poster

Nežádej svůj poslední tanec

 • USA

  Save the Last Dance

 • Slovensko

  Nežiadaj svoj posledný tanec

Romantický / Drama / Hudební / Taneční

USA, 2001, 112 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • mikalana
  *****

  Jeden z nejkrásnějších tanečních filmů. Charisma Julie Stalie dává filmu nezapomenutelnou stopu, jednoduchost a charakterů nám umožňuje zamyšlení nad celou situací ústředního páru. Nakolik je americké školství schopné vyprodukovat úspěšného studenta, obzvláště potom studenta ze slabého sociálního a rodinného prostředí a nakolik se mu dostane podpory od okolí. Spojení bělošky s černochem nemusí být ve všech společnostech vnímáno stejně a ne za všech okolností a ze stejných důvodů. Ideálním příkladem je žena pozorující pár v metru a jejím opakem je Shenyl, která dokáže pochopit zuřivost Nicky, která bojuje z uražené pýchy i za "černošskou spravedlnost." V době vzniku filmu se jich nevyskytovalo tolik podobných a řekla bych, že odstartoval éru sondování v černošském prostředí a kultuře, která se stala celkem oblíbeným tématem - Stomp the yard anebo You got served. Choreografie propojení hiphopu a baletu je perfektní a film o natáčení, vypráví o tom, jak museli Julii učit tančit a jak intenzivně trénovala. V jejím závěrečném tanci se odráží scéráznost i jemnost, klid i vztek a touha něco dokázat. Konečně jsme se dočkali tance, který dokáže vyjádřit tolik lidských pocitů.(21.8.2007)

 • DadysGirl
  **

  Julia Stiles si mě získala ve filmu 10 důvodů proč Tě nenávidím, a proto jí také ledasco odpustím... Ale v tomhle filmu je toho víc co nemůžu přehlídnout... Já nevím... Mám hudební/taneční filmy moc ráda, ale tady to nějak nefunguje... Nevím jestli je to předvídatelný děj nebo nijaká chemie mezi hlavní dvojicí... Prostě to není úplně ono...(31.8.2011)

 • Evii.B
  ****

  Čekala jsem další taneční film o ničem, ale už začátek mě dost překvapil. Příběh je velmi silný, v několika scénách jsem brečela jak malá. V určitých věcech jsem se se Sárou ztotožnila a hlavně jsem si hodně uvědomila. Bylo to jiné než ostatní filmy, líbil se mi hlavně strašný zvrat z dokonalého života do úplně jiného prostředí, podmínek. Ale ta hlavní hrdinka! Tak nesympatickou holku jsem douho neviděla. Ty její pohledy, chování, oblíkání. Občas jsem měla chuť ji něčím prašit :D(25.5.2013)

 • Dever
  ****

  Soundtrack Mark Isham: 1. Ballad Of Fire Starr (Theme From "Save The Last Dance") - Fredro Starr ,2. You - Lucy Pearl feat. Snoop Dogg & Q Tip ,3. Bonafide - X-2-C ,4. Crazy - K-Ci & Jo Jo ,5. You Make Me Sick - Pink ,6. U Know What's Up - Donell Jones ,7. Move It Slow - Kevon Edmonds ,8. Murder She Wrote - Chaka Demus & Pliers ,9. Breathe And Stop - Q-Tip ,10. You Can Do It - Ice Cube feat. Mack 10 & Ms.Toi ,11. My Window - Soulbone ,12. Only You - 112 feat. The Notorious BIG ,13. Get It On Tonite - Montell Jordan ,14. All Or Nothing - Athena Cage ,(16.5.2011)

 • Tuax
  ****

  Mě se to líbilo, sice mi přišlo divné když hlavní herečka tančila, tak v přímém záběru nikdy pořádně nebyla. Byl tam místo ní někdo jiný, ale celkově takové klasické schéma černí a bílí a velká láska spojena s problémy obou stran nebylo zvládnuto až tak zle. Chybělo mi v tom trochu více romantiky, humoru a nebo vážnosti. Protože to jako celek působí trochu obyčejně bez větší hloubky, ale odreagoval jsem se u toho, takže nebudu zlý.(19.8.2010)

 • - Režisér Thomas Carter obsadil Julii Stiles do role Sáry potom, co ji viděl tančit na stole ve filmu Deset důvodů, proč tě nenávidím. (HappySmile)

 • - Původně se mělo točit na akademii Mount Assisi, dívčí katolické škole v Lemontu. Když požádali školu, jestli můžou odstranit katolickou dekoraci, ředitel školy je odmítl. (HappySmile)

 • - Podle původní verze scénáře žila Sára se svou matkou v Pensylvánii, než se přestěhovala ke svému otci do Baltimoru. Během natáčení se ale tato místa změnila na Lemont a Chicago. (HappySmile)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace