeden celovečerní film, asi by to byl přijatelný průměrný thriller, ale takto to byla jen vleklá otravná nuda. (11%) ()

lobo87

Zaujímavý seriál, ktorý som si vychutnal. Filmové Fargo som doteraz nemal šťastie vidieť, ale to seriálové ma potešilo a stalo sa jedným z naj kriminálnych seriálov posledných rokov. Výborný Thornton, Freeman a hlavne neznáma Allison Tolman. Každá jedna postava skvele zapadlo do zasneženej atmosféry filmu. Herci, atmosféra, hudba, zápletka i finále bolo na vysokej úrovni a chýbalo málo, aby som išiel k plnému hodnoteniu... 80% ()

Plague.

Nevím co se všem na roztahaných záběrech a scénách o ničem líbilo. Základní nitka příběhu a herci, to je hodně dobré, ale udělat z toho delší film, ne tohle. ()

Vasyl

Napsal bych, že Thornton byl asi nejzlejší a nejgeniálněji vymyšlenej záporák ze všech záporáků v celým záporákově. On byl kurva zlej i na lidi, který nechtěl zabít, jen je náhodou potkal. Ale jestli takovej chlápek fakt někdy žil...z toho by se jeden obrátil na víru. A jestli ten milion dolarů v kufru, zahrabanej pod sněhem a označenej červenou škrabkou na sklo tam furt leží, objednávám letenky do Minneapolis. Taky by mě zajímalo jak dopadl hluchoněmej hitman. Ale to jsou asi jediný menší nevysvětlený zápory, zbytek excelent. +Nádherný smyčce. ()

K1NGSLAYER

Tvůrci tohoto Seriálu pro mě udělali nejlepšího zabijáka všech dob. Dokonce se nebojím říct že lepšího než John Wick. Lorne Malvo (Billy Bob Thornton) o kterém je řeč, na mě od začátku působil jako nebezpečně sympatický muž, na rozdíl od Lestera Nygaarda, který se mi od začátku jevil jako pěkný hajzlík. Postupem času jsem si ale oblíbil i již zmiňovaného Lestera, díky jeho neskutečné vychcanosti a instinktu "Já jediný chci přežít". A tak jsem si Fargo od prvního dílu ihned zamiloval. Svojí atmosférou a scénářem se mi jeví jako opravdu kvalitní série, která vám nabídne velkou dávku černého humoru, akce a napínavosti. CHLADNÉ JAKO KREV, RUDÉ JAKO SNÍH. ()

IZFNP

Martin Freeman je pre mňa záhada. Ešte pár rokov dozadu o ňom nebolo ani chýru, ani slychu, a dnes ma dostáva každou svojou úlohou. Už Bilbo bol v jeho podaní snáď najlepšie obsadenou postavou celej Tolkienovej ságy, potom John Watson ukázal, že len jeden výrazný charakter tohto herca neuväzní, a Lester Nygaard z Farga? Dýchajúci charakter, ktorý sa síce občas chová nelogicky, ale veríte mu i jeho posledný výdych. Ale teraz k veci. Ak sa niekomu páčilo filmové Fargo, zamiluje si i to seriálové. Tvorcovia dokonale pokračujú v Coenovskom vzore a predstavujú snehobiele lokácie plné karikatúrnych postáv a čierneho humoru. Pri čom mám pocit, že daná šablóna seriálu pasuje ešte viac ako filmu. Výborné obsadenie (vynechajme Freemana, prvému seriálovému Fargu kraľuje BB Thornton), sprvu možno trochu nudný, no už po troch dieloch famózny scenár, a hudobný sprievod, ktorý mám hneď chuť stiahnuť a počúvať na dobrú noc. Rok 2014 bol na luxusné seriálové novinky naozaj bohatý, a Fargo sa nemusí o svoje miesto medzi nimi obávať. ()

Daniel2003

No...až na ulici uvidim chlápka, vypadajícího jako Billy Bob Thornton, budu zdrhat a přitom vědět, že mu stejně neuteču. Fargo je přesně ten typ projektu, kterému dám šanci nejraději. Nemá hype, je tichý (pokud po něm nepátráte, nenajdete ho) a nesnaží se mermomocí získat diváky. To si totiž může dovolit jen extrémně kvalitní dílo, což se tady splňuje. Staví na surové mrazivé atmosféře a především neskutečných vývojích postav. Třeba role Martina Freemana má nejpropracovanější vývoj, jaký jsem kdy viděl, čemuž pomáhá bez diskuse Freemanův bezchybný výkon. Na druhé straně má však herecky ještě silnějšího protivníka Billyho Boba Thorntona, který ze své postavy vydoloval maximum. První série je prostě jasných 100% ()

