V únoru roku 1815 připlouvá do přístavu Marseille dlouho očekávaná loď Pharaon. Mnozí už v její návrat ani nedoufali. Jen krásná Mercedes nikdy nezapochybovala, že se její snoubenec Edmond Dantes vrátí. Všichni s upřímnou radostí vítají Edmonda, který přivedl loď bezpečně zpět i přes bouři, při které zahynul kapitán Pharaona. Jen Fernand, Caderousse a Villefort se neradují ze štěstí, které Dantese potkalo. Jeden se užírá žárlivostí na Dantesovu lásku s Mercedes, další se nemůže smířit s tím, že po smrti kapitána převzal úspěšně velení lodi a on zůstal stranou, a třetí se bojí o svou kariéru, protože jeho otci zapřísáhlému bonapartistovi přivezl Dantes vzkaz od nepřítele státu z Elby. Udavačský dopis je psán trojí nenávistí a dovede Edmonda Dantese do vězení na ostrově If, kde by zůstal až do smrti, kdyby se tam nesetkal s abbém Fariou a nepodařilo se mu... Ale tento příběh zná celý svět, všechny generace si znovu a se zatajeným dechem připomenou tento věčný příběh o zradě a pomstě, se stejně nezapomenutelnou tváří, kterou hraběti Monte Christovi vtiskl Jean Marais. (Česká televize)

xxlch

Nejzdařilejší pokus kinematografie o zpracování Dumasova Monte Christa.Cokoliv bylo natočeno poté,nestálo za mnoho.Pravda,od vzniku uplynulo už mnoho vody,ale pro mé já je to to nejlepší zpracování. ()

subic

Dobrodrůžo. Na obrazovce jsem poprvé viděl v roce 2006, když měl film nový dabing ze stejného roku a tehdy se mi zdála délka až moc. Ale teď po dalších 11 letech jsem na vážkách. Škoda formátu 4:3. ()

tatopulos

Dosadit do hlavní role tak skvělého herce jako je Jean Marais- a tak promarněná šance ! Dobrodružství minimum, myšlenek jako v knize (nebo ve vynikající audioknize s Radovanem Lukavským) málo, jenom banální a kýčovitá romantika. Přestože má tato verze 3 hodiny téměř se z filmu vytratila "dobrá povaha" Edmonda Dantese. Příběh není přece jen o pomstě, ale taky o jeho až andělské dobrotě. A ještě k tomu přidejte příšerný dabing z roku 2006, kde má Marais hlas jako hrdina připitomělého komiksového hrdiny- Spiderman, Dead Pool ap. U mě vede Richard Chamberlain a hlavně verze z roku 1998 s Gerardem Depardieu. ()

MirkaP

Poměrně věrná adaptace mojí oblíbené knihy. (Poprvé jsem ji četla v cca 12 letech, naštěstí zcela nedotčená jakýmkoliv filmovým zpracováním či jinou povědomostí o tom o co v knize jde, takže zážitek z četby a z odhalování tajů zápletky byl absolutně dokonalý a nikdy se mu žádná adaptace nevyrovná.) Dějová linka této adaptace se soustředí přísně na Dantese, veškeré odbočky a rozvětvenosti původního románu byly potlačeny. Ráda bych dala 4*, ale prostě mi to v momentech, kde mají lítat emoce, přišlo ploché. Jean Marais pojednal svého Edmonda dost pateticky. Každopádně díky ČT za odvysílání této filmové památky. Oceňuji práci restaurátorů původního filmového materiálu i nasazení dabingu z roku 1966. ()

mac000

První barevná filmová adaptace románu. Film (dvoudílný jako kniha) přibližuje Dumasovo dílo, pro všechny jeho čtenáře může být vizualizací představ, jež si - tak jako já - během čtení o Edmondu Dantesovi učinili. Pozdější adaptace, neměly vždy nejštastnější ruku na výběr hlavního představitele (rozhodně ne Depardieu, i když Donutil jej dabuje skvěle) ()

