odpad!

všechny plakáty
Celý film
Krátkometrážní / Horor
Česko, 2013, 8 min

Bankovní lupič s policií v patách se schová do přístavku na popelnice. Záhy zjišťuje, že v něm není tak úplně sám a že zatčení není to nejhorší, co ho může potkat. (oficiální text distributora)

kaylin

Josef Blažek alias choze se pustil do dalšího, trochu akčnějšího filmu, asi bych ho nazval thrillerem. Tedy po několika málo sekundách. Následuje něco, co by se dalo nazvat jako trash v tom nejpřesnějším smyslu slova. Jako nápad zajímavé, ale rozvržené do téměř osmi minut to není až tak zábavné. Nápad dobrý, nejvíce překvapí trikové provedené, které i díky zvukům vyznívá celkem realisticky. ()

Kaluž

Z řemeslného hlediska výtečně odvedená práce (ta kamera!), ale… ale tyhle kokotiny jsme vymýšleli na základce pod lavicí při hodině matiky. A ani tenkrát to nebyla kdovíjaká prdel. ()

Alfréda

Povedený tribut osmdesátkovým béčkům, kterému chybí snad jediné, a to je krev. Hlavní antagonista je mutací příšerky Critters a useknuté ruky z Evil Dead, přičemž hlavní hrdina je takový Ash, jehož prodlouženou rukou v tomto případě není brokovnice, ale revolver. Podobně jako v McCarthyho hororech je příběh vyprávěn srozumitelně i bez použití dialogů, a takových povedených kousků je opravdu málo. ()

Šimpy

Atmosféra funguje, hudba tomu pomáhá, konec bohužel trochu klišovitý, ale jako pocta videobéčkům to beru. Škoda jen, že hlavní herec hraje nejlíp dokud má na hlavě masku. Pohybově je zdatnej a herecky nadanej...každým pohybem těla hraje a vyjádří tím všechno...strach, paniku, odhodlání....jen ten poker face mu strašně škodí. ()

Nivenx

Nebýt to amatérský film, tak to odpad opravdu bude, ale takhle jsem se bavil. Bohužel než k hororu to má blíže ke komedii. ()

Iroquaise

úvodní záběr moc dlouhej...následuje střih na nadhled ( otevírání mříže)...ten má zřejmě působit efektně, stylotvorně, ale v důsledku na sebe hrozně upozorňuje a nevhodně křiví prostor a narušuje rytmus... první minuta je soustava efektních, prostorově čitelých obrazů, které dávají smysl jako samostatné jednotky...dobře vypadají...ale nedávají smysl z hlediska vyprávění obrazem...situace je obtížně čitelná nebo nefunguje napětí... líbí se mi minimalistický hudební doprovod, ale v kontextu vyprávění působí jako umělá nadstavba... výhodou i nevýhodou zvoleného prostoru je fakt, že je jednoduše organizovaný...to na jednu stranu pomáhá divácké orientaci, na druhou stranu hrozně vyniknou všechny střihové nedostatky při jeho členění ( postava si ošetřuje ruku - stvoření hýbe kontejnerem)....přepínání z efektních záběrů do obyčejných...nesoustavnost vizuálu ( postava ukrývá tašku do kontejneru) jinými slovy...Blažek má očividně nakoukáno...je schopen nápodoby z hlediska kompozic a dílčích situací...ale neumí uceleněji vyprávět obrazem...rozpadá se mu prostor, narušuje celková vizuální poetika, hapruje napětí...místy střihá moc, místy málo... některé efektní akce postavy nejsou obrazově podtržené (hrdina se odrazují nohou od kontejnerů po pravé straně a vsune se do mezery vlevo...to je až do Hong Kongu...ale prakticky to nedává smysl...samoúčelné a přitom se výsledný efekt nedostavuje) docela fungují některá přepnutí do humoru ( odpalování za duchnou)... ...taková anekdotka s jakoby tvrdým vyzněním...jednoduchej nápad převedenej v jednoduchej filmek...přičemž výsledek je slabší, než by si autoři přáli a než se jejich dílko tváří... nabízí se tam jedna rovina významu, která by to celé potenciálně mohla zvednout o stupínek výš - totiž sebeironická narážka na nejslabší hodnocení na CSFD...ale to by to celé muselo líp tematizovat svojí vlastní "shit" - povahu... ()

pytlik...

