Grimsby

• Velká Británie The Brothers Grimsby (více)
Velká Británie / Austrálie / USA, 2016, 83 min

maddy

Komu prišlo nevoľno pri Cohenových komédiách ako Borat alebo Bruno (Diktátor bol už predsa len umiernenejší), ten nech si Brothers Grimsby nepúšťa ani len zo zvedavosti. Reálne mu totiž hrozí infarkt. Tu už je totiž Cohen úplne za čiarou a jeho novinka je úchylnejšia než všetky jeho predošlé komédie dohromady. To, že Cohen ide úplne za hranu toho čo je ešte vkusné a čo už vyslovene nechutné by mi ani tak nevadilo, v podstate na tom stojí celý Cohenov humor. Problémom je, že tu okrem tej nechutnosti nič viac nie je. Teda aspoň mne nepríde ktovieako vtipné vliezť slonici do vagíny a nechať sa do huby vystriekať sloním gecom pri slonom bukkake, prípadne pohľad na raketou rozorvaný análny otvor. Nejaký pokus o satirický podtón ako v jeho predošlých komédiách tentoraz plne absentuje, prípadne aspoň nejaký pokus o paródiu špionážnych filmov, ktorý by si táto látka priam žiadala. Takto ostala iba komédia, ktorá akoby bola natočená bez jasného konceptu a s úplne prvým nástrelom scenára. Akoby Cohen iba na seba nahádzal každú blbosť, ktorá ho napadla a vznikol z toho „nejaký“ film. Väčšinou sa tu tak strieda jedna fekálna blbosť za druhou a aj tie dobré vtipy sú väčšinou podané ako z rýchlika. Bez správneho vypointovania a kým stihnú zarezonovať, tak už Baron stvára ďalšie kraviny. A problémom Grimsby je, že Cohen sa tentoraz správne vtipne trafí iba pár krát (aj keď musím uznať, že poriadne účinne), no zvyšok času strieľa dosť mimo misu. Potom neostáva počas stopáže nič iné, než sa čudovať čo tu vlastne robí Strong a kvôli čomu sa nechal takýto herec ukecať na film, v ktorom mu Cohen päť minút olizuje vajcia. CELKOVO: 2* (4/10) ()

SaNcHeZ_cz

Sacha Baron Cohen zase jede. Z komedie, která vypadala jako jeho první klopýtnutí se ve výsledku stala neskutečně nekorektní a zároveň slušně adrenalinová humorně-akční jízda, která zvládá urazit všechno a všechny, přidat slušnou porci nechutného humoru a chodí pravidelně za hranici dobrého vkusu. Jinými slovy, máte-li rádi humor tohoto komika, budete se bavit královsky. Pokud ovšem ne, vyhněte se této komedii hodně velkým obloukem, nemuseli byste ji rozdýchat. [75%] ()

Vxxx

Nechutné, hloupé, trapné a skandální. Proti mé vůli má ale Grimsby několik skvělých momentů, docela dost opravdu povedených fórů a bohužel velice sympatického Marka Stronga. Takže jo. 3*. Z filmu jsem odešla s pocitem, že už se na slony nikdy nebudu dívat jako dřív... ()

ArsenalEagle

Po famózním Diktátorovi tu máme bratry z Grimsby. A nevím nevím. Od Borata je to o velký kus k velkoleposti, bohužel mi tam cosi chybělo, netuším co. Ale U Cohena se prostě nejde nebavit! ()

Freemind odpad!

Vypnul jsem to po scéně se slonem ejakulujícím na Marka Stronga. Doufám, že po vyzvednutí honoráře Mark navštívil svého agenta, vykuchal ho a pověsil na kandelábru. ()

kaylin

Když jsem snímek "Grimsby" sledoval, nemohl jsem uvěřit tomu, co všechno ještě Sacha Baron Cohen dokáže vymyslet. Scéna se slony mě naprosto odrovnala a já už se do konce jen bavil. Je to šílená jízda, šílená kravina, ale jednoduše film, který mi dokázal zvednout náladu, a to jsem ani nějak moc blbou náladu neměl. ()

slunicko2

Za prvních čtyřicet minut jsem se ani jednou neusmál...a pak jsem film vypnul. Nevstoupíš dvakrát do téže řeky. Borat je kontroverzní, ale velmi osobitá zábava, v Brunovi i v Diktátorovi už převažuje trapnost a Grimsby završuje tento úpadek vskutku trefně. ()