Danulinda

Ačkoliv mám velmi rád hlavního představitele, tak musím hodnotit pouze třemi bodíky. Ne však kvůli Jeanu Marais, ale kvůli velmi povrchně zpracovanému námětu, neboť vzhledem k poměrně dlouhé délce byla spousta důležitých pasáží ošizena na úkor někdy přespříliš dlouhých dialogů, které místy až nudily. Očekával jsem dle zdejšího vysokého hodnocení mnohem více, avšak jak vězeňský pobyt, tak dostání se z vaku ven apod. bylo velmi nedodělané a napůl. A takových pasáží, které zasloužily větší rozpracování, je zde hned několik. Jako jeden příklad za všechny uvedu, že Marais jako Dantes i jako Monte Cristo vypadal úplně stejně a přesto ho nikdo nepoznal - úsměvné, že. Shrnuto, verze s Chamberlainem z roku 1975 je mnohem propracovanější, akčnější a věrohodnější. ()

Gig

Z mého pohledu nejpovedenější filmový hrabě de Monte Cristo. Snad je to tím tvůrčím týmem francouzským. I když nejradši mám konec s Richardem Chamberlainem. Jo, a jako filmový zážitek umocňuje původni dabing z šedesátých let, kde Edmonda dabuje Václav Voska. ()

martins

Nejlepší zpracování Dumasova románu, na kterém už čas zanechal stopy, ale pořád svěží dílko, Vynikající Jean Marais v titulní roli, ani zde se však tvůrci nevyvarovali chyb, když opomenuli postavu Danglarse, kterou spojili s postavou Vilforda, též Caderus je nejprve námořníkem na Faraonovi a až poté si koupí hospodu. ()

Jeptun

Nebudu tu recyklovat to co tu píší mí kolegové Pro mne nejgeniálnější téma, které uvidíme ještě 100x a vždy hůř ()

Aniki

Sledoval jsem dvoudílnou televizní verzi po rekonstrukci její obrazové části a to s českou, lehce poškozenou dabingovou stopou (Voska coby Marais). První část ucházející, závěr velmi nedramatický, jaksi odlehčený. Děj je v mnoha směrech jiný, než na jaký jsme zvyklí z verzí s Chamberlainem, potažmo s Depardiem. Mně osobně se dějové peripetie novějších zpracování líbí více. Samozřejmě, že jako fanda Maraise jsem byl jeho přítomností v tomto snímku potěšen, nicméně celkové vyznění díla je pro mne mírně řečeno rozpačité. Tři hvězdičky, ani jedna navrch. ()

senecek

Skvělé zpracování románu, byť složitější děj na rozdíl od novodobých fimů. Perfektní Jean Marais s výborným dabingem p. Vosky! ()

miza

Je to nejlepší zpracování klasického díla A.Dumase st.Nebylo nic lepšího na tuto sagu natočeno.A skvělý herecký výkon Jeana Maraise. ()

jessic

Čtyři hvězdy za lásku k předloze a za to, že se ji tvůrci nesnažili "vylepšit". Zřejmě životní role Jeana Maraise. ()

RomanT

Příliš utahané, bez napětí. Kdybych nevěděl, co mám očekávat, tak to asi po půlhodině vypnu. Neomluvitelné kiksy, např. pytel s tělem spadne na skálu pod pevností a za chvíli Dantes plave živý v moři nebo už jako Monte Christo se objeví svěží, mladý, jakoby na něm 18 let těžkého žaláře nezanechalo žádné stopy. Celé je to takové nemastné, neslané. ()

jjjerry

Klasika. Krásná hudba, skvělé scenérie a dobové kostým, na to v jakém to je natočeno roce. Příběh odpovídá knižní předloze více než následující filmy. Za mě nejlepší zfilmování...ta hudba na konci je hrozně dojemná... ()