Jo jo, třídění je fakt důležitý. Voldemort se má vyhazovat z tajemné komnaty zásadně do nebezpečnýho odpadu někde ve sběrném dvoře, a né do obyčejného komunálního. ()

borec999

Bizár. Z filmu mám rozpačité dojmy a úprimne neviem, čo sa nám Blažek snažil svojim kraťasom povedať. Ale do odpadu to nehodím, až taký zlý odpad! zase nebol. 15% ()

Savel

Na reklamu na knihovnu volně navazující horor-komedie Chozeho (pro kterého mám zvláštní slabost) o dalším "předmětu, který kouše do ruky". Roztomilý snímek se srandovním pytlíkem na viditelných provázkách bohužel není dostatečně srandovní a už vůbec ne strašidelný. V popelnicích se přece mohlo ukrývat něco mnohem drsnějšího. Přesto je ve srovnání s ostatními filmy správně gradovaný a po řemeslné stránce na úrovni. Přestože Chozé využil opravdu všechny fígle, co mu malý prostor nabídl, nemohu se zbavit stejného dojmu, jako u cvičení prvního ročníku animace na plenéru v Poněšicích. Škoda, že film nemá alespň hlubší poselství (třeba ekologické:). Parazitující pytlík mě přiliš nevzrušil. O hvězdičku navíc za název! ()

Perverz

Já nechci být protivný, :) , ale takové věci, v horším podání, točí děcka v parku. To i když na fesťáku natočím "náš" stan, resp. skvot, tak se je na co koukat. A to by jste zírali! Tam to hraje všemi žánry.... A tohle? To máte opravdu tak málo fantazie? ()

kill-tec

Dobrá kamera, dobrý nápad, špatná herecká etuda. Zajímalo by mě, jakým sci-fi se pán režisér inspiroval, že nechal zastřeleného policistu zmizet :) ()

Antaeus

Mňa to pobavilo. Nie je to priekopnícke veľdielo, ale je to príjemne natočené, bez slov a s patričnou dávkou humoru. Celé sa to odohráva v jednej miestnosti s jedným hercom a jedným.. Čímsi. A to mám rád. Navyše to nie je zbytočne dlhé a keď dôjdu nápady, nastupujú titule. Na tých pár minút v pohode dielko. ()

Nolanofil

Pokiaľ film ktorý má baviť irituje, je niečo špatne. A tu je toho viac. Cez debilnú pointu, dementné chovanie príslušníka policajného zboru, vážne otravnú hudbu, ktorá to všetko pochovala. Za čo teda tá jedna? Pretože námet bol vážne dobrý, nápad použiť striedavý záber na oči súpera a vrece a obstojná kamera. Škoda len že až na výnimku kamery, sa všetky tie dobre nápady rozpadli pánovy režisérovy pod náporom banality, ktorú si nedokázal ustriehnuť. ()

Snake.Charmer

8 minutové nic, které pobaví asi jenom samotné tvůrce a pár podobně "disponovaných" jedinců... Od odpadu! dělí odpad! jenom to, že jsem měl tu "čest" zhlédnout těsně před ním jiný průjem z Pionýrů hororu, a to byla dost silná konkurence... ()

Kirman

Tento kousek mne nijak zvlášť neoslovil, ale na druhou stranu musím ocenit to, jak si autor vystačil s malým prostorem. Co ve výsledku rozhodlo o udělení třetí * - jednoznačně kamera, je tak rafinovaná a nepříjemná (v tom dobrém slova smyslu co se týče "hororové kamery"). ()

drankeryth

Dobry komedialny hororik, ktory ma milo prekvapil. A este k tomu originalny, ved vrece odpadu ako vrazdiace monstrum som este nevidel. To aby som sa pomalicky bal ist okolo smetiaka:) Tak tento vytvor sa tvorcom vydaril a bolo to zaujimave a tiez humorne:) ()