Vinyl (TV seriál)

Vinyl

Drama / Hudební

USA, 2016, 10x60 min

Bobby Cannavale, Olivia Wilde, Ray Romano, Ato Essandoh, Max Casella, P.J. Byrne, J.C. MacKenzie, Birgitte Hjort Sørensen, Juno Temple, Jack Quaid, Paul Ben-Victor, Andrew Dice Clay, Robert Funaro, Joe Caniano, Madison McKinley, Maria Di Angelis, Liz Celeste, Susan Heyward, Richard Short, Mike Steinmetz, Rodrigo Lopresti, Aly Mang, Angelica Boccella, Jill Larson, Griffin Newman, Ephraim Sykes, Nicola Fiore, Kristoffer Cusick, Jay Klaitz, Dustin Ingram, Annie Parisse, Michael Drayer, David Proval, Val Emmich, Allen Coulter, Terence Winter, David Vadim, Ian Hart, Anna Šerbinina, Danny A. Abeckaser, Jeff Biehl, John Cenatiempo, John Rue, Till Schauder, Pernell Walker, James Jagger, John Cameron Mitchell, Emily Tremaine, Carrington Vilmont, Dustin Payseur, Jack Doyle Smith, Lena Olin, Ken Marino, Roberta Wallach, Gregory Bastien, Thomas Gardner, Daniel J. Watts, Scott Stangland, Erin Cressida Wilson, Noah Bean, Douglas Smith, Samantha Buck, Nadia Kay, Kenneth Pattengale, Chris Anderson, Gene Jones, John Ventimiglia, Michael Kostroff, Travis Quentin Young, Tom Sierchio, Clara Wong, Christian Navarro, Nathan James, Michael J. Burg, Kelly Aaron, Brian Shoaf, Stephen DeRosa, Keston John, Kati Rediger, Jennifer Suter, Chris Cardillo, Bo Dietl

Na tento seriál jsem se těšil víc než rok , a po všech trailerech , galeriích atd. jsem měl na tento seriál přemrštěné nároky , ale tak nějak to co jsem si představoval , tak jsem dostal. Jen mě mrzí že seriál má jen ubohých 10 dílů. Zatím jsem u devátého dílu , a přijde mi tento seriál jako dost skvělý nářez !(16.4.2016)

Celovečerní pilot obsahuje všechny atributy toho, co by měl obsahovat „nový film Martina Scorseseho“. Mix Mafiánů, Vlka z Wall Street a režisérových hudebních dokumentů vlastně funguje skvěle i bez zbylých devíti epizod, které jsou nadprůměrnou, byť pilot nepřekonávající variací na „Boardwalk Empire hudebního průmyslu“.(15.1.2017)

Ano, Vinyl opravdu není bez chybiček. Na scénáři by se dalo ještě malinko zapracovat, v polovině seriál malinko přešlapuje na místě a vedlejší charaktery by si zasloužily podstatně větší péči. Jenže co naplat, když ten zbytek je i přes mušky neskutečně návykovou a mistrně natočenou záležitostí, která je vlhkým snem pro fandy sedmdesátkové hudby. Dobová atmosféra i soundtrack jsou opravdu geniální, celý seriál si však i po odchodu Martina Scorseseho z režijní židličky udržuje neskutečný feeling jeho dobových filmů. Divák tak už jenom čeká, kdy ze stojícího taxíku vyleze mladý De Niro. Ostatně, i ta gangsterská zápletka páchne jeho fláky na sto honů. Jde prostě o režijní, hereckou i vizuální parádu, na níž je poznat, s jakou nesmírnou péčí tvůrci k seriálu přistupovali. A vy byste se díky nim do tohoto nespoutaného hudebního ráje, nebo vlastně svým způsobem i pekla, nejraději ihned vydali. Takhle má prostě vypadat poctivá, vypiplaná televizní práce.90%(24.4.2016)

Po úvodním díle, to mělo dobře našláplo, ale teď je to nudný a utahaný a to je u seriálu o hudební branži z šedesátek kurevská chyba. Hudba jednoznačně válcuje vše ostatní, ale proto, abych si poslech dobrou hudbu nemusím čumět na seriál :) Čtvrtou hvězdu dávám za obnažení Olivie Wilde i když vyšlo najevo, že nejzajímavější je asi její obličej :)(15.3.2016)

Totální masturbace. Pokud opomenu, že jsem hudební freak, pak je seriál skvěle natočen z dějového i funkčního hlediska. Myslím, že charaktery jsou naprosto bravurně zvládnuté a to jak u hlavních, tak i vedlejších postav. Celkové ztvárnění té doby ve mě vyvolává pocit, že by mi ani nevadilo v takové době žít. Anyway jako hudebnímu nadšenci, co poslouchajíc takřka každé odvětví jde seriál přímo do noty. Spousty použitých interpretů pro mě bylo velkou neznámou a tak mi Vinyl přinesl i skvělou hudební inspiraci co poslouchat. Vybírají kvalitu z kvalit a je jedno jestli se jedná o punk, blues či progressive rock, vždycky je to jeba. Už teď se těším, až to celé sjedu znovu.(31.3.2016)

• - Richie Finestra (Bobby Cannavale) nosí hodinky Rolex Datejust ve verzi bicolor. (Liqid)

• - V hlavách Jaggera a Scorseseho se tento nápad zrodil už v roce 2006, kdy Jagger požádal slavného režiséra - autora dokumentů o rockové kapele The Band a o Bobu Dylanovi - aby režíroval snímek Shine & Light z roku 2008, který dokumentuje dva koncerty skupiny The Rolling Stones. Podle magazínu Deadline Jagger během tohoto natáčení navrhl, že by mohli "vytvořit film jako je Casino, zasazený do světa hudebního byznysu." (Zdroj: HBO Europe)

• - Natáčení začalo v létě roku 2014. (Zdroj: HBO Europe)