Kaluž

Mark Strong je pro mě od teďka mrtvej herec. Ale smál jsem se u toho jako pako, to zas jo. Ve výsledku to však předchozím cohenovkám nesahá ani po varle. Škoda. ()

dom156

Moje bránice dostala pěkně zabrat, hlavně při scénkách v bungalovech v Jižní Africe, to jsem opravdu nemohl. Zpočátku byla i hluchá místa, která časem úplně vymizela a já se jen a jen bavil. Vzhledem k docela krátké stopáži to mělo docela drajf a nebyl čas a nějaké nesmyslné dialogy či scény. Je to o mnoho lepší než byl například Diktátor. Mohu jedině doporučit. ()

gegina31

Dlouho mi trvalo tenhle film ohodnotit. Zvažovala jsem čtyři. Bylo to celkem vtipný, ale asi ne zas tak moc. Nehledě na to, že tam byli části, které bych klidně vypustila. Páření slonů, vycucávání jedu z určitý partií... No prostě části filmu, které jsou k zblití, nejsou vtipné. Takže jsem si nakonec řekla, že na ten průměr to tak sedí. ()

AffectedFace

Tentokrát jsem si po náročném dni vybral místo u počítače, i přestože je zavirovaný a plný koního porna, tak jsem si vybral správně.. Akční komedie plná tlustých špekožrantů a pupkátých báboveček... Zvrhlost: Zalezení do sloní prdele následně být omrdán, taktéž sloním pérem, no dostával jsem jednoduché výbuchy a častokrát jsem film musel stopovat. Penélope Cruz je pořád krásná mrdna, i když se ve filmu objeví jen na malou masturbační chvilinku a neukáže nám nic víc, než její vrásčitý ksicht plný makeupu a přepudrovanýho nosu, tak jako dobrý! Každopádně tahle dvojka na mě opravdu zapůsobila, a rozhodně film chci vidět znova.. Velké zklamaní, určitě i pro fanoušky dementní krávy jménem Clintonová, náš Donald Kačer Trump ten AIDS nedostal. :( A já si to tak přál.. ()

marleyy

80% Kino. Je to úlet a fakt velký. Jenže já to sežral i s navijákem. Naprosto nekorektní humor, který se může zdát kdekomu za hranou mě bavil nadmíru. Chemie mezi bratry je skvělá, stejně jako akční sekvence, dialogy a vskutku ujetý námět, jež naplnil přesně co měl - rozesmál mě jako malého kluka. Výborná práce klucí. ()

kajas

Líbil se mi "Borat", upřímně jsem se zasmála u "Diktátora", ale do třetice mě Cohen dost zklamal. Nechutnost je v případě sloní scény slabé slovo. Dvě hvězdičky za Stronga (co mu slíbili za účast v takové hovadině, radši ani nechci vědět) a za sympatické scény z dětství hlavních hrdinů. P. S. Islu Fisher bych mnohem raději viděla v druhých "Podfukářích"... ()

radomiil

´:-)neskutečnááá Sloní bukkake party vč.Penelopy-šéfky největší zločinecké organizace světa/FIFA/ a mcDonaldTrapákem, co má Aids! je pouze nepatrným výtažkem téhle bezva slátaniny k pobavení ()

Moena

[Filmový víkend 2016] Chybí mi tu nějaká větší myšlenka jako byla u Diktátora, kterého mám strašně moc rád. Pokud tedy za myšlenku nepovažuji to, že nejnižší dělnická třída je sice spodina, ale i spodina by měla být spodinou hrdou(??). Nechutný a fekální humor tu asi přesáhl únosnou míru, ale navrch k němu tam bylo i dost jiných dobrých nápadů (Harry Potter!). Takže i když bych to asi zařadil někam do průměru, tak musím trochu přidat protože mi asi dvakrát tekly slzy smíchu a toho si u komedií vážím. ()