Reklama

Reklama

Gotham - Série 2

(série)
Krimi / Drama / Thriller
USA, (2015–2016), 16 h (Minutáž: 42–44 min)

Tvůrci:

Bruno Heller

Předloha:

Bob Kane (komiks), Bill Finger (komiks)

Hrají:

Ben McKenzie, Donal Logue, David Mazouz, Morena Baccarin, Sean Pertwee, Robin Lord Taylor, Camren Bicondova, Cory Michael Smith, James Frain, (více)
(další profese)

Epizody(22)

Obsahy(1)

Gordon se vydává do temných morálních vod, kde začíná uzavírat dohody s odpornými postavami. Mezitím se dostává do pohybu vír naprostého zla. (Netflix)

Recenze (19)

Helo 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Druhá řada dost náhul, hlavně první polovina, Firefly - ač dost alternativná, tak super. Druhá půlka trošku ubere (ale i tak je pořád lepší než celá první série - například Freezův origin je zpracovanej super), jako by snad předznamenávala totální úpadek ve finále, který bylo divný, skoro až nechtěně groteskní a dost nesmyslný. ()

Trevor 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Aj druhá séria bola veľmi dobrá, avšak z môjho pohľadu svoj vrchol nepochybne dosiahla už v 17 epizóde s názvom Into the Woods, návrat Azraela sa ešte celkom dal ale záverečná naivita či už Jima Gordona, Brucea alebo Alfreda vadila hádam ešte viac ako návrat Fish Mooneyovej na scénu. Spôsob akým sa z Arkhamu dostali ďalšie "monštrá" mohol byť zvládnutý podstatne lepšie, napriek tomu so seriálom prevláda spokojnosť. ()

Reklama

Spiker01 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Druhá série pokračovala na podzim v podobném duchu, bohužel přinesla jako hlavního záporáka Galavana, kterého jsem teda vůbec nemusel. Letos už do toho tvůrci vlétli opět na plno a počínaje skvělým obsazením Doctora Hugo Strange přinesli mnoho ikonických záporáků z Batmanovy mytologie, včetně Victora Friese a hlavně Azraela, který mě po těch pár dílů bavil asi nejvíce. Celkově je zejména závěr druhé série velkým příslibem do budoucna, kdy se pomalu z mladého neotesaného Bruce stane sebejistý bojeschopný člověk (když ne Batman) a zformuje se ještě mnoho dalších tolika známých postav, kterých má toto univerzum takřka bezpočet. Ani druhá série seriál neřadí mezi vrcholy seriálové tvorby, ale pokud tvůrci neusnou na vavřínech, máme se ještě na co těšit...8/10 ()

Necrotongue 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Druhá řada seriálu mě bavila o něco málo méně než první, hlavně kvůli postavě Thea Galavana/ Azraela. Na druhou stranu pokračoval vývoj všech postav (a že jich je), ale přibyla i řada povětšinou charismatických záporáků a v závěru i zmutovaných jedinců. Nejlepší na celém seriálu je určitě atmosféra, kombinace moderní doby a klasických amerických gangsterek mě fakt baví. Pevně doufám, že mě podobně potěší i třetí série, byla by škoda, kdyby seriál ztratil tah. ()

jh666 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Ve druhé sérii se Gotham skutečně zlepšil. Zejména první polovina série byla špičková. Bohužel druhá polovina si až takovou kvalitu neudržela. Ze začátku to bylo stálo super a vše kulminovalo v epizodě s vězením, která se mi líbila asi nejvíc. Pak už bohužel nepřišlo nic, co by člověka posadilo na zadek. Ještě tak možná Azrael byl výborný, ale bohužel jsme si ho moc neužili. Finále pak bohužel zničila Fish Mooney. Prvních 16 epizod skoro za 100 %, celkově 90 % ()

Galerie (298)

Zajímavosti (36)

  • Když jde Gordon (Ben McKenzie) za Selinou (Camren Bicondova), tak Bullock (Donal Logue) řekne: „Jime, když jsem ji viděl posledně, tak na nás mířila brokovnicí, nechceš tam jít i se svými hitlerjugend (údernou jednotkou)?“ Touto větou odkazuje na epizodu Všechny šťastné rodiny jsou stejné (), ve které na Jima, Harveyho, Falconeho a Penguina mířila Selina brokovnicí. (G....)
  • Když okresní prokurátor představuje nově zvoleného starostu Galavana (James Frain), hraje píseň „Happy Times Are Here Again“. (G....)

Reklama

Reklama