Reklama

Reklama

Nežádej svůj poslední tanec

  • USA Save the Last Dance (více)
Trailer

Obsahy(1)

Sára je dívka z malého města s velkým snem: stát se baletkou první třídy. Je však nucena opustit od svých plánů a vydat se za otcem do drsné části Chicaga, kde se spřátelí se svou černošskou spolužačkou Chenille a jejím pohledným bratrem Derekem. Sáru a Dereka zblíží jejich společná láska k tanci. Jak sílí jejich přátelství stejně tak sílí protesty přátel a rodiny. Sára a Derek jsou vystaveni největší zkoušce - zůstat věrni svým snům - a jeden druhému. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (104)

kleopatra 

všechny recenze uživatele

Námět by nebyl špatný, ale je to tak zoufale předvídatelné. Bílá holka, černý kluk - takže se samozřejmě řeší komu a jak dalece to vadí a jak je černobílý pár rezistentní (což přes všechny "překážky" je), do toho černý gang, Sářino vratké sociální zázemí, rozběsněná expřítelkyně atd. Julia Stiles není špatná herečka, ale jako baletka? Copak si nikdo nevšiml prostřihů se skutečnou podstatně energičtejší a hlavně štíhlejší baletkou? ()

T2 

všechny recenze uživatele

Klasický nevýrazný tanečný sľadous, čo nikam neposúva tento omieľaný žáner. Príbeho otrepaná šablónka o zoznámení -črtajúcom sa vzťahu – krivde - a udobrení sa s pekným "prázdnym" happy endom. Nič moc to nepovie aj kvôli nevýraznému obsadeniu. ║Rozpočet $13miliónovTržby USA $91,057,006Tržby Celosvetovo $131,706,809()

Reklama

Dever 

všechny recenze uživatele

Soundtrack Mark Isham: 1. Ballad Of Fire Starr (Theme From "Save The Last Dance") - Fredro Starr ,2. You - Lucy Pearl feat. Snoop Dogg & Q Tip ,3. Bonafide - X-2-C ,4. Crazy - K-Ci & Jo Jo ,5. You Make Me Sick - Pink ,6. U Know What's Up - Donell Jones ,7. Move It Slow - Kevon Edmonds ,8. Murder She Wrote - Chaka Demus & Pliers ,9. Breathe And Stop - Q-Tip ,10. You Can Do It - Ice Cube feat. Mack 10 & Ms.Toi ,11. My Window - Soulbone ,12. Only You - 112 feat. The Notorious BIG ,13. Get It On Tonite - Montell Jordan ,14. All Or Nothing - Athena Cage , ()

Kaka 

všechny recenze uživatele

Že by konečně pomalu mizely ty trapné teengerovské filmy typu Prciček ? Nežádej svůj poslední tanec působí fakt opravdově, svěže, má relativně dobrý a poutavý příběh a v neposlední řadě skvělé herce. Vše doplňuje dost dobrá hiphopová hudba a taneční scény jsou choreograficky velmi dobře zvládnuté a svižně natočené. ()

Dudek 

všechny recenze uživatele

Pokud chcete znát svůj vlastní potencionální názor, popřemýšlejte o tom, zda žádáte od filmu alespoň špetku originality a nevadí vám jeho průhlednost. Pokud vám neoriginalita a předvídatelnost nevadí, můžete pokračovat dál, je tu totiž jistá šance, že vás Save the Last Dance alespoň minimálně zaujme. K menšímu rozboru dobře poslouží hned první scéna. Dívka jedoucí vlakem, řemeslně na velmi dobré úrovni, ač se po hercích mnoho nežádá nejsou špatní - právě naopak, jenže je tu jeden zápor, tahle scéna se jeví jako zbytečná. Sara sice po smrti své matky jede k otci, ale flashbacky zde působí řekněme podivně. Jako film pro dnešní mládež se však jeví jako velmi povedený. Příběh, ač několikrát viděný a plný zbytečných 'chytáků', dokáže zaujmout. Tvůrci nic nepřehání, nejde jim o zachycení krásy, ale snaží se ukázat pravdu. A myslím, že právě tím dnes nabourají - souzeno dle přátel. Přesto však humorné, sympatické, prostě příjemný způsob jak ztrávit pár desítek minut. ()

Galerie (56)

Zajímavosti (4)

  • Původně se mělo točit na akademii Mount Assisi, dívčí katolické škole v Lemontu. Když požádali školu, jestli můžou odstranit katolickou dekoraci, ředitel školy je odmítl. (HappySmile)
  • Podle původní verze scénáře žila Sára se svou matkou v Pensylvánii, než se přestěhovala ke svému otci do Baltimoru. Během natáčení se ale tato místa změnila na Lemont a Chicago. (HappySmile)

Reklama

Reklama