Aniki

Nepřišlo mi to nijak zlý, i když jsem po úvodních dvou dílech čekal mnohem víc. Někdy byl příběh dokonce nudný, zkrátka jednotlivé části nebyly vůbec vyrovnané. Napravil to až závěr a tedy opět dva díly, ty poslední. Freeman výbornej, Alison Tolman fajn, Thornton...no, tady moc přesvědčenej nejsem, moc jsem mu to nežral. Trochu mne překvapilo, že se tu v některých komentech objevuje jistá naivita stran pravdivosti příběhu. Lidi, rozum do hrsti, produkce si může přeci tvrdit, co chce, to není trestné, prostě jde o fabulaci s cílem zaujmout. Jinak druhá série pro mne značně lepší, což překvapilo, páč jí většina hodnotila o dost příkřeji. Hodnotím čtyřhvězdou, byť jde o seriál a vlastně o celé série natočené stylem "zabíjení pro zabíjení", tedy velmi monotématicky zaměřeno. Halt, lidi chtěj krev. ()

hony23

Celý seriál stojí na postavě zabijáka, kterého famózně zahrál Billy Bob Thornton a který je snad jedinou sympatickou postavou seriálu. Ten přijíždí do jednoho městečka plného mnohdy až tragikomických postaviček, aby jim obrátil život naruby. Polodementní místní vidláci, neschopní policajti a k tomu všemu ušlápnutý ňouma Lester, kterého okolnosti donutí proměnit se v prvotřídního grázla. Komu se líbil film Fargo, ten ocení i seriál, byť spolu mají společný jen žánr, krásně zasněženou krajinu a hodně zvláštní smysl pro humor. ()

PenelopaW

POZOR SPOILERY "Miláčku, nasaď si kapuci, nesnesl bych, kdybys mi tam umrzla." Brrr, musím říct, že z proměny Lestera Nygaarda mi běhal mráz po zádech a v duchu se ptám, kolik takových Lesterů chodí mezi námi a my je považujeme za neškodné nuly... V průběhu sledování jsem přemýšlela, jestli víc nenávidím postavu Martina Freemana nebo Billy Boba Thorntona. V prvním díle mi ještě přišel roztomilý, ale v dalších dílech jsem se těšila, až ho konečně někdo sejme. Asi jsem po narození dítěte útlocitná, ale jeho výhružky spořádaným občanům a hry s okolím mi naháněly husí kůži. Neviděla jsem původní film, ale po skončení první série se musím ptát, proč se seriál jmenuje FARGO, když v něm vlastně všichni z Farga zařvou a děj se jich týká jen okrajově. Tak snad se dočkám v druhé sérii... Příběh byl chytlavý, hudba výborná, zvraty nečekané. Jednu hvězdu strhávám jen za zobrazované násilí (asi jsem ze staré školy, ale nepotřebuji vidět vše) a za to, že ten hluchý se pak už neobjevil. Tak trochu jsem doufala, že Malvo skončí v díře v ledu :-). ()

homer91

V tomto seriálu naprosto nic nechybělo. Na rozdíl od ostatních seriálů je délka série únosná (nezabere půl života) a rozhodně má každý díl co nabídnout, takže nemáte pocit nudného vleknutí jednotlivých epizod. Ztvárnění obou herců Billy Boba Thorntona, který za své sehrání psychopata Lorna Malva dostal ocenění Zlatého Glóbu, a Martina Freemana, podpantofáka, který dokáže využít své šance, je opravdu brilantní. Seriál si zaslouží nejen ocenění za nejlepší minisérii, ale hlavně vysoké od diváků. Rozhodně tuto první sérii doporučuji. ()

TheBrain

Fargo je seriál, ktorý vás dokáže chytiť za vlasy a ťahať vás skrz celý virtuálny svet až do deja. O chvíľu začnete mať pocit, že ste tam a že to zažívate spolu s obyvateľmi farga ()

Bananik123

Mrazivý výkon Billy Bob Thorntona a Martina Freemana spôsobí zimomriavky. Atmosfére navyše ešte pridáva zasnežené mestečko. Coenovci nám namiešali kvalitný cocktail, ktorý stojí za to. ()

meda2016

Nemohu jinak, 5* za tu zábavu, pobavení, vtip slovni a situační. Ne jako kabaret s nějakým užvaněným kašparem - zde je komika života. Komika rozhodnutí a jeho výsledku. Bavit se zločinem ...Ano, když je potrestán. ()

VLADEK

K pěti hvězdám schází lepší výkon Martina Freemana a pár slabších míst ve scénáři, zejména motivace a vývoj postavy Nygaarda. Navíc chvály na herectví Billy Boba Thorntona trochu postrádají smysl, protože postava je mu střižena namíru, chválit bych začal, kdyby si s Freemanem herecké party prohodili, ale na to produkce ani Freeman nemá, Bob možná ano. ()